Haber - Fenerbahçe, Süper Kupa Maçında Sahadan Çekildiği İçin PFDK’ye Sevk Edildi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Fenerbahçe, Süper Kupa Maçında Sahadan Çekildiği İçin PFDK’ye Sevk Edildi

Adamlar yerde yatanlari tekmeledi, tribunleri asagi indirdi, ucan tekme atti da toplam 2 mac ceza aldilar, o da ertelendi.

Buradan puan silme falan cikacak sananlar Iskandinav ulkelerinde yasayabilirler ama hayatlarinda hic ligimizi takip etmemislerdir. Para cezasi gelir, Koc okyanustan bir damla verir. En iyi ihtimal kupaya katilmalarina izin vermezler. Zaten seneye super kupada oynamayacaklar, if you know what I mean.

"bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle
beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. "

(3 Puan siliniyor işte yazıyor maddede gayet açık)

Ligi kazanıp gelmiş olsalar ve çekilseler tamam derdim ama şimdi mantıken bana da saçma geliyor kupadan gelmiş takımın ligdeki puanını silmek. Kurallar tam neyi gösteriyor onu bilmiyorum ve puan silme gösteriyorsa da uygulamazlar o ayrı.

1712668448005-png.239539

Normalde atılan madde ve bu maddeye göre pek tabi 3 puan silinmesi gayet hukuki. Lakin 3 puan silineceğini düşünmüyorum. Kupalardan men + ciddi bir para cezası ve orada yapılan harcamaların, yayıncı kuruluşa tazminat gibi cezalar verilebilir ama.

Maddede galibiyet halinde kazanılacak puan kadar puan silme cezası uygulanır diyor, kupa maçında puan kazanilmadigi için puanları falan silinmez bunların. Abuk bi ceza(!) ile bundan da yırtarlar.

Ligi kazanıp gelmiş olsalar ve çekilseler tamam derdim ama şimdi mantıken bana da saçma geliyor kupadan gelmiş takımın ligdeki puanını silmek. Kurallar tam neyi gösteriyor onu bilmiyorum ve puan silme gösteriyorsa da uygulamazlar o ayrı.
Tamamda biz şampiyon olarak geldik. Bi sakatlık yada kırmızı kart falan olsaydı lige yansırdı bildiğim kadarıyla + şampiyonluk yarışındaki rakibimizle oynuyoruz. Burdan çıkan sonuç 100% şampiyonluk yarışını direkt etkilerdi.

puan filan silmezler ama olur da silerlerse yüzyılın komedisi olur. kendi eliyle rakibine 2 kupa hediye eden adamı ilk başta övseler, kahramanlık yontmaya çalışsalar bile jeton 2 haftaya kalmaz düşer. şu senaryo aklıma gelince gülüyorum.

Radikal bir karar alip kupa maclarinda bu gibi sahadan cekilme olaylarini engellemek adina kurallari degistirip cezayi basacaksin (misal ligdede puan silme cezasi) ama nerde öyle bir federasyon?

bir gidin ya pfdk'ye sevk etmişler çok ayıp etmişsiniz.
herifin oğlu çivili kramponla yerdeki adama vurdu diğeri yumruklayıp durdu ne ceza verdiniz ?
dostlar pazarda görsün tarzında bir sevk işte.
üfürükten teyyare ceza verecekler yine.
keşke sevk edilmeseydi daha faydalı olurdu .
bu fenerliler şimdi amatöre düşmüşçesine yaygaya koparıp mağduru oynayacaklar yine.

Üst Alt