FC Barcelona Takip Başlığı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FC Barcelona Takip Başlığı

Cevap: Official Barcelona Başlığı

At. Madrid hiç haketmediği bir yenilgi aldı.Hele ilk yarı maçı bitirecek pozisyonları yakaladılar ama olmayınca olmuyor.Artık önümüzdeki maçlara bakacağız :eek:

Bir ara %65 topla oynama yüzdesi yakalamıştı Barça :) herhalde 60 civarında bitirmiştir :rolleyes:

Herkeze karşı oldugu gibi A.Madrid'e karşıda güzel oyun ve güzel bir galibiyet geldi..

Bu sene Barça'nın senesi,bu sene Messi'nin senesi

Herkeze toptan geçmiş olsun :D

Rüyamda gördüm Barça ve Juve final oynuodu Cl'de ve Juve 2-0 la kupayı kaldırdı Nedved'i hatırlıodum ve Messi'yi o ağlıodu ama ...İlginç bir rüya oldu doğrusu :)

Messinin çocukluğu..Adam olucak çocuk.........:p:D

https://www.youtube.com/watch?v=TRf6LUb5VGU

Messi zaten hep agliyor :rolleyes:

Halt etmişin sen..:mad:

n575182068_1289320_6658.jpg

Yaya Toure: “Barcelona’da çok mutluyum”

Hakkında gideceği konusunda pek çok söylenti çıkmış olsa da, Yaya Toure, Barcelona’da çok mutlu olduğunu ve burada daha uzun süre kalmak istediğini belirtti.

Barcelona’dan ayrılacağı konusunda pek çok söylenti çıkan Toure, yaptığı açıklamalarla bu dedikodulara son verdi ve Barca’da çok mutlu olduğunu söyledi.Dün akşam Atletico Madrid karşısında alınan galibiyetin bir parçası olan Yaya Toure, Marca’ya yaptığı açıklamada Barcelona’da kalmak istediğini belirtti.

Toure açıklamalarında “Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Şu an her şey çok iyi gidiyor. Bende bunu sürdürmek istiyorum” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Toure’nin menajeri de, yaptığı açıklamada, oyuncunun Barcelona’daki kontratını yenilemek istediğini, çünkü burada Monaco’dakinden pek farklı bir ücret almadığını belirtmişti.

Ancak Toure, bugün yaptığı açıklamada böyle bir talebinin olmadığını ve şu an sadece futboluna odaklandığını belirtti.

Orta saha oyuncusu, sözlerine “Kontratım konusunda bazı konuşmalar var, ama ben şu an futbola konsantre olmak istiyorum. Burada kendimi mutlu hissediyorum ve daha uzun yıllar Barca’da kalmak istiyorum” diyerek devam etti.

Geçen yıl kendilerine çok zor durumlara sokan Espanyol’la Kral Kupası’nda eşleşmeleri ile ilgili olarak da Toure, “Biz çok kaliteli bir takımız. Bu yüzden rakiplerimiz bize karşı çok sert oynuyor. Ama biz oyunumuzu yine de sahaya yansıtıyoruz. Espanyol’la Nou Camp’ta oynayacağımız maç bizim için çok zor geçebilir. Çünkü Nou Camp’a herkes defans yapmaya geliyor. eğer topu kaybedersek canımızı yakabilirler” diyerek açıklamalarına son verdi.

Maradona: “Messi, Ronaldo’dan daha iyi”

Arjantin Milli Takımı'nın teknik direktörü Diego Maradona FIFA’nın Manchester United’ın Portekizli oyuncusu Cristiano Ronaldo’yu seçmesine rağmen, kendisi için yılın en iyi futbolcusunun Messi olduğunu ifade etti.

Messi’nin dünyadaki en iyi oyuncu olduğunu belirten futbol efsanesi, “Messi tartışmasız dünyanın en iyi oyuncusu. Bana 26 yaşında dünyanın en iyisi demişlerdi ama Messi sadece 21 yaşında böyle anılıyor. Bana verilen Altın Top ödülü geç gelmişti. Messi,böyle giderse çok fazla ödül alır “ dedi.

Kendisinin de mecburen Cristiano Ronaldo’ya oy verdiğini belirten Maradona, “Arjantinli oyunculara oy veremediğimiz için mecburen Ronaldo’ya oy vermek zorunda kaldım “ dedi.

Barcelona’nın takım olarak geçen sene başarısız olmasının Messi’nin ödül alamamasında önemli bir etken olduğu konusunda tüm futbol otoriteleri hemfikir.

Bu arada Maradona, Avrupa’da oynayan Arjantinli oyuncuları izlemek için çıktığı yolculuğu tamamlayarak, Arjantin’e geri döndü.

Guardiola: “Sorunlar şampiyonluk yarışını etkilemez”

Barcelona teknik direktörü Pep Guardiola rakipleri Real Madrid’in yaşadığı yönetim krizinin şampiyonluk yarışındaki mücadelelerini etkilemeyeceğine inandığını ifade etti.

Hakkında çıkan iddialara daha fazla kayıtsız kalamayan Real Madrid başkanı Roman Calderon görevinden istifa etmişti.

Real Madrid’in yaşadığı sıkıntılara rağmen Katalan ekibin genç teknik direktörü Guardiola, Başkent ekibinin performansının yaşanan sıkıntılardan fazla etkilenmeyeceğine inandığını ifade etti.

Guardiola “Madrid şampiyonluk için mücadele etmeyi sezon sonuna kadar bırakmaz. Bazı eksiklerini gidermekte de çok başarılı oldular. Artık daha az gol yiyorlar. Puan farkı iki haneli rakamlardan tek hanekli rakamlara düştüğü zaman bizim üzerimizdeki baskıyı arttırmaya çalışacaklardır. Onların oyununa reaksiyon göstermeye hazırlıklı olmalıyız “ diye konuştu.

Barcelona bugün Deportivo La Coruna ile oynayacak. Real Madrid’in konuğu ise ligde zor bir dönem yaşayan Osasuna.

Tabiki iyi..2010 da messi arjantine kupayı alırken tüm dünyaya yeni maradonayı ilan edicek..Attığı gollerin aynısı bunun işaretiydi ancak bazıları hala anlayamamıştı.. :)

Ronaldo ve portekiz milli takımına mı nolucak?

cvp:

n723122583_1175791_784.jpg

hahaha,cok güldüm..

Messi cok kiskanc yahu ve hicte mütevazi degil..

ronaldo gibi karakteri olsa dimi keşke messininde.:cool:

kendimce samimi bir şekilde bir şey yazmak istiyorum.

ronaldo 2-3 önce çok güzel oynuyordu tekniği ve driblingleriyle dünyaya kendini tanıttı ancak geçen yıl oyunu değil golleriyle ismini buraya getirdi ronaldonun 2-3 yıl önceki 90 dk oynadığı güzel oyun yok büyük maçlarda çok boş biri zaten.bu sene hem total hemde görsel olarak hiç iyi değil ronaldonun futbolu.

messi ise futbola başladığı günden beri süper oynuyor hergün futboluna birşeyler katıyor yapmadığı şey yok.spikerleri bile kendinden geçiriyor. bir çok futbol ustasına göre ise maradonandan bile daha yetenekli o derece.

ronaldo bu sene ödül almasındaki en büyük etken istatistiği değil manchesterla kazandığı şampiyonluklardır.geçen sene barçanın ne durumda olduğunu herkes bilir.messi bu sıkıntılı döneminde barçanın tek ilacıydı sakatlandığı dönemde barça çok yara aldı.

sakatlık döneminden çıkıp oynadığı ilk maçta ronaldo ile farkı bence gözüktü ronaldo topçu messi ise gerçek bir futbolcu.

şu anda messi ezeli rakibinin en iyi oyuncusuna bile kendi için uzaylı dedirtebiliyor.maçları izleyelim ikisi arasındaki farkı anlayalım.

Üst Alt