Fatih Terim: "Skordan değil ama oyundan zevk aldım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Skordan değil ama oyundan zevk aldım"

1594247814681.png

Fatih Terim: "Skordan değil ama oyundan zevk aldım." (beIN Sports)

Fatih Terim: "Skordan değil ama oyundan zevk aldım. Herhalde izleyenler de almıştır. Oyuna hakimsiniz, kontrol sizde, gol pozisyonu buluyorsunuz. 43'te taçtan gol yiyorsunuz. Daha da enteresanı, 1-1 yapacakken dönüp 2-0 oluyor.

Fatih Terim: "43'te yediğimiz gole kadar pozisyon vermedik. Oyunun hakimiydik. Taçtan gol yedik. Adem Büyük ile 1 metreden kaçırdık, 1-1 olacaktı. Dönen atak 2-0 Bu oyunun sonucu bu olmamalıydı." (beIN Sports)

Fatih Terim: "TFF yabancı kuralını yeni açıkladı. 3-5 ay önce başka kulüpler tarafından açıklanmıştı 8 sahada olacak diye. Siz bilmiyor muydunuz? Daha önce bu algı yapıldı. Dünyanın hiçbir tarafında herhangi bir kurumda kısıtlanarak hiçbir zaman büyüme, gelişme olmamıştır." (beIN)

Fatih Terim: "Bizim yetiştirmede sıkıntımız var. Mesele yerli-yabancı değil, yetiştirmekte...Demek geçen sene bu kural gelse, Ozan Kabak'ı satamayacaktık!"

Fatih Terim: "Tabii ki kurala uyacağız ama kısıtlanarak, yasaklanarak insanlar büyümez"

Fatih Terim: "Oyuncuyu yerli yabancı diye ayıramazsınız. İyi-kötü oyuncu olarak ayırt edebilirsiniz"

Fatih Terim: "Bugün Dünya şampiyonu olanların hepsinde serbest, Avrupa şampiyonu olanların hepsinde serbest. Türk oyuncuların 10-12 milyonlara bonservisleri oldu mu? Oldu. Yabancı oyuncu diye bir şey söz konusu olmamalı."

Fatih Terim: "Son senelerde Türkiye tarihinde dışarıya en fazla sayıda oyuncu gitmiş. Stoper yok diyorlardı, dünyanın en iyi takımlarında dört-beş stoperimiz oynuyor."

Fatih Terim: "Eğitim ve Geliştirme Departmanı var, acaba onlara sordular mı bilmiyorum. Sayın Nihat Özdemir böyle açıklamış, uyacağız. Dünyada kısıtlanarak hiçbir gelişme olmamıştır. Ama TFF en üst seviye, ne derlerse uyacağız. Oyuncu yerli - yabancı diye ayrılmaz."

Fatih Terim: "Skordan değil ama oyundan zevk aldım. Herhalde izleyenler de almıştır. Oyuna hakimsiniz, kontrol sizde, gol pozisyonu buluyorsunuz. 43'te taçtan gol yiyorsunuz. Daha da enteresanı, 1-1 yapacakken dönüp 2-0 oluyor.

Hocam oyunu biz tuttuk iyi güzel de alanyanın da işine geldi zaten. Kaç maçtır herkes bize kapanıyor çünkü takımda yetenekli adam kalmadı. Biliyorlar gol atamayıp sonradan salacağımızı. Aynı olayı haftalardır yaşıyoruz.

tenor.gif

Hocam islanmis belli ki Omeriylen Taylaniylan Seneriylen Belhandasiynan tek kale mac oynadik aslinda. Ozellikle Okanin performansi hocamin icini bir hos etmis olmali.

Üst Alt