Fatih Terim Kalmalı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim Kalmalı

Biraz sakinleştikten sonra lütfen bu yazıyı okuyun.. Fatih Terim'i en çok eleştiren ve hatta Tudor'un kalmasını zamanında istemiş biriydim. Bu sebeple burada çok dalga geçilme ve eleştirilme yaşadım. Ancak bugün gelinen noktada Fatih Terim dışı her seçenek yalan.

Her şeyden önce pandemi dönemindeyiz, kulüplerin hele Türk kulüplerinin hali ortada. Terim gibi figür Türk futbolunun en ince detayına kadar hakim birisi. 2019 yazındaki facia transfer dönemi sonrası 3 dönemde Arda ve Fatih öztürk dışında 30 yaş üstü oyuncu alınmadı. Bu Terim'in ne kadar akıllandığını gösteriyor

Umarım bu 2 senedeki başarısızlık onun tekrar sinirlenip hazır oyuncu ısrarıyla sonuçlanmaz. Onyekuru ve Mohamed'in bonservisi alınıp Falcao,Babel,Donk vs. gibi yaşlı ismleri gönderirsek 2-3 yeni gençle beraber çok daha dinamik,ucuz ve genç takım oluşur

Önceki sene satılacak sadece marcao-luyindama vardı ama kiralık isimlerin bonservisi alınırsa en az 4-5 tane isim ciddi paralara satılabilir

Yeni gelecek yönetim ile tamamen şampiyonluk planlamak yerine geleceği planlamak gerekiyor

Gelelim asıl kalma sebebine: Kulüplerin bu batağında Mancini,Löw,Allegri seviyesi hoca beklemek hayal ötesi. Eskide değiliz artık. Mancini geldiği zaman 4.5 milyon euro maaşa geldi ve ŞL'de hedefi olan takımdık. Dolasıyla şu anda bu durumda değiliz.

O zaman kariyeri zayıf ama potansiyelli yabancı olmaz mı denirse: Tudor örneğini veririrm. O dönem büyük oranda tecrübesizliğinden dolayı "biraz da Terimin boşta olması" sebebiyle adeta medya ve taraftar tarafından yok edildi. Aynı şekilde biraz daha eskiden Skibbe örneği var.

Son olarak yerli isimlere bakalım: En büyük aday Okan Buruk olabilir. Kendisi başakşehir'de 1.5 senedeki büyük maçlarda hep korkak oynayan ve oyun olarak ezilen bir takım yarattı. Pandemi dönemi olması ve TS-GS'nin elbirlğiyle maçları kaybetmesi ile zar zor şampiyon oldu. Bu sene de takım puan kaybettikçe agresifleşti, sürekli atılmaya ve hakem konuşmaya başladı.

Fatih Terim ne kadar eleştirsek bile en mantıklı isimdir, en azından şu dönemde. Fatih Terim'in sağlıklı olduğu müddetçe en azından 2 veya 3 sene daha kalması gerekiyor. Elbette acayip kötü sonuçlar falan olmazsa.

Ne olursa olsun hala camianın güvendiği, 1 hareketiyle aksiyon aldığı bir isim. Başka birisi geldiğinde en ufak kötü sonuçta yine Terim ismi geçecek ve kısır döngü oluşacak.

Ben bunu istemiyorum artık. Terim madem başımızda yeni gelecek yönetimle beraber 2-3 sene daha görmemiz gerekecek

Hocanın oyuncu tercihleri ve değişiklikleri benim aklımı çeliyor yoksa yazdıklarının çoğuna tamamım hatta bazı arkadaşlar Türkiye’de futbolun sahada oynandığını felan sanıyor böyle vizyoner adam felan getirirsek işi çözeriz zannediyor onlara üzülüyorum. Hoca ne olursa olsun sene sonuna kadar kalmalı performansına göre bir yol çizilir

Gitmeli kardesim gitmeli okadar oyuncu geliyor ama sistem ve futbol ayni kaliyor bu kafa ile basari yakalamak cok zor, türkiye liginde bile dogru düzgün birsey yapmiyoruz bu futbol ile avrupaya ciksak rezil oluruz. Kalsa ne degisecek ? Adamin kafasi cok geride kaldi, ne biliyim kazanan onbir degismez den gir 22 yasindaki oyuncuya sanki 17 yasinda cocuk gibi korumasindan cik terimle olmaz artik bu isler.

ömrü yetene kadar kulüp içinde kalmalı, teknik direktör olması şart değil. şenol da koltuğu aldı zaten, milli takım kapısı da kapalı, 70'ten sonra da teknik direktörlük gerekmez. yönetim ya da futboldan sorumlu olacağı bir pozisyona getirilirse teknik direktörlük makamında getirdiklerinden feragat edilebilir. gönlümde olan güçlü bir yönetimle başkanlığa gelmesidir pek tabii.

kalmalı ve Başkanlığa aday olmalı...artık Hocalığı yarardan çok zararlı oluyor...her sezon en az 5-6 maç cezalı oluyor...buda takımı kötü yönde etkiliyor...

Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

Mesela övülen uçan kaçan Sergen Yalçın ve öğrencileri ilk Avrupa maçında paket olacaklar, makas açıldı artık unutun öyle Avrupa’da esip gürleyelim reali juveyi yenelim böyle bir olay yok artık. Döviz arttı pandemiden dolayı gelir girişi yok oyuncu getiremeyeceksin hoca bulamayacaksın bundan sonra maksimum Belçika Ligi kadar oluruz

Mesela övülen uçan kaçan Sergen Yalçın ve öğrencileri ilk Avrupa maçında paket olacaklar, makas açıldı artık unutun öyle Avrupa’da esip gürleyelim reali juveyi yenelim böyle bir olay yok artık. Döviz arttı pandemiden dolayı gelir girişi yok oyuncu getiremeyeceksin hoca bulamayacaksın bundan sonra maksimum Belçika Ligi kadar oluruz
Bügün Lille PSG ti yendi. Terime Lille ver, en az 6 gol yemişti bu maç

Belçika ligindeki ilk 10 takım şu an duman eder bizi.

Üst Alt