Dursun Özbek, TRT Spor'a Konuk Oldu! - Sayfa 19 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek, TRT Spor'a Konuk Oldu!

Brumadan kar etmisiz 10 milyon. Hesabi müthis süperzeka zamaninda 12 ye aldik 5 senelik kontrat yaptik. Sonra geldi 12yi 5 e böldü Brumanin satildigi dönemde piyasa degeri 2.5 milyondu dedi. Ulan makinemi satiyorsun her sene degeri azalan. Biri sunu iyice bir silksin

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Muazzam bir matematik hesabı yaparak, beni benden aldı.

"Şimdi biz bruma yı kaça aldık ? 12 milyon euro. Kaç yıllık sözleşme ? 5 yıl. Yani demek oluyor ki, her yıl ortalama 2 buçuk milyon euro maliyeti var. Kaça sattık ? 15 milyon tl. O zaman ne oluyor ? 40 milyon tl kardayız. :D :D :D :D Tebrik etsenize lan bizi :D"

Aynen de böyle. Ağzım açık kalırdı normalde bu matematik hesabına ama, yapan dursun olunca şaşmadım.

3-4 kez okudum ve canlıda dinkedim ama yine bir şey anlayamadım bu hesaptan.

Cok sacma, futbola uyarlanamayacak, bir ticari hesap yapti...

Dedi ki, biz Bruma´yi 12 Milyon´a transfer ettik. Sonra amortisman degeri olarak 5´e bölmeniz lazim dedi o parayi. Yani oynadigi her sene icin, iki bucuk milyon düsmeniz lazim... Yani biz sonuc anlaminda bu parayi bedavaya ödemedik, kendisinden faydalandik demek istiyor.

Ticari acidan kullandigin malin deger kaybina ugrumasi dogru, ama futboldan nekadar bir haber oldugunu gösteren bir mantik yürürtmüs.

Bireysel degerlendirirsek Bruma´dan sadece bir sene faydalandigimiz, diger yillar bedavaya para ödedigimiz gercegini de gectim. Aslinda yeni yeni transferin meyvelerini yiyorduk.

allahsiz tursun

Cok sacma, futbola uyarlanamayacak, bir ticari hesap yapti...

Dedi ki, biz Bruma´yi 12 Milyon´a transfer ettik. Sonra amortisman degeri olarak 5´e bölmeniz lazim dedi o parayi. Yani oynadigi her sene icin, iki bucuk milyon düsmeniz lazim... Yani biz sonuc anlaminda bu parayi bedavaya ödemedik, kendisinden faydalandik demek istiyor.

Ticari acidan kullandigin malin deger kaybina ugrumasi dogru, ama futboldan nekadar bir haber oldugunu gösteren bir mantik yürürtmüs.

Bireysel degerlendirirsek Bruma´dan sadece bir sene faydalandigimiz, diger yillar bedavaya para ödedigimiz gercegini de gectim. Aslinda yeni yeni transferin meyvelerini yiyorduk.

allahsiz tursun

Amortisman nedir mesela bir sirketin olur o sirkette 20 Tane aracin olur. O araçlari amortisman degeriyle bölebilirsin. Evet Beyler bu Adam Galatasaray baskani

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

eger bu dursuna karsi bi yaptirim yapmazsak ozaman aglamayacagiz, gs taraftari üzerine düseni yapsaydi bu adami o koltukta oturtmazdi! hepsi bizim sucumuz!

Üst Alt