Euro 2012 Elemeleri 3.Maç | Almanya 3-0 Türkiye | 8 Ekim | Maç Sonucu - Sayfa 57 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2012 Elemeleri 3.Maç | Almanya 3-0 Türkiye | 8 Ekim | Maç Sonucu

Cevap: Euro 2012 Elemeleri 3.Maç | Almanya 3-0 Türkiye | 8 Ekim | Maç Sonucu

özerinho diyince duracan alemdar gardaş,o bir idol o bir futbol ikonu o bir mega star ,o azizin ve aykutun prensi açık ara türkiyenin en klas! topçusu o bir efsane o bir yıldız o bir 14 numara oun adı özer hurmacı pardon BALON ÖZER...

son zamanlarda milli takimi bu kadar kötü ve ruhsuz görmemistim hic bisey yapmadik eskiden en azindan kötü de oynasak mücadele ederdik yenilgiyi kabul etmezdik bugun hic bisey yapmadik zaten kadro berbatti sabri nin sol bek oynamasi nuri nin defansif oynatilmasi kendi takiminda bile oynamayan özerin 11 de oynamasi gibi hatalar vardi ucuz kurtulduk daha farkli olabilirdi skor

Bunun TD sorunu olmadigini neden anlamak istemiyorsunuz ki? Türk hocalariyla bildigimiz oyunu oynarsin ama sistemin olmaz. Yabancilar da belli bir sistemde oynamak istiyor ama biz bunu beceremiyoruz. Allah askina, bu kadar adam geldi basarili olamadi. Hepsi kabiliyetsiz miydi bunlarin? Yanlislik baska yerde. Bunu bilin. Mourinho gelse farketmez. Mourinho´yu anlayacak kapasite yok bir kere bizimkilerde. 5-10 sene aci cekelim ama bu düzen degissin artik.

Anlatmak istediğin olay doğru. Arda'nın dediği gibi ''ben 4-4-2 sistemini alt yapıda öğrenmedim'' lafı herşeyi açıklıyor. Türkiye'de futbolu sadece para kazanma kapısı olarak görenler yüzünden bu halde sistem. Alt yapı yok, alt yapıda temel eğitim yok. Alt yapı için bütçe yok. Alt yapıyı takan yok. Kısaca Türkiye'de ki alt yapı sadece FİFA'ya göstermelik.

Herşeyi geçtim, 75 milyonluk ülkede bir tane teknik stoper olmaz mı arkadaş. 5 metreye pas atamayan stoperlerimiz var, defanstan top çıkaramıyoruz. Bence en büyük sorunumuz bu, bir an önce çözmemiz gerekiyor. Gerekirse Mehmet Aurelio gibi oyuncu devşirelim.

Selen Olsen...

Terimin geçmişe bakıyorumda...

Milli Takımda 1996'daki tecrübesizlik hariç böyle ezik futbol oynadığımız bir maç hatırlamıyorum...

Bu Ülkede Terim gibi bir tane teknik direktör çıkart desem...

Eeeee demeye başlarsın...

Zira yok...:eek:

Eeeeeeee demem çok da sorunum değil eğer en iyi teknik direktör Terim ise. Burda Türk futbolunun sorgulanması lazım o zaman. Neden en iyi td Terim diye. Dünya kupası elemelerindeki maçların hepsinin ismini hatırlamıyorum fakat o maçların bazılarında da gerçekten çok kötü oynayıp, baskı falan kurulamadan kaybedilen maçlar vardı. Tamam Terim gelsin, tekrar alsın o zaman milli takımı. Zaten yabancılardan hiç bir şekilde Türk futboluna fayda gelmez. Artık diyorumki fark açılıyor, gazla ruhla bu farkı kapatmak her geçen gün zorlaşıyor. Dünya kupası elemelerinde de bazı maçlarda gördük bunu..

Takimlar uzerlerine koyarak giderler ,futbol mantalitesi icinde ayni durum gecerli.Boyle pisirik, korkak ezilerek oynarsan ustunu koyunca varacagin yerde haliyle bu durumdan pek uzak olmaz.

İnter pısırık oynadı sayılır Barça'ya karşı. Sonuç. Şampiyonlar Liği Şampiyonluğu. Ben inanmıyorum artık romantik futbol, haydi hep beraber atağa diyerek maç kazanılacağı. İnanan inanabilir. Hatta rakip hiç kendi yormaz senin hücum etmede çoğu nokta da izin bile verir, sonra iki atak sonucu 2-0 yener ve gider insanlar çok şansızdık demeye başlarlar. Artık o mandalite ile futbol değişmez. Oturup tartışılması gereken neden Türk takımlarında sistem olmuyor, sistem getirilmeye çalışıldığında Türk takımları bocalıyor. İşte sistemsiz bir şekilde oynayınca da gene çok başarılı olunamıyor, istikrar yakalanmıyor..

Ekol dedigimiz ulkelerin kendine has bir futbol tarzlari,sekilleri vardir.Bizimde ozellikle Terimle baslayan ve gelisen kendimize has bir oyun sistemimiz olusmustu son 15 yilda.Belki tam oturmamisti ama en azindan bize ozgu ,yapimiza uygun en onemlisi bizim olan bir sistemdi.Bunda israr edip gelistirecegimeze,gerek altyapi olsun,gerek takimlar sevyesinde olsun anlamsiz bir sekilde alakasiz yabancilara yonelmeyi ben inanin anlamiyorum.Illa terim olsun demiyoruz ,su takimi ersun yanal yada yilmaz vural calistirsa bundan kotu olmaz en azindan kendi felsefemizi devam ettirir ileride meyvelerini alirdik.

Bizim yıllardır şu masalla kandırılıyoruz. Türk futbolcusunun teknik kapasitesi yüksektir.

Bu akşam gördük herhalde o teknik kapasitemizin yüksekliğini (!) Yok böyle bir şey, hayal aleminde yaşıyoruz.

Kimse kusura bakmasın Türk futbolcusunun motivasyon kapasitesi yüksek, iyi gaz veren hoca verim alıyor. Gerisi de hikaye oluyor.

Ekranda sıkıntıdan ve sinirden heder oldum. Adam gibi ilk pozisyonu Halit'le ikinci yarının ortalarına doğru yakaladık. O gol olsa belki yine aynı masalları dinleyecektik. Adamlar yürüyerek geldiler kalemize, Nuri Şahin'in ilk kez bu kadar geride kamp kurduğunu ve etliye sütlüye karışmadığını görüyorum.

Gökhan Gönül gönülden oynasa ne oynamasa ne adam sürekli top ezdi. Ömer Erdoğan acemi futbolcu gibiydi.

Hiddink bugüne kadar mücadele gücü yüksek disiplinli takımları aldı bir yerlere getirdi. Biz bu özelliklere haiz değiliz.

Bugün saha da elle tutulur bir tek adam vardı o da Servetti, aslanlar gibi oynadı. Lakayıtlar ordusu içinde elinden geleni yaptı.

Volkan'ın yaptığı şeye de hata demiyorum bildiğiniz umursamazlık vurdumduymazlık giden gitmiş diye beyzade kendisini halı saha da zannediyor.

Hani olmaz ya iş ikili averaja kaldı. Biz burada Almanları yendik o gol yüzünden arkalarında kalırsak ne olacak ?

Kah ben bu mantaliteyle Belçikayı deplasman da yeneceğimizden de şüpheliyim ya orası ayrı.

Fatih Terim yanlışlar yapmış olabilir. Fatih Terimin hataları da çok olabilir. Ama biz bu Almanya'ya 2008'de sahayı onunla dar etmiştik! Eğer kıyas yapılacaksa o maçla kıyas yapılsın ve durum görülsün.

Ben Fatih Terim döneminde hiç bu kadar silik ve ezik bir milli takım görmedim. Kaybetti, orası ayrı. Başarılı da oldu başarısız da ama Milli Takım hiç bu kadar rezil olmadı.

Ve o sahadan başı önde çıkmak zorunda kalan gurbetçilerin halini görünce de insan bir başka üzülüyor.

Yazık diyelim ne diyelim. Fazla söze hacet yok.

Herşeyi geçtim, 75 milyonluk ülkede bir tane teknik stoper olmaz mı arkadaş. 5 metreye pas atamayan stoperlerimiz var, defanstan top çıkaramıyoruz. Bence en büyük sorunumuz bu, bir an önce çözmemiz gerekiyor. Gerekirse Mehmet Aurelio gibi oyuncu devşirelim.

Karakteristik özelligimiz bence. Türkiye´de herkes oyunu kurmak ister, gol atmak ister, lider olmayi hayal eder. Kaleci olmak isteyen, stoper olmak isteyen cok az :) Bunun disinda alt yapida teknigi biraz iyi olan cocugu koyuyorlar direk orta sahaya ya da forvete. Teknik stoperin cikmasini nasil beklersin ki? 12-13 yasindaki cocuklara simdiden bir sistem anlayisi asilayacaksin. Ezberleyecekler bunu. Sadece futbol oynamak degil önemli olan, futbolun kurallarini da ögrenmek. Nerde duracagini, nereye kosacagini, ne zaman pas atacagini ezberlemis olacaksin. Sen altyapidan gel, A takimda hocan sana yeniden futbolu ögretsin :) Iyi valla. Daha cok bekleriz biz basariyi

ben guus hiddink. burası türk milli futbol takımı, burda 11 kişilik müthiş bir kadro kuruyorum, bu 11 in kalesinde volkan olacak. ortasahada mehmet aurelio olacak, yanında özer hurmacı bile olacak, hep hayal ederdim sabriden sol bek olur mu diye. yaptım olacak! çünkü bu ülkede her türk bol gollü, +18 uyarılı bir milli maç izleyerek saç baş yolmayı hak ediyor. burada emre belözoğlu olacak tam bir çirkef. burda sabri var volkan var nihat var servet var her şey var burda bir takım var. burası hayallerini kendi üretecek euro 2012 ye play-off olmadan gidecek. bizim almanyayı yeneceğimize inanan her hayalperest izlemeye hak kazanacak. rüya görmeye başladık bile hahahahhaa

Beyler Fatih Terim teknik olarak hata yapabilir ,yanlis kadro secimide yapabilir hatta yanlis taktikte verebilir.Bunlar tartisilabilir, normaldir.Asil Fatih Terimi imparator yapan ,buyuk yapan ise turk futboluna getirdigi dusunce devrimi,zihniyet devrimidir.Hayyata gerceklestirilmesi en zor islerden biridir dusuncede zihinde devrim yapmak ,insanlari alistigi kaliplardan cikarmak.Fatih Terim bunu basarmistir.Onun icin imparatordur.Bu saatten sonra kimse turk insanini 90'lar oncesine donduremez ve bu fubol karsisinda normal sonuc diyemez.

ben guus hiddink. burası türk milli futbol takımı, burda 11 kişilik müthiş bir kadro kuruyorum, bu 11 in kalesinde volkan olacak. ortasahada mehmet aurelio olacak, yanında özer hurmacı bile olacak, hep hayal ederdim sabriden sol bek olur mu diye. yaptım olacak! çünkü bu ülkede her türk bol gollü, +18 uyarılı bir milli maç izleyerek saç baş yolmayı hak ediyor. burada emre belözoğlu olacak tam bir çirkef. burda sabri var volkan var nihat var servet var her şey var burda bir takım var. burası hayallerini kendi üretecek euro 2012 ye play-off olmadan gidecek. bizim almanyayı yeneceğimize inanan her hayalperest izlemeye hak kazanacak. rüya görmeye başladık bile hahahahhaa

İbretlik.:asd:

Ingilterede Almanyadan futbol dersi aldi.

Bizim 3-0 kaybetmemiz gercekten anormal birsey degil,hos bir skor olmasada.

Ancak Almanlara gol haric kac pozisyon verdik?

Gollere bakin? Bireysel hatalar veya tecrübesizlik ve birazcik olsunda sans.

Volkan topu parmaklarin ucuyla kurtariyorsa ve o top üst direkten yan direge carpip tam Klosenin kafasina geliyorsa napalim?

2.Golde Sabri topu kaptirdi,golü yedik.Bireysel hata.Hiddink napsin? O pozisyonun Solbekte oynamasiyla alakasi yoktu.Tipik bir Sabri Sarioglu hareketiydi.

3.Golde Volkandan alistigimiz hareketler.Hiddink tecrübe yüzünden Volkani oynatmak zordundaydi bu mac.

Bundan sonra Onuru oynatir insallah.

Ve Forvette hem Bursada hem Milli takimda Sercan oynamali.Ceza Sahasi icindeki kalabalikta bile calimini atiyor adam.Ayrica cok kosuyor ve cabuk.

Neden oynatmamaklar israrli bizim hocalar,anlamis degilim.

Oyunu fena baslamamistik aslinda,birden ümitlendim,ama gercekten begenmedigimiz Aurelio ciktiktan sonra mactan koptuk!

Hiçbir varlık gösterilemeyen saçma sapan bir maçtı Volkan'ın yediği 3. gol gerçekten utanç vericiydi. Volkan'ın yediği bu 3. gol bana Aykut'un Steau Bükreş karşısında hiç yoktan icat ettiği golü hatırlattı. Yediğimiz 2. golde, süpürücüsü olmayan bir defans blogunun 2 stoperininde ileriye çıkmasının neticesinde yenmiştir. Stoperler denk kalitede olmasa bile tarz olarak aynı tip stoperlerdi. Hamit'i kanatta, Sabri'yi solda, Ömer'i tandemde kullanmak, Özer'i düşünmek bu akşamın hatalarıydı. Geçmiş olsun Hiddink'in teslimiyetçiliğini anlamak güç.

Ulan hiddink'e bile futbolu bilmiyor demeye başladık. Rijkaard'a iyi dayanmışız.

Futbolu biliyordur bilmesine de ,Turk insanini,Turk futbolcusunu,Turk futbolunu hala 80'lerde fenerbahceyi calistirdigi donemde kalmis saniyor.Uzucu.

Bir td bence hiç uğraşmayacak. Çıkartacak ofansif bir kadro. Sonra haydi haydi deyip psikologluk yapacak kenarda. Zaten yenilse de herkes şansızdık diyecek, hiç kimse bir şekilde oynanan atak futbolunun yenilgiye neden olduğunu göremeyecek. Bence Hiddink, Rijkaard falan boş yere uğraşıyor. En kolay yol işte, ofansif bir kadro, sonra o kadro kesin pozisyon bulur, maçlardan sonra da açıklama, şansızdık şu pozisyonumuz gol olurdu vs. vs. Neden uğraşırlar taktik, bir şekilde rakip takımı tutma, yenilse de sorun değil ki . Futbol bilgisi falan önemli değil. Gerçekten, ofansif bir kadro çıkartsın yeter Rijkaard ya da Hiddink..

Üst Alt