Fatih Terim: "Arda Turan için ikinci bir şans verilmesinden yanayım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Arda Turan için ikinci bir şans verilmesinden yanayım"

1579447988363.png

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaray'ın Denizlispor'u 2-1 mağlup ettiği maçın ardından Arda Turan hakkında konuştu.

Fatih Terim: "Hepimizin hayal ettiği bir oyun var. Bu oyuna ulaşmak için çok çabalıyoruz. Bugün büyük bölümde çalışmalarımızın o noktada olduğuna inanıyorum. "

Fatih Terim: "Yine bir gereksiz, pozisyon yokken gol yedik. Oyunu sıkıntıya soktuk skor olarak ama hiçbir zaman da oyun anlayışından vazgeçmedik. Oyunun kontrolü bizdeydi. İlk yarıda hiç poziyon vermedik. İkinci yarıda golden sonra birkaç tehlikeli, atak yedik."

Fatih Terim: "20'ye yakın şutumuz, birçok atağımız var. Sonuçlandırmanın daha iyi olmasını beklerdim. Pas isabetinde, yarı sahadaki oyunda, set oyununda iyi oynadığımız düşüncesindeyim. Daha var mı, var. Daha ister mi, ister."

Fatih Terim: "İlk yarı, ikinci yarı farkı kolay değil tabii. İlk yarı iştahlı başladık. 2-0'dan sonra rehavet pek yaramadı. Her puan kaybının üzeceği ortamda kolay değil bazı şeyler. 3 puan bu anlamda çok daha değerli."

Fatih Terim: "Zevkli bir lig geçecek. Galatasaray, her zamanki gibi kovalayacaktır. Elinden geleni yapacaktır. Maalesef, 7-8 puan önde giremiyoruz. Keşke girebilsek..."

Fatih Terim: "Genelde 7-8 puan geride girip biz göğüslüyoruz ipi. Kolay değil. Her maçın final gibi olacağı ortamdayız."

Fatih Terim: "Yine başarır, yine becerir, yine yaparız. Ancak, bunun için daha fazla çalışmamız lazım."

Fatih Terim: "Arda Turan konusunda yönetimle hiç kriz yaşamadık. Beni yönetimle karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Bundan hiç hoşlanmıyorum. Merak etmeyin, bir şey olursa söyleriz."

Fatih Terim: "Sorumluluğun da, kabahatin de kendimde olduğunu hep söyledim. Yönetim de, ben de en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yokluklar içerisinde varlığımızı belli etmeye çalışıyoruz."

Fatih Terim: "Verdiğimiz listenin bire bir alınmasını beklemek zaten zor olur, cezamız var. Ufak tefek oldu, ben de, yönetim de açıkladık. Ozan'ın sezon sonuna kadar kalmasını istiyordum, onlar vermek istediler. Bunlar doğaldır."

Fatih Terim: "Alınanlar içinde bir sıkıntı varsa, muhattabı benimdir. Bunu dedim de, alınmadı da, listem böyleydi de, falan diye hiçbir zaman bir şey söylemedim. Böyle bir şey olsa dahi kimseyle paylaşmam. Ne önden, ne arkadan paylaşmam. "

Fatih Terim: "Stoper alabilirdik, kendisi vazgeçti, alamadık, ona uğraşıyoruz. Yine genç oyuncular, yine tecrübeli oyuncular alabilirsek, alacağız. Bir yandan da boşaltmamız lazım"

Fatih Terim: "Bazen bazısı tutmaz, değiştirmemiz icap eder. Bazen istediğinizi alamıyorsunuz, ya rakamınız yetmiyor, ya adam gelmek istemiyor, aldıklarınızın da en iyi olmasını istiyorsunuz. Hem en iyisi, hem en ucuzu, yok böyle bir dünya."

Fatih Terim: "Arda Turan için ikinci bir şans verilmesinden yanayım. Ona bu kapıyı açmamızdan yanayım. Yetiştiği aile, ocak tarafından bu imkan sağlanmalı dedim.

Fatih Terim: "Arda Turan, Galatasaray'ın yatırım yapıp emek verdiği birisi. Ayrılırken kulübe ciddi katkı sağladı. Arda iyisiyle, kötüsüyle, doğrusuyla yanlışıyla, sevabıyla, günahıyla zor bir süreç geçirdi. Hayatta hepimiz ikinci bir şansı hak edecek şeyler yaparız."

Fatih Terim: "Burada hatalarının bedelini bir ödemiş bir Arda var. Hala da ödemeye devam ediyor. Böyle bir oyuncudan bahsediyoruz. Bu sadece teknik bir karar değil, onu da söyleyeyim. "

"Marcao'ya 2. sarı kartı gör dediniz mi?"

Fatih Terim: "Bizde böyle bir şey konuşulabilir mi? Bizim aklımıza hiç böyle şeyler gelmez, hiçbir zaman böyle bir şey söylemedim, düşünmedim de! Doğrusu neyse, oraya gider. Başkaları bizi ilgilendirmez."

Üst Alt