Fenerbahçe Taraftarından Galatasaray'a: ''Derbiyi birlikte izleyelim'' - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe Taraftarından Galatasaray'a: ''Derbiyi birlikte izleyelim''

güzel fikir yalnız tribünlerde her şekil olay çıkar , baksana fanatikler şurada olumlu mesaj yazanlara bile samimiyetsizsiniz diyor bunların stadyumdaki versiyonları maça gelen fenerlileri kovalar

Yav futbol nihayetinde top oyunu. Bu kadar dramatize edilecek bisey yok. Fenerbahce olunca ne oluyor.

Insanlarin bikac dakika yuzunu guldurmek > butun kupalar
Abi olay futbolla sınırlı değil ki. Ben niye pek gerekli bulmuyorum, açıklayayım. Bugün "birlik-beraberlik" diye omuz omuza duracağız, yarın en basit bi konuda bile taraftar kılıç kalkan moduna geçecek. Ve bence bu "birlik-beraberliğin" bu kadar kırılgan olduğunun defalarca ortaya çıkması da ne kadar faydalı tartışılır.

Saha dışında olabilir ancak ben stada FB taraftarı alınmasına karşıyım. Kadıköy'de takımımızı destekleyen taraftarımız nasıl olmadıysa bu maçta da takımlarını destekleyecek FB taraftarı Arena'da olmamalı. Ligde şampiyonluk iddiamız olmasa da ilk 4'te tamamlayıp cezamızı çekmeli ve Fener'e şampiyonluk yolunda çelme takıp, Beşiktaş'a avantaj sağlayarak şampiyonluk sayısı ve yıldız üstünlüğünü korumalıyız.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bu zor günlerde milli bütünlük şart..futbolun canı cehenneme.fb forması ve atkıları ile gelmeyeceklerse Türk bayrakları ile geleceklerse çok güzel olur..

güzel fikir yalnız tribünlerde her şekil olay çıkar , baksana fanatikler şurada olumlu mesaj yazanlara bile samimiyetsizsiniz diyor bunların stadyumdaki versiyonları maça gelen fenerlileri kovalar

Bencede olmaması daha hayırlı çok büyük olay çıkabilir özelliklede olası bir son dakika galibiyetinde felan hiç hoş şeyler yaşanmaz tribünlerde.

Hele 1-0 2-0 geriye düşelim de(takımların genel durumuna bakılırsa gayet normal)o zaman görürüm dostluğu kardeşliği. Heysel faciasını tarihe gömeriz be

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

Kadıköy'deki maçlardan önce başlama vuruşuna kadar ortamı gererler. Bize sallarlar, hakeme sallarlar, federasyona sallarlar. Herkes baskı altına almaya çalışırlar. Isınmada Arda'ya, hakeme yaptıklarını unutmadık. Gerets'in başını yarmalarını, Hasan'a attıkları yumurtaları, Balta'nın attığı golden sonra attıklarını. Sahalarında kupa kaldırdığımzda yapılanları... Futbol kardeşlikse o zaman neden alkışlamadılar? İlk defa mı bir terör olayı yaşıyor bizim ülkemiz? Bizim birliğe, beraberliğe sadece şu anda mı ihtiyacımız var? Daha önce olmadı mı?

Ama her Arena'daki maçtan önce futbol kardeşliktir, dostluktur vs. ayağı... Yersen...

Gördüğüm en boş iş.. Yıllardır kaç kez duydum bu lafları ama sonra.. Gezi Parkı'nda herkes birlikti ama ligler başladı ve yine sataşmalar başladı.

Hakem yanlış penaltı verse 100-200 kişi tepki göstermesiyle başlar tüm stada hatta sokaklara yayılır. 2014 Süper Kupa, Soma içindi ama yine kavga çıktı.

Dediğim gibi hiçbir şey değişmez. 1 Hafta konuşulur,1 ay konuşulur,1 yıl konuşulur ama bir ufak olayda bile dostluk denen şey yine çöpe gider.

Unutmuşum; Daha Eylül ayında şehitler yüzünden 3 kulüp birlik mesajları yayınlamıştı ama 15-20 gün sonra Bjk-fb maçında yine kaos olmuştu. Futbol günümüzün en büyük rekabet sektörü. Milyonlar dönüyor bu sektörde. Özellikle yılların Fb-Gs rekabetinde hayatta dostluk oluşmaz. Geçin bunları.

Son düzenleme:
Bırakalım bu gündelik saçma romantikliği. Bir istanbul united vardı ne oldu? Daha 2 hafta önce bu güruh Süleyman Seba'ya küfürler yağdırdı.

Çok isterdim
Hatta öneri ve teklif bizim tarafımızdan yapılsa gerçekten bir anlamı olurdu
Çağırırsın holiganlar gelir
Ortalığı yakar döker
1 gol atar 'koyduk mu' çeker
Sonra al başına belayı
12 numero kafasındakiler geleceklerse olmaz o iş

Bir kez olabilir şuan ülkenin bulundugu halde futbolun falan önemli oldugunu sanmıyorum fblilerde bu konuda samimiyse eger birlikte izlensin

Bu şuna benziyor; Dostluk için Tayyip ile Öcalan'ın medya önünde beraber yemek yemesi ve dostluk mesajları.. Bu ne kadar olanaksız ise Fb-Gs dostluğu o kadar olanaksız. Şunu hala kafasına sokamayanlar var.

Her geçen sene futbol ekonomisi büyüyor. Medya her zamanki gibi yalandan dostluk olsun diyor. Adım gibi eminim ki hepsi şu derbide olaylar olsa da bizde reyting kazansak diyordur.

Bu konuda yazacak çok şey var ama tek gerçek şu; Futbol oynanmaya devam ettiği müddetçe dostluk hikaye. Bir süre sürer ama sonra unutulur.

Velev ki fırsatçılık ne olacak? 52000 kişilik stada 1000 fenerli gelince mi maçın skoru değişecek? Derhal kabul edilmeli ve rekabet artık sadece sportif seviyeye indirilmeli.

Dün ölenlere hangi takımlısın, 12 numaraya veya gscye üyemizin diye soruldu mu?

Fenerbahçe taraftarı neyi düşünerek bunu yapıyor, açıkçası benim umurumda değil. Özgür'ün ve Ömer'in söylediği gibi velev ki fırsatçılık yapıyorlar, yapsınlar ne önemi var. Önemli olan bizim bu noktada nerede durduğumuz. Niyet okumaya da lüzum yok. Hepimizin canı yandı. Bizimde onlarında. Hatta Galatasaray taraftarı Fenerbahçe taraftarını karşılasın. Hep beraber teröre lanet yürüyüşü yaparak stada gelinsin. Bu hayatta o yuvarlak toptan çok daha değerli şeyler var. Zaten bir bir hepsini kaybediyoruz. Biraz olsun umudu yeşertmekten kimseye zarar gelmez.

Üst Alt