Fatih Terim'in Yeni Gözdesi! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'in Yeni Gözdesi!

Cevap: Fatih Terim'in Yeni Gözdesi

Her zamanki gibi geç kalmışız. Almanyadaki futbolcular genç yaşta Türkiyeye gelmek istemiyorlar. Chelseden bonservisiyle alabilseydik ucuza da kapatmış olurduk.. Bu saatten sonra Gökhan türkiyeye gelmez

Hamburg'a onu götüren şey Chealse'da görev yapan birisinin ( tam hatırlamıyorum görevini ) Hamburg'un menajerlik görevine ( sanırım buydu ) getirilmesiydi. Gökhan da bu kişiyle birlikte Hamburg'a gitti.

Tore ve Serdar Aziz gelsin..

Sampiyonlar liginde en az ceyrek final oynariz..

Ligi ve Turkiye Kupasini saymiyorum bile...

çok merak ediyorum devre arası kımlerı alacaz şimdiden pazarlık ve ön anlaşma yapılmaz ise elı boş gireriz 2 .devreye

Tore ve Serdar Aziz gelsin..

Sampiyonlar liginde en az ceyrek final oynariz..

Ligi ve Turkiye Kupasini saymiyorum bile...

Bu isler bu kadar kolay olsaydi bugune kadar bir kac kez sampiyonlar ligi sampiyonu olurduk.

Boyle ezbere laflari geciniz, Uefa kupasini aldigimiz sezon muthis bir kadromuz vardi ama gruplardan bile cikamadik 3.olduk sonrasinda UEFA kupasini aldik. Sampiyonlar ligini cok hafife aliyorsunuz.

Anlasilan hala ders cikarmadiniz gecmisten.

Bu isler bu kadar kolay olsaydi bugune kadar bir kac kez sampiyonlar ligi sampiyonu olurduk.

Boyle ezbere laflari geciniz, Uefa kupasini aldigimiz sezon muthis bir kadromuz vardi ama gruplardan bile cikamadik 3.olduk sonrasinda UEFA kupasini aldik. Sampiyonlar ligini cok hafife aliyorsunuz.

Aynen öyle o kalibreye yakın kadro kursak bile ki imkansız en az 2-3 yıl beraber oynaması lazım takımın.Öyle kadro kurup ilk senende başarı imkansıza yakın.

Ders olsun diye o kadroyu yazmakta fayda var.

Kaleci

Taffarel

Kerem

Mehmet

Stoperler

Bülent Korkmaz

Popescu

Vedat

Bekler

Hakan Ünsal

Ergün Penbe (orta saha,stoper,bek)

Fatih Akyel(Yedek)

Capone

Ümit Davala (Hem orta saha hem bek)

Ahmet Yıldırım (18 dışı)

Orta Saha

Okan Buruk

Suat Kaya

Emre Belözoğlu

Hagi

Sergen Yalçın(18 dışı)

Kanatlar

Ümit Davala

Ergün Penbe

Hasan Şaş

Mehmet Yozgatlı (18 dışı)

Forvet

Arif Erdem

Hakan Şükür

Marcio (Yedek)

Saffet Akyüz (18 dışı)

Burak Akdiş(sınır dışı)

Yani senin kadronda inanılmaz bir zenginlik var Sergen gibi ülkenin en yetenekli oyuncusu 18'e giremiyor.Kanatlarda defansta ve hucumda birbirinin yerine oynasa sırıtmayacak 6-7 tane oyuncun var.Defansta Popescu ile Bülent var.Forvetin süper,orta sahanda 3 tane insan yiyen,1 tane kumandan var ve bu adamlar 4-5 YILDIR ÇOĞU AYNI TAKIDMA OYNAMIŞ.

Yani bu takıma yakın bir takım kursan bile o sene olduğu gibi CL'de gruptan bile çıkamayabilirsin.

Yanlıs. En iyi dedigimiz 1999-2000 kadrosu ile guruplardan cıkamamıstık. Fakat 2001-2002'de oradan buradan kiraladıgımız toplama bir takımla guruplardan cıkıp sanssız bir sekilde üst üste ikinci ceyrek final oynamaktan geri dönmsütük.

Diger birsey ise 2000 kadrosunda Hagi ve Popescu haricinde Galatasaray harici basarılı olmus bir oyuncu yoktu. Bunlardan belki Taffareli Brezilya milli takımından dolayı ayırabiliriz. Ben izleyemedim ama rivayete göre Sampiyon Kulüpler Kupasında yarı final oynayan takım 2000 senesinden cok daha heyecan veren bir takımmıs. 2000 senesindeki zafer takım olarak rakibi oynatmama ve Hagi etkenleriyle ulasılmıs bir zaferdir. Eger biraz akıllı olabilseydik Sekibbe'nin 2008-2009 kadrosuna ek olarak De Sanctis'in bonservisini alıp, Keita'yı transfer edip, elit seviyede 2 stoper alıp 2000, 2001 ve 2002 senelerindeki zaferlerimizi simdiye kadar egale edebilirdik.

----------De Sanctis-----------

Sabri---Stoper---Stoper---Balta

--------Barıs-----Topal---------

Keita--------Lincoln--------Arda

-------------Baros--------------

Üst Alt