erman toroğlu - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kirmizi karta yanlis demesi uzdu

Neticede sut ceken topcunun onune ayak sokuyosun evet ama insan refleks olarak yumusar oyle bi durumda

Bu hayvan nefretle abandi... zaten itiraz da etmedi hic

Bunun yönettiği maçta Okan'ın ayağının kırıldığı pozisyonda faul bile vermediği söylenir. Kırmızı dese kendiyle ters düşmüş olacaktı. İnatçılık yapıp yanlış şeyler üzerinden zorlama tespitler yaptığı da oluyor arada Erman'ın.

Kirmizi karta yanlis demesi uzdu

Neticede sut ceken topcunun onune ayak sokuyosun evet ama insan refleks olarak yumusar oyle bi durumda

Bu hayvan nefretle abandi... zaten itiraz da etmedi hic
Ne nefreti abi yav yapmayın Allah aşkına, belki de en çok üzülenlerden biriydi adam. Yüz ifadesi başına bir şey gelmiş de şok geçiriyor gibiydi.

Pozisyonu yanlış hatırlamıyor isem adam Emre'nin geldiği tarafa değil kaleye yani hafif sola doğru bakıyor pozisyon ceza sahasının sağ tarafına yakın olduğu için.

Ben de bu yorumda Erman hocayı haklı buluyorum, kırmızı belki yaşanan üzücü hadise yüzünden kabul edilebilir ama rakibin kasıtlı yaptığı bir durum olmadığı için bir taraftan da ağır kaçıyor.

Erman: "20 yıl dedi Fenerli idareci, şampiyonluklara bakıyorum 6 FB olmuş 9 GS olmuş, o tiyatro dediğin 20 yılda 6 şampiyonluk almışsın. Hakemler aynı, federasyonlar aynı, nasıl oluyor? Acemisin, ders çalış bari. Fenerli yöneticiler işine baksın. Seneye taraftar gözünüzün yaşına bakmaz. Susun da işinize bakın. "

Ne nefreti abi yav yapmayın Allah aşkına, belki de en çok üzülenlerden biriydi adam. Yüz ifadesi başına bir şey gelmiş de şok geçiriyor gibiydi.

Pozisyonu yanlış hatırlamıyor isem adam Emre'nin geldiği tarafa değil kaleye yani hafif sola doğru bakıyor pozisyon ceza sahasının sağ tarafına yakın olduğu için.

Ben de bu yorumda Erman hocayı haklı buluyorum, kırmızı belki yaşanan üzücü hadise yüzünden kabul edilebilir ama rakibin kasıtlı yaptığı bir durum olmadığı için bir taraftan da ağır kaçıyor.

Kirmizi icin kasit gerekmiyor ki

Samudionun orda fazla sucu yok. Emre önden kayarak gelse, adam belki reflex olarak, hem Emreyi hem kendisini korumak icin sut cekmekten vazgecer veya yumusak vurmaya bakar.

Emre yandan geliyordu yanlis ve adam iyi pozisyondan sut cekmeyi istiyordu ve sut cekmeye hazirdi. Futbol oynamis biri orda artik durmanin sansi düsük oldugunu bilir sanirim.

Bunun yönettiği maçta Okan'ın ayağının kırıldığı pozisyonda faul bile vermediği söylenir. Kırmızı dese kendiyle ters düşmüş olacaktı. İnatçılık yapıp yanlış şeyler üzerinden zorlama tespitler yaptığı da oluyor arada Erman'ın.
O maca bakmistim. Yanilmiyorsam once topa sonra ayaga vurdu. Kasti pozisyon olmadigindan eminim ama ilk cumlemde yaniliyor olabilirim. Bu arada o kiriktan sonra Okan'in topla oynama sekli cok degisti. Harika oyuncuydu.

Maalesef bizim ulkemizde kurallari kucumseme ve hafife alma hastaligi var. Mesela Onyekuru'nun pozisyonu kitaba gore net penalti. Fakat onlar da temas oldugunu bildigi halde rakip takimlarin dusundugu "penaltiyi yapan adam Onye'ye dokunmasa zaten gol olmayacakti' . Aslinda dogru soyluyor, adam Onye'ye dokunmasa zaten gol olmayacakti. Fakat iste ucuz penalti diye verilsin istemiyorlar :) Halbuki onlara gore ucuz olan bize paha bicilemez :)
Bir yerde okumustum, cok da dogru tespit. Mesela bilgiye filan para vermeyi sevmiyoruz. Iste neden doktorlar,avukatlar vs vs fazla para aliyor gibi. Para oduyorsak mutlaka karsiliginda elimize araba, telefon vs vs gibi bir nesne gecmeli.

Üst Alt