ekşi sözlük - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ekşi sözlük

Eskiden muazzam bir ortamdı. Ne zaman PKK'lılar ortamda kuvvetlendi orası da bozuldu. Dini ve Ahlaki değerlere karşı inanılmaz dezenformasyon var. İnanmadığın bir şeye hakaret etmeni gerektirmez. Ayrıca nasıl olsa İp bilgisi verilmiyor ben ağzıma geleni yazarım diye düşünen varsa o durum koca bir yalandan ibaret zira Twitter'dan bile artık alınıyor. Anonimliğin arkasına saklanıp önüne gelene küfür ve hakaret etmek özgürlük değil bildiğin eşşekliktir. Ahlaki olarak muhteşem bir ülke de yaşadığımızı iddia etmiyorum lakin ülke ne ki Ekşi sözlük ne olsun diye bir yakıştırmayı da kabul etmiyorum. Özellikle parayı gören suserların firmaların başkanların bakanların istediği şekilde entry girmesinden sonra iyice tiksindim. Ekşi sözlük artık bir bok çukurudur. Bu görüşümde uzun bir müddet değişmeyecek gibi gözüküyor.

Bahsettiğin her şey göreceli. Ki aynı platformda "iktidar trolleri kuvvetlendiği için bozuldu ya" diye şikayet edenler de olduğu gibi, ateistlerden şikayet edenler kadar dincilerin çokluğundan şikayet edenler de mevcut. Küfür ve değerlere gelince; en az 15 yıldır takip ederim, hep aynıydı.

Eskiden muazzam bir ortamdı. Ne zaman PKK'lılar ortamda kuvvetlendi orası da bozuldu. Dini ve Ahlaki değerlere karşı inanılmaz dezenformasyon var. İnanmadığın bir şeye hakaret etmeni gerektirmez. Ayrıca nasıl olsa İp bilgisi verilmiyor ben ağzıma geleni yazarım diye düşünen varsa o durum koca bir yalandan ibaret zira Twitter'dan bile artık alınıyor. Anonimliğin arkasına saklanıp önüne gelene küfür ve hakaret etmek özgürlük değil bildiğin eşşekliktir. Ahlaki olarak muhteşem bir ülke de yaşadığımızı iddia etmiyorum lakin ülke ne ki Ekşi sözlük ne olsun diye bir yakıştırmayı da kabul etmiyorum. Özellikle parayı gören suserların firmaların başkanların bakanların istediği şekilde entry girmesinden sonra iyice tiksindim. Ekşi sözlük artık bir bok çukurudur. Bu görüşümde uzun bir müddet değişmeyecek gibi gözüküyor.

Valla abi bu ülkede kimi eleştirirsen PKK'li ya da FETÖ'cü oluyorsun. O yüzden PKK'li, FETÖ'cü, vatan haini gibi kalıplarla eleştirilen insanlara tereddütle yaklaşıyorum. Kimin vatan haini kimin vatansever olduğu ülkede maalesef karışmış durumda!

Valla abi bu ülkede kimi eleştirirsen PKK'li ya da FETÖ'cü oluyorsun. O yüzden PKK'li, FETÖ'cü, vatan haini gibi kalıplarla eleştirilen insanlara tereddütle yaklaşıyorum. Kimin vatan haini kimin vatansever olduğu ülkede maalesef karışmış durumda!
Ya dostum. Bunlar inkar etmiyorlar ki, kimseye PKK'lı yaftası yapıştırmıyorum. Adam direk kendi söylüyor yani Ekşi Sözlük'te, iki entrysi ile çok rahat çözebiliyorsun.

Bahsettiğin her şey göreceli. Ki aynı platformda "iktidar trolleri kuvvetlendiği için bozuldu ya" diye şikayet edenler de olduğu gibi, ateistlerden şikayet edenler kadar dincilerin çokluğundan şikayet edenler de mevcut. Küfür ve değerlere gelince; en az 15 yıldır takip ederim, hep aynıydı.
Gürkan eskiden bu kadar değildi. Son zamanlarda para ile borazan entryler giriliyor.

Ya dostum. Bunlar inkar etmiyorlar ki, kimseye PKK'lı yaftası yapıştırmıyorum. Adam direk kendi söylüyor yani Ekşi Sözlük'te, iki entrysi ile çok rahat çözebiliyorsun.

Her gün en az yarım saat ekşi sözlük okurum. Açıkçası "bu adam kesinlikle PKK'li diyebileceğim" birini görmedim. Demek sıkı takip ediyorsun.

Sana tavsiye o zaman. Ekşi Sözlük'te "gündem" başlığı var. Orada bazen geyik muhabbet, bazen haber odaklı başlıklar oluyor. Sana tavsiyem onları takip edip ilk entryi okusan zaten alman gerekenleri alırsın.

Misal bilmem ne kişisinin bilmem ne twiti. O insanı twitter'dan takip etmiyorsan bile ve önemli bir konuda twit attıysa, gündemi etkileyecek bir açıklamaysa oradan görüp gelişmelere hakim olabiliyorsun. Onun dışında altta yazılan nefret içerikli yazıları okuma.

Bunun yanında ben daha çok anaakım medyada kitlesel tepki oluşmadığı sürece yer almayacak başlıklar varsa onları özenle okuyorum. Her zaman örneğini veriyorum. Sakarya'daki yurt skandalı ekşi sözlük olmasaydı ortaya çıkmayacaktı. O gün oradan geçerken çığlıkları duyan bir yazar videoya çekiyor ve sözlükte yayınlıyor olay büyüyor ve soruşturma açılıyor. O çocuk ekşi sözlük'te yazar olmasa o olay büyümeyecek, o çocuklar kurtulmayacaktı. Ben sadece buna benzer örnekler sebebiyle tüm pisliğine rağmen ekşi sözlük kalmalı diyorum. Çünkü sıradan insanların bazen sesi oluyor.

Her gün en az yarım saat ekşi sözlük okurum. Açıkçası "bu adam kesinlikle PKK'li diyebileceğim" birini görmedim. Demek sıkı takip ediyorsun.

Sana tavsiye o zaman. Ekşi Sözlük'te "gündem" başlığı var. Orada bazen geyik muhabbet, bazen haber odaklı başlıklar oluyor. Sana tavsiyem onları takip edip ilk entryi okusan zaten alman gerekenleri alırsın.

Misal bilmem ne kişisinin bilmem ne twiti. O insanı twitter'dan takip etmiyorsan bile ve önemli bir konuda twit attıysa, gündemi etkileyecek bir açıklamaysa oradan görüp gelişmelere hakim olabiliyorsun. Onun dışında altta yazılan nefret içerikli yazıları okuma.

Bunun yanında ben daha çok anaakım medyada kitlesel tepki oluşmadığı sürece yer almayacak başlıklar varsa onları özenle okuyorum. Her zaman örneğini veriyorum. Sakarya'daki yurt skandalı ekşi sözlük olmasaydı ortaya çıkmayacaktı. O gün oradan geçerken çığlıkları duyan bir yazar videoya çekiyor ve sözlükte yayınlıyor olay büyüyor ve soruşturma açılıyor. O çocuk ekşi sözlük'te yazar olmasa o olay büyümeyecek, o çocuklar kurtulmayacaktı. Ben sadece buna benzer örnekler sebebiyle tüm pisliğine rağmen ekşi sözlük kalmalı. Çünkü sıradan insanların bazen sesi oluyor.
Geyik muhabbet dediğin komşunun karısına atlamak ise ben uzak olayım ya ! Ekşi Sözlük kalmasın demiyoruz. Temizlensin yine bilgi kaynağına dönsün diyoruz.

Ekşi sözlüğün gerileme yılı 2013 gezi parkı olaylarıdır. O olaydan sonra muhaliflerin, pkklıların cirit attığı bir yer haline dönüştü. Ondan önceki zamanlar cidden bilgi kaynağı bir yerdi. Vikipediyi açmaz orada yazılanlara bakardım hatta.

Şimdi ise sponsorlu entrylerin para karşılığı atıldığı, aktrollerin ve pkklıların istilasına uğramış, ana bacı küfür etmenin normal olduğu hem de mesela maç başlıklarında bunu rahatça görebiliyoruz, her gün incisözlükvari +18 başlıkların açılıp gündeme taşındığı bir mecra oldu. Bugünkü son olay da tuzu biberi oldu artık. İnsanlar artık zor güvenir bu mecraya.

Fikir olarak güzel bir şeydi ilk zamanlarda. Bilginin ve esprinin kaynaştığı yerdi. Şimdi her telden her şey yazılıyor resmen bir forum sitesine döndü.

Geyik muhabbet dediğin komşunun karısına atlamak ise ben uzak olayım ya ! Ekşi Sözlük kalmasın demiyoruz. Temizlensin yine bilgi kaynağına dönsün diyoruz.

Evet uzak kal, okuma. Ben okumuyorum. Kafam rahat.

Mesela gündem bugün tamamen ekşi sözlük sahibinin eşini bir günde yazar yapması. Bu torpilcilik üzerinden insanlar eleştiri yapıyor, eğleniyor, geyik yapıyor. İnternet ortamı bu.

Benim asıl kızdığım nokta şu! Ekşi Sözlük sahibi bir günde karısını yazar yaptı kıyamet koptu. Ama Mansur Yavaş da bir günde yazar oldu kimse sesini çıkarmadı. Eleştirilmesi gereken bence bu ikiyüzlülük! :D

Evet uzak kal, okuma. Ben okumuyorum. Kafam rahat.

Mesela gündem bugün tamamen ekşi sözlük sahibinin eşini bir günde yazar yapması. Bu torpilcilik üzerinden insanlar eleştiri yapıyor, eğleniyor, geyik yapıyor. İnternet ortamı bu.

Benim asıl kızdığım nokta şu! Ekşi Sözlük sahibi bir günde karısını yazar yaptı kıyamet koptu. Ama Mansur Yavaş da bir günde yazar oldu kimse sesini çıkarmadı. Eleştirilmesi gereken bence bu ikiyüzlülük! :D
Mesela geçtiğimiz günler de Zeydan Karalar'ı övme başlığı hemde inanılmaz entryler ile, gerek var mı bunları yapmaya ? İtici olmaları çok absürt yahu ! Davetle bir siyasi ağırlamaya ses etmem. Platformlar ile iletişime geçilebiliyor, bundan rahatsızlık duyan yoktur. Ama Karısını yazar yapması sırada bekleyen binlerce insana yazık etmek demek, hakkını gasp etmek demektir. Yada bunu yaptıysan kimseye çaktırma, alenen herkese duyurmanın mantığı nedir. Dürümcü geldiğinden beri Ekşi Sözlük AKP belediyeleri gibi davranıyor.

Decade ? 2005 doğumlu tipler gibi cümlesine ingilizce kelime sıkıştıran bir ZURNA için fazla iddialı cümleler.
Decade'in Türkçe kelime karşılığı yok tamlama olabilir on yıl şeklinde. 2005 doğumlu decade diyen ergen tanıdığın varsa git alnından öp de bu kadar laf içinden kusur mu arıyorsun ;) uzaktan mı kesiyorsun zurna filan diye beni tontik seni :*

Üst Alt