Erzurum'da sigara içen kadına saldırı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erzurum'da sigara içen kadına saldırı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Erzurum'da sigara içen kadına saldırı

Senin bu yazdığının Aslan'ın yazdığından farksız. İran değilmişmiş, lan İran olsa ne olacak? Niye gocunuyorsunuz bu kadar bazı şeylerden?

Aslan'ın dediği de saçma, oruç tutmayan biri bana niye saygı duymak zorunda olsun ki? O kişinin tercihi o, ben oruç tutarken neden onların o tip işleri yapmasından rahatsız olayım? E iyi bari, o zaman benim canım çekiyorsa oruç tutmuş da oluyorum değil mi? Orucun amacı karnının aç kalması, dilin susuz kalması değildir. Oruç tutmak nefsi kontrol altında tutabilmektir. Herifler o kadını döver ama sokakta 23-24 yaşlarında bir çıtır görsün, dönüp aç köpekler gibi bakarlar, bu mu oruç?

Ben oruç tutarım tam 14-15 senedir, hiç sektirmedim de, her yıl bir aylık oruç ibadetimi yaptım, bugüne kadar oruçlu halde sokak sokak gezmişliğim de var, gözümün önünde yemek yiyen de oldu, ramazanda arkadaşlarımla cafe'ye falan giderdim, önümde yiyip içerlerdi, yani ben rahatsız olmuyorum diye böyleydi, hiç de nefsim çekmedi yediklerini, kendimi kontrol edebilmeyi biliyorum çünkü.

Senin dediğine gelince. O adama sen yobaz muamelesi yapıyorsun da sen o adamdan daha yobazsın. İranmıymış, yok efendim nasıl zihniyetmişmiş, asıl senin zihniyetin bozuk, o ülkenin kültürüne, anlayışına, dini inancına bağlılığına laf ederek asıl sen yobazlık yapıyorsun. Onları ezer gibi, o toplumu hor görür gibi "burası İran mı?" diye çıkış yaparak asıl yobazlığı sizler yapıyorsunuz.

Çığrından çıkmışsınız hepiniz, şu lafları söyleyen insanlar gözümde hiçbir ibadeti yapmayandan daha inançsız.
önce karşındaki insanla nasıl konusucağını öğren LAN LI MANLI NE OLUYORUZ ? bana iranı savunma iranda sokak ortasında kadınları taşlarlar sokak ortasında kadınları kırbaçlarlar sokak ortasında insanları asarlar görünen köy klavuz istemez. ben irandaki insanlara laf etmedim irandaki düzene laf ettim tabi anlama kabileyetin olmadığı için lafı anlamadın.

Amaç ne arkadaşım? Yaptıkları doğru gibisinden konuşuyorsun kaç saattir? Oruç tutmak zorunda mı herkes? Ben tutmuyorum, sigara mı da içerim, yemeğimi de yerim sokağın ortasında. Günahı benim boynuma olur. Orucun amacını bilmeden, kadın saygısızlık etmiş gibilerinden konuşmayın.

Mesela bu adamlar orucun kabul olacağını mı düşünüyor çok merak ediyorum? Oruçlu ağızla ana bacı küfür etmek, ona bun bakmak gibi bir şey bu.

Bence sizde ince cizgiyi kaciriyorsunuz

Tum Insanlarin Oruclu oldugu yerde sokk ortasinda yemek yersen sende saygisiz olursun sende yobaz olursun vesellam

Sanmıyorum. Bu laf o kadar çok dillendiriliyor ki artık millet kafayı yedi, çok saçma geliyor bana. İran deyince akla direk "yobaz" mantığı geliyor.

Bir de eminim Iran hakkinda kulaktan dolma bilgilere sahiptir bu arkadaslar. Yobozlik terimiyle bilincaltiniz da yatan Islamiyet ise en yobaz adam ben olmak istiyorum.

Ha simdi iran icin kapalilar alkol yok demeye ,yobaz derkende oyle degil iste boyle bagnazlik yapanlar icin dedik olacak. Hepinizin bilincaltinda o var .

önce karşındaki insanla nasıl konusucağını öğren LAN LI MANLI NE OLUYORUZ ? bana iranı savunma iranda sokak ortasında kadınları taşlarlar sokak ortasında kadınları kırbaçlarlar sokak ortasında insanları asarlar görünen köy klavuz istemez. ben irandaki insanlara laf etmedim irandaki düzene laf ettim tabi anlama kabileyetin olmadığı için lafı anlamadın.

Yahu adamın söylediği zaten dövenleri savunmuyor ama sen bu şekilde bir örnek verdiysen asıl sende anlama kabiliyeti yok ki kalkıp bu örnekle adama cevap veriyorsun. Neyse, tamam, hiç sevmem bu tip şeyler hakkında yazmayı, uğraşamam valla.

her ramazanda çıkan malum medya haberlerine arkadaşlar hemen atlamışlar,bu haber baştan sona taraflı olarak yazıldığı belli,her ayrıntıya dikkat etmişler,neymiş kimsenin olmadığı yerde yakmışlar sigarayı,ulu orta sigara içen insanlar niye kimsenin olmadığı yerde yaksın sigarayı,bu haberlere inanıp yobazlık falan diye yazan arkadaşlar,asıl yobaz sizsiniz,kimse oruç tutmayanlara bişey demiyor siz nasıl tercihlerinize saygı istiyorsanız bizde inancımıza saygı istiyoruz,oruçlu insanların yüzüne üfleye üfleye sigara içmek saygısızlık,inanca hakarettir,çoğunluk bu hakaretlere sabretse bile sabredemeyenlerde illa çıkacaktır,o yüzden saygıdan bahsedenler,hoşgörüden bahsedenler önce başkalarının hakkına saygı duyacak....

Güzel demişsin ama arkadaş sanırım İran'daki molla rejimini baz alarak öyle bir örnek vermiş olmalı.
aynen renktaş ben onu demek istedim ama bu arkadaş lafı anlamadan saldırıya geçmiş sanırım şu lafıma kızdı. kadın saygısızlık etti diyenle, dekolte giyen kadın tecavüze teşvik ediyor lafına alındıki bana bu tepkiyi gösterdi.

Çok komiğiz mükafatlandırılacağı muhtemelken günahkar olan toplumun bireyleriyiz malesef..

Yahu adamın söylediği zaten dövenleri savunmuyor ama sen bu şekilde bir örnek verdiysen asıl sende anlama kabiliyeti yok ki kalkıp bu örnekle adama cevap veriyorsun. Neyse, tamam, hiç sevmem bu tip şeyler hakkında yazmayı, uğraşamam valla.
arkadaşım ben o örnegi irandaki düzene dedim insanlarına laf etmedim önce bunu anla o dediğin arkadaş diyorki sigara içersen sonuçlarına katlanırsın bu lafı söyleyen birisine nasıl bir cevap vereyim haklısınmı diyim ?

Ramazan ayı olsun olmasın, isteyen, istediği yerde, istediği şekilde, istediğini yer-içer; buna da kimsenin saldırganlık gösterme hakkı yoktur. Mal mal konuşmayın! Kapalı yerlerde sigara içme olayını ayrı tutuyorum tabi..

her ramazanda çıkan malum medya haberlerine arkadaşlar hemen atlamışlar,bu haber baştan sona taraflı olarak yazıldığı belli,her ayrıntıya dikkat etmişler,neymiş kimsenin olmadığı yerde yakmışlar sigarayı,ulu orta sigara içen insanlar niye kimsenin olmadığı yerde yaksın sigarayı,bu haberlere inanıp yobazlık falan diye yazan arkadaşlar,asıl yobaz sizsiniz,kimse oruç tutmayanlara bişey demiyor siz nasıl tercihlerinize saygı istiyorsanız bizde inancımıza saygı istiyoruz,oruçlu insanların yüzüne üfleye üfleye sigara içmek saygısızlık,inanca hakarettir,çoğunluk bu hakaretlere sabretse bile sabredemeyenlerde illa çıkacaktır,o yüzden saygıdan bahsedenler,hoşgörüden bahsedenler önce başkalarının hakkına saygı duyacak....

Suratına üfleye üfleye?

Yahu bu ne biçim mantık? Orucun amacı sadece hiçbir şey yememek mi? Orucun maksadı nefsi kontrol altına almak, eline, gözüne, ağzına sahip çıkmak. Dinle alakam olmamasına rağmen bunu ben biliyorken, ''oruc tutarım, sokakta yemek yiyenler pistir, ıyyy'' diyen zihniyetler bunun farkında bile değil.

Önce dini tam olarak öğrenin, ondan sonra sokakta yemek yiyen, su içen, sigara içen insana laf edin. Günahı adamın boynunadır.

arkadas gunahi tabikide o adamin boynunadir

amma benim o adamin saygisizlik yaptigini dusunmemdemi olmaz?

ince cizgiyi kaciriyorsunuz

Eger bir toplumun yuzde olarak bu ianncla yasiy\orsa sende o toplumda baska inancla yasiyorsan saygi gostermek zorundasin

azinlik cogunluk misali

Uluorta yerde içse ne olacak Saldıracak mısınız Kimsenin sizin inancınıza saygısızlık ettiği yok dayanamıyorsun madem görmeye dışarı çıkmayın oturun evde

@Şahin Şarif

Hocam dediğin kısmen doğru olsada oruçluyken insan kırmanın ne olursa olsun ne kadar orucu sakatlayıcı neden olacağını bilirsin,daha büyük bir şekilde mükafatlandırılırdı o adamlar birisi karşında birşey yiyor ve oruçlusun ben oruçluyum der uzaklaşırsan ve nefsine hakim olacağından ne kadar büyük sevap..

Türkiye'de kaç ayrı dini inançta insanlar var bunlara alışık olmak lazım..

Şu çok enteresan bir de, şimdi oruç tutmayan oruç tutandan rahatsız değil de oruç tutan niye tutmayandan rahatsız oluyor ki? Bu ülkede herkes istediği gibi yaşayabilir, kimi niye ilgilendiriyor ki oruç tutup tutmamaları veya başka ne halt yedikleri? Sen yemek yiyeni, sigara içeni görünce kafanı çeviremiyor, o yemeğe ağzı sulanarak bakıyorsan orucun zaten bozulmuştur senin, ben gördüm mü çevirmem kafamı çünkü hiç canım çekmez, nefsim istemez oruçluyken, çok rahat oruç tutarım ben ama rahat edemiyorsan, açlık ve susuzluk ağır etkiler yapıyorsa sende tutmayacaksın oruç.

Zaten oruç, sağlıklı olana farzdır. Oruçtan rahatsız olan, sıkıntı yaşayan insana farz değildir ki oruç.

Arkadaşlar konu dışına çıkmadan devam edin lütfen, dayak yiyen bir kadından İran'a kadar geldi konu.

arkadaşım ben o örnegi irandaki düzene dedim insanlarına laf etmedim önce bunu anla o dediğin arkadaş diyorki sigara içersen sonuçlarına katlanırsın bu lafı söyleyen birisine nasıl bir cevap vereyim haklısınmı diyim ?

Sonrasında da savunmuyorum yazmış, o adama da gerekli cevabı verdiğime inanıyorum o mesajda, boşa çırpınıyor gibisin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt