Fatih Terim: "Ianis'i satacaksan önce bana haber ver" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Ianis'i satacaksan önce bana haber ver"

hagi-ianis-poza-deschidere.jpg

Galatasaray efsanesi Gheorghe Hagi'nin oğlu Ianis Hagi, İspanya La Liga ekiplerini peşine taktı. Galatasaray'ın transfer listesinde olan 20 yaşındaki Ianis Hagi için Sevilla ve Valencia resmi transfer teklifinde bulundu. Teknik direktör Fatih Terim'in ise bu transferde öncelik talep ettiği ifade edildi.​
Romanya basınından Gazeta Sporturilor'un haberine göre Sevilla ve Valencia, Ianis Hagi transferi konusunda FC Viitorul'un kapısını çaldı. İspanya La Liga kulüplerinin 5 milyon Euro teklif ettiği yazıldı. FC Viitorul teknik direktörü Gheorghe Hagi'nin takım kaptanı konumundaki oğlu için Valencia'ya sıcak baktığı ancak Ianis Hagi'nin gönlünün Sevilla'dan yana olduğu bildirildi.​
FATİH TERİM: "ÖNCE BANA HABER VER"
Aynı zamanda Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in Ianis Hagi transferini istediği ve İstanbul'da Gheorghe Hagi ile yaptığı görüşmede "Eğer satacaksan ilk önce bana haber ver" dediği iddia edildi. Haberde Younes Belhanda'nın Çin'e transfer olacağı ve bu boşluğun Ianis Hagi ile doldurulacağı ifade edildi.​

"Ianis ile kendini karşılaştırabilir misin?" sorusunu yanıtladı.

Soruya cevaben Gheorghe Hagi, "Ianis ile kendimi kıyaslamam. Ben daha Lionel Messi gibiydim. Ianis ise daha çok Cruyff gibi oynuyor. Yetenekleri, hareketleri, oyun tarzı Cruyff ile aynı." cevabını verdi.

Baska milli takim icin oynadigin an artik yabanci sayilmiyormuydu oyuncular? Eren falan tek yabanci siniri degismeden geldiler diye türk sayilmiyorlarmiydi?

bizim bu yapimizda ezilebilir... ama diger yandan bir efsanenin oglu olup ismi bu kadar duygusal ve agir bastigini hatirlamiyorum. game of thrones Aegon Targaryan haric

D5jw4yLXoAARHhG.jpg

Türk vatandaşlığı toprak üzerinden değil kan üzerinden tanımlanmıştır.

Türk anne babadan doğma şartı var yani.

İstisna tanımlanmışsa benim bilmediğim bir anda tabi bilemiyorum
Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşamak isterim. İstanbul’da doğdum. Galatasaray’a giderim, orda takım ruhu var” dedi. Türkiye’de doğduğu için doğumdan dolayı Türk vatandaşlığı bulunan genç futbolcu, Galatasaray’a transfer olması durumunda yabancı kontenjanını da işgal etmeyecek.

Üst Alt