Fatih Terim Gazı Verdi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim Gazı Verdi

Öğrencileri ile toplantı yapan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in, “Sezon sonunda mutlu sona ulaşmamız için bu maçı mutlaka kazanmalısınız... Bu 90 dakika bizim için final niteliği taşıyor... Haydi aslanlarım göreyim sizi, bitirin bu işi” dediği öğrenildi.

1940925_620x410.jpg

Süper Lig’de şampiyonun belirlenmesine 4 hafta kala liderliğini sürdüren G.Saray, bugün evinde ağırlayacağı Beşiktaş maçına kilitlendi. 1 puan gerisindeki ezeli rakibini yenerek şampiyonluk yolunda en büyük adımını atmak ve son 3 haftaya ipleri elinde tutarak girmek isteyen Sarı-Kırmızılılar’da teknik direktör Fatih Terim, öğrencileriyle yaptığı toplantıda dev derbinin önemine dikkat çekti.

Beşiktaş’ı yenmeleri halinde puan farkını 4’e çıkarıp bir rakibini büyük devre dışı bırakacaklarını hatırlatan deneyimli teknik mın, “Başakşehir’i yenerek şampiyonluğu ne kadar diğinizi gösterdiniz. Yine çok kritik bir maç bizi bekliyor. Sezon sonunda mutlu sona ulaşmamız için bu maçı laka kazanmalısınız... Taraftarımızın da desteğiyle sizden bu sezonku en iyi performansınızı göstermenizi istiyorum. 6 puanlık bir maça çıkıyoruz ve bizim için final niteliği taşıyor... Haydi aslanlarım göreyim sizi, bitirin bu işi” sözleriyle takımını motive ettiği öğrenildi.

''3-0’I UNUTMAYIN''
Ligin ilk yarısında ezeli rakiplerine karşı ağır bir yenilgi aldıklarını da hatırlatan Terim’in, “Deplasmanda aldığınız 3-0’lık yenilgiyi unutmayın... O maçın rövanşını alarak taraftarları mutlu edin” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Habertürk

Give Overall Team Talk --> Aggresive --> I know a lot of you will be keen to avenge what happened when we last played Besiktas, go out there and express yourselves.

Şimdi beni iyi dinleyin, iyi tercüme et sen de. Biz buraya şova gelmedik. O şovu tribünde yapıyorlar. O bakan, öteki milletvekili, o şov orada yapılıyor, burada yok. Siz Galatasaray takımının tarihine kupa kazandıracaksınız. Kendi futbol hayatınızda da bir kupa şampiyonugu. Nedir bu haliniz? Maça çıkıyoruz, Kupa finaline ! Tam bir buçuk gündür size seslenmiyorum, hala burada aynısınız. Siz böyle mi geldiniz bu yerlere? Ciddiyetinizi koruyarak geldiniz. İnşallah beni yanıltırsınız. Oradaki de şov, bizim işimiz değil; bizim işimiz top oynamak. Kendinize gelin buradan sahaya kadar, başarılarınıza bir yenisini daha ekleyin. Size yakışan budur. Büyük unvan sahipleri, büyük takımlara yakışan budur.

''Topun olduğu yer, topun olduğu yer bizim için pozisyon. Yetinmemizin en önemli sebebi topun olduğu yer. İki; saha kaygan olduğuna göre vurduğumuz topları, bize vurulan topları defans, orta saha iyi takip. Kaygan saha çünkü. Ve vurmaktan çekinmeyin, tam tersi topa vurmalarına da müsaade etmeyin mesafe tanımaksızın. Zaten düşüncemiz, size aktardıklarımız, burayı geçtikten itibaren bizim sahaya hiçbir boş alan ve boş adam bırakmamak. Bugün, kaç dakika oynarsanız oynayın ama birinci dakikadan itibaren on kişi oynamamız Muslera dahil, hariç on kişi oynamamız çok önemli. Donk ve Belhanda topa yatmak yok. Tehlikeli bölgede Fernando'nun adamı belli ! Ve top oynayacağız. Size bir daha söylüyorum, en iyi defans yapmak, defans yapma oyunu oynamaktır. Oynamaktır ! Ters toplarımızı unutmayın ! Ara toplarına koşanları, hiç düşünmeksizin Fernando, geri dörtlü ile beraber desteğimiz düşünmeksizin. Hemen Donk. Burada tek şey kaldı, sizin oynamanız. Bir dünyanın seyredeceği sizin oynamanız. Başlarken çok iyi başlıyoruz, hiç riziko yok, ofsayt taktiği diye bir şey yok, kadememiz tamam. İleri gittiğimiz zaman da hep beraber topa doğru bam bam bam bam gideceğiz ve oynayacağız ! Oynadınız ! Oyun disiplinini bozmak yok ! Şartlar ne olursa olsun atarız, yeriz. Ve de bazı arkadaşlarımıza burada bir daha söyledim. Quaresma, Quaresma çok konuşur. Dirsek atar, konuşur, muhattap olmak yok ! Göztepe maçı ile başladık, size hep bir şeyler söyledik, dedik ki arkadaş; biz bu işin sonuna kadar gideriz, gidersiniz. Allah'a şükürler olsun ki aslan gibi bir periyod çizdiniz, aslan gibi top oynadınız. Bugün 30'u mu ? 31'i mi ? 31. lig maçımıza çıkıyoruz ve bunun adı da final ! Yine söylüyorum, kazanacaksınız ! Kazanmak için uğraşacaksınız ama netice ne olursa olsun siz benim gönlümde hep kazandınız, hep şampiyonsunuz ve öyle kalacaksınız. Allah yardımcınız olsun !"

Son düzenleme:
O ciddiyetle her takımı ciddiye alarak. ve en az leeds maçı kadar, arsenal maçı kadar koşarak. çünkü tarihe bir kupa daha kazandıracaksınız. göreyim benim takımımı, allah yardımcınız olsun !

Üst Alt