Erzurum'da sigara içen kadına saldırı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erzurum'da sigara içen kadına saldırı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Erzurum'da sigara içen kadına saldırı

yani diyorsunki saygısızlık yapmış haketti yapmasaydı diyorsun. nasıl bir düşünce bu demekki sen sokakta bira içen birisini görsen aynı tepkiyi göstericeksin bumudur zihniyet ?

Alıntı yaptığın yazıyı dikkatli oku arkadaşım dayak atanda yanlış yapmış dedim.

Dini, dinle alakası olmayandan kişiden öğrenecek değilim. Bence siz biraz kendi kültürünüze sahip çıkmayı öğrenin... Siz ve sizin gibiler batılaşacağım diye kimliğinizi kaybettiniz. Yahu biz kendi kültürümzüe inancımıza sahip çıkmazsak elin yabancısı mı çıkacak? bu kadar gözünüz dönmesin lütfen... İnanmayabilirsiniz ama inana saygı duymak zorundasınız. Bence oruç tutmuyorum ama kimsenin gözünün içine baka baka sigara içmem vicdanım izin vermez. Burası müslüman ülke insanlar oruçluyken gözlerine baka baka sigara içersen yemek yersen olası tepkileri ve yaptırımları göze alırsın. Burada kimseyi savunmuyorum yanlış anlamayın, dayak atanda saygısızlık yapmış tabi ki. Ama sen bu ülkede yaşıyan insansan bunu bileceksin.
arkadaşım burası iran değil nasıl bir zihniyet bu iyi ozaman senın dediğine göre tutanlar tutmayanları dövsün heryerde nasıl bir mantık bu nasıl zihniyet hala anlamış değilim.

Oruç tutan biri değilim ama din, iman işlerini ahkam kesenlerden iyi bilirim. İnternetin başında her türlü kaynağa erişirken tartışmayı sevmem, bu iş yüz yüze çözülür. Kim ne biliyor, ne bilmiyor o zaman görülür.

1 ay orucu tutup, ramazan bayramı gelsede içsek diyenleri, çok daha iyi bilirim.

Dini, dinle alakası olmayandan kişiden öğrenecek değilim. Bence siz biraz kendi kültürünüze sahip çıkmayı öğrenin... Siz ve sizin gibiler batılaşacağım diye kimliğinizi kaybettiniz. Yahu biz kendi kültürümzüe inancımıza sahip çıkmazsak elin yabancısı mı çıkacak? bu kadar gözünüz dönmesin lütfen... İnanmayabilirsiniz ama inana saygı duymak zorundasınız. Bence oruç tutmuyorum ama kimsenin gözünün içine baka baka sigara içmem vicdanım izin vermez. Burası müslüman ülke insanlar oruçluyken gözlerine baka baka sigara içersen yemek yersen olası tepkileri ve yaptırımları göze alırsın. Burada kimseyi savunmuyorum yanlış anlamayın, dayak atanda saygısızlık yapmış tabi ki. Ama sen bu ülkede yaşıyan insansan bunu bileceksin.

Önce yanlışımı düzelteyim;

Dinle alakam yok derken Allah'a inanmıyorum demek istemedim. Sizin gibi gelip millete din dersi vermem, o kadar bilgim yoktur demek istedim.

Bunun batılılaşma ile alakasını öğretirsen yarın namaza başlıyorum. Kadın oruç tutmuyor, sigara içiyor, millet linç ediyor, biz linç edene laf atıyoruz. Bu yüzden batılılaşıyoruz? Yahu gülmek bile gelmiyor içimden. Hala saçmalıyorsun. Oruç diyorum, asıl amacı nefsi kontrol altında tutmak diyorum hala ama sigara içti diyorsun. Zayıflamak için oruç tutana laf atarsınız ama o kişi kadar bilginiz yoktur bu konu hakkında. O kadına saldıran kişinin tuttuğu orucun da sevabı olduğuna zerre inanmıyorum. Çünkü aracın amacının dışına sapıyor, nefsine sahip çıkmıyor.

Oruç tutan biri değilim ama din, iman işlerini ahkam kesenlerden iyi bilirim. İnternetin başında her türlü kaynağa erişirken tartışmayı sevmem, bu iş yüz yüze çözülür. Kim ne biliyor, ne bilmiyor o zaman görülür.

Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? (Kuran-ı Kerim, Zümer, 9)

benım babam şeker hastası eskişehirde elinde su şişesiyle geziyor yıllardır kimseden böyle bir tepki görmedik

bu olayda Kadın saygısızlık yapmış diyenle, dekolte giyen kadın tecavüze teşvik ediyor diyen zihniyetle aynıdır.

oruc tutamayan tutmasin kardesim ,sen muslumansan ben belki ateistim ve sokakta yemek yeme ozgurlugumu kisitlayamazsin.

Anayasada sokakta sigara icilemez diye duzenleme mi var ,islam hukukuyla mi yonetiliyoruz ,bu kadar yobazlik sonunda bu ulkenin dibine dinamiti koyacak.

Dostum yemek yiyen adam sırf sen oruç tutuyorsun diye yemek yemesin mi yani? Bu nasıl bir zihniyettir anlamıyorum. Bu ülkede -yapılan araştırmalara göre- yarısından çoğu oruç tutmuyor, şimdi bu oruç tutmayanlar ülke dışına mı çıksın yani oruç tutuluyor diye...

Ki orucun genel mantığını da bilmiyorsunuz yani. Alakaya maydanoz diyeceğim, ona bile hassasiyet göstereceğinizden korkuyorum.

Adam sıcağa dayanamıyordur, su kaybı yaşamak istemiyordur, hastadır, oruç tutmak istemiyordur vs. sebep saymaya dahi gerek yok, herkesin dini kendine...

bu olayda Kadın saygısızlık yapmış diyenle, dekolte giyen kadın tecavüze teşvik ediyor diyen zihniyetle aynıdır.

Kötü bir benzetme. Şimdi gelip ''doğru dekolte giyen tecavüze teşvik ediyor'' diyen çıkacak, daha da sinirlerim bozulacak. Keşke hatırlatmasaydın.

neyin at kafasındasınız arkadaşlar yav o orucu tutupta birine ana avrat söven adamdan ne öğrenmesini bekliyorsunuz anlayana sivri sinek saz anlamayana sazı SOKSAN az demişler boşa dememişler

Bi kere ben oruç tutarken biri önümde sigara içse ben de kızardım..Neden ? Dondurma yesin su içsin ne yaparsa yapsın önemli değil bunlar insanın iradesini güçlendirir hatta..Amaaa ben oruç tutarken dumanını tüttüre tüttüre sigara içiyosan karşımda dostum tepki alırsın çünkü o duman bana da gelir (pasif içici mode on)..Orucumu zarara sokar..

Hıı öbür yandan bunu yapanlar halt yemişler yanlış tabiki ama insanlık hali olur böyle şeyler dengesiz,gerzek,aptal saptal insan mı yok memlekette..

Erzurum'da sokakta sigara içtiği için bazı kişilerin müdahale etmesi üzerine yakındaki öğrenci yurduna sığınan kadın, polisten yardım istedi. Olay yerine gelen polislerle, sokakta toplanan öfkeli grup arasında kısa süreli arbede çıktı.

Olay, merkez Yakutiye İlçesi'nde Esat Paşa Yokuşu Sokağı'nda dün iftar öncesi meydana geldi. Bir yabancı şirkette çalışan Z.B., erkek arkadaşı İ.M. ile sokakta yürürken etrafta kimsenin olmadığı sırada sigara yaktı. Sigarasından birkaç nefes alan Z.B.'ye karşıdan gelen M.Y. ve B.G., "Sigarayı söndür terbiyesiz" diyerek müdahale etti.

Z.B. de, "Oruç tutamayacak durumda olabilirim ya da oruç tutmamayı tercih etmiş olabilirim. Bu sizi neden ilgilendiriyor?" karşılığını verince M.Y. ve B.G. iddiaya göre genç kadının üzerine yürüdü. Müdahale eden bu kişiler tarafından tartaklanan Z.B. ve erkek arkadaşı İ.M. kalabalığın toplandığını görünce hemen yakındaki erkek öğrenci yurduna sığındı ve polisten yardım istedi.

Gelen polis ekibine olayı anlatan Z.B. ve arkadaşı İ.M., kendilerine müdahale eden M.Y. ve B.G.'den şikayetçi oldu. Bu kişileri emniyete götürmek isteyen polislerle çevrede toplanan öfkeli kalabalık arasında arbede çıktı. Bir polis ile 2 kişinin hafif yaralandığı arbedenin ardından polisler şikayetçi Z.B. ve İ.M. ile sigara yüzünden onlara müdahale eden M.Y. ve B.G.'yi Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

Birbirlerinden şikayetçi olan 4 kişi, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi ve burada ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Kendilerini Allah yerine koyan Cennetlik beyinsizler hortladı gene Allah'tan yaşadığım yerde böyle şeyler yok millet içkisini alır sigarasını alır oruç tutar kimse kimseye karışmaz.Durum iyiye gitmiyor

Kisilerin sigara icmesine karsiyim

Bunlar kadin oluca 10000000 defa daha karsiyimda

amma soylemek istedigim bu tartaklayan iki adam

simdi kendilerini oruc tutmusmu sayiyorlar

Oruclu olmasa bile bir kadina el kaldirmak saygisiliktir

Oruclu oruclu bunu yapmak???

İzmir alsancakta bira içenleri rakı içenleri yakalayıp bişey yapmaya kalksanıza ya da antalyada ... herkes kendi yerinde ağa emin olun ki o iki denyo izmirde olsa öyle birşey yapmaya kalkamazlardı kalksalarda o sigaralar en güzel şekilde basılırdı ellerine ...

İki tarafında birbirine saygı göstermesi lazım sokak ortasında elinde dondurma yalayarak gezenleri görünce insan ister istemez tepki veriyor. İSter tut ister tutma ama tutmaman tutan adama saygıszlık yapmanı gerektirmiyor.

Azerbaycanda yasasaydiniz ne derdiniz merak ederdim

Bi kere ben oruç tutarken biri önümde sigara içse ben de kızardım..Neden ? Dondurma yesin su içsin ne yaparsa yapsın önemli değil bunlar insanın iradesini güçlendirir hatta..Amaaa ben oruç tutarken dumanını tüttüre tüttüre sigara içiyosan karşımda dostum tepki alırsın çünkü o duman bana da gelir (pasif içici mode on)..Orucumu zarara sokar..

Hıı öbür yandan bunu yapanlar halt yemişler yanlış tabiki ama insanlık hali olur böyle şeyler dengesiz,gerzek,aptal saptal insan mı yok memlekette..

ramazan olmasa bile o sigara içenlere çok kızıyorum benim sağlığımla oynanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt