Fatih Terim'in Yeşil Formalıları - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'in Yeşil Formalıları

Cevap: Fatih Terim'in Yeşil Formalıları

Herkes uçmuş :) Bursa'nın kadrosu, Antep'in kadrosu, çok iyi olduğundan mı bizden önde bitirdiler yoksa adam gibi teknik direktör, adam gibi bir sistem adam gibi bir düzen olduğu için mi ? Ömer Erdoğan Servet'den ne kadar üstün ? Veya Sercan Baros'tan. Antep'deki el yasa Sabri'den çok mu iyi... Hala anlamadığımız noktalar var. Bizim kadroya elanolar geldi, Giovanniler geldi, takım olamadık ama ! Umarım kadro derinliğiyle takım oluruz ki, bence şampiyonluğun en büyük adayı biziz. Tranbzonun kadrosu dağılmış, FB bank asyada, BJK nin td si dankik, Bursanın yönetim sorunu var..

I don't want to see Aykut,Sarp and Ayhan in squad.I want to see Muslera and Lucho.

Servet Ujfalusi ile de anlasamaz bence, yok mudur Servet'in uyumlu oynayabilecegi bir stoper yahu. Neill vardi onla da ayni cizgide durmayi bir turlu beceremiyorlardi. Bence transfere harcayacagimiz paranin bir bolumunu Servet'in kendi memleketi disindakilerle uyum saglayabilmesi icin harcayalim daha faydali olur.

Nedense cizgi defansi tutturamiyoruz Servet + yabanci oyuncu olunca.

Porto olsak, Semih oynasin servetin yerine diyecegim ama degiliz. Servet ve Ujfalusi oynar mecburen...:S

Evet kendisini verirse kesinlikle patlama yapar.

Fatih Terim Volkan Şen'i patlatabilir buna katılırım da aynı Fatih Terim en az Volkan kadar yetenekli hatta kimine göre daha yetenekli olan Kazım'ı neden patlatamaz? Hayır sorun istikrarsa Volkan Şen de en az Kazım kadar istikrarsız bir adam. Şampiyon oldukları yılda bile çok dalgalı bir performans göstermişti Volkan ve geçen sene kesinlikle rezaletti.

Ha bana kalsa ben de Volkan'ı alırım ve Pino'yu gönderirim o ayrı. Kazım birinci adam Volkan 2. adam olur. Kim daha iyi perfromans gösterirse o oynar.

Fatih Terim Volkan Şen'i patlatabilir buna katılırım da aynı Fatih Terim en az Volkan kadar yetenekli hatta kimine göre daha yetenekli olan Kazım'ı neden patlatamaz? Hayır sorun istikrarsa Volkan Şen de en az Kazım kadar istikrarsız bir adam. Şampiyon oldukları yılda bile çok dalgalı bir performans göstermişti Volkan ve geçen sene kesinlikle rezaletti.

Ha bana kalsa ben de Volkan'ı alırım ve Pino'yu gönderirim o ayrı. Kazım birinci adam Volkan 2. adam olur. Kim daha iyi perfromans gösterirse o oynar.

Sebebi çok basit.Kazım Fenerbahçe'de yapabileceklerinin üst limitini göstermiştir.Bu yüzden benim sürekli bir beklentim yok.

Volkan'ın ise Bursa'nın şampiyonluğunda payı büyük, büyük bir takıma gelince daha fazlasına göstereceğinden eminim.

--------------------------muslera----------------------------

---sabri-----------ujfa-------------servet-----------transfer

(transfer)-------(semih k.)---------(g.zan)---------(balta/çağlar)

--kazım---------Selçuk-------------transfer--------------arda

-(pino)-------(ayhan/yekta)-------(culio/ceyhun)-------(emre ç.)

----------------Elmander----------------Baros---------------------

--------------(altyapıdan yerli)---------(stancu)----------------

bir orta saha ve bir sol bek için majör transfer yapılırsa ,

bir de sağ bek alternatifi alınırsa , toplam 3 transfer ile müthiş bir takım olunur .

ünal aysal ve ali dürüst'ün açıklamalarına bakılırsa ,

1- majör bir orta saha transferi kesin olacak .

2- sağ bek de istiyor ft . ali dürüst de düşünüldüğünü söyledi .

3- bir de bir atak oyuncusu alacaklar (tamamen tt arenayı doldurmak için) .

beni tek hayalkırıklığına uğratan şey sol bek alınmayacak olması oldu .

onun dışiında bir sağ bek , bir orta saha ve bir forvet alınacak işte .neden bu karamsarlık ?

Sabri ve Baltanın potansiyelleri hiç bir sezonu beklerde istikrarlı biçimde ve sırıtmadan oynayabilecek kadar olmadı olmayacak da.. Israr neden anlamıyorum..

88 tane transfer lazım bu kadroya açık ve net. Yapılacak 88 transferin de hepsi ilk 11 olması lazım başka türlü şampiyon olamayız. Bank Asya'da küme düşer şu kadro ayrıca.

Salih'den basarisiz bir espri girisimi.

- Baros'un yerine forvet

- Culio'nun yerine ortasaha

- Kazim'dan daha atik, onunla donusumlu oynayacak sag kanat

- Solbek

Gereksinimler bunlar.

Yahu ne kadrolarla oynadık bizde bu kadar kötü sezon geçirmedik.Şimdi kimleri beğenmiyoruz.Bundan birkaç sene önce öyle büyük futbolcuların hayalini bile kuramazdık.Siz niye sadece oyunculara takılıyorsunuz.Takımda ruh olacak önce ruh yok solbekmiş yok orta sahaymış bunlar tabi ki önemli ama bomba transfer değil olay.Takımın uyumu,kendi içinde anlaşabilmek,belirli bir düzeni oturtabilmek herşey.Bu buhranlı dönemde Fatih Terim'in getirilme sebebi de zaten bu değil mi?Onu yerine alınabilecek hoca mı yoktu da 3.sefer getirdiler takımın başına?Hayır.Sadece takıma eski kimliğini tekrar kazandırmak biraz olsun oyuncuları kamçılayabilecek bir T.D. gerektiği için.eh durum böyle olunca bunu yapabilecek kim var diye sorsalar ilk 3'te aklınıza hemen Fatih Terim gelir mutlaka.Transferler bir yerde çokta umrumda değil ama umarım bu birlik sezon içinde sağlanabilir :)

Sebebi çok basit.Kazım Fenerbahçe'de yapabileceklerinin üst limitini göstermiştir.Bu yüzden benim sürekli bir beklentim yok.

Volkan'ın ise Bursa'nın şampiyonluğunda payı büyük, büyük bir takıma gelince daha fazlasına göstereceğinden eminim.

Bursa'nın şampiyonluğunda bir oyuncun belirgin bir katkısı yoktu ki kimi zaman Ozan İpek mükemmel katkı verdi kimi zaman Ömer Erdoğan kimi zaman Volkan Şen. Bu oyuncular içerisinde o sene istikrarlı olarak katkı veren bir tek Ömer Erdoğan'dır. Mesela o sene Ozan İpek'in daha iyi oynadığı maç sayısı Volkan Şen'den fazladır ama yine de belli bir zaman çok katkı verdi aynı Volkan Şen gibi. Ozan İpek de Volkan gibi geçen sene gayet kötü bir performans göstermiştir.

Gelelim Kazım'a. Kazım Fenerbahçe'de yapabileceklerini gösterememiştir çünkü sürekli olarak teknik heyetle sorun yaşamıştır. Kazım'ın üst limiti Fatih Terimli Avrupa Şampiyonası'dır ki o zaman takımın en iyi oynayanlarından bir tanesidir.

Salih'den basarisiz bir espri girisimi.

- Baros'un yerine forvet

- Culio'nun yerine ortasaha

- Kazim'dan daha atik, onunla donusumlu oynayacak sag kanat

- Solbek

Gereksinimler bunlar.

Espri yapmadım ironi yaptım.

Daha önce de tartıştık bu konuları Salih.Bu konuda fikrim değişmez.Fenerbahçe dönemi derken Milli takım dönemini de kastetmiştim.

-------------Muslera-----------

Ujfalusi--Servet--Semih--Hakan

Volkan---Selcuk---Diego---Arda

------Elmander-----Baros------

Bence orta saha yerine iyi bir defans oyuncusu alinsin, selcugun yaninda, ceyhun, emre ve culio rahat oynar ve basarili olur. Sagda kazim, solda Arda.Ya servetin yerine bir adam, yada sola hizli cikabilen vede orta acabilen bir oyuncu alsalar.

Çoğumuz 4-5-6-7 transfer demiş de,yönetim Muslera hariç 2 transfer yapıp kadroyu tamamlamayı düşünüyor.

Üst Alt