Dünya Beşiktaş'ı konuşacak - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünya Beşiktaş'ı konuşacak

Cevap: Dünya Beşiktaş'ı konuşacak

bjk realle hazırlık maçı oynayınca dünya neden bjk yi konuşsun ki barça manchester inter milan porto gibi takımlar varken. realin şuan ki kadrosu beşiktaşı kevgire çevirir tabi hazırlık maçı olduğundan fazla asılmazlar. en kötü 3-4 farkla real rahat kapır maçı :)

Elini vicdanına koyar insan biraz.

Hagi'nin atmadığı fantastik gol kalmadı. - Alex'in golleri pek bi sıradan ?

Burada Alex'in yaptığı sıradan işler ve bazı sıradan goller var : https://www.youtube.com/watch?v=7wT7PaW2HME

Alex'in forvetin yanında durup gol atmaktan başka yaptığı nedir ? Alex'in bir forvet oyuncusundan farkı nedir? Bir forvet olarakta 0.5 gibi normal bir gol ortalamasıyla da oynuyor iste

Kardeşim Alex forvetin yanında durup atmıyor golleri, izlememişsin belli ama anlatan da yanlış anlatmış, adam golleri yaratıyor. Hemen Alex'in forvet oyuncusundan farkını açıklıyorum sıkı dur, muhtemelen bundan da haberin yok ama adam 128 asist yapmış Fenerbahçe'de, işte Alex'i forvet oyuncusundan ayıran fark. Yanii o 0,5 lik fark maç başına neredeyse 1 e yaklaşıyor asistlerle.

Birde Guiza, Kezman gibi adamların heba ettiği alda atlık asistleri vardır. Misal bir zamanın Hakan Şükür'ü olsa Alex'in pas atabileceği, o zaman bu istatistikler nereye giderdi ben düşünmek bile istemiyorum.

Bunlara ek olarak hakeme, rakibe tükürmez, küfretmez, kavga etmez, hır gür çıkarmaz ve en önemlisi taraftarına hırsız demez.

Serkan sen şimdi bunları elini vicdanına koyarak mı yazdın, yoksa içindeki sarı lacivert aşkın dışa vurumu sonucunda mı ?

Evvela dikkat etmemiz gereken bir şey var. Kıyas ya da karşılaştırma eşitler arasında yapılır. Aksi halde o karşılaştırmadan hiç bir halt çıkmaz.

Kimse Alex'e kötü futbolcu diyemez. Diyeni de zaten balta sapıyla kovalarlar. Ama kalkıp Alex'i Hagi'den üstün gösterme çabası içerisine girersen işte o zaman adamı balta sapı falanda paklamaz.

Hagi ve Alex kıyaslanabilecek futbolcular değiller. Alex Fenerbahçe için çok önemli bir futbolcu, Türkiye ligine damgasını vurmuş, düzgün bir adam. Ama o kadar fazlası yok. Alex'ten bir dünya yıldızı yaratamazsın. Olmaz. Bu eşyanın tabiatına aykırı.

Onun hakkında söylenebilecekler de keza öyle. ''Türkiye'nin gördüğü en verimli yabancılardan biridir.'' diyebilirsin. ''Fenerbahçe tarihinin gördüğü en iyi yabancı futbolcudur'' diyebilirsin. Bir iki şey daha diyebilirsin ama orada tıkanır kalırsın. Çünkü yol bitmiştir. Gidemezsin daha ileriye. Heykelini de dikseniz, adını stada da verseniz gerçekler değişmez. O Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler için çok büyük bir oyuncudur çünkü Fenerbahçe tarihine damgasını vurmuştur. Ama damgası ne ulusal ne de enternasyonel ölçeklidir. Lokaldir.

Hagi ile ilgili ise pek bir şey yazmaya gerek yok. Zira başta da söylediğim gibi kıyas eşitler arasında olur.

Birde ek olarak, Alex'in rakibine küfretmemesi, tükürmemesi, sahada hır gür çıkarmaması onun kişisel hasletleriyle ilgilidir. Bu özellikler bir oyuncuyu diğerinden daha yetenekli yapmaz sadece daha iyi insan yapar.

Ama şunu da biliyoruz. Sizin gözünüzde hiç kimse bir Alex değil. Buna George Best'te, Maradona'da, Pele'de, Messi'de dahil. Atalarımız ne demiş: ''Kuzguna yavrusu Anka görünür.''

Çok seviyorsunuz, saygı duyuyoruz.Ama bu işleri biraz abartıyorsunuz.

beşiktaş zaten dünyaca ünlü bir takım değilmi 3 sene önce 8- o lık maçta tüm dünya onalrı zaten tanıdı:D

Sezon açılışında Amsterdam Cup a çağrıldığımızda bu kadar g..ümüz kalkmamıştı lan bizim

Büyük takımlar ilk hazırlık maçlarını küçük takımlarla oynar zaten takım kendini bulsun, güveni yerine gelsin diye. Biz de mesela hep amatör takımlarla başlarız sezona. Yani o kadar abartılacak bir şey yok.

@Adil Cem Ekinci

İlk hazırlık maçı değil ki, Real Madrid'in sezon açılışından bahsediliyor.

Şampiyonlar ligi maçında üst düzey bir takımdan 8 yemek mi yoksa ezeli rakibinden 6 yemek mi ?

n5678392429419232531.jpg

Dogru söyluyorsun:happynew::happynew:

Tsyd kupası ve Beşiktaş o maça nasıl bir kadro ile çıktı bir bakın isterseniz.

Ben burada kimse ile bu 6 yemiş şöyle olmuş muhabbetine girmek için yazmadım. Futbolda her sonucun çıkabileceğini ve bu sonuçlarla birlikte makara yapılmasına karşıyım. Fener, nasıl size 6 attı ve bir tane Beşiktaş'lı makarasını yapmıyorsa, Liverpool 8 attıysa bırakında o zevk onlarda kalsın.

Adam haklı beyler. İşin aslı ben BJK nin güçlü olmasını veya x bir takımın özellikle Avrupada başarılı olmasını, kupa kaldırmasını F7 nin UEFA da ön eleme geçmesine tarcih ederim.

Ben burada kimse ile bu 6 yemiş şöyle olmuş muhabbetine girmek için yazmadım. Futbolda her sonucun çıkabileceğini ve bu sonuçlarla birlikte makara yapılmasına karşıyım. Fener, nasıl size 6 attı ve bir tane Beşiktaş'lı makarasını yapmıyorsa, Liverpool 8 attıysa bırakında o zevk onlarda kalsın.

Galatasaray formundasın dikkatını çekerim..

Üst Alt