Dursun Özbek'in Finansal ve Sportif Olarak İbra Edilmemesi - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek'in Finansal ve Sportif Olarak İbra Edilmemesi

Ben sakinim gayret reis.Bu durum benim de hoşuma gitmiyor ama Galatasaray'a sadece spor kulübü veya futbol takımı olarak bakıyoruz biz.Bu doğru değil işte,çok köklü bir kültür var okuldan gelen.Spor kulübü liselilerin toplandığı bir lokal gibi bir şey bunlar için.O adamlar için Galatasaray şampiyon olmuş kupa almış pek önemli değil.Olaya gelenek açısından bakan Galatasaray Ruhu'nu öyle yaşayan adamlar onlar.
Defolup gitmeleri gerektiği yönünde fikir birliğimiyiz?

TapaTalK

Kimi nereden defediyorsun dediklerinde hukuka uygun bir gerekçeniz varsa buyrun kovun.

tapatalk

Ben burada 2 tarafı da anlıyor ve saygı duyuyorum ama üyelik kriterleri hakikaten esnetilmeli.Sen storeda ürün sat,maç bileti sat para harcat millete ama iş kongreye gelince dur.Madem öyle,liseli olmayanlar da sporcu olmasın,spor kulübünde de liseliler oynasın bu kadar katılarsa.

Valla inşallah İbra edilmezler

Ama benim bildiğim bir Adnan Polat'ı ibra etmemişlerdi oda liseli olmadığı için

Hani Dursun pilav günü'dür Galatasaray adasında bedava yiyip içmedir filan Genel Kurul'u Liselileri kafaladı zaten büyük ihtimalle ibra edilir

Ama İbra eden şerefsizdir ........

Ben burada 2 tarafı da anlıyor ve saygı duyuyorum ama üyelik kriterleri hakikaten esnetilmeli.Sen storeda ürün sat,maç bileti sat para harcat millete ama iş kongreye gelince dur.Madem öyle,liseli olmayanlar da sporcu olmasın,spor kulübünde de liseliler oynasın bu kadar katılarsa.
Tamam da seni buna zorlayan yok. İstersen desteğini çekebilirsin. Adamlar küçük bir gruba ait olan ayrıcalıklarından feragat etmek istemiyor. Tarihte aristokratlar nasıl bazı haklarını kaybetmek istememişse bunlarda aynı şekilde düşünüyor. Tek fark şu; orada senin seçimin olmadan senin hayatınla ilgili kararlar veriliyordu. Bu düzende ilerleyen dönemlerde değişti. Burada ise sen kendi isteğinle, kimsenin zoru olmadan bu takıma bağlılık duyuyor ve destekliyorsun.

tapatalk

Son düzenleme:
Tamam da seni buna zorlayan yok. İstersen desteğini çekebilirsin. Adamlar küçük bir gruba ait olan ayrıcalıklarından feragat etmek istemiyor. Tarihte aristokratlar nasıl bazı haklarını kaybetmek istememişse bunlarda aynı şekilde düşünüyor. Tek fark şu orada senin seçimin olmadan senin hayatınla ilgili kararlar veriliyordu. Bu düzende ilerleyen dönemlerde değişti. Burada ise sen kendi isteğinle, kimsenin zoru olmadan bu takıma bağlılık duyuyor ve destekliyorsun.

tapatalk

Bu çok bürokratik ve politik bir cevap.Olayı realiteye dökersek taraftarı olmasa Galatasaray Spor Kulübü bir hiç,kulübün maddi kaynaklarının neredeyse hepsi taraftardan geliyor.Bizim öyle Fener'deki gibi parayı basan baronlarımız yok.Taraftar tamamen elini ayağını çekerse bu kulüp sıradan bir lise takımına döner.

İlle de dediğine bürokratik bir cevap vermek gerekirse de,ben ayrıcalık olmasına da karşı değilim bir yerde.Ancak bu ayrıcalıklar olması gerekenin 5 katı bu hiçbir açıdan tahammül edilebilir bir durum değil.O zaman kulübün adını değiştirsinler,Galatasaray Lisesi Mezunlar Derneği yapsınlar.Spor kulübü dediğin böyle bir yapıda olmaz.

Bu çok bürokratik ve politik bir cevap.Olayı realiteye dökersek taraftarı olmasa Galatasaray Spor Kulübü bir hiç,kulübün maddi kaynaklarının neredeyse hepsi taraftardan geliyor.Bizim öyle Fener'deki gibi parayı basan baronlarımız yok.Taraftar tamamen elini ayağını çekerse bu kulüp sıradan bir lise takımına döner.

İlle de dediğine bürokratik bir cevap vermek gerekirse de,ben ayrıcalık olmasına da karşı değilim bir yerde.Ancak bu ayrıcalıklar olması gerekenin 5 katı bu hiçbir açıdan tahammül edilebilir bir durum değil.O zaman kulübün adını değiştirsinler,Galatasaray Lisesi Mezunlar Derneği yapsınlar.Spor kulübü dediğin böyle bir yapıda olmaz.
Derse giriyorum şu an, çıkınca cevaplayacağım.

tapatalk

Ulan çok küçücükde olsa bir ümidim var içimde inşallah İbra edilmez eğerki tarafsız biat etmeyen Galatasaray taraftarı varsa İbra etmezler bu adamı

Sen taraftarı İBRA gelecek diye kandırırsın genel kuruldan İbra gelmez defolur gidersin cümlesini yazmak istiyorum artık

Liseliler kongre üyelerinden falan ümidim yok.

Tek ümidim Dursun'un söylediklerin hep tersinin çıkması, geçen ibra edileceğiz diyordu.

İnşallah bu sefer de tersi çıkar.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

Omer in yazdigi mekanizma ozunde dogru bunu kabul edin. Ortada bir GS varsa bu tip adamlar ve onlarin soyagaci sayesinde var

Burasi bir dernek, lise icerisinden cikmis. Diger dedigi de dogru, kimse zorlamiyor parani harca sinirlen zaman ayir diye

Bu kisinin tercihi aslinda. Ben her zaman bunu soylemisimdir ,cemkirme hakki diye bir hak yok, sen musterisin ,urunu begenmediginde almayacaksin

Veya klup sirketlesse, dernekle alakasi kalmasa, yine profesyonellerden olusan bir yonetimi olsa, o adamlarin genc dinamik gunumuze uygun oldugunu varsayalim, verdikleri kararlar mutlak kabul mu gorecek ?

daha forumun icinde yok ortak karar

Bu kisinin tercihi aslinda. Ben her zaman bunu soylemisimdir ,cemkirme hakki diye bir hak yok, sen musterisin ,urunu begenmediginde almayacaksin

Sinan Bilgin demek istediğimi direk özetlemiş zaten. Biz burada 15-20 milyon kişiye hitap eden bir yapının bir zümre tarafından yönetilmesinin doğruluğunu veya yanlışlığını tartışmıyoruz. Buna karşı yapılabilecek herhangi bir şey var mı veya yok mu bunun cevabını arıyoruz. Bana göre bizim tarafımızdan karar verilebilecek bir durumu yok. Biz sadece isteyebilir veya destek çekerek zor durumda bırakabiliriz.

Ben bu yapının ne olursa olsun kendi içine kapanık yapısından vazgeçeceğini sanmıyorum. Belki ileride bir nesil değişimiyle gelen, Galatasaray Lisesi'nden dolayı değil de Galatasaray'ın başarılarından dolayı Galatasaray aşığı olmuş isimlerin artmasıyla birlikte bir değişim yaşanabilir. Nitekim şu an çoğu yaşını başını almış, kongrelere arkadaşlarla buluşma günü olarak bakan dedelerden oluşan bir yapı var.

Son düzenleme:
İbra edilir. Normal şartlarda Adnan Polat ibra edilmedi ise Aysal'ın ikinci yönetiminin ve bu Dursunun havada karada ibra edilmemesi lazım ama liseliler işte. Bu sebeple ibra edilirler.

Kurtulmadık daha. Ben bu sene olmasa da seneye buradan bir ceza daha yiyeceğimizi düşünüyorum.

Tabi bu sene Avrupa'ya katılamama durumu da yok değil takımın .

Genel kurul açık oylama yerine kapalı oylamayı tercih ederse nah ibra ederler. Açık oylama olursa çok büyük bir farkla ibra olur.
İbra edenin de anasını avradını, tek tek basaraktan, bade süzerekten, gel canım gel aman....

Beyler A spor'da Uğur Karakullukçu'nun programına tweet attım. "Galatasaray'da beleş pilav ve çay peşinde koşan genel kurul üyelerinden kurtulma şansı var mı?" diye sordum. Sunucu okudu, sonra pişman oldu ama :D Neyse ki Uğur reyiz bana destek çıktı.

İnşallah ibra edilmez rezil yönetim çok zor ama.

Üst Alt