Fenerbahçe'ye 6 Maç Ceza! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe'ye 6 Maç Ceza!

Cevap: Fenerbahçe'ye 6 Maç Ceza!

bursanın 5 maçlık cezayı 0 a çekmişti tahkim. bunların 6 maçlık cezayıda 1 maça çekerse şaşırmayın.

Orada sahaya hiç yansımamış, stad dışında olaylar olmuştu.

Bu kez stad içinde bir dünya şey oldu. 6 maça 1 maç indirim gelir, 5 maça düşer.

Ama en önemli detay bu 5 maçın kadın ve çocuklar önünde oynanıp oynanmayacağı. Bu saçma ceza sistemine de bir son demek lazım.

Orada sahaya hiç yansımamış, stad dışında olaylar olmuştu.

Bu kez stad içinde bir dünya şey oldu. 6 maça 1 maç indirim gelir, 5 maça düşer.

Ama en önemli detay bu 5 maçın kadın ve çocuklar önünde oynanıp oynanmayacağı. Bu saçma ceza sistemine de bir son demek lazım.

Fotomaç önümüzdeki sezon bu sistem olmayacak yazmış

Forumlarda da bazen karsilastirmali sacmalamalar yapiliyor.Adamlar 6 mac ceza yemisler,tamam eger indirilirse tepki gosterelim ama daha ne ceza olacak yani.Olay cikaran grup var,ama polisin de sorumsuzlugu var,buna ragmen cok ciddi bir ceza verilmis.6 mac demek 3 aydan fazla bir sure demek.Lutfen abartmayalim.Indirilirse,ertelenirse filan konusuruz.

Dün en güzelini Hakan Can söyledi, şimdi yazın bir kongre olur,yenilenme yapılır,gelecek sezon için tüm cezaları affedelim denir,ne Trabzon'un cezası kalır ne de Fener'in .

fenerasyondan seyircisiz oynama cezasını bayanlarla ve 30 yaşını doldurmamış erkekler izleyebilir diye açıklama yapmasını bekliyorum.

hiç inandırıcı gelmiyor fenerin 6 maç seyircisiz oynayacak olması 6 + 6 = 12 hafta yani 3 ay adamlar kendi seyircisi önünde maça çıkamıcak :D bu ceza iner arkadaşlar

Forumlarda da bazen karsilastirmali sacmalamalar yapiliyor.Adamlar 6 mac ceza yemisler,tamam eger indirilirse tepki gosterelim ama daha ne ceza olacak yani.Olay cikaran grup var,ama polisin de sorumsuzlugu var,buna ragmen cok ciddi bir ceza verilmis.6 mac demek 3 aydan fazla bir sure demek.Lutfen abartmayalim.Indirilirse,ertelenirse filan konusuruz.

kardeş bencede haklısın.6 maç az bir ceza değil.ama sırf sahaya maç boyu su attık diye 5 maç verildi.bi kıyaslama yaparsak o maçın cezası 5 maç ise,polise saldırılan,sahaya en az 5 bin kişi inen,stad dışında bir sürü olayın yaşandıgı,sahanın ışıklarının bile bile söndürüldüğü,kupa törenine izin verilmeyen bir maçın cezası en az 15 maç olmalıydı diye düşünüyorum.ha belki cok abarttım ama ben sadece kıyaslama yaparak söylüyorum.bjk ye bizle oynadıgı maçta sahaya 3 seyirci girdi diye 2 mac ceza veriliyorsa,bu hesaba göre sahaya 5000 kişinin girdiğinde kaç maç ceza verilmeli..? birde hep şunu düşündüm,ingiltere,fransa,ispanya da bir takımın taraftarı bir maçta bu kadar şey yapsa kaç mac ceza yerdi..? gerci burası türkiye.suarez ırkçılık yüzünden 7-8 maç yedi kimse gıkını cıkarmadı ingilterede,bizde ise çizgili tosun kaç maç yedi..?

yaşanmaz oldun türkiye..bu milliyetçiliğime karşın ben bile söylüyorsam bunu,gerçekten yaşanmaz oldun..

5 in altindaki her ceza adaletsiz olur ama 5-6 mac ciddi cezadir yani cezanin da ust limiti olmasi lazim.Olaylarin mac icerisinde olmamis olmasi bir nebze azaltmis olabilir,eger mac da surekli bizim sulu mac gibi taciz edilseydi belki cift haneli bir ceza cikardi.Ben para cezasinin az tutuldugunu dusunuyorum,bunun uzerine gidilmesi daha dogru.Para cezasindan bir kiyak yapmalari muhtemelen 6 macin icerisinde derbi filan olacagi icin bir kiyak gibi duruyor.

Aynı ligde oynayan 2 takım var ve taraftarlarının yaptıkları nedeniyle aldıkları cezalar var. Bunları karşılaştırmak neden saçmalamak oluyor? Biz bunları karşılaştırırken 6 maç azdır demiyoruz ki. Evet ciddi bir cezadır dediğin gibi. 3 aydan fazla bir süredir doğru. Yaptıklarının tam karşılığı da bu olabilir. Bizim su olayında 2-3 maç verselerdi zaten ciddi bir ceza olan 6 maç kabul edilebilir olurdu.

Ama bizimkine 5 verildiğine göre hukuktaki "hakkaniyet" ilkesi gereği karşılaştırma yapılır. Bugün borçlar hukukunda, ceza hukukunda aklına ne gelirse hepsinde "kıyas" ilkesi diye bir durum vardır. Günümüzde yargıtay kararlarını mahkemeye koyarak ceza verilmemesi bile sağlanıyor. Çünkü kıyas yapmak, verilen kararların adil ve eşit olup olmadığını anlamaya yarar. Yani lafın özü eşit şartlar altında yarışan(aynı ligde) 2 takım varsa, ikiside taraftar olaylarından dolayı ceza alıyorsa tabiki de kıyas yapıcaz. 6 maç ciddi bi ceza olabilir. Ama ciddi olup olmaması beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren bizim su olayına 5 verirken, bu olaya 6 verilerek haksızlık yapılması. Bizim derdimiz fenerin aldığı cezanın ciddi olup olmaması değil, iki takıma karşı verilen cezalarda yapılan haksızlıklar.

başbakanın kadınların ettiği küfürler yüzünden serzenişi vardı. bence önümüzdeki sezon kadınları maçlara almayacaklar.

Aynı ligde oynayan 2 takım var ve taraftarlarının yaptıkları nedeniyle aldıkları cezalar var. Bunları karşılaştırmak neden saçmalamak oluyor? Biz bunları karşılaştırırken 6 maç azdır demiyoruz ki. Evet ciddi bir cezadır dediğin gibi. 3 aydan fazla bir süredir doğru. Yaptıklarının tam karşılığı da bu olabilir. Bizim su olayında 2-3 maç verselerdi zaten ciddi bir ceza olan 6 maç kabul edilebilir olurdu.

Ama bizimkine 5 verildiğine göre hukuktaki "hakkaniyet" ilkesi gereği karşılaştırma yapılır. Bugün borçlar hukukunda, ceza hukukunda aklına ne gelirse hepsinde "kıyas" ilkesi diye bir durum vardır. Günümüzde yargıtay kararlarını mahkemeye koyarak ceza verilmemesi bile sağlanıyor. Çünkü kıyas yapmak, verilen kararların adil ve eşit olup olmadığını anlamaya yarar. Yani lafın özü eşit şartlar altında yarışan(aynı ligde) 2 takım varsa, ikiside taraftar olaylarından dolayı ceza alıyorsa tabiki de kıyas yapıcaz. 6 maç ciddi bi ceza olabilir. Ama ciddi olup olmaması beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren bizim su olayına 5 verirken, bu olaya 6 verilerek haksızlık yapılması. Bizim derdimiz fenerin aldığı cezanın ciddi olup olmaması değil, iki takıma karşı verilen cezalarda yapılan haksızlıklar.

Ben iki olayi kiyasladigimda iki olaydaki vahameti ve olus sekillerini de kiyaslarim.Feneri savunmak degil elbette amac ama fblilerin olaylar baslayincaya kadarki tavirlari bu olaylarin planli olmadigi ve spontane gelistigini gosteriyor.Mac icerisindeki tribun olaylarinin minimum hatta hic olmamis olmasi da buna bir delil.Bizler statta degildik ancak ben mac oncesi stadin ordan gectim ve bogazlarim yana yana ordan uzaklasabildim.Cidden o gazin daha yogun halde insanlara puskurtulmesinin nasil bir etki yaratacagini tahmin ediyorum.Tek kelimeyle infial.

Ben emniyetin durup dururken bunu yapmayacagini bilsem de kesinlikle guvenlik zaafiyetinin mevcudiyetini kabul etmek zorunda hissediyorum kendimi.Cezalar kisilere degil klube veriliyor ve klubun ceza almasindaki sebep zaten son derece butunluk arz eder sekilde.Saha olaylari terimi butun o geceki olumsuzluklari kapsayan bir kelime.

Bizim maca gelirsek, o macta herkes biliyor ki o su bardaklari siseleri organize olarak oradaydi.Belki bu bir konusmali planli organizasyon degildi ancak maci oynatmayacak sekilde herkesin elindekini atmasina programli bir durum vardi ,ve yapildi da.... Haliyle iki olayi kiyasladigimda hemen hemen esit ya da 1 az 1 cok cezanin normal oldugunu dusunuyorum.

Besiktaslilar da bizim macta tesebbus ettiler, hatta 1 tanesi girdi sahaya ama ortalik yangin yerine donmedigi icin 2 macta kaldi cezalari,trabzon 4 mac aldi ,onlar da maci cok taciz ettiler,atilmadik sey kalmadi ama mac sonrasi insanlarin sahaya girmesi ortaligi yikip yakmasi olmadigi icin 4 te biraktilar.

Vurgulanmasi gereken en onemli detay,40 maclik periyodda 1 mac bile ceza almamis olmamiz.Belki tek cezaya yaklastigimiz gaziantep macidir,ama genel olarak bu sekilde devam edersek onemli mesafe kaydetmis oluruz

Sayın Üyeler‚Hukukçular

2009-2010 sezonunun son hafta F.bahçe-Trabzon maçında saha dışı olaylardan dolayı F.bahçe Kulübü 2 maç seyircisiz‚ bu sezon başı F.bahçe-Shakter Donetks hazırlık maçının yarıda kalmasından dolayı 2 maç ile cezalandırılmışken‚ Beşiktaş taraftarının Şükrü Saraçoğlu stadyumunda oynanan F.bahçe-Beşiktaş maçında benzer saha olayları ve stadı talan edip yakıp yıkmasından dolayı kurullarınız Beşiktaş Kulübüne ceza öngörmemiştir.

Aynı şekilde çocukların kafasının patlatıldığı‚insanların bıçaklandığı‚tribünden atıldığı bazı maçlara istinaden G.saray kulübüne komik para cezaları verilerek adalet anlayışı zedelenmiştir.

Hollanda ligi takımlarından Ajax-AZ Alkmaar maçında taraftar kaleci Esteban´a saldırmış kendini müdafa eden kaleci ceza almazken saldırgan taraftar 4 ay ceza almıştır.

Örneği daha da çoğaltılabilecek olayları dikkate aldığımızda kurullarınızın polisin tahrikini‚ toplumsal psikolojiyi dikkate almadan alale acele vermiş olduğu cezanın çok ağır ve yanlış olduğu apaçıktır.

F.bahçe kulübüne dış baskıların etkisi ile verildiğine inanmak istemediğimiz haksız ve anlamsız cezanın; maç içerisinde 95 dk. hiç bir tribün olayının olmaması gerçeği ve polisin maç sonrası tahriklerinin de göz önüne alınarak verilen kararların emsallerine benzer şekilde tekrar gözden geçirilmesini yanlışın düzeltilmesini istemekteyiz.

Fenerbahçe taraftarı

FB liler cezaya itiraz ediyorlarmış.

Angut kafalıya kapası patlayan çocuğun Eskişehir tribününden atılan maddeyle olduğunu söylenmemiştir tabii.

Yazik, odul gibi ceza. Biz sadece stad da olay cikardik diye 5 mac almistik. $ikecilerin en az 10 mac almalari lazimdi. Avrupa'da bu olaylar ciksa en az 10 mac ceza alirsin.

Stad olaylariyla alakasi yok ama Pepe yerde ki oyuncuya tekmeler atti diye 10 mac almisti. Turkiye'de bu olay olsa 3,4 macla yirtarlar. Boyle fenerasyona ben .. neyse anladiniz siz onu.

Üst Alt