GSC Anket - Dursun Özbek mi Süheyl Batum mu? - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Anket Dursun Özbek mi Süheyl Batum mu?

Hangi Yönetim?

• Kullanılan toplam oy
    139
  • Anket kapatılmış .
Dursun Özbek her türlü kazanır çünkü 2/2 şampiyonluk ve projeleri falan var. Gelecek sezon yapacağı hamleler ise uzun vadeli mi kısa vadeli mi olacağını gösterir. Umarım eski dursun gibi takılmaz yoksa futbol şubenin başına vasıfsız birini getirip okan hocayı da kaçırabilirler. Bayağı iyi giderken, kuşlar ile seviye farkı yaratmışken, tekrar onların durumuna düşmek taraftarda derin acılar bırakır.

Bu projesi yok olayı bana başka bir şeyi hatırlattı ya neyse
projeden kastım tesis bina vs den ziyade - atıyorum baskete voleybola bilmemne kaynapı yaratılacak x sponsor bulunacak gibi ufak tefek kolay(!) gerçekleştirilebilir işlerde söylenebilir. sadece karşı tarafın sürecini eleştirmek yeterli olmamalı

İnş şampiyon olunca Erdenle Dursun sarılır, tatlıya bağlar ve Erden devam eder. Aksi bir durumu düşünmek dahi istemiyorum, o yüzden önce şampiyonluk kesinleşmeli.
Süheyle gelince, ne ekini ne kendisi futbola uzak, inşaata uzak, güçlü adamları yok, paraları yok, hazırlıkları yok, nasıl bu işin altından kalkabilirler ki.

Erden Timur Özbekle Floryanın inşaatı hakkında ayrı fikirdeler. İnşaatı Kulüp özkaynaklariyla yapmaya kalkarsak bunun altından kalkamayiz. 3 sene de bitecek iş 10 sene de bitmez. Futbolcu transfer edilemeyip şampiyonluklar kaçınca bugün Erdemci olan herkes yarın onaa ve yönetime küfreder. Ben Timuru çok seviyor olsamda Dursun başkanla aynı fikirdeyim.Ustlenici firmaya vermekre fayda var.

3 sene de bitecek iş 10 sene de bitmez.
hisse/pay karşılığı firmaya verdiğinde de bitmesi garanti değil ki hocam.

süreçte ufak tefek gecikmelere uğrarsan gene ipin ucu maliyetlerin artmasıyla - ödeme konularıyla kaçar.

inşaat süreç olarak, sıcak para demektir gerektiğinde çat diye kullanabileceğin.

burada iki opsiyon çıkıyor karşına:

1) Erden Timur'un GS kendi yapacak = yani camia içindeki inşaat sektöründe ilerlemiş kişiler bunu yapacak - kısaca X bir firmayla iş yürüteceğine naz çekebilecek camia içi kontaklarla yapılabilir - böylece süreç daha kolay yürütülebilir.(atıyorum Ocak 2025 te A bedel ödenmesi gerekirken - marta kadar olsa da olur diyebilen vs gibi bakıyorum ben o işe)

2) Dışarıdan firmaya vermek - zaten assetini taahhüt ediyorsun (ki 3 yıl içinde değer artar az ama çok) - herhangi bir kriz ortamında / yönetim kavgasında / para olarak sıkışık dönemde karşı taraf durur . Ya da bir an önce bitirip dairelerimi alayım moduyla acele eder .Buda kaliteyi düşürür - pazarlamayı etkiler.

hangi yoldan gidersen git bu işin temel noktası ya sende sıcak para olacak (ki futbol giderlerinin yanında MUAZZAM sayılmaz - doğru planlama ile yapabilirsin gayet bana kalırsa etap etap) - ama bu noktada işte kim o taşın altına elini koyarsa "heeeeyt bu adam ne alacakta ortaya çıktı bu işe girdi" denecek.

Para derdi olmayan firmaya verdin(ki öyle olmayan firmada proje çok yavaş gider) "hööööööyttt dursun gene peşkeş peşinde" gibisinden zaten yaklaşım başladı bile.

bana göre sıkıntı sakız gibi bu konuların uzatılıp gerçekte geçen sürede bir adım atılamaması ya da yavaşlaması. Mesela fenerin ataşheirdeki basket salonu - kimse konuşuyor mu A yaptırdı B yaptırdı kulüpten sonra para aldı vs gibi ? hatırlayan var mı hiç? yapıldı bitti gitti işliyor şu an. Böyle yürümeli ama Riva konusundan beri "aman elimizdekinin değeri gitmesin - sonra çok ararız" korkusu yüzünden bir iş yapılırken ıncık cincik ediliyor hep bu işler.

hisse/pay karşılığı firmaya verdiğinde de bitmesi garanti değil ki hocam.

süreçte ufak tefek gecikmelere uğrarsan gene ipin ucu maliyetlerin artmasıyla - ödeme konularıyla kaçar.

inşaat süreç olarak, sıcak para demektir gerektiğinde çat diye kullanabileceğin.

burada iki opsiyon çıkıyor karşına:

1) Erden Timur'un GS kendi yapacak = yani camia içindeki inşaat sektöründe ilerlemiş kişiler bunu yapacak - kısaca X bir firmayla iş yürüteceğine naz çekebilecek camia içi kontaklarla yapılabilir - böylece süreç daha kolay yürütülebilir.(atıyorum Ocak 2025 te A bedel ödenmesi gerekirken - marta kadar olsa da olur diyebilen vs gibi bakıyorum ben o işe)

2) Dışarıdan firmaya vermek - zaten assetini taahhüt ediyorsun (ki 3 yıl içinde değer artar az ama çok) - herhangi bir kriz ortamında / yönetim kavgasında / para olarak sıkışık dönemde karşı taraf durur . Ya da bir an önce bitirip dairelerimi alayım moduyla acele eder .Buda kaliteyi düşürür - pazarlamayı etkiler.

hangi yoldan gidersen git bu işin temel noktası ya sende sıcak para olacak (ki futbol giderlerinin yanında MUAZZAM sayılmaz - doğru planlama ile yapabilirsin gayet bana kalırsa etap etap) - ama bu noktada işte kim o taşın altına elini koyarsa "heeeeyt bu adam ne alacakta ortaya çıktı bu işe girdi" denecek.

Para derdi olmayan firmaya verdin(ki öyle olmayan firmada proje çok yavaş gider) "hööööööyttt dursun gene peşkeş peşinde" gibisinden zaten yaklaşım başladı bile.

bana göre sıkıntı sakız gibi bu konuların uzatılıp gerçekte geçen sürede bir adım atılamaması ya da yavaşlaması. Mesela fenerin ataşheirdeki basket salonu - kimse konuşuyor mu A yaptırdı B yaptırdı kulüpten sonra para aldı vs gibi ? hatırlayan var mı hiç? yapıldı bitti gitti işliyor şu an. Böyle yürümeli ama Riva konusundan beri "aman elimizdekinin değeri gitmesin - sonra çok ararız" korkusu yüzünden bir iş yapılırken ıncık cincik ediliyor hep bu işler.
Bu anlattıkların güzel şeyler peki sana soruyorum, stadın üstü kapatılıp yanına da spor salonu yapılacaktı. Bugün bu inşaatı yapacak bizden olan firmalar 10 yıllardır nerede? Tüm samimiyetimle söylüyorum bitiremezler. Bitseydi kendi stadimizi da kendimiz yapacaktık. Mecidiyekoydeki yeri niye terkettik? O na ragmen bitiremedik. Özbek sevici değilim hatta bir cok hareketi itici de geliyor ama yapmaya çalıştığı şeyi anlıyorum. Ticaretle uğraşan bir insan 3 sene de kasasına girecek 500 lirayı 10 sene de girecek 1000 liraya tercih eder. Aslolan Galatasaray. Hangisi hayırlısı ise o olsun ana Batum ve Aysal tayfasının rant pesinde olduğuna inanıyorum. Umarım yanılırım.

Bu anlattıkların güzel şeyler peki sana soruyorum, stadın üstü kapatılıp yanına da spor salonu yapılacaktı. Bugün bu inşaatı yapacak bizden olan firmalar 10 yıllardır nerede? Tüm samimiyetimle söylüyorum bitiremezler. Bitseydi kendi stadimizi da kendimiz yapacaktık. Mecidiyekoydeki yeri niye terkettik? O na ragmen bitiremedik. Özbek sevici değilim hatta bir cok hareketi itici de geliyor ama yapmaya çalıştığı şeyi anlıyorum. Ticaretle uğraşan bir insan 3 sene de kasasına girecek 500 lirayı 10 sene de girecek 1000 liraya tercih eder. Aslolan Galatasaray. Hangisi hayırlısı ise o olsun ana Batum ve Aysal tayfasının rant pesinde olduğuna inanıyorum. Umarım yanılırım.
zaten demeye getirdiğim şey bu hocam.

camia içi bu işlerin altına elini sokan adama hemen "niye kasıyor acaba - çıkar mı var" gözüyle yaklaşılıyor. Doğru düzeyde muhalefet her zaman yönetimleri diri tutar bu gerçek - ama bizde yönetimler yerine kişiler hedefe konuyor. Süheyl Batum aslında yönetimi eleştirdi ama işin siyasal mesaj kısımı ve peşkeş iması ile kendi dediğini kişiselleştirdi - bu bir hata mesela.

ayrıca işte dediğim gibi Murat Kurum fotosu - süheyl batum tarafındaki anti dursuncular ve siyasi bakışı olanları tetiklemiş. Ben sırf oy oranı görünsün diye kuruldular son anda diye baktım saf bakış açısıyla ama altından gidişat harici konular çıktı

tıngır mıngır arkaplanda olması gereken şeyler - göz ününe alınıp - medya ve taraftardan destek alama ya da karşıyı hedefleme peşinde oluyor. bildim bileli bu biraz böyle.

önceki seçim sonrasında "kuruldan yetki alma ve gelirleri kuruldan izin olmadan kullanmama" çok doğru adımdı - şimdi daha ince şekilde irdeleniyor. bu ortamda işler yü-rü-mez. başkan yönetim kim olursa olsun. isterse Erden Timur NEF ile bu işe bile girse bitsin diye gene pörtler abes konuşma ve bakış açısı. Erden Timur zaten TAMAMEN BU NEDENDEN dolayı yönetime girmek istemiyor - haklı da. Umarım hangi yönetim olursa olsun Sportif AŞ ortamında takımla beraber devam eder.

sportif olarak takımdaki ortam - hocanın kafa rahatlığı Erden Timur'un marifeti çünkü. Düşün transferde bu sezon kötü iş yaptık (gelenlerde) ama genede başarı gelmek üzere. O nedenle ben iki adayada yakın değilim - son güne kadar Erden Timur düğümünün çözülmesini bekliyorum - şampiyonluk sonrası kutlama vs den sonra bu konu en önde olacaktır.

zaten demeye getirdiğim şey bu hocam.

camia içi bu işlerin altına elini sokan adama hemen "niye kasıyor acaba - çıkar mı var" gözüyle yaklaşılıyor. Doğru düzeyde muhalefet her zaman yönetimleri diri tutar bu gerçek - ama bizde yönetimler yerine kişiler hedefe konuyor. Süheyl Batum aslında yönetimi eleştirdi ama işin siyasal mesaj kısımı ve peşkeş iması ile kendi dediğini kişiselleştirdi - bu bir hata mesela.

ayrıca işte dediğim gibi Murat Kurum fotosu - süheyl batum tarafındaki anti dursuncular ve siyasi bakışı olanları tetiklemiş. Ben sırf oy oranı görünsün diye kuruldular son anda diye baktım saf bakış açısıyla ama altından gidişat harici konular çıktı

tıngır mıngır arkaplanda olması gereken şeyler - göz ününe alınıp - medya ve taraftardan destek alama ya da karşıyı hedefleme peşinde oluyor. bildim bileli bu biraz böyle.

önceki seçim sonrasında "kuruldan yetki alma ve gelirleri kuruldan izin olmadan kullanmama" çok doğru adımdı - şimdi daha ince şekilde irdeleniyor. bu ortamda işler yü-rü-mez. başkan yönetim kim olursa olsun. isterse Erden Timur NEF ile bu işe bile girse bitsin diye gene pörtler abes konuşma ve bakış açısı. Erden Timur zaten TAMAMEN BU NEDENDEN dolayı yönetime girmek istemiyor - haklı da. Umarım hangi yönetim olursa olsun Sportif AŞ ortamında takımla beraber devam eder.

sportif olarak takımdaki ortam - hocanın kafa rahatlığı Erden Timur'un marifeti çünkü. Düşün transferde bu sezon kötü iş yaptık (gelenlerde) ama genede başarı gelmek üzere. O nedenle ben iki adayada yakın değilim - son güne kadar Erden Timur düğümünün çözülmesini bekliyorum - şampiyonluk sonrası kutlama vs den sonra bu konu en önde olacaktır.
Timur ve Özbek arasındaki fikir ayrılığını belki 1 aydan daha fazla zaman önce Serdar Ali Çeliklerden tüm tefarruatiyla dinledim. Timur ya da Özbek mi servis etti bu haberi. Hayır yönetim icindeki monserler ve şimdide amaçlarına ulaşmak için Timuru kullanmaya çalışıyorlar çünkü taraftarin sevgilisi ama Timur buna izin vermez. Özbekin Murat Kurumla resim çektirmiş olması bile benim onun üstünü çizmem için yeterli ama bu pozu neden veriyor? Seçimden sonra Imamogluylada poz vermekten çekinmiyor. Demek istediğim Galatasarayın menfaati neyi gerektiriyorsa öyle yapıyor. Yani ben öyle oldugunu unuyorum. Dediğim gibi aslolan Galatasaray. Umalimda en iyisi ne ise o olsun.

Timur ve Özbek arasındaki fikir ayrılığını belki 1 aydan daha fazla zaman önce Serdar Ali Çeliklerden tüm tefarruatiyla dinledim. Timur ya da Özbek mi servis etti bu haberi. Hayır yönetim icindeki monserler ve şimdide amaçlarına ulaşmak için Timuru kullanmaya çalışıyorlar çünkü taraftarin sevgilisi ama Timur buna izin vermez. Özbekin Murat Kurumla resim çektirmiş olması bile benim onun üstünü çizmem için yeterli ama bu pozu neden veriyor? Seçimden sonra Imamogluylada poz vermekten çekinmiyor. Demek istediğim Galatasarayın menfaati neyi gerektiriyorsa öyle yapıyor. Yani ben öyle oldugunu unuyorum. Dediğim gibi aslolan Galatasaray. Umalimda en iyisi ne ise o olsun.
kişisel iş dünysındayken istediğini yapabilir tabii ama Başkan iken "ziyaret" fotusu başka bir şey (gayet doğal ve iyi ilişki hep tutulmalı) fakat Murat kurum fotosu o sınırı geçmiş bir şey oldu maalesef - kaldi ki Burak Elmas'ta var fotoda (yani gs camiasında herkese ilişkilendirebileceğin bir foto) ve bu dönüp dolaşıp sürekli kullanılır - ki kullanılıyor işte.

Abi bence bizim elimizde bu büyüklükte bir projeyi yapacak ne finansal ne insanı güç var... Projeyi tamamlamak için alacağımız kredi faizi bile kazancimizi eritip bitirir orta vadede. Başına kimi koyacağımız meçhul, o adamın bu işi çekip çevirebilecegi meçhul, emlak piyasası ve hammadde fiyatları nereye gider meçhul. Bitirince ne kadar sürede satılır meçhul. Kulüp içinden dlege edecegimiz adamın hakkaniyetle is yapip yapmayacağı mechul, yapsa bile muhalifler tarafından aynı besiktasta olduğu gibi "X efendi paralar nerede?" Diye suclanacagi kesin gibi.

O nedenle projenin getirisinin önemli bir miktarını nakit almak koşuluyla bir muteahite yaptırmak ve oradaki riski de minimize edebilmek adına bunun uluslararası-yerli konsorsiyumuna yaptırmak en iyi seçenek olacaktır. Bu noktada Dursun başkanın planına yakınım.

Adam Riva projesinden tecrübe etti önden para almadan iş yapmamasi gerketigini. Leo residences olayı da bizim tek başımıza (on satisla bile olsa) bu büyüklükte bir projeyle başa cikamayacagimizi gisterdi. O da bir tecrübe oldu. Hani satılmıştı neredeyse tüm daireler. 50 milyon dolar geliyordu geçen sene. Lansmanlar falan. Gördük ki kazın ayağı öyle değilmiş. Satıldı denen daireler ya satilamamis ya da teslim edilememiş.

Bu noktada gelsin Katarlı mi emiratesli mi, yapsın konsorsiyumun emlak GYO ile. Versin bize ilk elden BBden çıkıp önümüzdeki iki yılı kurtaracak parayı. Bu da düz hesapla 300 milyon dolar falan ediyor. Proje tamamlanmasında da kar ortakligi mi yaparsın, daire mi alırsın ekstra onu da anlassin. İşimiz çözülsün. Faizden kurtulalaim. Proje diye yeni kredi almayalim. TL faizleri ortada dolar kredi alsam dövizin nereye gideceği belli değil. Bence bu en başarıli yoldur.

Ek 1. Kemerburgaz da bile iş ne kadar yavaş gidiyor. Onu bitirecek parayı bile bulamadık doğru dürüst. Bu bize Florya ile ilgili birşeyler söylemeli.

Ek 2. Dünkü açıklamalarından sonra erden timura da en azından emlak projesi konusudna pek güvenim kalmadı. Biz onu transferdeki başarısıyla olcuyoruz. Proje ortasında siyaset beni yıprattı diye çekip gitmeyeceğini kim garanti ediyor? Herkes sucgune kadar başarılı olduğu mevzuyla ilgilensin.

Son düzenleme:
Ben başkandan daha çok futbol aklının değişmemesi gerektiğini düşünüyorum. Avrupada başarı için uzun süreli çalışması gerek futbolu yönetenlerin. Bunun içinde futbol aş yi yönetenleri biraz iç siyasetten ayırmamız gerek. Ama bu bizim gibi ülkelerde namümkün. Çünkü önde olmak spot ışığının cazibesi bir müddet sonra yönetim kurulunda olanlar seçilmemiş adam niye göz gününde geri çekilsin biz öne çıkalım derler ve tüm iyi yapıyı dağıtırlar.

Üst Alt