"Dönmek istiyorum" - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

"Dönmek istiyorum"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: "Dönmek istiyorum"

Bakalım A.Polat ne diyor

Temmuz ayı divan toplantısında

Adnan Polat, Brezilyalı futbolcu Cassio Lincoln'un kendileri için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu ifade etti. Lincoln'un bugüne kadar kendilerine 14 milyon avroya mal olduğunu dile getiren Başkan Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Maalesef bizim için büyük bir hayal kırıklığı. Yeteneğini hiç tartışmıyorum, ama Gatasaraylı futbolcuların, sporcuların ortaya koyduğu tavır ve hareketlerin hiçbirine uyum sağlamayan biri. Maalesef çok büyük emek verip, kendisini düzeltiriz diye düşündük, ama bir arpa boyu yol alamadığımız bir karakter yapısına sahip. Zaten 20 gün geçmesine rağmen, katılması gereken kampa katılmadı. Kendisine gerekli ihtarlar yapıldı. Herhalde gelmeye niyeti yok. Burada bizim yapacağımız, sözleşmesini feshetmek.

Bakınız A.Polat karakteri hakkında ip uçlarını vermiş ve o kampa katılma olayı Y.Emre arkadaşımızın dediği gibi değil tam 20 günmüş(oha) böyle bir futbolcuydu Lincoln A.Polatın da dediği gibi yeteneğine laf yok ama çok zarar verdi bize hal ve hareketleriyle

Bu da A.Polatın Ağustos ayındaki basın toplantısından

Lincoln ile ilgili durumu biliyorsunuz. Biz tüm oyuncularımıza bir tarih verdik. Herkes o tarihte kampa katıldı. Biz Lincoln'ün her zaman olduğu gibi gecikeceğini tahmin ettik ama bu kez hiç katılmadı. İlk olarak ihtarname çekildi daha sonra da federasyon nezdinde girişimlerde bulunup, o hakları saklı kalmak suretiyle sözleşmesini feshettik. Olay FIFA'ya taşınacak. Bizi çok üzen, kamp yaptığımız otelin 60 km yakınına gelip kampa katılmaması oldu. Lincoln'ün çok yetenekli bir isim olduğu gerçek. Biz iki yıl boyunca Lincoln'e tolerans tanıdık. Birçok olaya göz yumduk. Hatta neredeyse Lincoln'e çifte standart uyguladık ama geldiğimiz nokta bizim için üzücü oldu. Menajerlik şirketi de çok üzüldü. Şimdi bizim yapacağımız FIFA'da ve CAS'taki tazminat hakkkımızı savunmak

Bakınız ne diyor A.Polat kampın 60 km kadar yakınına gelip katılmamış iki yıl boyunca tolerans tanıdık bir çok olaya göz yumduk diyor Bunu diyen kulübün başkanı Kulüp başkanı bu kadar laf söylüyorsa zaten bunun üstüne bize laf söylemek düşmez

Bakalım A.Polat ne diyor

Bakınız A.Polat karakteri hakkında ip uçlarını vermiş ve o kampa katılma olayı Y.Emre arkadaşımızın dediği gibi değil tam 20 günmüş(oha) böyle bir futbolcuydu Lincoln A.Polatın da dediği gibi yeteneğine laf yok ama çok zarar verdi bize hal ve hareketleriyle

Bakınız ne diyor A.Polat kampın 60 km kadar yakınına gelip katılmamış iki yıl boyunca tolerans tanıdık bir çok olaya göz yumduk diyor Bunu diyen kulübün başkanı Kulüp başkanı bu kadar laf söylüyorsa zaten bunun üstüne bize laf söylemek düşmez

Ben Lincoln ve avukatının açıklamalarını söyledim. Lincoln Almanya kampına geldiğini ve alınmadığını açıkladı. Hangisi haklı Fifa karar verecek.

Bakalım A.Polat ne diyor

İnşallah başkanın dediği gibidir de,2.ribery vakası yaşanmaz artık

Bu adam madem bu kadar paraya düşkün, neden kampa gelmemek gibi salakça bir hamle yapsın? Kampa kendi kafasına göre, yöneticilerle görüşmeden gelmemesi demek Fifadan yiyeceği 5m €luk ceza demek. Ee üstüne birde yıllık 3.5m €su var. Etti mi toplam 8.5m €, bunun sponsorluk antlaşmaları var, primleri var. Aşağı yukarı 10m € zarar demek bu Lincoln için. Bu kadar para düşkünü olan Lincoln neden kampa gelmeyip 5m € ceza+5m € yıllık kazanç, toplamda 10m € dan olsun? Buna inanıyor musunuz gerçekten? Yapma etme hocam. Zaten Lincoln "Ben Almanya kampına geldim, beni içeri almadılar" dedi. Yani burada Lincolnün tek suçu 1 hafta önce yedekler ve Paf takımındakilerin katıldığı İstanbul kampı yerine Baros, Kewell, Arda ile beraber direkt Almanya kampına gelmesi.

"Lincoln bize iyi para geçirdi" demişsin ama Lincoln 2 sezonda 67 maç oynayıp 16 gol 30 asist gibi bir istatistik tutturmuş. Oynadığı güzel futbol ve verdiği seyir zevki de cabası. Sadece patlayan forma satışları,artan sponsorluk gelirleri, artan reklam gelirleri, Galatasaray'a kattığı marka değeri, artan seyirci ortalaması, taraftarı tekrardan havaya sokması bile o verilen parayı rahatlıkla amorti eder.

Peki ya bonservisine 3m €, kendisine yıllık 1.5m € verdiğimiz ama 3 yıldır hiçbir şey oynayamayan, doğru düzgün maç yapmayan Linderoth'a ne demeli? Asıl bize geçen bir para varsa o da bu Linderoth transferinden bize geçen 7-8m €dur.

Sevgiler.

Belki Ribery olayını söylemiştir menajeri,hani ben bir tazminat aldığımızı bilmiyorum,koskoca G.Saray ile dalga geçen bir adamın yaptığı herşey yanına kar kaldı,böyle topicler o kadar saçma ki 10 numaranın yeri dolu kardeşim,Arda Turan 10 numara'ya daha çok yakıştı ben böyle düşünüyorum,bize Arda gibisi lazım Dünya yeteneklisi olsun oynamıyor işte,biz tabi klas harakete tav bir milletiz,Yattara o yüzden 5 senedir Türkiye'de çünkü o da başka takım bulamıyor :D Lincoln konusunu kapatmamız gerek,ihtiyacımız olmayan bir mevkinin oyuncusu yeni takımında başarılar dileriz,yaptıkları için teşekkürler...

@Ahmet Özgün Güven;

Tek mesajda birçok farklı konuya deyinip o kadar uzun yazı yazmışsın ki hepsine ayrı ayrı alıntı yapıp cevap vermeye fazlasıyla üşendim. Açıkçası sana daha basit birşey söyleyeyim.

Anlatamadığını anlattın. Benim anlatamadığım da şu sanırım;

Ben bu adamı suçlamıyorum benim gördüğüm tahmin ettiğim budur. Bir diğer tahminimde her Gs'li taraftarın bunu farkedebileceği, tahmin edebileceği. Şimdi görüyorum ki bu tahminimde yanılmışım. Tahminler üzerinden gidiyorum ben ama sen bana kalkıp ağır bir suçlama yapıyorsun yaftasını çat diye yapıştırabiliyorsun.

Tekrar edeyim istersen,

Sadece bir tahmin. İddiam bu yönde. Delil niye sunmadın derken de Yunus Emre Çayırlı'nın sunduğu delilleri göz önünde bulundurarak konuşmada ona destek oldum. Yani delili vardı elinde bende delil olarak onları gösterdim diyebilirim.

Etik meselesine gelince; pas atmamak etiğe aykırı olabilir haklısındır ama ben diyorum ya içgüdüsel olarak insan atmak istemez. Bilinçaltına da söz geçirecek değil ya. Tamamen duygusal diyelim.:p Yani işin özü şu ki pas atmıyor diye etiğini yargılayamam, yargılamam. Kızarım o ayrı ama ne onu suçlu ilan ederim ne de ahlaksız biri.

Aynı şeyleri tekrar yazmana hiç gerek yok gayet iyi özümsedim anlatmak istediklerini ki en baştan beri de özümsüyordum. Sende benim anlatmak istediklerimi biraz dikkatli okuyup ne demek istediğimi ciddiyetle kavrayabilirsen eğer daha iyi anlaşacağız gibi geliyor bana.:)

Kötü ve isteksiz futboldan büyük zarar mı olur?:)

Saygılar...

Üşenmişsin. Bu yazdığının üzerine nasıl bir cevap verilir ki acaba? Neyse sen de bana derdini anlattın ben aynı şeyleri söylemek istemiyorum, ama şu tahmin mevzuuna kafam takılmadı dersem yalan olur. Yine de bu şekilde bırakacağım belki ilerde birgün döner ve okursun yazdıklarını. Bir tahmin üzerine neler iddia edilebilir, neler edilemez farkedersin. Şu an bu tartışmanın ne sana ne de bana yararı var.

Ben de öyle düşünüyorum basghan. Eğer kampa gelmeyecek olsa Almanyada işi ne? Brezilyada ailesinin yanında kalırdı.

Dede 'yi tanırmısın ? Lincoln'ün en yakın arkadaşımış desem ?

Almanya'da ne işi olduğunu anlarsınız.

Gerçekten üzülüyorum sizleri böyle görünce Koksaca GALATASARAY taraftarı lincoln gibi karaktersiz bir oyuncuya kalmış gibi :(

Siz gidin son haşlıklarınız ile maça gidin ,siz son paranız ile ürün alın sonra bir brezilyalı gelsin senin o son harcadığın paraları cebine atsın ve diğer arkadaşları çalışırken o kamplara gelmesin.

Tamam hadi bizde bizim yönetim suçlu ya Schalke ? Oradaki yönetimde mi suçlu ?

Bu 1 değil 2 değil 3 değil kaç oldu farkında değilsiniz ve hala dön diyorsunuz gerçekten YAZIK bu taraftara.

Bu konu burada bitmeli.Burada son bulmalı Lincoln konusunu görmekten duymaktan Bıktım,bıktık(istisnalar hariç)...

Kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt