GSC Haber - Finansal Tablolara İlişkin Genel Açıklama: 9 Ayda 240 Milyon TL Zarar Var! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Finansal Tablolara İlişkin Genel Açıklama: 9 Ayda 240 Milyon TL Zarar Var!

9 ayda dursun 3 yillik Aysal doneminden fazla zarar etmis!!

Artik zurnanin zirt dedigi yerdeyiz.

Bu herifi ibra eden herkes haindir!!

Abv !

Evet ama pekçok sözleşme eski. Aysal'ın ilk senesinde yapılan sözleşmelerin zararı sonraki mali yıllara yansıdı. Dursun'un bırakacağı zararlar da bundan sonra gelenlere yansıyacak. Zararlar Aysal döneminden başlayıp bugün de katlana katlana gidiyor. Çünkü yapılan sözleşmeler, ödenen maaş, prim ve bonservisler gelirle karşılanabilen düzeyde değil, Avrupa gelirleri de önemli bir kalem değil, 4-5 futbolcunun maaş ve primleri o kalemi bir sezonda silip atıyor, CL şampiyonu filan olmuyorsan ya da her sene yarı final oynamıyorsan ki Türkiye'deki takımlar o seviyeye çıkamıyor, o zaman Avrupa gelirleri önemli bir gelir oluşturmuyor.

Bu ülke sonunda Galatasaray'ıyla Fener'iyle UEFA'dan ağır bir ceza alıp sonrasında seve seve UEFA'nın tavsiye kararına dönecek. Neydi o tavsiye karar: "kur farkı bizi ilgilendirmez, genç oyuncu yetiştir onu oynat".

Bizim ve diğer takımların gelir giderleri ortada. Yıllık net 2-3 milyon veya fazlası maaşlar ödemek bu gelirlerle bu ülke kulüplerinin harcı değil, o işi Juventus gibi kulüpler dengeleyerek yapıyorlar. Almanya'daki (Bayern filan hariç), İspanya'daki (2 büyük hariç) ve Portekiz'deki büyük kulüpler buna göre ayağını yorganına göre uzatıp az harcayarak iş yapıyorlar. Türk de ya bunu yapmayı öğrenecek, ya da böyle durumlara girip girip çıkacak. Hala Mandzukic gelsin Balotelli gelsin isteniyor. Ben üzülmüyorum onun için. Kendi düşen ağlamaz.

Mehmet yazdiklarin dogru. Ben de biraz acayim . Once istirak etmedigim kisma katilayim. Avrupa gelirleri cok onemli ,sampiyonlar liginden gelen para TFF payina neredeyse esit ,birini tum sezonda anca 70 li puanlara ulasirsan aliyorsun , otekinde sadece ayak basti parasi . Ama suna istirak ediyorum , oralardan para geliyor diye belki rodri ye 3 verebilirsin ama brumaya 12 vermek seni asar .

Cogu aysal sozlesmelerinin acisi cikiyor. Fakat sneijder, donk, sig, serdar, ahmet ,eren gibilerin de acisi 2018 ve sonrasinda cikacak

Bir degerlendirme yaptigimizda ikisi de kendi donemlerindeki agirlikli ortalamaya vurursan benzer mali zararlar vermisler malesef . Aysal cok harcadi ama kazandi da , dursun onun kadar harcamiyor ama geliri cok dustu

Seyircinin hatasi ise spora degil basariya gelmesi . FB macinda 7 bin kisi varmis bu h sonu , bu nedir yani ? sen yine git , takim kotu de olsa git , iyi de olsa git, kotu de yonetilse git , o zaman konusup karisma hakkin olur

Ama sen eger para harcamiyorsan , oturup "ama GS his takimidir" diye serzeniste bulunamazsin . Biletini alip maca gideceksin , tepkini koyacaksin . Ya da tepkini bu urunu almayarak koyabilirsin mesela , o da bir tercih .

Ama nasil marketten bir urunu almayarak tepkini gosteriyorsan , ama o firmaya almadigin urun icin kufur kiyamet etmiyorsan ,bunda da hem alici olmayip hem de saydiramazsin

Seyircinin hatasi bu . Fakat yonetim ve TD bir yana , beni en cok rahatsiz eden , esas parayi kazanan oyuncularin en az elestirilenler olmasi

Tudor rezalet TD olsa , dursun capsiz yonetici olsa ne yazar , bu kadro cikip boyle mi top oynar , dupe duz sabote ediyorlar

Mehmet yazdiklarin dogru. Ben de biraz acayim . Once istirak etmedigim kisma katilayim. Avrupa gelirleri cok onemli ,sampiyonlar liginden gelen para TFF payina neredeyse esit ,birini tum sezonda anca 70 li puanlara ulasirsan aliyorsun , otekinde sadece ayak basti parasi . Ama suna istirak ediyorum , oralardan para geliyor diye belki rodri ye 3 verebilirsin ama brumaya 12 vermek seni asar .

Cogu aysal sozlesmelerinin acisi cikiyor. Fakat sneijder, donk, sig, serdar, ahmet ,eren gibilerin de acisi 2018 ve sonrasinda cikacak

Bir degerlendirme yaptigimizda ikisi de kendi donemlerindeki agirlikli ortalamaya vurursan benzer mali zararlar vermisler malesef . Aysal cok harcadi ama kazandi da , dursun onun kadar harcamiyor ama geliri cok dustu

Seyircinin hatasi ise spora degil basariya gelmesi . FB macinda 7 bin kisi varmis bu h sonu , bu nedir yani ? sen yine git , takim kotu de olsa git , iyi de olsa git, kotu de yonetilse git , o zaman konusup karisma hakkin olur

Ama sen eger para harcamiyorsan , oturup "ama GS his takimidir" diye serzeniste bulunamazsin . Biletini alip maca gideceksin , tepkini koyacaksin . Ya da tepkini bu urunu almayarak koyabilirsin mesela , o da bir tercih .

Ama nasil marketten bir urunu almayarak tepkini gosteriyorsan , ama o firmaya almadigin urun icin kufur kiyamet etmiyorsan ,bunda da hem alici olmayip hem de saydiramazsin

Seyircinin hatasi bu . Fakat yonetim ve TD bir yana , beni en cok rahatsiz eden , esas parayi kazanan oyuncularin en az elestirilenler olmasi

Tudor rezalet TD olsa , dursun capsiz yonetici olsa ne yazar , bu kadro cikip boyle mi top oynar , dupe duz sabote ediyorlar

Katilmiyorum.

Seyirci/Taraftar ciddiye alinmak istiyor. Maca giderken eziyet cekmek istemiyor. Yönetime bakiyorsun sportif olarak birseyi beceremiyor. Sacma sapan aciklamalar yapiyorlar.
Sahada oyuncular Formanin hakkini vermiyorlar. Istek yok birsey yok. Gidecen ne olacak? Basaksehir macini 80 dakika zor izledim. Yürüyeek halleri yok.
Bu oyuncular milyonlari götürüyor.
Sonrada o kadar eziyet cekeceksin, oyuncular maci iplemeyecek, yönetim sallayacak vs. vs.

Cikarsin ADAM gibi dersin. Yildiz almayacaz, paramiz yok, düzlüge cikana kadar yildiz yok. Sneijder, Muslera satilacak. Kücülmek denilmez. Scouting ekibi kurup genc yeteneklere önem verecegiz dersin. Bir Sneijder alacagina 15 tane afrikali alirsin.

Biletlerin Fiyatlarini indirisin.

4mUKePk.jpg

Su biletlerin Fiyatina bak. Senin Takimin o kadar mükkemel futbol mu oynuyorda bu kadar para vereceksin?

Seyirci artik dursuna defolup gitmeden gelmem diyor ama derisi kalin herifin kizarmiyor.

Ya birakin aysalin donemi sozlesmesi muhabbetlerini. Memnun degilse sneijderden, brumadan musleradan selcuktan cagiri kulup bul detsin.Satmak uzerine ugrasirsin, adamlarlauzlasirsin.

Ayrica Aysalin kadro 4. Yildizi takti. O bizi gelir liginde 16. Siraya tasidi.

Dursun ne yapti?? Grosslar, cavandalar, jem pauller serdar azizler , sightorsonlar, donklar, ahmet caliklar, linnesler, josuelerle, erenlerle , carolelarla takimi anadolu takimina cevirdi. Sakat oyuncu cenneti yapti!!

Simdi bu takimda satarken para edebilecek , kar getirecek muslera ve bruma varsa sebebi aysaldir. Bu kepce kulakli biraktiginda para edecek tek oyuncu kalmayacak. Tek sampiyonluk gormeyecegiz ve gelirler dusmeye devam edecek!!

Zaten benim yazdiklarim dursun aysal degil , bir sistem elestirisiydi , takim her yil yonetim kim olursa olsun zarar ediyor , komik duruma dusuyor artik klup

Yahu ne aysali sacmalamayin o takimin uzerine eklenen malliklar daha bu sene
Eren -4+2
Jong 2.5
Serdar 4+ 2.2
Tolga 3.5 +2
20 milyon euro sadece bunlar.

Aysalin buragini 8e satmissin yillik alacagi 3tende muafsin resmen 6 sana kalmis 9 milyon euroluk muaf dadece buradan var.
Melo gitmis, umuta para vererek gonderilmis.
Sneijdere sozlesmesi biterken yeni sozlesme için yillik 1.5 milyon euro veren yine bu yonetim.
3-4 sene sonrayi etkiler diye birsey yok. Yillik zararin 100 milyon liralik kismi sadece bu sene alinan adamlarin etkisi.
Daha buna gonderirken tazminat odedigin adamlar cope attigin hicalara verilen paralar dahil degil.
Sabriyle bosu bosuna sozlesme yenilenmeside var.

Aysal doneminden elde kalan herifler belli bir avuc adam kaldi su anki durumu gidip oraya yaslamayalim. Sampiyonluk kovalayamiyorsun taraftari cekemiyorsun aysalin harcadigi rakam kadar yillik, bonservis oduyorsun. Seni tasiyan hala o yonetimin transferleriyse zarari oraya yaziyorsan kume dusmemenin karsiligini da ayni adama yazacaksin o halde.

Tekrar edeyim aysalin biraktigi yil duygun yarsuvat yonetimi eyvallah bir sene sonraki dursun donemi hadi onuda yazalim( aysalin aldigi oyunculari satip kar ettik ehhe kafasini dursuna yazdim bak)

2015-2016 yili edilen zararin faturasi bu seneye yansimistir. 2016-2017 yili ise hem bu seneye yansimistir (sportif basarisizlik) hemdr seneye ve daha sonrakilere mali olarak yansiyacaktir.

siki bir transfer politikasi yapilmasi gerek ucuz ama yetenekli oyuncular bulunmali. cok para kazanan da kendine yeni külüb bulmali yada indirime gitmeli yapmiyorsa bunlari artik kadro disi mi birakilir yoksa gidene kadar biktirilirmi bilmem ama gitmeliler. Bu adam sözde borclari azaltmaya geldi ama borclar katlana katlana ortaya cikti. adamin yalandan baska hic bir basarisi yok. taraftar birde bu serefsize destek mi olacak maclara gelerek, ürünler alarak? cünkü bu sekilde daha cok para cepine sokacak.

Kurtulus recetesi varmi bilmiyorum ama öncelik bu dursunun gitmesi ile basliyacak. sonra vizyon sahibi bir baskan gelmezi sart. bu külübü is bilen kisilere emanet edmezi gerek, öyle yönetimindeki insanlara degil. zaten ben bunu anlamiyorum yönetime giren insanlar ilaki külübü yönetmesi gerekirmi? yönetime giren öyle adamlar varki ne futboldan anlar neden finansmandan sirf kendi reklami olsun diye baskan adayina para yediriyor ve listesine giriyor, sonra sen bu adama belki bir subenin emanet ediyorsun oda tabiki görevini yerine getiremiyor. ya yönetimdeki insanlar sirf önemli kararlar icin toplansin ve baska hic bir ise karismasin.

Son düzenleme:
Bu bilgiler kismen dogru kismen yanlis . Aysalin 5 sene sozlesme uzattigi orn. Selcuk un son iki sezondaki ,ve onumuzdeki 2 sezondaki , sezon basina aldigi ve alacagi 3,5 milyondan 14 milyon euro , yani 60 milyon TL aysala aittir ama dursun bilancolarina yansimistir . Olcan in sozlesmesi fesh edildi , fakat o sozlesme feshinden davalik olduk ve kaybedecegiz , oyuncu alacagi parayi yine alacak , dursunun bu sacmaliginin faturasi aysalin da bu adama 4 milyon euro odemesi ortak felakettir

serdar aziz e 4,5 milyon euro verildi ,ama o 4,5 milyon euro bizden aysal ve yarsuvat zamaninda alinan sanirim sercan , furkan ve bilal olabilir ,bunlarin senelik ucretlerinden kurtulmak icin bursaya verilmesi sebebiyle bu kadar yuksek .

bu ornekler cogaltilabilir . hamit ve umut un fesih bedelleri odendi ama ikisi de aysal donemi adamlar .. yani hamit , selcuk , burak gibi adamlara odenen paralar , tarik , olcan salih dursun gibi bonservisler dusunulunca varilan sonuc sudur

aysal cok har vurup harman savurdu , fakat onemli olcude sportif basari aldi , fakat o donemde de zarar yazdik cunku bruma 12 , sneijder 7 , muslera 7 , amrabat 8 gibi asiri bonservisler , drogba gibi senelik ucretler derken asiri para harcandi , bir kismi o donemki basarilarla finanse edilebildi ama yine de o kadar harcadik ki ,karsilamadi

dursun ise bu olcude harcamadi fakat daha kisa bir donemde ,hem de gelirleri o kadar dusurdu ki , maliyet rasyosuna bakildiginda gelirleri kuruttugu icin giderlerin orani aysal doneminden daha iyi filan degil

bu iki baskan donemi tarih boyunca 100 seneden fazla surede harcanan paranin toplamindan fazla harcama yapilmistir

Sıkı politikaya gerek yok eline gelen nefis firsatlari kullansaydin belki 13-15 milyon euro harcayip bazi oyuncularinida parlatip 50 kazanacaktin. Biz ne yaptik 30 milyon euro zarar etmek icin 20 milyon euro harcadik

Polat donemi rezaletti futbolda ama bir sey dogru yapildi , oyuncu satilabildi o sportif basarisizlikta dahi .. Hatirladigim , misimovic, keita ,meira, arda, topal filan var , belki baska da vardi

Adam 5-3-8 inci olan takimdan baya baya gelir elde etmisti .. Dogruydu yanlisti ayri ama paralar geldi , servet de direkten donmustu .. Hatali transferler o donemde de yapilmisti ama satislarla bir olcude dengelenmisti

Fakat bu mevzuda seyircinin de acikcasi riyakarligi var . Su an burada yazilan bir sey var "biz kuculecegiz, sportif basari beklemeyin 3 sene , yildizlari satacagiz" denseydi laf etmez ,durustluge anlayis gosterirdik deniyor .. inandirici olmadigini biliyoruz bunun

eminim aysal donemindeki basari aliskanligindan sonra bu denseydi ipte sallandiracak kadar saydirirdiniz .. GS kuculur mu , burasi akhisar mi vs vs diye

gecen sezonu rezalet geciren sneijder icin hala piyasa varken satis gundeme geldiginde herkes neler yazdi burada mesela .. fena mi olurdu 5 bonservis alip 5+5 de seneliginden yirtsak ve cebe 60 milyon kalsaydi

Yarin musleraya teklif gelse , klubun kuculmesini kabullenip satin gitsin mi dersiniz yoksa saniyesinde "muslera satilamaz" diye baslik mi acilir ?

yonetimler asiri suclu katiliyorum ama ulkemizin seyircisi hakikaten takim hangisi olursa olsun asiri kalitesiz ve sirf diyalogta oldugu insanlara hava atmak icin takim tutan insanlardan olusuyor

ben dun anadolu yakasindan kalktim basaksehire gittim ,maci izledim , 4 yedim dondum ama yaptigim seye lanet okumuyorum cunku futbolu seviyorum . sutopunu seviyorum , bilardoyu ve darti da seviyorum

spor sever olursan 6 inci da olsan 12 inci de olsan katildigin aktiviteden zevk alirsin .

Bu bilgiler kismen dogru kismen yanlis . Aysalin 5 sene sozlesme uzattigi orn. Selcuk un son iki sezondaki ,ve onumuzdeki 2 sezondaki , sezon basina aldigi ve alacagi 3,5 milyondan 14 milyon euro , yani 60 milyon TL aysala aittir ama dursun bilancolarina yansimistir . Olcan in sozlesmesi fesh edildi , fakat o sozlesme feshinden davalik olduk ve kaybedecegiz , oyuncu alacagi parayi yine alacak , dursunun bu sacmaliginin faturasi aysalin da bu adama 4 milyon euro odemesi ortak felakettir

serdar aziz e 4,5 milyon euro verildi ,ama o 4,5 milyon euro bizden aysal ve yarsuvat zamaninda alinan sanirim sercan , furkan ve bilal olabilir ,bunlarin senelik ucretlerinden kurtulmak icin bursaya verilmesi sebebiyle bu kadar yuksek .

bu ornekler cogaltilabilir . hamit ve umut un fesih bedelleri odendi ama ikisi de aysal donemi adamlar .. yani hamit , selcuk , burak gibi adamlara odenen paralar , tarik , olcan salih dursun gibi bonservisler dusunulunca varilan sonuc sudur

aysal cok har vurup harman savurdu , fakat onemli olcude sportif basari aldi , fakat o donemde de zarar yazdik cunku bruma 12 , sneijder 7 , muslera 7 , amrabat 8 gibi asiri bonservisler , drogba gibi senelik ucretler derken asiri para harcandi , bir kismi o donemki basarilarla finanse edilebildi ama yine de o kadar harcadik ki ,karsilamadi

dursun ise bu olcude harcamadi fakat daha kisa bir donemde ,hem de gelirleri o kadar dusurdu ki , maliyet rasyosuna bakildiginda gelirleri kuruttugu icin giderlerin orani aysal doneminden daha iyi filan degil

bu iki baskan donemi tarih boyunca 100 seneden fazla surede harcanan paranin toplamindan fazla harcama yapilmistir
Bir soru. Olcanin maaşı şuan herhalde UEFA'ya bildirilmedi. Peki normal şartlarda bildirilmesi gerekiyor mu? Financial Fair Play vs..

Mevcut kadroda Aysal'dan kalan en yüksek bedelli sözleşmeler Selçuk, Sneijder, Muslera ve Chedjou.Kulübü ekonomik düzlüğe çıkarmaya gelen Dursun Özbek'in aldığı futbolcular Tolga Ciğerci, Serdar Aziz, Eren, Donk, Ahmet Çalık, Cavanda falan.Üstüne sportif başarısızlıktan kaybedilen şampiyonluk ve şampiyonlar ligi gelirleri.Ama bu tablonun sorumlusu Aysal'dan kalan sözleşmeler.

Mevcut kadroda Aysal'dan kalan en yüksek bedelli sözleşmeler Selçuk, Sneijder, Muslera ve Chedjou.Kulübü ekonomik düzlüğe çıkarmaya gelen Dursun Özbek'in aldığı futbolcular Tolga Ciğerci, Serdar Aziz, Eren, Donk, Ahmet Çalık, Cavanda falan.Üstüne sportif başarısızlıktan kaybedilen şampiyonluk ve şampiyonlar ligi gelirleri.Ama bu tablonun sorumlusu Aysal'dan kalan sözleşmeler.
Oradan Sneijder i cikartabilirsin, lakin Sneijder'in sozlesmesi Dursun Ozbek doneminde sona ermisti ve kendisi ayni sartlar altinda 2 yil daha uzatti.

http://www.galatasaray.org/haber/gs...i/wesley-sneijderin-sozlesmesi-uzatildi/29903

Son düzenleme:
Polati savundugu seye bak. Basari yokmus ama oyuncu satisindan para kazanmis. Eh zaten para eden oyunculari satti diye basari gelmedi.

Keita'yi satarak basariyi satti zaten direkt mesela.

Hiçbir şey de başarılı olamadığımız gibi borçları kapatmak için otel ve inşaat sektörüne girdik onda da anca bu zararlar karşılanıyor arkadaşlar ne yazık ki dursun özbek ve yönetiminin altında tamamen yokuş aşağı gidiyoruz hatta bu yönetim sayesinden frenimiz patladığı halde gaza basıyoruz sene başında 20 m euro para harcanmış 2011-2012 sezonunda bu bütçenin yarısına takım kurmuştuk doğru yönetim ve doğru transferlerle başarılı olmuştuk ve tarih yazmıştık şimdi de sportif başarı gelmedikçe de bu zarar daha da büyüyerek gidecektir ünal aysalın dediği gibi sportif başarıyla anca borç artışı durdurulabilir başarısızlıkta ise büyük bedeller ödemeye başlarız

20-30 civarında transfer yaptılar, BAŞARISIZLAR
Otel dediler, BİTİREMEDİLER
Riva ve Florya borçları ödeyecek dediler, ÖDEYEMEDİLER
Geldiklerinden beri Hamza, Mustafa Denizli, Riekerink, Tudor geldi, İSTİKRAR YOK
4 yıldız ve sponsorluk antlaşmalarından para kazanacağız dediler, YALAN SÖYLEDİLER

Daha sayarak genişletilir de gerek yok gelmiş geçmiş en kötü yönetim olan Dursun Özbek ve yönetimine diyecek tek bir şey var İSTİFA, İSTİFA, İSTİFA

Son düzenleme:
Kısa ve öz yazayım : Transfer politikamız komple değişmeli..

Öncelikle eldeki çöpler; işe yaramaz asalaklar; fiyatı yuksek,performansı düşük tüm adamlar yollanmalı..

Ve yeni bir takım yaratılmalı..

İsime değil, geleceğe yatırım yapılmalı..

Scout transferleri olmalı.. Ve satınalma opsiyonlu kiralama sistemi ile transferler yapılmalı..

Takım gençleşsin..

Belki 1 , belki 2 yıl daha şampiyon olmayabiliriz, ama takım ışık versin, o ruhu görelim, mucadeleyi görelim..

Üst Alt