Feghouli İkinci Yarılarda Açılıyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1084888.jpg

Galatasaray’ın Cezayirli futbolcusu Sofiane Feghouli, kariyerinde oynadığı takımlara ligin ikinci yarısında yaptığı katkılarla dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Galatasaray, Süper Lig’in 20. haftasında evinde Kayserispor’u 4-1 mağlup etti. Cimbom’un Cezayirli yıldızı Sofiane Feghouli attığı iki golle yıldızlaşırken, ilginç bir istatistik ortaya çıktı.

Ligin ikinci yarısında açılıyor!
Sofiane Feghouli, kariyerinde forma giydiği takımlarda ligin ikinci yarısı gole yaptığı katkılarla dikkat çekiyor. 30 yaşındaki futbolcu, Galatasaray’da ligin ilk yarılarında 10 gole katkı sağlarken (Asist veya gol), ikinci yarısında ise 25 gole katkı sağladı.

West Ham United forması giyerken ise bu oran 1-5, Valencia’da 20-26 şeklinde.

’Sezon sonuna kadar böyle!’

Kayserispor maçının yıldızı olan Sofiane Feghouli, 90 dakikanın ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Sadece attığım 2 gol için değil, takımın sergilediği oyundan dolayı da mutluyum. Umarım kalan haftalarda sakatlıklar olmaz. Sezon sonuna kadar bu performansımızı sürdürürek şampiyon olmak istiyoruz.

Feghouli yine aynı gibi ilk yarı takım çok kötüydü o da pozisyon bulamadı.. Asıl fark marianoda namussuz sanki doping almış bir enerji bir istek

Açılınca güzel açılıyor ona lafım yok ama açılması için en az 45 dakika sahada hiç bir şey yapmaması gerekmesi biraz sıkıntılı.

Toparlak yıldızımız, aynı efsanemiz, Fatih hocamız gibi ŞL ve Avrupa sezonu kapandıktan sonra süperyıldız parası alıp dandik Türkiye topçularına karşı şov yapmayı seviyor. Gönül ister ki ya bu tarz adamları 9 ay boyunca en verimli kullanabilecek bir teknik direktörümüz olsun ya da teknik direktör kim olursa olsun bir sezon boyunca aynı performansı gösterebilecek karakterde ve profesyonellikte oyuncularımız olsun ama mevcut şartlarda Feghouli'nin 2 aylık süperyıldız oyununa tamah etmek durumundayız. İnşallah bu ilkbahar-yazda da bize şampiyonluk getirecek işleri yapıp takımın ve belki de ligin en ciddi 2-3 topçusundan biri olarak tatmin edici bir fiyata elden çıkarabiliriz. Ceza sahasında Corona Virüsü gibi var gibi davranan diğer arkadaşın treni kaçtı artık ama Feghouli için hala umut var.

Hem fegh hem mariano takimla alakali

Diger kanatta babel gibi ölü bir kanat vardi, ustune hareketsiz bir ortasaha, fegh de bol bol ortaya kayiyordu

Bu yuzden mariano da hep yalnizdi
Acin izleyin, bircok pozisyonda sorumluluk alip kosu yapiyor, top aliyor, biraz gidince pas verecek adam yok, ortadan yaklasan yok, herkes sabit bekliyor, o da naga gibi dönüp geriye vermektense pas vermeye veya orta acmaya calisirken kaptiriyordu goze batiyordu

Yoksa burada defalarca soyledim, hareketli bir rakimda mariano is yapar diye

Ben gecen maç performansını beğenmedim. İki çok iyi asist ile basit goller atınca biraz göz boyamış olabilir mi?

Sağolsun o iki tek vuruşu yaptı da, öyle kanattan yardirdi, hız kazandı, defansa çok yardım etti gibi bir durum yok.

Umarım gollerine devam eder biz de hep galip geliriz. Formu da artarak devam eder ama gecen maç üstün performans sergilediğini düşünmüyorum. İkili mücadelelerde yine zayıf kaldı. Bilemiyorum. Aldığı parayı düşününce sene başından beri oynadığı futbol tam bir fiyasko. Teknik kalitesi net iyi ama fiziksel olarak yerlerde. O iri vücuduyla bile ikili mücadeleleri kaybediyor.

Umarım teknik heyet aklını başına alır ve yıldızı sönmüş oyunculara değil, genç ve fit oyunculara yönelir. Monaco'da dakika alamayan Onyekuru bize gelince anında bir koşusuyla fark yarattı. Bazı şeyleri artık düzgün analiz etmek lazım.

Üst Alt