Egemen Korkmaz Resmen Fenerbahçe'de - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Egemen Korkmaz Resmen Fenerbahçe'de

Cevap: Egemen Korkmaz Resmen Fenerbahçe'de

Umut,Hakan,Engin,Emre,Gökhan,Ceyhun,Sabri,Yiğit,Kazım,Necati,Sercan,Yekta.

Kadromuzda bu Türkler'in hiç biri ilk 11'i haketmeyen futbolcular.

Umut,Hakan zorlamayla ilk 11'e girecek oyunculardır. Birde Yekta girmeye çalışır ama o bölgede çok daha iyilerine razıyız.

= Yerli kadromuz kötü

yobo-egemen,ziegler-hasan ali,emre-m.topal,kuyt-alex(büyük ihtimal ile alex kesilecek)...Bence gidenler,gelenlerden daha kaliteliydi..

Umarım yoboyu almazlar. Yobo cok toparlıyodu bunların defansını ne olursa olsun. Egemen yobodan kotu evet hasan alide iyi bi oyuncu değil bence açık verirler o kanattan. En cokta emre yerine topalı almalarına sevindim. Cunku topal ne kadar kaliteli oyuncu olsa da bizimde hep eleştirdiğimiz bi eksiği vardı. Sert mucadeleci ve hareketli bi oyuncu deği. ;Emre yi cok ararlar bence orda. Ama alexe katılmıyorum o eleman bu senede oynar ve yine cok iyi gol asist rakamlarına ulaşabilir. Sonuc olarak haklısın gidenler daha kaliteliydi ama daha transfer bitmedi ve saldırıyolar oraya buraya.

Yerlilerin kalitesi olarak değil ama mevkiileri olarak FB şanslı.

Oyunu ağırlıkla 2 ve 3ncü bölgelerde oynayan FB 'nin, yerlilerinin defans hattında olması büyük avantaj.

Umut,Hakan,Engin,Emre,Gökhan,Ceyhun,Sabri,Yiğit,Kazım,Necati,Sercan,Yekta.

Kadromuzda bu Türkler'in hiç biri ilk 11'i haketmeyen futbolcular.

Umut,Hakan zorlamayla ilk 11'e girecek oyunculardır. Birde Yekta girmeye çalışır ama o bölgede çok daha iyilerine razıyız.

= Yerli kadromuz Leshhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Bu yerli kadrosuna kesinlike burak hamit takviyesi olmalı hatta olabilirse sercan sararer. Ozaman kafamız rahat olurdu.

ben de bunu anlamıyorum.forvet orta saha oyun için önemli de defans olmasa da olur mu ? ne mantık bu ben çözemedim... belki yerli forvet yok diyebilirsin ama geri plandaki 4 defans ve 1 kaleci dahil 5 kişiden hangisini fenerdeki ile değişirsin? yani hangi yerliyi alıp bizim yabancının yerine koyarsın söylesene lütfen... yerli olsun da mal mı olsun? serdar kesimal nedir? hasan ali kimdir? gökhan gönül balonunun patladığını hala göremiyo musunuz? egemen bu sene bjk de çok açık bir şekilde re-za-let oynamıştır.bonservissiz olarak iyi transfer ama abartmayın lütfen..

Sizi anlamaktada ben güçlük çekiyorum , Açıklanan yabancı uygulamasının farkındasınız umarım

Kaleci : Muslera 1/6

Ebue : 2/6

Ulfaluji : 3/6

Dany : 4/6

Rierra : 5/6

Elmander : 6/6

Gelirse Melo : 7/6

Milan Baroş : 8/6

Culio Kalıyor diye duyudum ama : 9/6

2 tane oyuncu düşünülüyor yabancı : 11/6

2014 'de 5 kişi olacak sahada...

Transfer olayına ve takım olayına nasıl baktığınızı anlamıyorum bizde

Kaleye : 3 Alternatif 1. kaleci adayı var

Sağ Bek : GG , Bekir , O.Şam

Stoper : Serdar , Egemen (Sol Ayaklı) , Bekir O.Şam

Sol Bek : Hasan Ali , Caner , Özgür Çek

Orta saha : M.Topuz , M.Topal , Selçuk , Baroni , Özer , Sezer , Salih , Gökay , Recep

Ofans : Sow , Semih , Hanery , Stoch , Dia , Alex

Transferde beklentiler : 1 stoper 1 o/d orta saha Birde gelirse süpriz bir isim

2014'e doğru elinizdeki oynayan yerli sayısını arttırmak en büyük amaç olmalıdır... Kalbür üstü yerli oyuncular beğenmesekte bellidir... (S.Taşcı , İnler , Arda , Ö.Toprak , S.Aziz ,G.Töre , S.Bolat ,M.Erdinçg aklınızıa gelenleride siz yazınız.) Bu ekonomik şartlarda alabilinecekler ilk etapda bonservisi olmayan yada 1-3 bilemedin 5 milyona olan oyunculardır. Şimdi siz Egemen kazma , mehmet topal , Hsana Ali yedek , GG patlamış balon gibi düşünürseniz 2014'deki kadronuza o zaman elinizin mecbur oluşundan 5'e alınamayan Potuk artık 9-10 M lara çıkar...

S.Taşcı

Ö.Toprak

S. Aziz

Arda , İnler , G. Töre , S. Bolat

Bu 7 oyuncunu maliyerlerinin ne kadar oalcağınından bir fikriniz var mı ?

Peki X 11 oyuncusunun her zaman hazır olmasını altyapıdan gelmiş kendine olan öz güveni oluşmamış , A takımı atremanına çekinerek çıkan Y oyucudan hem X oyuncunun performasnsını arttırmasını hemde X oyuncunun cezalı yada sakat olduğu durumlarda yerini almasını bekliyorsanız , Kendi altyapınızdan her sene kaç oyuncuyu ilk 11 için çıkarabildiğinize bakın... ve tribünlerin kaçının X oyuncu yerine Y oyuncuyu sahada görmek istiyeceğini düşünün...

Alınan oyuncular antremanlarda birilerini zorlamalıki sizde sezon içinde bir başarı elde edebilirsiniz.

Neden arkadaşlarının defans yerine hucum oyuncusu düşündüğünü bilmek istermisin.

Elinizde Ofansa dönük Yerli oyuncu olarak , Selçuk , Emre Çolak , Necati , Umut var...

Kadronuzu şu şekilde düşünelim..

Muslera

Ebue / Semih (Dany) / Ulfa / Hakan

X(Emre) / x / Selçuk / Emre (x)

Elamnder (Umut) / Necati (Baroş)

3 Defans / 1 Forvet hakkı şimdiden dolu

2 tane orta saha hakkınız kalmış (yabancı)

1 Forvet alacağınızı Başkanınız belirtti..

Sizden ricam bir kadro kurmanız , ve yerli oyuncularınız ceza alması durumunda alternatiflerini yazmanız...

Misal : Semih cezalı durumu düştü , Hoca Dany kadroya alacak siz o zaman hangi X yabancı kadrodan keser yerine Y yerliyi monte edersiniz.

Konu biraz uzun ve dahanık oldu kusara bakmayın ,

İki kişisel notumuda ekliyeyeceğim : 1- GG Balonu patladı dediniz ben onu bir türlü anlamadım ? 2- Egemen re-za-let şeklinde belirtmişsnizi... BJK zaten takım halinde re-za-let değilmiydi , bu durum onun alınmasını etken mi , bireysel oyuncu performansına bakılıp alınmış olamaz mı ? Sonuçta çok beğendiğim Dany' (Biz alsak fene olmazdı)i çoğu kişinin alay ettiği Hanery B. rezil etmişti. Ama bu genel anlamda Dany kötü olduğu Herny'de çok iyi olduğunu göstermez.

Yelerin kalitesi olarak değil ama mevkiileri olarak FB şanslı.

Oyunu ağırlıkla 2 ve 3ncü bölgelerde oynayan FB 'ni yerlileri defans hattında olması büyük avantaj.

aklıma defansımız full milli denilen dönem geldi,bi ara bizde denedik,hep öyle olcak diye bi kaide yok ama tutmadı bu sistem

Genelde bakarsan göbekte en az 1 iyi yabancı stoperli senelerde başarı gelmiştir ligde

Uche-Högh

Zago-Ronaldo

Lugano-Luchio-Song lu göbekler

Rakibi kötülemek için demiyorum

Volkan hay hay ,bence 10 numara kaleci

Gökhan sürekli geriye gidiyor ama onada hay hay

Egemen Servet in modelden,oyun kuramaz dan dun

Yanına Bekir?

Solda Kaldırım soru işareti,bence Kesimal daha önü açık bi topçuydu ama Fenerdeki durumu ortada yada anadolu takımlarından gelip büyük takımlarda kaybolan oyuncular

Kötü dememekl azım görmek lazım ama soru işareti

Defans hatları kusursuz değil yani

bizimkiler duyumcu gibi resmi siteden bildiri yayınlar adamlar transfer yapar. Dany denen oyuncuya okadar para neden verilır ? Bedavaya Egemen ile Sivok dururken gidip ona para verdılerde aldılar..

Baklıma defansımız full milli denilen dönem geldi,bi ara bizde denedik,hep öyle olcak diye bi kaide yok ama tutmadı bu sistem

Genelde bakarsan göbekte en az 1 iyi yabancı stoperli senelerde başarı gelmiştir ligde

Uche-Högh

Zago-Lugano

Lugano-Luchio-Song lu göbekler

Rakibi kötülemek için demiyorum

Volkan hay hay ,bence 10 numara kaleci

Gökhan sürekli geriye gidiyor ama onada hay hay

Egemen Servet in modelden,oyun kuramaz dan dun

Yanına Bekir?

Solda Kaldırım soru işareti,bence Kesimal daha önü açık bi topçuydu ama Fenerdeki durumu ortada yada anadolu takımlarından gelip büyük takımlarda kaybolan oyuncular

Kötü dememekl azım görmek lazım ama soru işareti

Defans hatları kusursuz değil yani

Yobo için uğraşılıyor , sanırım göbek - Yobo/Egemen - Düşünülüyor. Sol bek Hasan Ali - Caner - Özgür altarnatifli

Özer , Sezer , Kesimal geldiklerinden günden belli uzun süreli sakatlıklar ve buna bağlı performans düşüklükleri yaşadılar... Rakip takım taraftarı olunca bazı şeyler gözden kaçıyor.. Misal Yekta transferinden önce baya popülerdi , GS'de neden oynayamadığını bilmiyorum.

Hiçbir yönümüz mükemmel değil , zaten böyle iddaa'da bulunan bir takım yeryüzünde yoktur, BARÇA bile...

Egemen transferi hiç kuşkusuz sol ayaklı stoper içindir. +/- olayını sezon içinde hepimiz göreceğiz.

Aykut Kocaman , başarabilirmi bilmiyorum ama başardığında nerdeyse sistemsiz (Transferler / Hoca / Taktik) olan bir takımı sistemli hale getirecek. Son 3 sezonzdur yeterli yada yetersiz orası tartışılar ama eksik veya yetersiz olan bölgelere transfer yapılıyor ve Alex'in zor şartları bittiğinde (Aykut Kocaman'a sabır edildiğinde) sahada da tüm takımın hem defans hemde ofansa bir bütün olarak katıldığı bir taktik görebileceğiz.

Üst Alt