Fenerbahçe'ye 6 Maç Ceza! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe'ye 6 Maç Ceza!

Cevap: Fenerbahçe'ye 6 Maç Ceza!

FB liler cezaya itiraz ediyorlarmış.

Angut kafalıya kapası patlayan çocuğun Eskişehir tribününden atılan maddeyle olduğunu söylenmemiştir tabii.

Ne kadar densiz, haysiyetsiz adamlar bunlar ya! Sahaya taraftar atlıyor, 20bin TL ile geçiştiriliyor, böylesine bir futbol terörü yalnızca 6 maç (diğer cezalara kıyasla daha fazla olmalıydı) ile cezalandırılıyor, ama hala itiraz ediyor bunlar. Takım meselesi falan değil bu, insanlık meselesi. İnsan olan, o gün tehlike içinde olanları düşünür, ona göre cezayı yorumlar. Renk 2. planda kalmalı.

Tiksiniyorum artık bunlardan.

nihat özdemir denilen kişi bu cezaya itiraz edeceklerini ve cezanın 6 maçtan 1 veya 2 maça düşeceğini çıkmış söylüyor. Ben bu ülkede yaşamaktan bu gibi insanlar yüzünden nefret ettim. Eyyy Nihat! kime, neye güveniyorsun? Allahın varlığından haberin var mı? Adaletin bu kadar ayaklar altına alınması mümkün mü?

Forumlarda da bazen karsilastirmali sacmalamalar yapiliyor.Adamlar 6 mac ceza yemisler,tamam eger indirilirse tepki gosterelim ama daha ne ceza olacak yani.Olay cikaran grup var,ama polisin de sorumsuzlugu var,buna ragmen cok ciddi bir ceza verilmis.6 mac demek 3 aydan fazla bir sure demek.Lutfen abartmayalim.Indirilirse,ertelenirse filan konusuruz.

sinan bey siz herhalde başka ülkede yaşıyorsunuz. o cezanın düşecegini bilmek icin ulema olmak gerekmiyor.

hacı nihat diyorsa dogrudur..! fikstürdeki son macın fener-gs oldugunu bildi,bize 6 maç ceza gelmesi için tahrik ettiler dedi yine sayıyı bildi,şimdi de 1 veya 2 maça iner diye ümid ediyorum diyorsa yine bilecektir.sonuçta adam hergün tahkim kurulundakilerle beraber,kanka olmuşlar artık..

hacı nihat diyorsa dogrudur..! fikstürdeki son macın fener-gs oldugunu bildi,bize 6 maç ceza gelmesi için tahrik ettiler dedi yine sayıyı bildi,şimdi de 1 veya 2 maça iner diye ümid ediyorum diyorsa yine bilecektir.sonuçta adam hergün tahkim kurulundakilerle beraber,kanka olmuşlar artık..

o zaman nihat'ın bu ülkedeki en büyük kimden olduğu belli olmayanı ilan edelim artık yapacak birşey yok...

Ben iki olayi kiyasladigimda iki olaydaki vahameti ve olus sekillerini de kiyaslarim.Feneri savunmak degil elbette amac ama fblilerin olaylar baslayincaya kadarki tavirlari bu olaylarin planli olmadigi ve spontane gelistigini gosteriyor.Mac icerisindeki tribun olaylarinin minimum hatta hic olmamis olmasi da buna bir delil.Bizler statta degildik ancak ben mac oncesi stadin ordan gectim ve bogazlarim yana yana ordan uzaklasabildim.Cidden o gazin daha yogun halde insanlara puskurtulmesinin nasil bir etki yaratacagini tahmin ediyorum.Tek kelimeyle infial.

Ben emniyetin durup dururken bunu yapmayacagini bilsem de kesinlikle guvenlik zaafiyetinin mevcudiyetini kabul etmek zorunda hissediyorum kendimi.Cezalar kisilere degil klube veriliyor ve klubun ceza almasindaki sebep zaten son derece butunluk arz eder sekilde.Saha olaylari terimi butun o geceki olumsuzluklari kapsayan bir kelime.

Bizim maca gelirsek, o macta herkes biliyor ki o su bardaklari siseleri organize olarak oradaydi.Belki bu bir konusmali planli organizasyon degildi ancak maci oynatmayacak sekilde herkesin elindekini atmasina programli bir durum vardi ,ve yapildi da.... Haliyle iki olayi kiyasladigimda hemen hemen esit ya da 1 az 1 cok cezanin normal oldugunu dusunuyorum.

Besiktaslilar da bizim macta tesebbus ettiler, hatta 1 tanesi girdi sahaya ama ortalik yangin yerine donmedigi icin 2 macta kaldi cezalari,trabzon 4 mac aldi ,onlar da maci cok taciz ettiler,atilmadik sey kalmadi ama mac sonrasi insanlarin sahaya girmesi ortaligi yikip yakmasi olmadigi icin 4 te biraktilar.

Vurgulanmasi gereken en onemli detay,40 maclik periyodda 1 mac bile ceza almamis olmamiz.Belki tek cezaya yaklastigimiz gaziantep macidir,ama genel olarak bu sekilde devam edersek onemli mesafe kaydetmis oluruz

Oluş şekilleri de kesinlikle etkendir tabi. Bizim maçta önceden planlı olması mutlaka cezayı etkilemeledir. Fener maçında plansız olmaması aniden gelişmesi de hafifletici sebep olarak etkilemelidir. Bunlar ciddi etkenler. Ancak oluş şekilleri ne kadar da önemli olursa olsun esas olan ortaya çıkan sonuç, yani durumun vehameti olmalı bana göre. Yani anlatmak istediğim planlayarak adam öldürmenin cezası planlamadan öldürmenin cezasından fazladır. Ama burdaki durum planlayarak adam yaralama ile planlamadan adam öldürme gibi. Yani ortaya çıkan sonuçlar arasında o kadar büyük vehamet farkı var ki, oluş şekillerinin cezaya yansıması bu vehametin kesinlikle gölgesinde kalmalı bana göre. Tamam bütün maç boyu planlayarak su attık. Adamlar polis otosunu ters çevirip altına meşale koyuyor benzinliğin yanında. Olacak iş değil.

Polisin ortalığa biber gazı sıkmasını da herkes söylüyor senin de söylediğin gibi. Bu biber gazı maç öncesi orantılı olarak sıkılmadıysa, yani taraftarların taşkınlıkları biber gazını gerektirmeyecekken sıkıldıysa gerçekten yanlış yapılmıştır doğrudur. Ama kusura bakmayın da polis benim babamı öldürse, gidip benzinliğin yanında otomobili ters çevirip patlasın diye de altına meşale koymam. Aklı başında hiç bir insan her ne olursa olsun bunu yapamaz. Bunun adı hayvanlık. Bunun adı resmen terör. Taraftarın taşkınlığı binlerce kişinin ölmesine sebep olabilirdi. Bunun karşılığı 6 maç olmamalıdı bana göre. Ayrıca cezalar caydırıcı olmalıdır. 6 maç ceza verildikten sonra, seneye aynı şey yaşansa yine olaylar olur %100 eminim

Bu oaylarin baslangici azizenin bir avrupa macindan sonra taraftarlar aynen böyle devam etsin cezasi neyse öderim demesidir.O mactan sonra nezaman o stada gittiysik linc edilme korkusu yasamistir takimimiz.

Bizim su macida bicagin kemige dayandi andi,madem bunlara ses cikaran yok Bizde biliriz taskinlik yapmasini gibisinden uyariydi.

Polis orantisiz güc kullandi deniliyor evet cok dogru Polis gerektigi gibi sert deildi,tribünden ilk saldiri Polise olmustur,sahaya ne buldulursa saldirdilar,o soyunma odasi koridoruna girmeyi basarsalarda orada ne olurdu düsüne biliyormusun?Stad disinda gösterdiler ne ola bilcegini.Simdi cikip kimse demesin Polis sert davrandi diye orada benim Takimimin can güvenligi sözkonusuydu.

[video]https://www.ligtv.com.tr/haber/disarida-abi-iceride-kufur[/video]

Tarih 12.04.2009

ne demiş bu volkan ve uğur:

-Neden böyle olaylar hep cimbomun sahasında oluyor.

Ulan o zaman da yalan söylüyordunuz yok hep GS nin sahasında oluyor diye.

Şimdi onları bulup soracaksın:

- Bu sezon nerde oldu olaylar?Kimin sahasında?

Üst Alt