Elano'ya niçin pas atılmıyor? - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano'ya niçin pas atılmıyor?

Cevap: Elano'ya niçin pas atılmıyor?

Galatasaray %87 isabetle pas yapmışsa bu paslaşmanın çok büyük bir kısmı stoperler arasında olmuştur.Aynı maçı mı izledik bilmiyorum ama Panathinaikos maçında Leo Franco'nun bile toplama oynama süresi Elano'dan fazladır.%87 isabetle oynasa nolur oynamasa nolur,rakip takımın rahatsız etmediği mevkilerde isabetli topla oynamak meziyet değil,rakip sahada özellikle rakip ceza sahasına yakın yerlerde isabetli pas yapması benim için önemli.Bu istatistiklerle kendinizi avutmayın!Elano eğer dediğiniz gibi orta iç oyuncusu olarak oynatılsaydı topla en fazla oynayan oyunculardan biri olması lazımdı.Ben pek göremedim hücümdayken orta içte Elano'yu atak başlatsın vesaire.Elano ataklarda manasız bir şekilde sanki gizli forvetmiş gibi rakip takımın stoperlerinin arasına girdi ve onlarla boğuştu.

Siz çok güzel demişsiniz 4-3-3 falan filan ama uygulayamadıktan sonra o sistemden banane?Siz football manager taktiklerine göre bana 4-3-3 anlatmayın,sahada onu takım uygulayabiliyor mu ondan bahsedin.Burda az çok hepimizin bir futbol bilgisi var.

Galatasaray'ın rakip sahaya gidişi abartısız 5 dakika sürüyor.Birkaç dakika Servet-Gökhan yada Servet-Mehmet paslaşıyor,sonra top Mustafa ya gidiyor genelde o sıralarda Elano da Nonda'ya manasız bir şekilde yaklaşınca Mustafa pası Sabri'ye veriyor sonra gene geriye o sırada bakıyorsunuz ki,Arda geriye gelmiş o top çıkarırsa ileriye çıkarıyor.Yada ki genellikle bu böyle topu ileriye taşıyan yok Servet şişiriyor.Bu Kasımpaşa maçından beridir böyle.

Galatasaray taraftarına ne oluyor böyle diyeceğinize yada %87 isabetli pası var bu takımın diye atıp tutçağınıza,önce bu paslaşmanın hangi bölümde yoğun olduğunu görmeye çalışın.Ve sakın ola hiç bir Galatasaray taraftarına telkinde bulunmayın!4-3-3'ü bana sanki Johan Cruyff muşçasına da anlatmaya kalkmayın!..

Yahu ne alaka? Ben Cruyff'um demedim. Şirk koşmam ben.

Barcelona cezasahası içinde mi paslaşıyor sanıyorsun? Barcelona'nın stoperleri çapraz top atmıyor mu sanıyorsun? Hiç mi maç izlemiyorsun kısaca. En güzel örnek daha dün Deportivo - Barcelona maçındaydı. Bu sistemin en iyi uygulayıcısını Barça olarak kabul edersek onla kıyaslayacağız takımımızı. Eh dün benim izlediğim Barça'nın hücum setlerini Galatasaray uyguluyor, uygulamaya çalışıyor.

Galatasaray 2 senedir senin o stoperler aralarında paslaşıyor dediğin sistemle Avrupa'da başarılı oluyor. Bana Arsenal dahil bir takım söyle rakip cezasahasında paslaşan. 4-3-3, alelade bir metin gibi oluşur. Giriş ve gelişme, sonuç kısmını etkiler. Bu yüzden orada daha fazla topla oynanır ki rakibin açıkları beklensin.

Nasıl bir futbol hayal ediyorsunuz bilmiyorum. Ama 4-3-3'e ulaşmak Galatasaray'ın oyunundan geçer. Böyle oynamadığı, hatalar yapmadığı sürece daha iyisi olamayacaktır.

He FM, FM deyip beni eleştirirken, 6 ayda takımın oyununu eleştiriyorsan boşa konuşuyorsun demektir. Fazla uzun bile yazdım denebilir.

Saygılar.

Bu takımın Elano'ya ihtiyacı var. Topu ayağında tutmayan dikine oynayabilen adamlarla oynanıyor futbol. Mesela dün Milan maçını izledim. 3-1 kazandılar. Pirlo ön libero oynuyor orası ayrı ama takımın oyun kurucusu. O noktada Elano ile benzeşiyorlar. Adam her pasında gol attırmak, adam kaçırmak zorunda hissetmiyor kendini. Niye? Çünkü kısa pasla topu Ambrossini'ye veriyor, ondan geri alıyor, Nesta'ya dönüyor, Nesta topu Thiago'ya atıyor, o tekrar Pirlo'ya dönüyor ve bir pasla sağ açıkta Pato'yu kaçırıyor. Adam tempoyu oyunu ayarlıyor, ayarlıyabiliyor. Çünkü biliyor ki ayağından çıkardığı top istediğinde yine kendsine gelicek. Bunun Galatasaray'da olabilmesi için biraz daha pas kabiliyeti yüksek ve iyi niyetli oyunculara ihtiyacımız var. Bu gün İstanbul maçında Uğur'un takıma ne katacağını merak ediyorum. Bence sağ bek adamımız bu açıdan mesela her ne kadar mükemmel bir tempoya sahip olsa bile Sabri değil Uğur'dur.

Umarım bu gün Elano oynar ve takımdaki yeri artık tartışmasız hale gelir. Eğer ortada bir kötü niyet varsa Elano oynamayabilir düşüncesiyle bu ortadan kalkar. Adam takıma alışır. Artık biraz sabretme dönemi. Ayhan'a, Barış'a sabredeceğimize Elano'ya sabredelim.

Bu takımın Elano'ya ihtiyacı var. Topu ayağında tutmayan dikine oynayabilen adamlarla oynanıyor futbol. Mesela dün Milan maçını izledim. 3-1 kazandılar. Pirlo ön libero oynuyor orası ayrı ama takımın oyun kurucusu. O noktada Elano ile benzeşiyorlar. Adam her pasında gol attırmak, adam kaçırmak zorunda hissetmiyor kendini. Niye? Çünkü kısa pasla topu Ambrossini'ye veriyor, ondan geri alıyor, Nesta'ya dönüyor, Nesta topu Thiago'ya atıyor, o tekrar Pirlo'ya dönüyor ve bir pasla sağ açıkta Pato'yu kaçırıyor. Adam tempoyu oyunu ayarlıyor, ayarlıyabiliyor. Çünkü biliyor ki ayağından çıkardığı top istediğinde yine kendsine gelicek. Bunun Galatasaray'da olabilmesi için biraz daha pas kabiliyeti yüksek ve iyi niyetli oyunculara ihtiyacımız var. Bu gün İstanbul maçında Uğur'un takıma ne katacağını merak ediyorum. Bence sağ bek adamımız bu açıdan mesela her ne kadar mükemmel bir tempoya sahip olsa bile Sabri değil Uğur'dur.

Umarım bu gün Elano oynar ve takımdaki yeri artık tartışmasız hale gelir. Eğer ortada bir kötü niyet varsa Elano oynamayabilir düşüncesiyle bu ortadan kalkar. Adam takıma alışır. Artık biraz sabretme dönemi. Ayhan'a, Barış'a sabredeceğimize Elano'ya sabredelim.

Çok güzel bir örnek vermişsin.

Katılıyorum. Pirlo ile Elano'nun hücum oyunları birbirine benziyor zaten. İkisi de hücum konusunda az ve öz top kullanıyorlar. Elano tabi pozisyon gereği şut, orta gibi konularla daha fazla ilgileniyor ama atak hazırlamak için aynı yöntem. Topun oynandığı bölgeyi sürekli değiştir ve bu sayede durağan oyuncuları atağa kat, forvetleri mümkün olan en kısa zamanda topla buluştur vs. vs.

Bu da zamanla olur. Takım Elano'nun maç içinde neler yapabileceğine alışır, Elano kimin nereye ne hızla koşabileceğine alışır ve makine işlemeye başlar. Son Pana maçında herkesin pas atmıyorlar diye garip bir komplo teorisi kurmasının altında yatan asıl sebep uyumdur. Uyum illa ülkenin şartlarına olacak diye bir durum yok. Daha önce de yazdım. Keita 3 maç oynamayıp takımla ritminde ufak sorunlar yaşıyorsa, 3 maçta 1 oynayan Elano'dan hemen ritme uyum sağlanmasını beklemek hayal bile değildir.

Örnek için teşekkür ederim kendi adıma. Gerçekten de Elano'ya uygun bir örnek oldu.

Pana maçının ne yazıkki sadece 9 dakikalık özetini izleyebildim Elano çok güzel Paslar attı bence bilerek Pas atmamazlık yaPmazlar ama öyle bir şey varsa Kulakları çekilmeli ben Elanoya güveniyorum bunun basının yeni bir futbolcu yeme oPerasyonu olduğunu düşünüyorum Elanonun takıma uyum sağlayıP süPer işler yaPmasından korkuP elanoyu bitirmeye çalışıyorlar

Kendimizi kandırmayalım. Elano'ya pas atsalar nolacak? Adam tek pasla hemen topu başka birine veriyor. Bi topu al çevrene bak boştaki adamı gör ne biliym çalım at şut çek be kardeşim. Hiçbiri yok. Acı konuşucam geçen sene Lincoln bunların hepsini yapıyodu. Lincoln' un çıkardığısorunları biliyoruz. Eğer bi çeteleşme olsa oyuncular Lincoln' e karşıgruplaşırdı. Ama ayağına topu alan herkes Lincoln' u arıyodu geçen sene. Çünkübiliyolardı kı Lincoln topu alıcak bişey yapıcak. Ama kimsenin Elano'dan öyle bir beklentisi yok.

Kendimizi kandırmayalım. Elano'ya pas atsalar nolacak? Adam tek pasla hemen topu başka birine veriyor. Bi topu al çevrene bak boştaki adamı gör ne biliym çalım at şut çek be kardeşim. Hiçbiri yok. Acı konuşucam geçen sene Lincoln bunların hepsini yapıyodu. Lincoln' un çıkardığısorunları biliyoruz. Eğer bi çeteleşme olsa oyuncular Lincoln' e karşıgruplaşırdı. Ama ayağına topu alan herkes Lincoln' u arıyodu geçen sene. Çünkübiliyolardı kı Lincoln topu alıcak bişey yapıcak. Ama kimsenin Elano'dan öyle bir beklentisi yok.

Ah Lincoln nerdesiiin :ciftetelli: ...

Bu başlık değiştirilsin. Yeni başlık şöyle olsun:

"O N eden Elano'ya Pas Atmıyor"

Yanımda maç izleyen ve bu başlıktan bir haber olan arkadaşlarımın ve forumdaki 1-2 kişininde tespiti bu yönde. Bende ilk defa bu kadar dikkatli izledim.

Ben bu maçtan sonra biraz daha Anıl Tatar'a hak vermeye başladım. Evet bazı pozisyonlarda bariz pasları vermeyip uzun top denediler fakat bu takım içinde zaten son dakikalarda ortaya çıkan birbirine güvensizlikten oluyor gibi.

Yine de Pao maçında gördüğüm kadar bariz birşey yoktu kesinlikle, zaman gösterecek daha fazla kesin konuşmak saçma olur.

Yahu böyle bir olay yok. Rüya görüp görüp maçtan sonra gelmeyin Allah aşkına. Arda'nın oyun stili bu. Onu değiştirmeye çalışıyorlar zaten. İçeride oynatıp. Genelde son ana kadar kendi gider Arda, geçmişten gelen alışkanlığı bu çünkü. Onun ilk oynamaya başladığı zamanlarda tek yıldız oydu, onun ayağına bakılırdı, topu atıp yardımına gitmezlerdi. Adam böyle alıştı. Bu sayede incecik yerlerden top geçirir, topu 2-3 varken bile saklayabilir durumda oldu.

Siz hala yok takım içinde sorun, yok şu, yok bu.

Hangi maçı izlediniz anlamıyorum ki. Elano ile takım her maç daha iyi uyuşuyor birbirine. Bugün Pana'dan iyiydi. Yarın bu maçtan iyi olacak. Sonunda sistem oturacak.

Bırakın artık şu Fotomaçvari yorumları. Lütfen.

Yahu böyle bir olay yok. Rüya görüp görüp maçtan sonra gelmeyin Allah aşkına. Arda'nın oyun stili bu. Onu değiştirmeye çalışıyorlar zaten. İçeride oynatıp. Genelde son ana kadar kendi gider Arda, geçmişten gelen alışkanlığı bu çünkü. Onun ilk oynamaya başladığı zamanlarda tek yıldız oydu, onun ayağına bakılırdı, topu atıp yardımına gitmezlerdi. Adam böyle alıştı. Bu sayede incecik yerlerden top geçirir, topu 2-3 varken bile saklayabilir durumda oldu.

Siz hala yok takım içinde sorun, yok şu, yok bu.

Hangi maçı izlediniz anlamıyorum ki. Elano ile takım her maç daha iyi uyuşuyor birbirine. Bugün Pana'dan iyiydi. Yarın bu maçtan iyi olacak. Sonunda sistem oturacak.

Bırakın artık şu Fotomaçvari yorumları. Lütfen.

Hakan Balta veya Barış veya Uğur veya Nonda Elano'dan daha iyi oyun kuran adamlar olacak ki onlarla paslaşırken stilini değiştiriyor Arda.

Bu satırları yazan adamda geçen yıl Lincoln'e karşı Arda'nın hakkının yendiğini savunan kişilerden biri.

Hakan Balta veya Barış veya Uğur veya Nonda Elano'dan daha iyi oyun kuran adamlar olacak ki onlarla paslaşırken stilini değiştiriyor Arda.

Bu satırları yazan adamda geçen yıl Lincoln'e karşı Arda'nın hakkının yendiğini savunan kişilerden biri.

2-3 maç sonra anlayacaksınız neyin ne olduğunu.

Siz hayal kurup, kendi kendinize komplolar üretin ne diyeyim.

Genelde arkasında adam varken top atılmıyor.Çünkü takımdaki herkes güçsüz olduğunu,mücadeleye girdiğinde topu kaybedeceğini biliyor.(taç atışlarına özellikle bakmanızı tavsiye ederim)Ben genel olarak bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

2-3 maç sonra anlayacaksınız neyin ne olduğunu.

Siz hayal kurup, kendi kendinize komplolar üretin ne diyeyim.

Bakarsanız önceki mesajlarıma bunu aslında böyle bir iddiam olmamış. Görmedim böyle birşey demişim. Üstelik bunu farkeden bir sürü kişi var. Yanımda maç izleyen ve bu topicten haberi olmayan.

Değişir mi bundan sonra bilmem.Umarım değişir. Hayal kurmuyoruz merak etmeyin derdim ne bundan para mı kazanıyorum ki komplo üreteyim.

Herhalde bu konularda savunan taraf olmak eleştiren taraf olmaktan daha çok Galatasaraylı yapıyor olmalı. Siz savunun bizde eleştirelim hayal kuruyor diye düşünceye veya gözleme saygısızlık yapmayın ama.

Elano hermaç daha ileri gidiyor devre arası kampından sonra kendini bulacaktır eminim. o takıma takımda ona alışıyor.

Pas verilmiyor değil verilemiyor çünkü pası verecek adamların kabiliyeti yok. Arda Kewell Keita Elano gayette güzel paslaşıyorlar kendi aralarında. ne zamanki top barış ayhan sabri mehmet topal a geliyor Elano kendini unuttursa bile gördükleri halde ona pas atamıyorlar çünkü o durumda ona pas atabilmek için kendilerinin de yetenekli olmaları lazım.

Üst Alt