Doğu K. Final | Chicago Bulls 1-4 Miami Heat - Sayfa 25 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Doğu K. Final | Chicago Bulls 1-4 Miami Heat

Cevap: Doğu K. Final | Chicago Bulls 1-4 Miami Heat

Salih sçmşssn kardeş. Kusura bakma, saydığın istatistikler bundan bi 10-20 sene sonra başkasının elinde de olacak. Lebron'un greatest olamamasının sebebi kolayı seçmesi, basit ve net. Wade ile şampiyon olsun isterse 5 kere 6 kere ama Wade ile olmasaydı ne olurdu kimse bilemeyeceği için kendi başına ne yapacağını bilemediği için ve mental olarak daha hazır olmadığı için Lebron, en iyi falan değil. En yetenekli ve en atletik vs. ama en iyi değil.

Jordan, şampiyonluk kazanamamışken bile clutch as helldi. Detroit'e karşı tek başına neler yaptı, Larry Bird'le teke tek kapıştı, Dominique'i alt etti, karşısında Malone'lu-Stockton'lı bir Jazz, Drexler'li vs. çok güçlü bir Portland, Hakeem'li bir Houston ve daha Doğu'da sayamayacağım sırasız rakibi vardı. Aynı değil durumlar kesinlikle. Jordan, şampiyonluk kazandıktan sonra bir sonraki sene çok daha iyi olmalıyız diyip bütün takımı yazın spor salonuna sokacak kadar kazanmaya aç ve buna odaklı bir adamdı. Lebron DEĞİL.

Salih sçmşssn kardeş. Kusura bakma, saydığın istatistikler bundan bi 10-20 sene sonra başkasının elinde de olacak. Lebron'un greatest olamamasının sebebi kolayı seçmesi, basit ve net. Wade ile şampiyon olsun isterse 5 kere 6 kere ama Wade ile olmasaydı ne olurdu kimse bilemeyeceği için kendi başına ne yapacağını bilemediği için ve mental olarak daha hazır olmadığı için Lebron, en iyi falan değil. En yetenekli ve en atletik vs. ama en iyi değil.

Jordan, şampiyonluk kazanamamışken bile clutch as helldi. Detroit'e karşı tek başına neler yaptı, Larry Bird'le teke tek kapıştı, Dominique'i alt etti, karşısında Malone'lu-Stockton'lı bir Jazz, Drexler'li vs. çok güçlü bir Portland, Hakeem'li bir Houston ve daha Doğu'da sayamayacağım sırasız rakibi vardı. Aynı değil durumlar kesinlikle. Jordan, şampiyonluk kazandıktan sonra bir sonraki sene çok daha iyi olmalıyız diyip bütün takımı yazın spor salonuna sokacak kadar kazanmaya aç ve buna odaklı bir adamdı. Lebron DEĞİL.

Olm ne saçmalıyorsun ben mi bu lafları söylüyorum???

o istatistikleri ben önemsiyormuyum sanıyorsun? Adam şampiyon olmadan önce Jordan 35-5-5 yaptı dedi ben de senin mantığına göre dedim LeBron şunları yaptı dedim.

Adam gitti başka yıldızlarla bir oldu büyük yıldız değil dedi ben de ona göre örnekler verdim vs...

Ben LeBron'a en iyi falan da demiyorum. En iyi olabilir gelecekte ama şu anda değil.

Hayır benim neden şu yukarıdaki mesajı uzun uzun yazdığımı anlamamışsın gelip manyak manyak şeylerden bahsediyorsunuz.

Bak ScottiePippen beş dakika önce bunu yazdı Twitterda: "Don't get me wrong, MJ was and is the greatest. But LeBron could by all means get to his level someday."

Bak ben demiyorum Scottie Pippen diyor.

Adamı hasta etmeyin saçma saçma konuşup. Sanki ben demişim LeBron için bu lafı.

Bu Jordan-Lebron kıyası komik lan. Alex-Hagi kıyası gibi oluyor. Bu tuzağa siz düşmeyin bari.

Ben sen dedin demiyorum. Diyorum ki Lebron öyle olabilirdi ama artık olamaz, olsa da kimse bilemeyecek. Çünkü MJ'i aşmak için takımın kendisinin olması lazım, bütün potansiyelini gösterebilmesi lazım. Maalesef Miami'de bunları yapamaz, o yüzden de bilemeyiz. MJ kötü oynadığında arkasında onun enkazını toplayacak, topu eline alıp takıma liderlik edecek bir superstar yoktu. Lebron'un bir değil iki tane öyle adamı var. Bkz: 3. Chicago maçı, 4. maç. Lebron iki maçta da gayet kötüydü ama Bosh iki maçı da aldı.

Ben sen dedin demiyorum. Diyorum ki Lebron öyle olabilirdi ama artık olamaz, olsa da kimse bilemeyecek. Çünkü MJ'i aşmak için takımın kendisinin olması lazım, bütün potansiyelini gösterebilmesi lazım. Maalesef Miami'de bunları yapamaz, o yüzden de bilemeyiz. MJ kötü oynadığında arkasında onun enkazını toplayacak, topu eline alıp takıma liderlik edecek bir superstar yoktu. Lebron'un bir değil iki tane öyle adamı var. Bkz: 3. Chicago maçı, 4. maç. Lebron iki maçta da gayet kötüydü ama Bosh iki maçı da aldı.

O iş olay basit değil. LeBron iki üç şampiyonluk yaşasın finals MVP olsun karşılaştırmalar yapılır. Hele hele takımını finale taşdığında bile bu tartışmalar yapılıyorsa bütün gün, finals MVP olduğunda çok rahat yapılır.

Ayrıca iki süper oyuncuyla oynuyor o halde efsane olamaz mantığı da şehir efsanesi. Geçiniz.

LeBron James is the next Michael Jordan - TrueHoop Blog - ESPN

Lebron'un bir değil iki tane öyle adamı var. Bkz: 3. Chicago maçı, 4. maç. Lebron iki maçta da gayet kötüydü ama Bosh iki maçı da aldı.

Tamam Umut git şu serideki maçları baştan sonra izle öyle yorumlarını yap. Hiç bir maçı izlememişsin saçma saçma konuşuyorsun ya da 1. maçı izlemişsin onun etkisiyle diğer maçları yorumluyorsun.

Tamam Umut git şu serideki maçları baştan sonra izle öyle yorumlarını yap. Hiç bir maçı izlememişsin saçma saçma konuşuyorsun ya da 1. maçı izlemişsin onun etkisiyle diğer maçları yorumluyorsun.

Hacı anlıyorum ne demek istediğini, dün gece son dakikalarda Lebron coştu üçlüklerle maçı aldı vs. vs. de sen şunu anlamıyorsun Lebron'un maç içinde VE isterse bazen bütün maç boyunca KÖTÜ OYNAYABİLME rahatlığı ve o lüksü var. MJ'in yoktu, olmadı da.

Hacı anlıyorum ne demek istediğini, dün gece son dakikalarda Lebron coştu üçlüklerle maçı aldı vs. vs. de sen şunu anlamıyorsun Lebron'un maç içinde VE isterse bazen bütün maç boyunca KÖTÜ OYNAYABİLME rahatlığı ve o lüksü var. MJ'in yoktu, olmadı da.

Eeee ne olacak hacı şimdi bu adamın bu lüksü varsa. Efsane olamayacak mı ya da onun çok iyi bir oyuncu olduğu gerçeğini değiştirecek mi?

Diyorum ki Lebron öyle olabilirdi ama artık olamaz, olsa da kimse bilemeyecek dedin az önce ben de dedim ki sana daha bu adam takımını finale taşıdığı zaman bile Jordan ile kıyaslanıyorsa 2-3 defa finals mvp olursa hayli hayli kıyaslanır. Bazıları tarafından gelmişi geçmiş en iyi kabul edilir de ve kimse ama LeBron'un yanında Wade vardı Bosh vardı da demez eğer bu dominant performansı gösterirse.

Hatta ben yanında Wade ve Bosh gibi çok iyi oyuncular olmasına rağmen onların çok üzerinde bir oyun sergiledi çok dominanttı derim.

Tekrar diyorum şu an için Jordan ve diğerleri mevcuttur adamın kafasını attırmayın.

Eeee ne olacak hacı şimdi bu adamın bu lüksü varsa. Efsane olamayacak mı ya da onun çok iyi bir oyuncu olduğu gerçeğini değiştirecek mi?

Diyorum ki Lebron öyle olabilirdi ama artık olamaz, olsa da kimse bilemeyecek dedin az önce ben de dedim ki sana daha bu adam takımını finale taşıdığı zaman bile Jordan ile kıyaslanıyorsa 2-3 defa finals mvp olursa hayli hayli kıyaslanır. Bazıları tarafından gelmişi geçmiş en iyi kabul edilir de ve kimse ama LeBron'un yanında Wade vardı Bosh vardı da demez eğer bu dominant performansı gösterirse.

Hatta ben yanında Wade ve Bosh gibi çok iyi oyuncular olmasına rağmen onların çok üzerinde bir oyun sergiledi çok dominanttı derim.

Ben de diyorum ki hiçbir zaman Jordan'la kıyaslanamayacak ve Jordan kadar iyi olamayacak çünkü hata lüksüne, oynamama lüksüne sahip oyuncu bütün potansiyelini gösteremez, herşeyini veremez. Jordan herşeyini verdi o şampiyonluklarda. Lebron'un vermesine gerek yok, her maç kral ama MVP olmayan bir performans sergilese bile etrafındakilerin de taşımasıyla gider gidebildiği kadar. MJ'in böyle bir ihtimali yoktu, olsaydı 7-8 şampiyonluğu da olabilirdi ama o KENDİ kazandığı şampiyonlukları tercih ederdi yine de. Çünkü kazanmak istedi, çünkü kazanmak için doğmuştu. Lebron'da o mental gücün olmadığı geçen yaz anlaşıldı, daha da tartışmayın boş boş. Lebron isterse Miami ile 4-5 tane şampiyonluk kazansın, yine de MJ olamayacak.

Ha şunu da ekleyeyim NBA.com'daki makaleden:

“Michael Jordan is probably the greatest scorer to play the game,” Pippen said. “But I may go as far as to say LeBron James may be the greatest player to ever play the game.." -- Pippen'ın sözü.

"

Hang Time Blog'un yazarı Sekou Smith'in cevabı : "You lost us at “but,” Scottie." Herşeyi anlatıyor bence.

SmashingHeadOnKeyboard.gif

Üst Alt