Evrendeki Gerçeklikler | Bilim - Din | - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Evrendeki Gerçeklikler | Bilim - Din |

Cevap: Evrendeki Gerçeklikler | Bilim - Din |

Ayrıca sen yanlış hatırlamıyorsam ilk üyeliğinde Fenerbahçe formalı bir fotoğrafını koymuştun. Ama yaşın 32 gibi değilde 15-16 yaşındaki çocuk görünümlüydü. Bizi de amma salak zannetmişsin.

Bu senin inancina gore buyuk bir gunah arkadasim,adi da iftira.

Ilk uyeligim de fb formasi koymustum ama icinde ben yoktum,sadece forma vardi,tepkiler gelince kaldirmistim.

Komünistlik-Din karşıtlığı

Ateistlik-Cool olmak bu gençlik böyle algılıyor artık...

Aynen. Bu arkadaşta sabahtan beri ben böyleyim, şunu yaptım diyor.

Ben bunun neden hala dini terkettiğini anlamadım. Kur'an-ı Kerim'i okumuşta, dinden soğumuşmuş.

Kısaca artık konunun bir anlamı ve hükmü kalmadı. Bu arkadaş kısaca şov yapıyor. Alemdar üstad güzel bir konu açsın tartışalım.

Arkadasim kurani hic turkce olarak okudun mu?

Bence okumadin,okusaydin az da olsa beni anlayabilirdin.

Okudum.Arapça neden okuyayım.Türkçesini okudum.Çok iyi anladım.Hatta Hz. Muhammedin,Atatürkten bile ilerici olduğunu çok iyi anladım.(ozamanki döneme göre)Ama emeviler yozlaştırmıştır.

Anlamasanız bile Kur'an-ı Kerim'i Arapça okuyun. O dönemde yaşayan hiç bir şair, Kur'an'da bulunan ayetlerdeki redifleri ve düzeni kurgulayamaz.

İlginç.Örnek verirmisin.Ne açığını buldunda soğudun.Merak ettim

Ayet ayet aciklamam lazim;ama musade edilmez buna.

Ac oku arkadasim,yok mu evinde kuran,veya netten oku.

Illa ornek istiyorsan sunu soyleyebilirim;mesela cehennem dusuncesini ele alalim.Bu dusunce bile dinlerin insan mahsulu oldugunu gosterir.Kurandaki cehennem ayetlerini oku bir zahmet,bildigin iskencehane.Her seye kadir olan, ve bütün insanlari dogru yola sokma olanagina sahip bulundugu açiklayan bir Tanri, nasil olur da cehennem düsüncesine yönelebilir? Nasil olur da böylesine azab verici seyleden söz edebilir?

Yani ben bir yaraticiya inanmamakla birlikte;eger varsa bu cehennem dusuncesini ona yapilmis en buyuk hakaret sayarim.

Okudum.Arapça neden okuyayım.Türkçesini okudum.Çok iyi anladım.Hatta Hz. Muhammedin,Atatürkten bile ilerici olduğunu çok iyi anladım.(ozamanki döneme göre)Ama emeviler yozlaştırmıştır.

Okuyup da inandigina gore sorun yok,senin tercihin,ama en azindan okumussun.

Ayet ayet aciklamam lazim;ama musade edilmez buna.

Ac oku arkadasim,yok mu evinde kuran,veya netten oku.

Illa ornek istiyorsan sunu soyleyebilirim;mesela cehennem dusuncesini ele alalim.Bu dusunce bile dinlerin insan mahsulu oldugunu gosterir.Kurandaki cehennem ayetlerini oku bir zahmet,bildigin iskencehane.Her seye kadir olan, ve bütün insanlari dogru yola sokma olanagina sahip bulundugu açiklayan bir Tanri, nasil olur da cehennem düsüncesine yönelebilir? Nasil olur da böylesine azab verici seyleden söz edebilir?

Yani ben bir yaraticiya inanmamakla birlikte;eger varsa bu cehennem dusuncesini ona yapilmis en buyuk hakaret sayarim.

Valla söylediklerinden kendinde birşey anlıyorsan helal olsun.Allah sana 2 seçenek vermiş.Dünyada adam olup,insan gibi yaşarsan ahirette cennette yaşarsın demiş.Sen dünyada hayvan gibi yaşarsan,ahirette de hayvan gibi yanarsın demiş.Ne var bunda.Ben mesela dürüst,namuslu yaşayım.Sen git onu bunu vur,milletin emeğini çal.Sonra sende ahirette cennete gel he.Pışıkkk

Cennet veya cehennem varsa gidince gorursunuz burada tartisip kendinizi yormaga gerek yok. :D

Okuyup da inandigina gore sorun yok,senin tercihin,ama en azindan okumussun.

Evet okudum.Yozlaştırıldığını da biliyorum.Kuran'ın bazı emeller yolunda çarpıtılğınıda biliyorum.Allah ile aldatan şarlatanlar işte Kuran'ı çarpıtanlar.Yani Allah adını yorarak milleti sömürenler.

Hayatimda gordugum en duzeysiz tartismalardan birdir bu.. Bunun sonu birbirinizi kirmaya kadar gider bence birileri mudahale etsin..

Ateist arkadaşa şunu sormak istiyorum: Sen kendi kendine, tesadüfen mi meydana geldin peki? Bu evren de tesadüfen atomların birbirine çarpmasıyla meydana gelmiştir sana göre?

Valla söylediklerinden kendinde birşey anlıyorsan helal olsun.Allah sana 2 seçenek vermiş.Dünyada adam olup,insan gibi yaşarsan ahirette cennette yaşarsın demiş.Sen dünyada hayvan gibi yaşarsan,ahirette de hayvan gibi yanarsın demiş.Ne var bunda.Ben mesela dürüst,namuslu yaşayım.Sen git onu bunu vur,milletin emeğini çal.Sonra sende ahirette cennete gel he.Pışıkkk

Dininizi hic bilmiyorsunuz,kusura bakmayin.

Dininize gore oncelik imandadir,imaniniz yoksa .ictiniz,cehennemdesiniz yani.Imaniniz yoksa,isterse cok iyi biri olun,hergun 100 fakiri doyurun 5 para etmez.

Iste ben bunu kabul etmem,varsa bir tanri boyle olmamali;sirf ona inanmiyorum diye bana gucenmemeli.

Hayatimda gordugum en duzeysiz tartismalardan birdir bu.. Bunun sonu birbirinizi kirmaya kadar gider bence birileri mudahale etsin..

Arkadaş fındık faresi gibi araya girme be yahu.Gayet güzel tartışma oluyo.Kimsede birbirini kırmadı.

Hadi iyi geceler.Allah sizinle olsun

Şu ana kadar kimse kimseye bir şey demedi. Neden düzeysiz diyorsun anlamıyorum. Sonuçta burada tartışanlar insan, hayvan değil. Nasıl hareket edeceklerini bilir.

Dininizi hic bilmiyorsunuz,kusura bakmayin.

Dininize gore oncelik imandadir,imaniniz yoksa .ictiniz,cehennemdesiniz yani.Imaniniz yoksa,isterse cok iyi biri olun,hergun 100 fakiri doyurun 5 para etmez.

Iste ben bunu kabul etmem,varsa bir tanri boyle olmamali;sirf ona inanmiyorum diye bana gucenmemeli.

Tamam da sende çocukça düşünüyorsun. Cehennem var diye Tanrı'ya inanmıyorum diyorsun. Tanrı'nın adaleti hakkında bir çok felsefi yazı var, sen dini düşünmek istemiyorsan bari felsefi tezleri araştırsaydın. Ufkunu, ve düşünce şeklini geliştirmelisin bence...

Üst Alt