Fatih Terim | Teknik Direktör (Arşiv) - Sayfa 256 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim | Teknik Direktör (Arşiv)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Fatih Terim | Teknik Direktör

4-3-1-2 sistemine dön artık. Hamit Sabri Melo bunlar babanın oğlu degil. 70 milyon gördü sen halen göremedin.

Kimsenin babasının yeri degildir. Galatasaray takımının teknik direktörlügü

eyvallah sabri konusunda katılırım da melo ve hamit konusunda maalesef sana katılamıyorum.dün akşam adamların dili resmen götünden çıktı koşmaktan.ne bekliyorsun ki.hamit zaten orjin olarak sağ açık değil sağ iç oyuncusu.ama kanat oyuncumuz yok (engin çok formsuz formda olsa zaten direk kanatta o oynar) ne yapsın adamda oraya mecburen hamiti koyuyor.kimi koyacaktı aydınımı :D ? yapmayın arkadaşlar.melo için ise dün akşam kimse birşey diyemez.adam resmen ilk yarıda süperdi kimse de bana ne oynadı falan demesin.ikinci yarı tabiki oyundan düştü yorulduğu için ona eyvallah.ama o sürece kadar bence çok iyiydi selçukla beraber.

neresi saçma kardeşim söylede bizde açıklama yapalım.sen hiç barçanın,bayernin vb takımların rakiplerine göre kadrolarla çıktıklarını gördünmü.hem diyorsunuz ki şöyle büyük takım olacağız,parçalayacağız,dağıtacağız ondan sonra kendi oyununu kabul ettirmek isteyen oyunu oynatmaya çalışan hocaya giydireceğiz.ondan sonra da hayatımda gördüğüm en saçma yorumlar konusunda ilk beşe girer.o zaman sende açıklada bizde senin engin bilgilerinden faydalanalım. eğer tabiki kazandığımızda mükemmel oynadık şöyle yaptık böyle yaptık;kaybettiğimizde de şöyle hoca değil böyle futbolcu değil demekten başka yorumların varsa.

öncelikle boş zamanın var ise daha önce yazdığım yazıları oku, ondan sonra eleştiri konusunu konuşalım. şimdi gelelim saçma yorumuna.. dünyanın hangi kıtasına, hangi ülkesine, hangi şehrine gidersen git , oynanan futbol rakibe göre değişir.rakibini analiz edersin, açıklarına bakarsın ve buna göre taktiktiğini uygularsın. haa bu taktik diziliş olarak algılanmasın. gerçi algılanabilirde. çünkü maçına göre çift forvet, tek forvet, üçlü defans gibi kombinasyonlar yapman gerekebilir. neyse konumuza dönecek olursak. daha dünya kulübü değiliz, futbolcularımız belirli bir taktiğe yatkın değil ve oynatılan taktiğe uygun olmayan oyuncular kullanılıyor. eğer bir taktik üzerinde ısrar ediyorsan buna uygun futbolcular ile çıkman gerekiyor. kalkıpta riera'nın önüne sınayder'i koyup sol tarafı rakibe ikram etmemen gerekiyor. sabri'nin formu ne olursa olsun yeteneklerinin kısıtlı olduğunu düşünüp, elindeki en iyi oyuncuyu kullanman gerekiyor. yürümeyen taktik üzerinde ısrar etmek yerine, farklı kombinasyonlar ile oyuncuların yatkın olduğu oyun dizilişini bulman gerekiyor. ki, eğer drogba, burak, sınayder ve hamit'i 11'de düşünüyorsan bu taktik 4-4-2 değildir. artı olarak, dünya'daki hiçbir büyük takım allah allah nidalarıyla hücum etmez. heleki avrupa maçlarında.. ayrıca, ilk yarıdaki seri yenilgilerin tek nedeni de oynatılmaya çalışılan taktikdir.

öncelikle boş zamanın var ise daha önce yazdığım yazıları oku, ondan sonra eleştiri konusunu konuşalım. şimdi gelelim saçma yorumuna.. dünyanın hangi kıtasına, hangi ülkesine, hangi şehrine gidersen git , oynanan futbol rakibe göre değişir.rakibini analiz edersin, açıklarına bakarsın ve buna göre taktiktiğini uygularsın. haa bu taktik diziliş olarak algılanmasın. gerçi algılanabilirde. çünkü maçına göre çift forvet, tek forvet, üçlü defans gibi kombinasyonlar yapman gerekebilir. neyse konumuza dönecek olursak. daha dünya kulübü değiliz, futbolcularımız belirli bir taktiğe yatkın değil ve oynatılan taktiğe uygun olmayan oyuncular kullanılıyor. eğer bir taktik üzerinde ısrar ediyorsan buna uygun futbolcular ile çıkman gerekiyor. kalkıpta riera'nın önüne sınayder'i koyup sol tarafı rakibe ikram etmemen gerekiyor. sabri'nin formu ne olursa olsun yeteneklerinin kısıtlı olduğunu düşünüp, elindeki en iyi oyuncuyu kullanman gerekiyor. yürümeyen taktik üzerinde ısrar etmek yerine, farklı kombinasyonlar ile oyuncuların yatkın olduğu oyun dizilişini bulman gerekiyor. ki, eğer drogba, burak, sınayder ve hamit'i 11'de düşünüyorsan bu taktik 4-4-2 değildir. artı olarak, dünya'daki hiçbir büyük takım allah allah nidalarıyla hücum etmez. heleki avrupa maçlarında.. ayrıca, ilk yarıdaki seri yenilgilerin tek nedeni de oynatılmaya çalışılan taktikdir.

bende zaten maçtan önce maç forumunda bu maçın 4-1-4-1 oynanması gerektiğini drogbalı tek forvet çıkılması gerektiğini söyledim durdum.ayrıca sabri konusunda katılıyorum haklısın bencede eboue çıkmalıydı.tecrübe böyle zamanlarda gerekli.ancak bir durum daha varki hocanın yapmak istediği,yada oturtmak istediği taktik 4-3-3 yani rieranın önünde sneijder i kullanma gibi bir niyeti yok.şunu desen seni anlarım "tamam bunları yazmışsın belliki hocada yeni bir taktik oluşturmaya çalışıyor ama çok acele ediyor.seneye iyi bir sol bek ve iyi bir stoperle ancak oynanabilir" desen anlayacağım.ama sen kalkıp kafadan saçma dediğinde kusura bakma bu şekilde bir tepki gösteririm.ha başka zaman olsa belki güler geçerim ama sabahtan beri bu forumda ne hocanın hocalığı kaldı ne taktikten anlamadığı nede utanmasalar kazandıkları başarılara bile bala göte kazandı diyecek kadar ileri gidenler.ama açık söylemek gerekirse önümüzdeki yıl çok iyi bir solbek ve dünya çapında bir stoperle çok rahat 4-3-3 oynarız.ujfalusi varken çokmu farklıydı bir adam bu kadar mı farkeder demeyin.adam resmen defansın lideriydi ve takımı ne doğru itiyordu.seneyede bu iki transferle müthiş bir 4-3-3 takımı olacağımıza eminim(şayet transferler gerçekleşirse).ama bu yıl için dersen sana katılırım 4-3-3 için çok erken.şu an takım için en uygun sistem melolu selçuklu amrabatlı sneijderli 4-1-4-1 drogbanın tek forvet oynadığı.

Her kötü oynanan mactan sonra burasi hortlamak zorundami? Kabul edin artik Fatih Terim Türkiyenin en iyi teknik direktörü ve insallah Alex Ferguson örnegi gibi uzun yillar basimizda olacak.

Cok ciddi Problemimiz var.

2 Dünyaca iyi Forvet. 1 Sneijder. 1 Selcuk.

Iki kanatli oynamak zorundayiz. Ama öyle oynayinca ya Selcuk cikmali yada Melo (melo bu arada berbat oynadi, kosmadi bile...) O yüzden Sampionlar ligi 1 Forvet le mi oynasak bilmiyorum.

Hamit, Amrabat takıntısı ve inanılmaz değişiklikler kariyerini mahfedecek bu gidişle. Ardı ardına Türkiye lig sonuncusu ve Almanya lig sonuncusu ile oynadık taraftar şöyle bir oh çekmeyor kenarda, hep tedirginlik tedirginlik.

Ya tamam Türkiye'nin en iyi hocası, uefa kupasını almışız işte üstüste 4 sene şampiyon olmuşuz, son şampiyonluğumuzda yine payı var vs. vs. bunlara kimsenin bir şeyi dediği yok zatende ne zaman millet olarak geçmişle yaşamaktan vazgeçmeye başlayacağız acaba "biz Osmanlıyız işte şu kadar toprağımız varmış bu kadar yere sahipmişiz" kafasına yakın bir şey iyi tamam güzel kardeşim de bugün nerdesin bizim derdimiz o onu soruyoruz geçmişle yaşamaktan vazgeçmeliyiz bu sezon oynanan futbol hiç bir türlü kabul edilemez bu maç içinde demiyorum bu sezon rakiplerimizden iyi oynadığımız maç sayısı bir elin parmak sayısını belki geçmez demek ki bazı şeyler olmuyor ve giderilmiyor sürekli olarak devam ediyor sıkıntı bu.

Hocaya düşman gibi algılanıyoruz böyle diyince ama savunanlarına sormak istiyorum bu sezon bana 5 tane maç sayabilirler mi izlerken zevk aldıkları rahat izledikleri ya da işte benim görmek istediğim takım bu dedikleri maç oldu mu lütfen biri söylesin ben de oturup tekrar izleyeyim gerçekten öyle maçlar varsa.

Bu skordaki en büyük nedenin Fatih Terim oldugunu düsünüyorum..

Sneijder o mevkide oynatmasi, Sabrinin oynamasi , oyuncu degisikleri vs.

Sneider neden orda oynar, hala 4-4-2 saçmalığı, Sneijder gibi her pası ooovvvvvvvv dedirten bir adam neden gole ihtiyacımız varken çıkar, Sabri neden oyunda eboue sakat değilse, sonradan umut ne akla hizmet girer. Yani saçmalamanın zirvesini yaşattı hoca saolsun. Bu turu kendi elleriyle verecek, normalde bu kadroya takılın desen şu Schalkeyi yenerdi. Hoca saolsun en büyük takozdan daha büyük bir engel. Ben de dün gece uyandım bu duruma.

4-4-2 nedir ya oynayamıyoruz işte onu selçuk dün mükemmeldi yine olmadı olmuyor niye zorluyosun hoca şu sneijdere yazık oluyo ya gole baksın içinde sneijder var hamitin direkten dönen şutunda sneijder var orta alan oyuncusu bu bi öğrenemedi ya

Sneider neden orda oynar, hala 4-4-2 saçmalığı, Sneijder gibi her pası ooovvvvvvvv dedirten bir adam neden gole ihtiyacımız varken çıkar, Sabri neden oyunda eboue sakat değilse, sonradan umut ne akla hizmet girer. Yani saçmalamanın zirvesini yaşattı hoca saolsun. Bu turu kendi elleriyle verecek, normalde bu kadroya takılın desen şu Schalkeyi yenerdi. Hoca saolsun en büyük takozdan daha büyük bir engel. Ben de dün gece uyandım bu duruma.

Sneijder neden orada oynar?

Fatih Hoca, Burak-Drogba ve Sneijder'i oynatıp aynı zamanda rakibin kanat akınlarını kontrol edebileceği başka sistem bulamadığı için

Sneijder neden çıkar?

İlk yarı rakibin o kanattan gol tehlikesi yaratan 5-6 atağı olduğu için. (İkinci yarı oradan tehlike yaşamadık)

Eboue sakatsa Sabri neden oyunda?

Eboue 15 dakikayı zor tamamladı. 90 dakika ileri geri koşamayacağı çok belliydi.

Umut ne akla hizmet girer?

Sahadakiler dışında gole en yakın isim olduğundan.

Bu kadroya takılın desen şu Schalkeyi yenerdi.

Takılsalardı o zaman. Hoca ayaklarına pranga mı bağladı?

adamlarin sol bekleri daha dogru dürüst bundesligada oynamamis altyapidan bir cocuk schalke yarim yamalak huntelaar berbat ama bu takimi yenemiyosun allah tan bayern filan cikmamis rezil olurduk fatih terim dökülüyo bu sene

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt