EuroBasket 2009 Çeyrek Final | Türkiye 74-76 Yunanistan | CANINIZ SAĞOLSUN! - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EuroBasket 2009 Çeyrek Final | Türkiye 74-76 Yunanistan | CANINIZ SAĞOLSUN!

Cevap: EuroBasket 2009 Çeyrek Final | Türkiye 74-76 Yunanistan | CANINIZ SAĞOLSUN!

Hidayet gayet iyi oynadı, bu kadar duygusal konuşmanın alemi yok. Maçın o noktaya gelmesi Hidayet sayesindeydi, 4. çeyrekte üst üste attığı sayılar olmasaydı 10 sayıyla mağlup olurduk büyük ihtimalle. Maçı 1 sayıya indiren son sayıyı da attı, evet, 10 saniye kala hücumu çok kötü kullandı ama Hidayet'ten önce topu kaptıktan sonra hızlı hücum kullanmayan oyuncularda suçu aramak gerekir. Son hücum ise üçlük atılması doğruydu (daha iyi bir şut bulunabilecek olsaydı da), takım bir uzatma daha oynayacak durumda değildi. Maçın kaderini en çok etkileyen şey, masanın Ersan'ın topa dokunmasıyla 24 saniyeyi sıfırlaması ve hakemlerin benim daha önce örneğini görmediğim türden bir karar vermesi ve o hücumda üçlük yememizdi.

Cevap: EuroBasket 2009 Çeyrek Final | Türkiye 74-76 Yunanistan | CANINIZ SAĞOLSUN!

ne hidoya,ne ömerlere,ne endere,ne hakeme kusur buluyorum..son periyotta 7 sayı öndeyken maçı verdik her zaman en doğru şekilde yaptıgımız savunma sertliğini bu maçta gösteremedik,hakettik yenilmeyi açıkcası,üzüldüm omg

Şimdi ne olacak? Bitti mi elendik mi? Aldığımız bu kadar galibiyet boşa mı gitti. Bu kadar emek boşa mı gitti?

Hidayet gayet iyi oynadı, bu kadar duygusal konuşmanın alemi yok. Maçın o noktaya gelmesi Hidayet sayesindeydi, 4. çeyrekte üst üste attığı sayılar olmasaydı 10 sayıyla mağlup olurduk büyük ihtimalle. Maçı 1 sayıya indiren son sayıyı da attı, evet, 10 saniye kala hücumu çok kötü kullandı ama Hidayet'ten önce topu kaptıktan sonra hızlı hücum kullanmayan oyuncularda suçu aramak gerekir. Son hücum ise üçlük atılması doğruydu (daha iyi bir şut bulunabilecek olsaydı da), takım bir uzatma daha oynayacak durumda değildi. Maçın kaderini en çok etkileyen şey, masanın Ersan'ın topa dokunmasıyla 24 saniyeyi sıfırlaması ve hakemlerin benim daha önce örneğini görmediğim türden bir karar vermesi ve o hücumda üçlük yememizdi.

NBA'deki Hido bumu ?

kimse hakemlere sığınmasın, rezalet oynadık.

serbest atış atamazsan, ribaund alamazsan, zorlama hücum edersen yenilirsin tabii, hakemler de bu işin tuzu biberi oldu.

Artı son iki maçtır , 2 sayı ile yeniliyoruz. Neden kazanmak istiyoruz. 2 sayılık yetecekken neden 3 sayı.Bunu hiç mi söyleyemez bi koç.

Al gördük 3 sayıyı evine dönersin geç kaldın Fenerbahçe'nin kamp dönemine.Göndersinler şu adamı ya içimizdeki yabancı.
Son pozisyonda mola hakkımız kalmadı. Ender kendisi düşündü ve attı o şutu. Tıpkı Slovenya maçında Tanjeviç Hidayet üstüne oyun çizmişken Ender'in Engin'e çıkartdığı pas gibi.

Hakemlerin şerefsizliği bir yana.

roxelain' Alıntı:
hidayetin dunyada kosmak yerine, uzayda yurumeyi tercih etmesinin zamani gelmistir. oha be!!

Tanjeviç'e şöyle bir eleştiri getirebiliriz. Barış Hersek takımda Kaya Peker neden yok gibisinden. Barış süre almayan bir oyuncu düşünün artık bu takımda Kaya'nın olduğunu. Ama ben yinede oyuncu tercihlerine pek fazla karışmıyorum. Türkiye bu turnuvada bana büyük mutluluklar yaşattı. Yinede maçın sonunda 6-7 sayı öndeyken bu maçı vermek bana çok koydu. 20 sayı fark yiyelim bu kadar üzülmem.

Birde hakemlerin abesliğini ortaya koyan şöyle bir durum var, 24 saniye dolmadı niye basket verilmedi de 4 saniye verildi Yunanlara..

Son pozisyonda mola hakkımız kalmadı. Ender kendisi düşündü ve attı o şutu. Tıpkı Slovenya maçında Tanjeviç Hidayet üstüne oyun çizmişken Ender'in Engin'e çıkartdığı pas gibi.

Eğer çizdiği oyunu bile oynatamıyorsa gitsin Fenerbahçe'yi yönetsin.

Tek bu maçlık değildir kızgınlığım. Gerek oyuncu tercihleri , gerek oyunu okuyamama gerekse de Slovenya maçındaki yenilgiye yönelik oyun yonatma isteği bla bla ..

Bu sene Türkiye'de olacak turnuva ve ben bu adamı takımın başında görmek istemiyorum.

Orta sahadan bile üçlük atabilen Sponulis denen adamı ne olursa olsun boş bırakırsan finali de bırakırsın.

Yazık oldu..Söylenecek birşey yok..Heryerde oldugu gibi yine "İman Gücü" ile oynadık ama bu sefer yemedi !

Öyle bilip bilmeden sallama.

Neden görmek istemiyorsun onu anlat gerekçeleriyle??

Adamlar amerikada basket oynarken sen burda futbolu bile bilmiyordun:cool::cool:

NBA'da oyun oyuncular üzerine kuruludur.Çoğu kez kazanmak yerine şvo tercih edilir.Hatta bazen iyi oyuncular serbest bırakılıp şov yapması istenir.Avrupa'da ise takım oyunu daha ön plandadır.Ve savunmada oldukça serttir.

Eğer çizdiği oyunu bile oynatamıyorsa gitsin Fenerbahçe'yi yönetsin.

Tek bu maçlık değildir kızgınlığım. Gerek oyuncu tercihleri , gerek oyunu okuyamama gerekse de Slovenya maçındaki yenilgiye yönelik oyun yonatma isteği bla bla ..

Bu sene Türkiye'de olacak turnuva ve ben bu adamı takımın başında görmek istemiyorum.
Ender'in o anda bomboş durumdaki Engin Atsür'e topu çıkarması mükemmel bir karardır. Ender'i kutlarım bu yüzden. Tanjeviç bu turnuvada oldukça başarılı olmuştur bu hakemlerle buraya kadar. Tanjeviç 2010'da mutlaka takımın başında kalmalı. Bir yapılanma var ve bu devam etmeli.

Ayrıca adamlar 24 saniye dolarken iki tane karpuz üçlük buldu. Şansta inanılmaz şekilde rakibin yanındaydı.

Rakip senin karşında 2 periyotta 25-4 gibi ribaunt üstünlüğü yakalayıp sen buna önlem alamıyorsan.Oyunu üstün olduğun pota altına yıkamazsan.6 sayı öndeyken üstünlüğünü koruyacak hamleleri yapamzsan. Ne şanstan bahsedersin nede hakemden.

Bunlar ondan sonra gelecek bahaneler.İlke kendine bakacaksın.

NBA'da oyun oyuncular üzerine kuruludur.Çoğu kez kazanmak yerine şvo tercih edilir.Hatta bazen iyi oyuncular serbest bırakılıp şov yapması istenir.Avrupa'da ise takım oyunu daha ön plandadır.Ve savunmada oldukça serttir.

Arkadaşım bana mı öğretiyorsun?

Ben soruyu başkasına sormuştum ama sanada cevap vereyim.

Son dünya şampiyonu kim? İspanya

Kim ayakta tutuyo ispanyayı GASOL vs. diğer nba yıldızları.

Son olimpiyat şampiyonu ABD

Hepsi nba allstar oyuncuları.

Bu sene avrupa şampiyonu olacak takım FRANSA

Kimler var fransada kim iteliyor takımı parker,diaw vs...

Almanyayı en iyi zamanında iteleyen kimdi

Nowitzki

Bu örnekler gittikçe artar ama senin dediğin şov kısmı nbade daha ön planda ama istedindğinde nasıl savunma yapılması gerektiğini avruaya öğretecek çok iyi takımlar,oyuncular ve hocalar var.

Bak SPURS- DETROİT-Lakers özelikle ilk 2 si savunmalarıyla şampiyon yüzüklerini taktılar.

Memo ve hido(her ne kadar ikisini beğenmesemde)nba gidene kadar doğru düzgün top oynuyamıyorlardı orda edindikleri tecrübelerle all star kapısını zorluyorlar her sene.

Bu takımda hido olmsaydı gruplardan bile çıkamazdı.

Üst Alt