Ekmeğe Yüzde %15 Zam - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
benim camasir makinesini getiren adama bizim eski makineyi vermistik
aeg markali bir makinaydi 1997 yili türkiyesinde satin alinmis
adam bakti bakti böyle bir marka ismini ilk defa görüyorum dedi
baya sasirdim halbuki adam her gün beyaz esya dagitimi yapiyordu evlere
bazi büyük markalar türkiye pazarindan cekilmis malesef
mesela biz almanyada camasir makinesi veya elektrikli süpürge olsun ya miele aliriz ya da aeg
onun altina hicbir zaman inmeyiz
aynisini türkiyede de yapmak istemistim ama bulamiyorsun

ereglideki vatan bilgisayar da öyleydi misal
sony markali bir üst segment tvye bakmistim adam bana sonyi anca istanbulda ya da ankarada bulursun dediler
diger illerde alan olmadigi icin pek mal gelmiyor demislerdi
anca siparis yapmam gerekiyordu o zaman da bakmadan alman gerekirdi ugrasmak istemedim

Bravo Necati Bey. Kaliteden çok iyi anlıyorsunuz. Miele gerçekten çok iyi bir markadır. Maalesef Türkiye pazarında güçlü değiller.

Bravo Necati Bey. Kaliteden çok iyi anlıyorsunuz. Miele gerçekten çok iyi bir markadır. Maalesef Türkiye pazarında güçlü değiller.
Pahalı artı servis konusunda eksileri var.

Bosch ve Siemens'in satılma sebebi Türkiye'de üretim tesislerinin olması. Hep ithal olsa onların da satışları sekteye uğrar.

Electrolux de iyi bir markadır mesela ama onun da servisi yok, Volvonun çoğu markadan iyi olmasına rağmen ülkemizde pek olmamasına benzer 1 durum.

Anadolu insani tv alacaksa samsung yada vestel
Camasir makinasi alacaksa arcelik ve beko harici birsey almaz.
Yenilikten cekinen bir milletiz.

Pahalı artı servis konusunda eksileri var.

Bosch ve Siemens'in satılma sebebi Türkiye'de üretim tesislerinin olması. Hep ithal olsa onların da satışları sekteye uğrar.

Electrolux de iyi bir markadır mesela ama onun da servisi yok, Volvonun çoğu markadan iyi olmasına rağmen ülkemizde pek olmamasına benzer 1 durum.

Kesinlikle öyle. Fiyatları acaba Türkiye'de mi yüksek? Mesela Almanya'da bu kadar yüksek mi? Diğer markalara görece fiyatları yüksek.

Miele Solo ve Ankastre Buzdolapları, Dondurucular ve Şarap Dolapları

Yalnız buzdolapları çok iyi. Eski tip tek kapılı dolap vardı bizde. Sarımsak ve tatlıyı üstünü kapatmadan dolaba koysan tatları birbirine girmezdi. Şimdi dünya markası denilen arçelikte buzdolabı poşeti ya da kapak kullanmadan herhangi bir yiyeceği dolaba koy bakalım ne oluyor!

ben her sabah kalkinca bir kutu rockstar ya da redbull icerim
aylardir yaptigim bir gelenek haline geldi
ereglide ama istedigim rockstari bulamadim
onun cesitli cesitli tatlari vardir meyveli
her yeri gezdim sadece normal standart boktan tadi olanini bulabilmistim

7fc54af598.jpeg

aha sadece bundan var lan
bunun da tadi bok gibi sevmiyorum

sortiment.jpg

size sacma geliyor olabilir ama gercekten büyük markalar türkiyeye fazla özen göstermiyor artik
ben and jerrys dondurmasi da yok mesela
onu da bulamadim

makinenin dügmeleri de bu arada cok boktan
nasil desem o kadar para verdigin bir alette daha fazla kalite beklersin aslinda ama yok

genel olarak böyle bir kalitesizlik var zaten
migros, carefour, file gibi yerlerden alis veris yaparken de hissediyorum ben bunu
misal ben rocher cikolatalara bayilirim
önüme bir tepsi koysalar yarim saat icinde bitiririm o derece yani
türkiyede hangi marketten aldiysam tadi cok kötü cikti
sanki böyle erimis sonra tekrar sogumus gibiydi hepsi
bilmiyorum yani bi de ucuz da degil

ödedigin paranin karsiligini kesinlikle alamiyorsun

Bose® QuietComfort® 35 Kablosuz Kulaklık II

280 euroya dortmund bose storeden almistim
parasini misli misli cikardi o ayri mesela ama yine de türkiyede s.kseniz alamam ac kalmam gerekir
bi de insanlarlar benimle dalga gecer o kadar verilir mi diye

Kesinlikle öyle. Fiyatları acaba Türkiye'de mi yüksek? Mesela Almanya'da bu kadar yüksek mi? Diğer markalara görece fiyatları yüksek.

Miele Solo ve Ankastre Buzdolapları, Dondurucular ve Şarap Dolapları

Yalnız buzdolapları çok iyi. Eski tip tek kapılı dolap vardı bizde. Sarımsak ve tatlıyı üstünü kapatmadan dolaba koysan tatları birbirine girmezdi. Şimdi dünya markası denilen arçelikte buzdolabı poşeti ya da kapak kullanmadan herhangi bir yiyeceği dolaba koy bakalım ne oluyor!
Arçelik dünya markası falan değil, o ayak için Beko var ama aynı bokun laciverti.

Miele'nin üretim rakamları daha az pahalı olmasının temel sebebi bu. Aynı özellikteki Bosch ve Siemens daha ucuzdur mesela.

Pahalı olmasının temel sebebi de ithal artı seri üretim seviyelerinin az olması. Örneğin ithal Bosch makineler de piyasanın üstünde fiyatlarda.

Bu arada Arçelik kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın ama kendi piyasasına göre üretiyor haklı olarak. Ha Vestel derseniz bak onların ürünleri hakkaten çöp.

Arçelik dünya markası falan değil, o ayak için Beko var ama aynı bokun laciverti.

Miele'nin üretim rakamları daha az pahalı olmasının temel sebebi bu. Aynı özellikteki Bosch ve Siemens daha ucuzdur mesela.

Pahalı olmasının temel sebebi de ithal artı seri üretim seviyelerinin az olması. Örneğin ithal Bosch makineler de piyasanın üstünde fiyatlarda.

Bu arada Arçelik kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın ama kendi piyasasına göre üretiyor haklı olarak. Ha Vestel derseniz bak onların ürünleri hakkaten çöp.

Vestel çöp ama Arçelik de çöp. Belki bir tık daha iyidir. Garanti süresi dolan ürünler hata vermeye başlarsa kusura bakmayın o makine çöptür. Adamlar 5 senede bir buzdolabı almaya zorluyor seni! Sadece adı dayanıklı tüketim. . .

Vestel çöp ama Arçelik de çöp. Belki bir tık daha iyidir. Garanti süresi dolan ürünler hata vermeye başlarsa kusura bakmayın o makine çöptür. Adamlar 5 senede bir buzdolabı almaya zorluyor seni! Sadece adı dayanıklı tüketim. . .
Seri üretimde aynı seviyeyi sağlamak önemlidir. Örneğin 20 sene sıkıntı çıkarmayan makinesi vardı ailemin evinde Arçelik'in.

Yerli üretim olarak en iyisi benim demek istediğim. BSH her ne kadar fabrika açsa da Bosch ve Siemens ortaklığında bir firma sonuçta.

ben her sabah kalkinca bir kutu rockstar ya da redbull icerim
aylardir yaptigim bir gelenek haline geldi
ereglide ama istedigim rockstari bulamadim
onun cesitli cesitli tatlari vardir meyveli
her yeri gezdim sadece normal standart boktan tadi olanini bulabilmistim

7fc54af598.jpeg

aha sadece bundan var lan
bunun da tadi bok gibi sevmiyorum

sortiment.jpg

size sacma geliyor olabilir ama gercekten büyük markalar türkiyeye fazla özen göstermiyor artik
ben and jerrys dondurmasi da yok mesela
onu da bulamadim
Yönetimdeyken de bir ara gece vakti ızgara yapıp yiyordun nasıl rutinlerin var olum senin :D

Seri üretimde aynı seviyeyi sağlamak önemlidir. Örneğin 20 sene sıkıntı çıkarmayan makinesi vardı ailemin evinde Arçelik'in.

Yerli üretim olarak en iyisi benim demek istediğim. BSH her ne kadar fabrika açsa da Bosch ve Siemens ortaklığında bir firma sonuçta.

Belki eski Arçelik olabilir. Ama yeniler kesinlikle değil. Bizimkiler evlendiği sene (1977) demin konusu geçen Miele buzdolabı almış babam. 25 sene kullandılar. Şimdi 10 senede 2. buzdolabını aldık. Bu da miadını dolduruyor!

Bizim evde de arcelik buzdolabi duruyor hala 22 yillik benden buyuk.2.buzdolabi olarak kullaniyoruz
Annem le babam evlenirken almislar :D

20180726_153902.jpg

Üst Alt