Egzoz Emisyon Muayene (Acil Yardım) - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Egzoz Emisyon Muayene (Acil Yardım)

Muayene cezaları çok yüksek gerçekten. Bu yüzden genelde hoş görüyorlar bir an önce yaptır unutma bak falan diye öğüt verip yolluyorlar. Yani ceza kesildiyse bahsedilen meblağlar doğrudur. Ama ben hele ki 2 hafta gecikme için ceza kesilmeyeceğini düşünüyorum. Umarım öyle olmuştur.

Plakan üzerinden sık sık kontrol edeceksin maalesef, yapacak birşey yok.

evet aldı plakayı adres de istedi :( abi yandım ben ki ne yandım adamcağız kalpten gidecek allah korusun off off napcamm bennn offfffffff

@Doğu Alkan ya anlamadım bende yaa bu nasıl bir vicdansızlık ceza kesmeye yer arıyorlar ya harbiden....

Aslında egzoz olayı mühim mesele doğrudan insan sağlığı ve çevreyle alakalı. O yüzden dikkat etmek gerekiyor muayene ücretleride uygun esasında arabası olanlar için en azından. İnşallah ceza gelmez ki gerçekten yüksekmiş fiyatları muayene ücretinin 2 katı falan olsa neysede

Ben aracımı satmadan önce yaptırmıştım korkudan.

Bu arada böyle bir şey gördüm;

Egzoz Muayene - Egzoz Emisyon Ölçümü

EGZOZ EMİSYON ÖLÇÜMÜ ÜCRET VE CEZALARI 2015

Egzoz Muayene Egzoz Emisyon ölçümü 2015 yılı ücreti
40 TL (KDV Dahil)
+ 7 TL Egzoz Muayene Ruhsatı (kağıdı) olmaması veya Egzoz emiyon ölçüm pulu yapıştırmaya (Egzoz muayene ruhsatı üzerinde) yer olmaması durumunda)

Egzoz Emisyon ölçümünü süresinde yaptırmamanın cezası
963 TL 2015 için (2014 için 875 TL)

Egzoz Gazı Emisyonu Yönetmelikte belirlenen standartlara aykırı emisyona sahip ise cezası
1.932 TL 2015 için (2014 için 1.755 TL)
2015 ücret ve cezaları yaklaşık ve yeniden değerlendirme oranına göre hesaplanmıştır.

İnternet vergi dairesinden araç bilgilerini girerek ceza yazılmış mı, yazılmamış mı görebilirsin. Sisteme hemen düşüyor mu bilmiyorum ama.

Edit: Ayrıca babanın aracıysa o yaptırsaymış, seni niye öldürüyor yaw!

Son düzenleme:
Ben aracımı satmadan önce yaptırmıştım korkudan.

Bu arada böyle bir şey gördüm;

Egzoz Muayene - Egzoz Emisyon Ölçümü

EGZOZ EMİSYON ÖLÇÜMÜ ÜCRET VE CEZALARI 2015

Egzoz Muayene Egzoz Emisyon ölçümü 2015 yılı ücreti
40 TL (KDV Dahil)
+ 7 TL Egzoz Muayene Ruhsatı (kağıdı) olmaması veya Egzoz emiyon ölçüm pulu yapıştırmaya (Egzoz muayene ruhsatı üzerinde) yer olmaması durumunda)

Egzoz Emisyon ölçümünü süresinde yaptırmamanın cezası
963 TL 2015 için (2014 için 875 TL)

Egzoz Gazı Emisyonu Yönetmelikte belirlenen standartlara aykırı emisyona sahip ise cezası
1.932 TL 2015 için (2014 için 1.755 TL)
2015 ücret ve cezaları yaklaşık ve yeniden değerlendirme oranına göre hesaplanmıştır.
Serhat Firat

Cenaze Namazini nerde kilcaz :D

Yok insallah gelmemistir

jandarma ceza kesemez diye biliyorum egzoz muayenesinde yetkilinin çevre bakanlığı olduğunu biliyorum ama çok emin değilim.

Son düzenleme:
Bende 1 küsür ay evvel yaptırdım bu işi ,
hatta benim aklımın ucunda bile değildi , bi muhabbet sırasında üst komşumuz sayesinde öğrendim ,
tavsiyem TüvTürk'e gitmeyin özel servislerden birinde yaptırın zayen fazla bir ücret değil ,
yalnız ben emisyon değeri fazlalığına takıldım cezasıda acayip kallavi ,

Geçmiş olsun dostum. Valla adamlar bu emisyon olayını ya çok ciddiye alıyorlar ya da ceza kesmek için bahane arıyorlar. Bundan 1 ay önce motosikletle çevirmeye girdim ve ilk sorduğu ve arka arkaya 3 kez tekrarladığı soru emisyon ölçümü yaptırdın mı olmuştu. Ben de he he diyerek geçiştirdim. Sonra internetten araştırdım ve motosikletlere yapılmadığını gördüm. Kem küm etsem belkide haksız yere cezayı gömecekti hatun.

Son düzenleme:
Üst Alt