Europa Universalis IV - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Europa Universalis IV

Yok be başkan, değilim. 1 kere boşandım, bir de nişan attım yakın geçmişte. Daha da girişmem o işlere, soyumu devam ettirmeme kararı aldım.
ne mutlu sana

ayd%C4%B1nlanma-234x300.jpg

Mehmet ağabey hiçbir oyunu indirip de oynayamadığım olmadığı çıkışından sonra bu oyunu oynayamamış olman dramın hangi seviyesidir acaba :D Bu arada ben de beceremedim ama bu benim için yeni bir haber değeri taşımıyor en azından, skype üzerinden filan biri bize hızlandırılmış kurs verse belki öğrenmeye açık kişiliklerimizden faydalanıp somut bir gelişme elde edebiliriz :D

Yine hüsran yine hüsran... Bir kaç gün önce steam'de indirim vardı malum, ben de bütün paradox oyunlarını fırsattan istifade DLC'leriyle birlikte aldım. Sadece 15 dakika dayanabildim, tutorial'a girdim orduyu gemiye yükleme kısmında ışık hızıyla alt+f4 yaptım. Galiba bu oyunu oynayamayacağım ben bunu anladım.

oyun çok güzel arkadaşlar osmanlıyla dünyayı feth ediyorum. Türlü Türlü koalisyonları bertaraf ediyorum. Amerikayıda keşfettik. Yakında uranyum üreteceğim.

Yine hüsran yine hüsran... Bir kaç gün önce steam'de indirim vardı malum, ben de bütün paradox oyunlarını fırsattan istifade DLC'leriyle birlikte aldım. Sadece 15 dakika dayanabildim, tutorial'a girdim orduyu gemiye yükleme kısmında ışık hızıyla alt+f4 yaptım. Galiba bu oyunu oynayamayacağım ben bunu anladım.

Para-dox,Dlc Simulator firmasının hiç bir oyununu almamak lazım para tuzağı

Hangi ulusla oynuyorsun ağabey? Ben baktım herkes Osmanlı akar ağa kafalarında, vurdum mu toprak atıyorlar kıvamında dedim aha easy yok ya en son kıç kadar Dulkadiroğulları bana rest çekiyordu gönlüm daha fazla dayanamadı bu rezilliğe bıraktım, acaba diyorum şöyle Portekiz ile filan mı şansımı denesem etliye sütlüye karışmadan, İspanya'nın sömürgesi filan olurum gül gibi geçinip gideriz.

Hangi ulusla oynuyorsun ağabey? Ben baktım herkes Osmanlı akar ağa kafalarında, vurdum mu toprak atıyorlar kıvamında dedim aha easy yok ya en son kıç kadar Dulkadiroğulları bana rest çekiyordu gönlüm daha fazla dayanamadı bu rezilliğe bıraktım, acaba diyorum şöyle Portekiz ile filan mı şansımı denesem etliye sütlüye karışmadan, İspanya'nın sömürgesi filan olurum gül gibi geçinip gideriz.

Daha o aşamaya gelemedim :) Tutorial İrlanda'yı oynattırıyor, dolayısıyla sadece İrlanda ile oynadım, o da totalde 20 dakika falandır. Stellaris'e yoğunlaştım, rehber videoları izliyorum aniden bunalıp alt+f4 yapmamak için. Bakalım nolacak hayırlısı :D

oyunda osmanlı aşşağı yukarı böyle birşey. Ming(çin imparatorluğu) de çok iyi hem kolonicilik hem savaşlar için müsait tek devlet belkide. 1700 lerde ingiltere sömürgeciliğe başlayana, rusya ortaya çıkmayana kadar çevrenizdeki tüm devletlerin kafasına kafasına vurabilirsiniz başınıza hiç birşey gelmez birde misler gibi koreyi müttefik alırsanız kendinize değmeyin keyfinize. Para sıkıntısı da yok bu ülkede.

YouTube

oyunda osmanlı aşşağı yukarı böyle birşey. Ming(çin imparatorluğu) de çok iyi hem kolonicilik hem savaşlar için müsait tek devlet belkide. 1700 lerde ingiltere sömürgeciliğe başlayana, rusya ortaya çıkmayana kadar çevrenizdeki tüm devletlerin kafasına kafasına vurabilirsiniz başınıza hiç birşey gelmez birde misler gibi koreyi müttefik alırsanız kendinize değmeyin keyfinize. Para sıkıntısı da yok bu ülkede.

YouTube

Son güncellemeyle epey nerflenmiş sanırım, öyle bir şeyler konuşuyorlardı forumda.

Son güncellemeyle epey nerflenmiş sanırım, öyle bir şeyler konuşuyorlardı forumda.

bende 1 ay önce başladım bu merede, mingin eski halini bilmiyorum son sürümde oynuyorum oyunu ve ming hala taş gibi. Oyun başladığında imparatorluk olan tek devlet bir çok avantajı var. param 5000 dukadan aşşağı düşmüyor. ilk yıllar tek rakibim moğolistandı 1700 lerden sonra ise çıldırmaya başlıyorsun ama baba ülkeler tepene çöküyor. Mingin tek sıkıntısı "Batılılaşma konusu" etrafında avrupalı devlet olmadığı için teknolojileri çok pahalıya alıyorsun buda teknolojide geri kalmana sebep oluyor ilerleyen yıllarda.. Bunun olmaması için ya batıdan yarıp kırıma kadar ilerleyeceksin yada kolonicilikle güney amerikaya çıkıp portekiz ve ispanyol kolonileriyle komşu olacaksın. ben böyle yapmıştım. 1700 lerde dünyanın süper gücüydüm ingiltere ile 5 yılda bir avustralya kolonisi için mücadele veriyordum. :DD

edit : kolonicilik için tabi ki yayılmacılık ve kolonicilik idealarını açmak gerekiyor.

Son düzenleme:
daha yakın bir tarih hakkında oynamak isterseniz hearts of iron 4 oynayabilirsiniz oda baya güzel zamanlar geçirtebilir size strateji severseniz...

Bu tarz oyunlarda benim bir numaram Medieval Total War 1. Maalesef namussuz windows 8.1'de açamıyorum, yıllardır uzak kaldım. Yokluğunu Civilization IV ile kapatmaya çalışıyorum ama bir yere kadar tabii. Civ V desen zaten 4'ün yanında çok rezil kalıyor.

Üst Alt