Elano'ya niçin pas atılmıyor? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano'ya niçin pas atılmıyor?

Cevap: Elano'ya niçin pas atılmıyor?

En son Manisa maçında sağ kanatta oynadı Elano, o maç dikkatimi çekmişti adam hep Manisa defansının yanında durdu. Hiç kendini biraz daha sağa atıp top almak istemedi. O maçta bana öyle geldiğini düşündüm ve son maçta (Pana) çoğunlukla Elano'yu izledim. Adam o maçta 10 numara oyun kurucu mevkisinde oynamasına rağmen hiçbir zaman (istisnalar hariç) topu almaya çalışmadı. TV den nasıl gözüküyor bilmiyorum ama Elano'nun içi geçmiş. Atak sağ taraftan gelişiyor bakıyosun Elano en solda, ortadan atak gelio Elano Nonda'nın da önünde!!!! Bence adam insiyatif almaktan kaçıyor. Çok bariz bir şekilde isteksiz oynuyor.

Aynı maçı mı izlemişiz acaba?Ben top almak için çırpınan,defansa dönüp %100 lük gol pozisyonunu önleyen hatta top alamadı diye sinirlenip rakibe faul yapan bir Elano izledim maçta.Ayrıca Semih'in de söylediği gibi bizde 10 numara diye bir kavram yok Elano orta sahanın ortasında oynayan bir oyuncudur.İnsiyatif almaktan kaçmak nedir?Rakibin arkasına saklanırsın top sendeyken takım arkadaşlarının seni görmemesini sağlarsın.Örnek verirsem Hamburg ile oynanan AliSamiYen'deki maçta Lincoln yaptı bunu bariz bir şekilde.Elano bu maçta bir sağa koştu bir sola koştu debelendi ama gene doğru düzgün pas alamadı.

Aynı maçı mı izlemişiz acaba?Ben top almak için çırpınan,defansa dönüp %100 lük gol pozisyonunu önleyen hatta top alamadı diye sinirlenip rakibe faul yapan bir Elano izledim maçta.Ayrıca Semih'in de söylediği gibi bizde 10 numara diye bir kavram yok Elano orta sahanın ortasında oynayan bir oyuncudur.İnsiyatif almaktan kaçmak nedir?Rakibin arkasına saklanırsın top sendeyken takım arkadaşlarının seni görmemesini sağlarsın.Örnek verirsem Hamburg ile oynanan AliSamiYen'deki maçta Lincoln yaptı bunu bariz bir şekilde.Elano bu maçta bir sağa koştu bir sola koştu debelendi ama gene doğru düzgün pas alamadı.

İnsanlarımızın zihinlere yerleşmiş 2 tane kalıp var. Biri 4-2-3-1 sistemi, diğeri 10 numara pozisyonu. Bu kısır döngüyü kırsa kırsa Rijkaard kırar.

galatasaray'in mangal partisiniden bir elano fotografi.

https://www.galatasaray.org/...00931839c1ac683b507.jpg

baros'la beraber oturuyor. yanlari bos. masanin diger ucunda tanimadigim iki kisi var (futbolculardan degil). zaten maclari biraz izleyenler, baros ile elano'nun cok zorda kalmadikca tercih edilmedigini goruyorlardir. baros bu konuyu pek sallamiyor, cikiyor, topunu oynuyor, mucadele ediyor. elano farkli. oyundan kopuyor, agresiflesiyor. sonuc olarak bekleneni veremesinin en buyuk nedeni arda turan ve cetesidir.

eger arda turan bu takimin kaptani ise, o yemek sirasinda ayhan ile, sabri ile geyik yapmayi birakacak, gidip elano ile barosun masasina oturacak. kaptanlik sahada ona buna posta koymakla yapilmaz.

(dionys, 04.12.2009 13:03)

ekşiden alıntıdır
Arkadaşlar buyrun okuyun.Ben de artık bu işin böyle olduğunu düşünüyorum.Elano'ya karşı bir oluşum olduğunu seziyorum takımda.Yazıya tek katılmadığım yer Arda ve çetesi yazılan yer.Arda'nın değil de daha çok ortasaha oyuncularının bu şekilde düşündüğüne inanıyorum.Bu adam sessiz sakin işinden başka birşey düşünmeyen bir futbolcu.Bu muamele için bir neden arıyorum fakat bulamıyorum.Neden Elano'ya bu şekilde yaklaşılıyor takımda?​

İnsanlarımızın zihinlere yerleşmiş 2 tane kalıp var. Biri 4-2-3-1 sistemi, diğeri 10 numara pozisyonu. Bu kısır döngüyü kırsa kırsa Rijkaard kırar.

Tamam 10 numara lafı yanlış..

Manisa ve Pana maçlarına bakın Keita'ya dikkat edin. Manisa maçında Elano sol beke öyle yakın oynadı ki hiç top alamadı.

Ayrıca bizde Pana maçında oyunu yönlendirmesi gereken kimdi? Topal, Sarp ve Elano üçlüsünden hangisi sağdan Arda'yı soldan Kewell'ı kaçıracak, Nonda'ya pas indirecek? Yapmayın, bu kadar oynamayı isteyen bir adam var size göre ve takım arkadaşları yüzünden oynayamıyor ha? Yapmayın...

Tanburacı'nın yorumları hep yapıcı olur bu arada, açın okuyun. Hiçbir zaman kötü şeyler söylemez hep olumlu tablolar çizer.. Hıncal'ın tersi yani...

Galatasaray'daki eski futbolcu/yeni yazarların Elano hakkındaki değerlendirmelerine dikkat pao maçından sonra.

Gerçekten Türk bir oyuncunun isyan etmesi gerek buna. Cesur olması gerek. Bu mantıkla zaten isterse dünyanın en yetenekli oyuncuları olsun bu adamlar yurtdışında falan oynayamaz.

Arda'ya suç bulmayı bırakın ayrıca, bu adam kaç yaşında? Peki takımda bu eski futbolcu/yeni yazarlarla yanyana oynamış başkaları var mı? Peki Arda'nın kolunda kaptanlık bandı olsa da aynı güce sahip olabilir mi? Demiştik daha önce de koluna taktığın bant herşey değildir diye.

Aslında bir çıkış yapsa bütün taraftar arkasında durur ama sanmıyorum, çok şey beklemek olur. Gerçekten yazık oluyor takımlarımıza.

Tamburacı ve Melih Şabanoğlu istediklerini desinler, destek olmak adına herşeyi yapmaya hazır üyelerimize de saygı duyuyorum. Ama görünen köy kılavuz istemez, gerçekten üzülüyorum. Bence olan biteni görmek ve biraz bağırıp çağırmak lazım bu kafaya karşı çıkmak için, yoksa aynı şekilde devam eder.

Eğer böyle bir sorun var ise ki ben sanmıyorum,ocak ayında Elano gitmeli.Çok sıkıntı olur bu konu.Zaten Elano olduğu sürece bu dedikodu yaşanacak.

Eğer böyle bir sorun var ise ki ben sanmıyorum,ocak ayında Elano gitmeli.Çok sıkıntı olur bu konu.Zaten Elano olduğu sürece bu dedikodu yaşanacak.

bu devam ederse yollanır zaten Elano, ayrıca dünya kupasından sonra da böyle kendini kabul ettirmek için mücadele etmez.

Ama yerine gelen üst düzey bir orta saha oyuncusuna da aynısı yapılır, o zamanda aynı şeyleri yaşarız.

arda-sabri-ayhan postalanmalıdır acilen. bence takımın 3 çıban başı bunlar. burası fener değil hiçbir futbolcuya bağlı değiliz biri gider biri gelir

Elano'ya Lincoln'e gösterilen saygı gösterilmeli. Futbolcular Elano'ya güvenmedikleri topu kaybedeceğini düşündükleri için pas atmıyorlar. 1-2 maça damgasını vursa, sürekli top alır Arda gibi.

Elano'ya Lincoln'e gösterilen saygı gösterilmeli. Futbolcular Elano'ya güvenmedikleri topu kaybedeceğini düşündükleri için pas atmıyorlar. 1-2 maça damgasını vursa, sürekli top alır Arda gibi.

Katılıyorum. Elano'ya güvenmyiorlar, çünkü onun futbol yapısına alışık mı değiller artık, güvenmiyorlar mı, oyun yapısından mı bilinmez ama Elano'dan oyun yönledirmesini istiyoruz, top atılmıyor adama ve bu adamı hala beyenmeyenler var anladığım kadarıyla, ben valla çok beğeniyorum şu oyun yapısıyla, hep boşa kaçıyor ama top atan yok, Barca'nın oyun yapısında da var bu ama her zaman olmuyor, bizim takım sürekli yapıyor bunu.

Bu senin yorumun mu bilmiyorum. Eğer bir gazetenin yorumuysa hayatımda böyle saçmalık görmedim. Yok senin yorumunsa lütfen maçın tekrarını izle.

Yüzde 87 isabetle pas yapmış Galatasaray sen, top şişirdik diyorsun. Daha sistemin 4-3-3 olduğunu çözemeyip, ne olduğunu anlamadığın şeyi eleştiriyorsun. Elano'nun ne oynadığını bile anlamıyorsun. Söyleyeyim 4-3-3'ün o orta 3'lüsü var ya, işte o üçlü 1 + 2 diye dağılır. 1 önlibero ve 2 iç oyuncusu. işte o iç oyunculardan biriydi Elano.

Galatasaray taraftarı bir acayip oldu. Ama ne oldu ben anlamadım.

Galatasaray %87 isabetle pas yapmışsa bu paslaşmanın çok büyük bir kısmı stoperler arasında olmuştur.Aynı maçı mı izledik bilmiyorum ama Panathinaikos maçında Leo Franco'nun bile toplama oynama süresi Elano'dan fazladır.%87 isabetle oynasa nolur oynamasa nolur,rakip takımın rahatsız etmediği mevkilerde isabetli topla oynamak meziyet değil,rakip sahada özellikle rakip ceza sahasına yakın yerlerde isabetli pas yapması benim için önemli.Bu istatistiklerle kendinizi avutmayın!Elano eğer dediğiniz gibi orta iç oyuncusu olarak oynatılsaydı topla en fazla oynayan oyunculardan biri olması lazımdı.Ben pek göremedim hücümdayken orta içte Elano'yu atak başlatsın vesaire.Elano ataklarda manasız bir şekilde sanki gizli forvetmiş gibi rakip takımın stoperlerinin arasına girdi ve onlarla boğuştu.

Siz çok güzel demişsiniz 4-3-3 falan filan ama uygulayamadıktan sonra o sistemden banane?Siz football manager taktiklerine göre bana 4-3-3 anlatmayın,sahada onu takım uygulayabiliyor mu ondan bahsedin.Burda az çok hepimizin bir futbol bilgisi var.

Galatasaray'ın rakip sahaya gidişi abartısız 5 dakika sürüyor.Birkaç dakika Servet-Gökhan yada Servet-Mehmet paslaşıyor,sonra top Mustafa ya gidiyor genelde o sıralarda Elano da Nonda'ya manasız bir şekilde yaklaşınca Mustafa pası Sabri'ye veriyor sonra gene geriye o sırada bakıyorsunuz ki,Arda geriye gelmiş o top çıkarırsa ileriye çıkarıyor.Yada ki genellikle bu böyle topu ileriye taşıyan yok Servet şişiriyor.Bu Kasımpaşa maçından beridir böyle.

Galatasaray taraftarına ne oluyor böyle diyeceğinize yada %87 isabetli pası var bu takımın diye atıp tutçağınıza,önce bu paslaşmanın hangi bölümde yoğun olduğunu görmeye çalışın.Ve sakın ola hiç bir Galatasaray taraftarına telkinde bulunmayın!4-3-3'ü bana sanki Johan Cruyff muşçasına da anlatmaya kalkmayın!..

En son Manisa maçında sağ kanatta oynadı Elano, o maç dikkatimi çekmişti adam hep Manisa defansının yanında durdu. Hiç kendini biraz daha sağa atıp top almak istemedi. O maçta bana öyle geldiğini düşündüm ve son maçta (Pana) çoğunlukla Elano'yu izledim. Adam o maçta 10 numara oyun kurucu mevkisinde oynamasına rağmen hiçbir zaman (istisnalar hariç) topu almaya çalışmadı. TV den nasıl gözüküyor bilmiyorum ama Elano'nun içi geçmiş. Atak sağ taraftan gelişiyor bakıyosun Elano en solda, ortadan atak gelio Elano Nonda'nın da önünde!!!! Bence adam insiyatif almaktan kaçıyor. Çok bariz bir şekilde isteksiz oynuyor.

Elano orta iç oynuyor diyor arkadaşlar fakat bende Elano'nun manasız bir şekilde Nonda'ya yakın oynamasını anlayamıyorum.Aslında Elano istekli,birşeyler yapmak istiyor ama orta göbekte olması gerekirken alakasız yerlerde top bekliyor!

Lincoln ile Elano'nun aynı cümlede kullanıldığını gördüm geçmiş sayfalarda,Elano'nun profesyonel futbolcu olduğuna gerçekten inanıyorum.Lincoln gibi ahlaki değerleri sorgulanacak türden biri asla değil!Elano'da bir uyum sorunu var,futbolcular destek olcaklarına pas vermemekle sanki köstek oluyorlar!..

Lincoln ile Elano'nun aynı cümlede kullanıldığını gördüm geçmiş sayfalarda,Elano'nun profesyonel futbolcu olduğuna gerçekten inanıyorum.Lincoln gibi ahlaki değerleri sorgulanacak türden biri asla değil!Elano'da bir uyum sorunu var,futbolcular destek olcaklarına pas vermemekle sanki köstek oluyorlar!..

İkiside professional futbolcudur. Arasındaki tek fark kişiliktir.

Üst Alt