Fatih Terim - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Türkiyenın gelmış gecmıs en ıyı teknık adamı.ego su olmasında ne olsun.mıllı takımın terım oncesı ve sonrası hallerıne bakın.unal aysal denen kacagın terım ıle ve terımsızken dustugu duruma bakın..

Yahu sen Galatasaray taraftari olarak 2011-2013 arasi kac defa negatif enerji yasadin ? Milli takimi karistirdi diyorsun, gelmeden önce Milli takimin durumu neydi ?

Abdullah Avci - Leistungsdaten im Detail | Transfermarkt

Milli takimin huzur tablos Terim önceden bu. Son 10 macda iki galibiyet, biri Estonya, biri Andorra. Vey Soytürk, hangi kaos yedi Abdullah Avci´yi Milli takimda ? Galatasaray taraftari bizzat cephe almadi mi Selcuk Inan konusunda ? Türkiye´nin en formda oyuncularin basinda Selcuk Inan´i cagirmadi, ve alinan her kötü sonuc sonrasi, bunu hissetti üzerinde. Hem medya, hem taraftar binmedi mi üstüne ? Ve sonuc olarak postalandi. Milli Takim serüveni kaos icinde gecdi.

IBB´de bu adam neden hic kaos yasamiyor ? Kaosu yaratan Türk toplumun baskisi olabilir mi aceba ? Basarisizligin oldugu yerde herzaman kaos olur, Türkiye´de durum bu. 2008-2011 arasi kim vardi takimin basinda Galatasaray´da ? Fenerbahce ile her macda saha icinde kavga ediyorduk, sinirden.

Ergin Ataman ne Milli takimi, ne de Galatasaray´i birakdi. Ergin Ataman Milli takimi birakmaya zorlandi. Ikisinden birini tercih etsin dedi Federasyon baskani.
Ekrem hoca da Galatasaray´i tercih etti. Bir sene sonra Galatasaray´da istifa edip oda Milli takimin basina gecdi.

Fatih Terim olaylarinin da Milli takim ile bir alakasi yok, Federasyon ile catismalar ile ilgili alakasi yok. Fatih Terim´in gönderilme nedenleri cok farkli. Evet gönderildi, hemde istemedigi halde. Bu adam bosuna mi agladi, evi bir hafta boyunca cenaze evi gibiydi adamin o sürecde. Bukadar emek verdigi kulüpde, bu muamelereva görüldü adama.

Milli Takimda devam ettigi icin, hain oldu adam. Ergin Ataman Galatasaray´dan TBF ile ilgili sorunlardan dolayi kovulsa, o da Milli Takim ile devam ederdi. Etmemek icin bir neden yok.

Fatih Terim´in kovulma sebebi milli takim degil. Gitmek de asla istemedi. Fatih Terim ile ilgili tüm nefret, bu yalan üzerinden yürütülüyor.

İBB'de kaos olsa ne olur olmasa ne olur. Onlarla bizi veya milli takımı aynı kefeye mi koyuyorsun? Terim'i savunmak adına çeşitli istatistiklere sığınmana gerek yok. Herşeyi geçtim sayın Çakar. Diyelim hepsinde sen haklısın. Gereksiz yere uzun uzun yazmak istemiyorum. Bu adam en son bizimleyken Aysal ile ego yarışına girip egosuna yenik düştü mü? Düştü. Milli takıma gitti mi? Gitti. Tamam hadi yaptın bunları eywallah. Terim'in ülkeyi kaosa sokma lüksü nerden geliyor. Bazı oyuncuları almamasından bahsetmiyorum. Tercih meselesidir. Açıklarsın bunu dersin ki, şöyle şeyler yaşandı, o yüzden böyle bir temizlik yapmam gerekiyordu yaptım. Zor mu bu kadar? Sen hala savunduğuna göre olanlardan haberdarsın ki bu konuda rahatsız değilsin. Neden buna cevap vermiyorsun. Neden bizi kaosa sokuyor bu adam. Neden milli takımın başındayken Galatasaray'la ilgili saçma sapan "gelince bakarız" tarzı ortalığı karıştıracak şeyler söylüyor. Hiç mi kaos yaşamadık. Sneijder gibi adam geliyor istemem diyor. Sonra defalarca şeyler yaşanıyor bunla ilgili.

Dikkat ettin mi hiç sahaiçi konuşmadık. Sence gelmemesi için yeterli sebep değil mi? Bir adamla ilgili hep sahadışı olayları konuşuyorsak Türk toplumu mu suçlu burada?
X kişisi Y kişisini örnek göstererek Terim'i aklamaya çalışmayın.

Son düzenleme:
İBB'de kaos olsa ne olur olmasa ne olur. Onlarla bizi veya milli takımı aynı kefeye mi koyuyorsun? Terim'i savunmak adına çeşitli istatistiklere sığınmana gerek yok. Herşeyi geçtim sayın Çakar. Diyelim hepsinde sen haklısın. Gereksiz yere uzun uzun yazmak istemiyorum. Bu adam en son bizimleyken Aysal ile ego yarışına girip egosuna yenik düştü mü? Düştü. Milli takıma gitti mi? Gitti. Tamam hadi yaptın bunları eywallah. Terim'in ülkeyi kaosa sokma lüksü nerden geliyor. Bazı oyuncuları almamasından bahsetmiyorum. Tercih meselesidir. Açıklarsın bunu dersin ki, şöyle şeyler yaşandı, o yüzden böyle bir temizlik yapmam gerekiyordu yaptım. Zor mu bu kadar? Sen hala savunduğuna göre olanlardan haberdarsın ki bu konuda rahatsız değilsin. Neden buna cevap vermiyorsun. Neden bizi kaosa sokuyor bu adam. Neden milli takımın başındayken Galatasaray'la ilgili saçma sapan "gelince bakarız" tarzı ortalığı karıştıracak şeyler söylüyor. Hiç mi kaso yaşamadık. Sneijder gibi adam geliyor istemem diyor. Sonra defalarca şeyler yaşanıyor bunla ilgili.

Dikkat ettin mi hiç sahaiçi konuşmadık. Sence gelmemesi için yeterli sebep değil mi? Bir adamla ilgili hep sahadışı olayları konuşuyorsak Türk toplumu mu suçlu burada?
X kişisi Y kişisini örnek göstererek Terim'i aklamaya çalışmayın.

Evet, Fatih Terim, Albayrak, Adnan Öztürk, Ali Dürüst ve niceleri, planli bir temizlik (Sabotaj ?) yok, hepsi egosuna yenik düsdü öyle mi. :) Kralligini ilan edip, basarisiz olmus bir adam var aslinda, isin ucunda orada.

Türkiye´de nezaman saha ici konusuldu ? Türkiye´de futbol konusunda her alanda saha disi konusuluyor zaten, popüler TV programlari bile sadece saha disi konusuyor. Sana iki üc tane örnek verdim, onlarcasi var.

Kaos nezaman yokdu ? Kaos Türkiye´de sadece basariliysan olmaz. Euro 2016´ya kadar 7-8 ay cok huzurluydu herkes mesela. Türkiye´de kaosu getiren basarisizlikdir.

Nezaman kaos biter ?

Milli takimi her turnaya götürecek, her maci kazanacak bir adam gelirse, kaos biter. Öyle bir adam var mi bu gezegende ? Yok.

Türkiye bu maci kazansa, kaos maos hic konusulmayacak, hersey sonuclara bagli. Terim ölse mezardan getirecekler diyorsun, terim yarin ölse, daha az basari olacagi icin, en az bir 10 yil cok daha fazla kaos yasayacagiz.

Yada Milli takim okadar batacak ki, basari taraftarimizin umrunda olmayacak. Terim´den önce olay oraya gidiyordu mesela. Evet, belki kötüden kötü olmamiz, kaosun bitmesi icin alternatif bir yol olabilir...

Son düzenleme:
Evet, Fatih Terim, Albayrak, Adnan Öztürk, Ali Dürüst ve niceleri, planli bir temizlik (Sabotaj ?) yok, hepsi egosuna yenik düsdü öyle mi. :) Kralligini ilan edip, basarisiz olmus bir adam var aslinda, isin ucunda orada.

Türkiye´de nezaman saha ici konusuldu ? Türkiye´de futbol konusunda her alanda saha disi konusuluyor zaten, popüler TV programlari bile sadece saha disi konusuyor. Sana iki üc tane örnek verdim, onlarcasi var.

Kaos nezaman yokdu ? Kaos Türkiye´de sadece basariliysan olmaz. Euro 2016´ya kadar 7-8 ay cok huzurluydu herkes mesela. Türkiye´de kaosu getiren basarisizlikdir.

Nezaman kaos biter ?

Milli takimi her turnaya götürecek, her maci kazanacak bir adam gelirse, kaos biter. Öyle bir adam var mi bu gezegende ? Yok.

Türkiye bu maci kazansa, kaos maos hic konusulmayacak, hersey sonuclara bagli.

Şu an Riekerink hocam ile gayet sahaiçi konuşuyoruz. En ufak olay yok bilmiyorum farkında mısın? Yaptığı geç hamlelerden, hatta oyuncu değiştirmekteki sıkıntısından bahsediyoruz hep. Çıkıp saçma sapan konuşuyor mu Terim gibi? Onu çekme bunu çek diyor mu? İşini yapıyor adam. Gerektiği olgunlukta konuşuyor. Sonra evine gidip uyuyor. Üzerine çok gelinse bile makul açıklamalar yapıyor.

Konuyu şuraya taşımak istiyorum. Sence Terim'in kadrodışı bıraktığı oyuncularla ilgili kamuoyuna açıklayıcı bilgi vermesi gerekmez mi? Acaba sırf tükürdüğünü yalamamak için mi açıklamıyor bazı şeyleri? Yani yarın olurda başarısız olursa tekrar geri alırım düşüncesiyle mi açıklamıyor? Aydınlatır mısın bizleri biliyorsan. Ya da konu hakkında ne düşünüyorsan.

Son düzenleme:
Şu an Riekerink hocam ile gayet sahaiçi konuşuyoruz. En ufak olay yok bilmiyorum farkında mısın? Yaptığı geç hamlelerden, hatta oyuncu değiştirmekteki sıkıntısından bahsediyoruz hep. Çıkıp saçma sapan konuşuyor mu Terim gibi? Onu çekme bunu çek diyor mu? İşini yapıyor adam. Gerektiği olgunlukta konuşuyor. Sonra evine gidip uyuyor. Üzerine çok gelinse bile makul açıklamalar yapıyor.
Konuyu şuraya taşımak istiyorum. Sence Terim'in kadrodışı bıraktığı oyuncularla ilgili kamuoyuna açıklayıcı bilgi vermesi gerekmez mi? Acaba sırf tükürdüğünü yalamamak için mi açıklamıyor bazı şeyleri? Yani yarın olurda başarısız olursa tekrar geri alırım düşüncesiyle mi açıklamıyor? Aydınlatır mısın bizleri biliyorsan. Ya da konu hakkında ne düşünüyorsan.

Nasil yasanmadi yahu ? :D Her olay saha disi diyorum, sen Riekerink diyorsun. Bu sene fark ettigin kadari ile maglubiyetimiz olmadi daha. Ama gecen sene yokmuydu Riekerink ? Galatasaray taraftari burada ne dedi hocaya ?

1. Orhan atigin yaveri, yancisi
2. Dursunun Galatasaray´i soktugu durumun resmi

Devam edeyim mi ?

Neden ? cünkü 7-8 mac boyunca galibiyeti yokdu ilk geldiginde. Hemen saha disindan ilk kendi taraftari vurdu, bu tutuma medya da uydu, ve uymaya devam ediyor. Daha 6-7 ay önce kendi hocasini bu kadar bel alti vuranlar, Riekerink güzellemesi yapiyorlar.

1. Mide 0
2. Samimiyet 0

Isler kötü giderse, bu güzellemeleri en yüksek sesde yapanlar, yine vuracak onu ilk arkadan. Riekerink konusunda bastan itibaren tutumlu olan cok az taraftar var. Ve medyaya yüklenenler, bir kere bile özür dilemediler, kendi adlarina. Cünkü öz elestiri yetenegi 0...

Türk Medyasi galibiyet olunca

1. Devrim Yapan Riekerink Bey

Kayip olunca

2. Kadroyu Sneijder kuruyor

Yazar.

Riekerink basarili olursa, ondan Krali olmaz. Türkiye´de durum bu. Insallah olmaz, ama isler rast gitmez ise, ozaman nasil olay yeniden saha disinda gider, görebilirsin.

Fatih Terim Arda ve kanka sorunsalini detayli bir sekilde yazmisdim. Kopyalayip sonraki postda, yaklasik bir hafta önce degerlendirme sonucumu birakirim. O aralar 2, 2 bucuk ay Türkiye´deydim, o yüzden ancak geriye sararak, kendi adima bir sonuca varabildim.

@Güven Soytürk

Ben Fatih Terim´i suclu buluyorum o konuda...

Bir kac gün önce, daha samimi bir ortamda, konu ile ilgili yazdigimi tekrarlamak istemiyorum. Kopyalayip yapistiriyorum:

Hayir ... Maalesef, ve maalesef Fatih Terim´i bu sefer, bu konuda haksiz buluyorum. Bence Fatih Terim bilerek oynamadiklarini düsünüyor, ve o yüzden seref olaylarina girdi, ama bence bu dogru degil. Öyle görmek istiyor belkide.

Bir kere takim icerisinde huzursuzluk olursa, bunun bas sorumlusu Teknik Direktör´dür. Teknik Direktör futbolcu ile iliskileri konusunda SORUMLUDUR. Yani bir ipi elinden kaciriyorsa, sorumlu ilk önce TD´dir. Piskolojik faktörler de cok önemli futbolda, eger oyuncular moralmen cökerse, bu sahaya da isteksiz futbol olarak yansiz, ister istemez. Ben oyuncularin bilerek oynamadigini düsünmüyorum, ancak Fatih Terim heralde sabote edildigini düsünüyor.

Yani ilk basdan hatali olan, sorumlu olan Fatih Hocamizdir. Bunun disinda, Fatih Terim gibi üzerlerine okadar emek harcamis adama ters yapmalari, oyuncularin ayibidir. Ancak sorumluluk hiyarsik olarak Terim´dedir.

1. Türkiye herzaman futbolda beklentileri yüksek tuttugu icin, hayal kirikligi yasiyor. Bir kere Türkiye icin oraya gitmek basaridir, ve belkide en zor grupda, herseye ragmen standart bir sonuc aldik. Yani medyanin yansittigi gibi bir rezalet yok. Ancak hocamiz bu taviri ile medyaya malzeme veriyor.

2. Sayin Ahmet Cakar´in program boyunca söyledigi tek dogru olay buydu, seref dedigin an, akan sular durur. Benim tandigim Fatih Terim´de, o sözleri hirsina kapilip söylemisdir.

2.1 Ancak, Sayin Cakar alinmalidir Arda, barcelonali felan filan diyor, her türlü alinmali diye tutturuyor, iste orada yaniliyor. Fatih Terim Euro 2016 kampinda olanlardan sorumludur, ancak otoritesini korumak, takimini oyuncularin fevri tepkilerinden, itaatsizliklerinden korumak adina, burunlarini sürtmesi cok dogru bir hamledir. Zaten bu yüzden kolay kolay Terim ile futbolcular arasinda pek hirilti cikmaz.

Yani Fatih Hoca´nin cagirmamasi, 2 ay, 3 ay, 1 sene, nekadar ise hem cok cesurdur, hemde dogrudur. Ancak Seref konusunu dile getirerek, yine yanlis yapmisdir bana göre. Arda´yi seversin sevmezsin, ama kariyeri boyunca Milli Forma altinda, sakat, yada degil, hep katki vermek icin cirpinmisdir. Cok kötü kadrolar icinde, turnavaya götürmek ugruna, tek basina oynadigi olmusdur...

Ama dedigim gibi, sanmiyorum, ama eger ....

1. Hotel´de personel kizlara, kadinlara asilma, tecavüz girisimi gibi vakalar yasandiysa...
2. Boyunda zincirler, agizda domatesler, sex partileri yasanmis ise ...
3. Bir futbolcunun istem disinda, irzina gecildiyse...
4. Teknik ekibi, yada teknik ekibin bir parcasi olan görevlilerden biri darp edildigi ise...

Ama bunun disinda Arda yada kankalari, eger saygisizlik yapmis ise, Terim bazi oyuncularin ipini kacirmis ise, bu futbolcularin ayibi, Terim´in sorumlulugudur.

Bunun disinda serefsiz, nerdeyse vatan satmis gibi göstermek oyunculari, futbol gibi bir oyun icin degecek birsey degil. Olmaz böyle birsey.

Cagirmamasi dogru, bu riski bu ülkede de baska hic kimse alamaz. Türkiye iki macini yenerse, Milli takimin ciddi anlamda önü acilir, cünkü 5 mac arka arkaya, yenebilecegimiz rakipler ile oynuyoruz. Terim istedigini ulasmis olur... Ancak ciddi kayiplari alinirsa, bu Arda kararina ragmen hic bir hoca duramaz o takimin basinda, Terim dahil. Bu da futbolcuya dayali düzenin bir galibiyeti olacakdir maalesef.

Son düzenleme:
Yaptığı şeyin mantıklı en ufak bir açıklaması yok ya. Sanki millete inadına yapıyor. Ilk maça kanatsız çıktım diye laf ettiniz alın size kanat mı diyecek acaba maç sonunda

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt