Euro 2012 Elemeleri 6.Maç | Belçika 1-1 Türkiye | 3 Haziran | Maç Sonucu - Sayfa 90 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2012 Elemeleri 6.Maç | Belçika 1-1 Türkiye | 3 Haziran | Maç Sonucu

Cevap: Euro 2012 Elemeleri 6.Maç | Belçika 1-1 Türkiye | 3 Haziran | Maç Sonucu

Volkan

Gokhan-Serdar-Servet-Hasan Ali

Mehmet Topal-Selcuk Inan

Mehmet Ekici

Burak-Cenk-Arda

Umarim ilerde boyle oynariz. Hatta Gokhan'in yerine Hamit'te olabilir.

Kötü oynadığımızı düşünüyorum ama herşeye rağmen yenilmemeyi başardık. Bu dakikadan sonra Almanya maçını bir kenara koyarsak saçma sapan bir hata yapmamamız lazım.

maç öncesi otobuse tam binerken emre b. ye bir taraftarın laf attıgını ntv de gördük canlı yayında,emrede otobusten dısarı cıkarak taraftarı yanına cağırdı ama taraftar gelmedi, konusacam seninle dedi, tam o sırada türk güvenlıkçiler emreyi otobuse aldı, kameralarıda elleriyle kapattılar, bu olaylar ,hiddinkin olayı mac sonu baskan ozgener varsa boyle birşey bana gelmesi lazım bizim düşüncelerimiz önemli demesi..falan filan bu karmasada 1 puana ohh diyip cebe koymak lazım..

Bu oyun sistemiyle yürümez bu iş, sanki karşımızda İspanya milli takımı var. Hiddink, çok rica ediyorum Chelsea'ye git. Orada dilediğin kadar savunma yaptırabilirsin.

Maçtan önce kendi kendime dedimki: Sonuçta bu oyun kim iyi oynarsa o kazanır onlarda insan düşman olarak görmemek lazım dedim, ama maç başlayınca hakemin ve Belçika oyuncularının ve taraftarının çirikin ve agresif tavırlarını görünce milli damarlarım kabardı ve Belçikalılara ve hakeme çok kızdım.

Selcuk Sahin cok iyiydi özellikle. Paslari falan da fena degildi, Busquets gibi saglam oynadi.

Müdaheleleri de gayet yerindeydi. Ben begendim valla.

Serdar Kesimal ise cok panik halindeydi, cünkü en ufak bi hatasinda oda biliyor ki kesilecek. Cok top sisirdi ama bir kere hatali pas yapti ve baya tepki aldi, bence normal. Takim olarak cok iyi degildik zaten, ikinci yarida Serdar'in savunmasi gayet iyiydi. Yerinde müdaheleler falan yapti.

Selcuk Sahin cok iyiydi özellikle. Paslari falan da fena degildi, Busquets gibi saglam oynadi.

Müdaheleleri de gayet yerindeydi. Ben begendim valla.

Serdar Kesimal ise cok panik halindeydi, cünkü en ufak bi hatasinda oda biliyor ki kesilecek. Cok top sisirdi ama bir kere hatali pas yapti ve baya tepki aldi, bence normal. Takim olarak cok iyi degildik zaten, ikinci yarida Serdar'in savunmasi gayet iyiydi. Yerinde müdaheleler falan yapti.

Serdar konusuna çok katılamasam da Selçuk şahin gerçekten iyiydi, ayakta kaldı.

Serdar konusuna çok katılamasam da Selçuk şahin gerçekten iyiydi, ayakta kaldı.

Tabi ki cok iyi degildi ama kendinizi bir de onun yerine koyun. Cok stresli bir macti, dünyada teknigi en iyi olan savunma oyuncusu bile olsa, riske girmemek icin ve bazilari tarafindan bitirilmemek icin cok top sisirdi. Özellikle bir pozisyonda cok önemli bir pas hatasi yapti ve güveni kirildi, buna bagliyorum ben.

Savunmada pek hatasini görmedim ben.

Göz alıcı sadelik: Arda

Brüksel’de sahaya çıkan iki takım da nesil değişikliği sürecinde… İki takımın da hocaları kariyerlerinde az imkânla (Kortrijk’le, Gent’le, Kore’yle veya PSV ile) çok şey başarmış ve şimdi bu tecrübelerini genç takımlarına yansıtmaya çalışıyorlar. Ama Leekens’in elindeki malzeme, Hiddink’inden biraz daha kaliteli. Hem daha gençler (Simons dışında 1985 sonrası doğmuş oyuncuları yok). Hem de enteresan bir şekilde daha tecrübeliler: İlk 11’lerinde 5 şampiyon var, 9 oyuncuları önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi yarışı yapacaklar. Tek eksikleri olan takım birlikteliği duygusunu bu eleme sürecinde kazanıp Brezilya’2014’te büyük iş başarma hedefindeler. Ki bunu olimpiyatta başardılarsa, orada da yapabilirler.

Bizim takım hem daha yaşlı (30 yaş üstü 4 adamımız var). Hem de sezon boyunca üst düzey yarışmamış oyunculardan kurulu bir ekibiz (İlk 11’de 5 büyük ligde oynamış futbolcumuz yok. Bir kişi ligini altıncı, beş kişi de sekizinci bitirmiş)… Sahaya da sezon boyunca kazanmış/başarmış adamlarla çıkan takım, ister istemez daha fazla özgüvene sahip oluyor. Sağ bek Hollanda şampiyonu Alderweireld, karşısına kim geldiyse etkisiz hale getirdi. Fransa şampiyonu Hazard sezon boyunca Heinzeler’in, Bastoslar’ın, Crisler’in içinden geçmiş; burada da Servet’in Çağlar’ın arasından tereyağından kıl çeker gibi sıyrılması doğal. Aynen sezon boyunca Sestak’ı durduramamış, Necati’yi durduramamış Galatasaray savunmasının gelecek yıl Şampiyonlar Ligi oynayacak Chadli-Ogunjimi-Hazard’a defalarca geçit vermesinin doğal olması gibi…

Neyse ki sahada oyunun doğasına isyan eden bir adam var: Göz alıcı sadelikte işler yapan, zoru basitleştiren Arda… Vertonghen’i bezdiriyor, rakibe sol bek değiştirtiyor. Önce Burak’a golü attırıyor. 29’da yine Burak’a, 53’te Sabri’ye verdiği pasları başka bir Arda’ya verebilse skor 1-1 değil belki 3-1 olacak. Ama Türkiye kadrosunda yalnızca bir tane Arda var maalesef…

Brüksel’den hak ettiğimizden daha fazla puanla döndük, bu bir gerçek… Ama Eylül’de Viyana 11’imize 2 Real Madridli, 1 Valencialı, 1 Werder Bremenli (hatta belki 1 de Barcelonalı) ekleme ihtimalimiz olabilir. Haziran’ı ucuz atlattık, Eylül’de bu korkulu rüyayı bir daha görmemek umuduyla…

Uğur Meleke

Tek tek baktığımızda sahada sırıtan oyuncu yoktu,herkes mücadele etti.

Takımın en iyileri Arda-Emre-Selçuk'tu,Şahin kapanan takımlar için iyi bir çapa,eğer atak oynasaydık Selçuk Şahin kötü gözükürdü.

Göbekte Serdar'ı neden bu kadar eleştiriyorlar anlam veremedim,çocuk çok genç hata yapması doğaldır hiçte fena oynamadı halbuki,Serdar-Servet göbeği Galatasaray için çok iyi olurdu,Sabri bekte gayet iyiydi hatta beklediğimden fazlasını gördüm.

Burak tam beklediğim gibi oynadı,Bayern'li Müller tarzı oynuyor ve bu tarz oyuncular bulunmaz hint kumaşı gibidir,kendini çok geliştirdi Burak,hem topa agresif,hem atakların 1 numaralı ismi.

Kazım ise tam beklediğim gibi gayet faydalıydı,iki sene evvel Kadıköy'de bizim defansı çok zorlamıştı,tek forvet olarak kendini geliştirirse temsili bir Drogbamız olmuş olur,hem güçlü hem iyi topa vuruyor,topta saklıyor,adamda eksiltiyor,eee ne gerekiyor?Tabiki forvet mevkiinde ısrar etmek gerekiyor,ben inanıyorum iyi olur o mevkiide.

Ne olursa olsun Arda Türkiye'nin en iyisi olduğunu bi kere daha gösterdi bugün.Çok güzel bi asist yaptı.Pazara yolladı adamı :D Emre ve Selçuk'ta iyilerdi.Ayrıca Selçuk ilk yarıda özellikle uzun pasları tam ayağa attı bu işi iyi yapıyor.

Bu arada macin yildizi kesinlikle Emre'ydi.

Müthis cabaladi, cok güzel top kapti ve top ayagina geldiginde en cok rahatladigim oyuncuydu.

Sabri'nin cabasida muazzamdi.

beyler hazard degilde mertens muthis futbolcu.

Arda, Hazard'dan daha iyi bence. Hazard oldu bitti cok abartilan bir futbolcu.

Mertens ve Axel Witsel baya iyi oyuncular.

Arda, Hazard'dan daha iyi bence. Hazard oldu bitti cok abartilan bir futbolcu.

Mertens ve Axel Witsel baya iyi oyuncular.

mertens muthis.

witsel bu sezon cok formda,bugun izledigimiz witsel zaten maximum oynadi,bundan daha iyisini oynayamaz.

Resmen beraberliğe oynadık. Arda Emre ve Selçuk Şahin oyunun iyi isimlerindendi.Bir de Burak. Neyse Hiddink istediğini aldı umarım önümüzdeki maşlarda böylesine pasif gözükmeyiz.

selçuk şahinin yerine mehmet topalla başlıcaktık selçuğun ilk yarıda kornerde kaçırdığı adam golü yazıyordu ayrıca kaptığı bütün topları boşa şişirdi maçın tahmin edildiği gibi en kötü ismiydi.maçın yıldızı volkan,kazım ve ardaydı kazım rakip savunmayı aşırı yıprattı ardayı anlatmaya gerek yok biraz daha ofansif oynasaydık alırdık bu maçı.

Üst Alt