Forumda Gördüğüm Ender Güzellikte Bir İleti - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forumda Gördüğüm Ender Güzellikte Bir İleti

Aslında bu tarz bir niyetle açmadım bu konuyu.Mesaj duygulandırdı beni.Konu tamamiyle buydu.

Fakat forumla ilgili madem böyle bir konu açıldı.

Mutlak eleştiriler de,makul düzeyde kabul edilebilirdir sanırım.

Kısa süreli gözlemimle, o zaman başlayalım.

Forumun Özellikleri ;

1.Sabırsız.Transfere futbolcuya teknik adama hayata zamana hiçbirşeye tahammül yok.

2.Kimi arkadaşlar,çoğu insanların değer saydığı simgelere ciddi anlamda saygısız.Terim Paratordur,Arda ittir,Arif şudur Hasan Şaş şudur,Eren yavşaktır.Selçuk Leşçuktur vb.

3.Eminimki Ali Sami yen,Baba Gündüz,Metin Oktay hayatta olsalardı,onlara da şuanda saydırıyorlardı bu platformda belki de?Kimbilir..

Bu konuda düzenleme bence şarttır.Galatasaray taraftarı,Galatasaray'a emek vermiş insanları silmeyi bırak,hakarete boğarsa,rakip takım taraftarları ne yapar?

Ne olursa olsun,bu camianın içinden çıkmış insanlara,sevilmiyorsa bile saygı göstermek lazımdır.Burada da bu saygı düzeni bence sağlanmalıdır.Mesajlardan gördüğüm kadarıyla bu tarz hakaretler,yerden yere vurmalar,forum yönetimince serbest bırakılmış gibi görünüyor..

Bizler eski taraftarız.Çok eski.Varlığı yokluğu gördük.14 yıl beklemeyi bile.Şimdikilere bakıyorum da..Peh...

Forumdaki mesajların çoğu bu yönde.Bakın göreceksiniz bunları.

Bu sebeple sadece, akil yazan arkadaşlardan alıntılar yapıyorum.Akil açılan konulara katılıyorum.
Tek tek isimlere girmeyeceğim, sadece şu sorunun cevabını rica ediyorum.

Saygı duyulması için, sadece Galatasaray camiasının bir parçası olmak mı kriter?

Galatasaray için 1 taşı şuradan kaldırıp,şuraya koyan insana büyük saygı duyarım'dır kriter.

Toprağı bol olsun Aslan Alpaslan abimizin.
Amin, mekanı cennet olsun. Soru bu değildi aslında ama olsun, benim anladığım kadarı ile senin açından tek kriter bu.

Buna saygı duymak ile birlikte bir soru daha sormak istiyorum, her bireyin kriterleri aynı mıdır, aynı olmak zorunda mıdır?

Amin, mekanı cennet olsun. Soru bu değildi aslında ama olsun, benim anladığım kadarı ile senin açından tek kriter bu.

Buna saygı duymak ile birlikte bir soru daha sormak istiyorum, her bireyin kriterleri aynı mıdır, aynı olmak zorunda mıdır?

1 Galatasaray taraftarı olarak daha seviyeli,değerlere saygı gösterilen bir platform talebimizin olmasının,bence hiçbir kötü yanı yok diye düşünüyorum.

Uefa Kupamız var diye övünen insanlar,onu kazandırana hakaretler ederler.Altyapıdan çıkmış,Galatasaray'da başarılı olmuş,giderken de kulübün cebine 12 milyon euro katmış adama da küfürler ederler.Buna da bizim oralarda,kusura bakmasınlar,nankörlük derler.

Her bireyin kriteri kesinlikle aynı değildir.Zaten eski ile yeni arasında ciddi bir saygı ve jenerasyon farkı olduğu apaçıktır.

Akil mesajlara cevap veriyorumdan kasıt tamamiyle buydu zaten.

1 Galatasaray taraftarı olarak daha seviyeli,değerlere saygı gösterilen bir platform talebimizin olmasının,bence hiçbir kötü yanı yok diye düşünüyorum.

Uefa Kupamız var diye övünen insanlar,onu kazandırana hakaretler ederler.Altyapıdan çıkmış,Galatasaray'da başarılı olmuş,giderken de kulübün cebine 12 milyon euro katmış adama da küfürler ederler.Buna da bizim oralarda,kusura bakmasınlar,nankörlük derler.

Her bireyin kriteri kesinlikle aynı değildir.Zaten eski ile yeni arasında ciddi bir saygı ve jenerasyon farkı olduğu apaçıktır.

Akil mesajlara cevap veriyorumdan kasıt tamamiyle buydu zaten.
İlk önce sorularıma cevap verdiğin için teşekkürler.

Senin de onayladığın gibi her bireyin kriterleri farklıdır, jenerasyon farkından bağımsız olarak böyle olduğunu, aynı jenerasyon içinde bile bir çok farklılık olduğunu düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam sen 38 yaşındasın, ben 33 yaşındayım, jenerasyon farkından bahsedemeyiz diye düşünüyorum.

Şimdi gelelim saygı göstermeye, daha doğrusu benim kimlere saygı gösterip, kimlere saygı göstermediğime ve bunun nedenlerine.

Mesela Galatasaray ile ilgili en büyük hayal kırıklığım, Emre Belözoğlu. Küfürlerine, Fenerbahçe forması altında Galatasaray hakkında ileri geri konuşmuş olmasına, bana göre bir adet şampiyonluğumuzu satmış olmasına bile girmeden, çünkü benim için esas sorunlar bunlar değil, esas sorun insanlık suçu işlediği için, ırkçılık yaptığı için saygı duymuyorum. İsterse Galatasaray forması altında Şampiyonlar Ligini kazanmış olsun.

Arda Turan, isterse 40 Milyon kazandırıp gitmiş olsun, verdiği sözü tutmayıp son dakika gitmesi ve dolayısı ile kazandırdığı paranın yarısını apar topar harcamamıza sebep olması, ya da Galatasaray iç işleri dahil bir çok mide bulandırıcı konulara burnunu sokması değil benim için asıl sorun. Galatasaray alt yapısından çıkan birinin, kolunda kaptanlık pazubandını taşıdığı Milli Forma altında, öncesinde, Turnuva devam ederken ve sonrasında yediği haltlar yüzünden saygı duymuyorum.

Selçuk, oynamadığı futbol değil benim için sorun olan, istenmediği yerden gitmemesi de esasen sorun değil, Fenerbahçe maçında, takım kaptanı olarak çıktığı bir maçta, her ne olursa olsun, Formaya yaptığı saygısızlık yüzünden saygı duymuyorum.

Fatih Terim, mücadele edeceğim dediği kişi ve kurumların yanına gitmesi, her ne kadar sorunun tek taraflı olmadığını, en az Fatih hoca kadsr Ünal Aysal'ın da sorumlu olduğunu düşünüyor olsam bile, istifa edip köşesine çekilmemesi yüzünden kırgınım. Ancak, Fatih hocaya saygım var, çünkü yukarıda bahsettiğim kişisel meseleler idi.

Bülent Korkmaz, saygı duyuyorum, çünkü bugüne kadar Galatasaray aleyhine olsun, ya da Galatasaray camiasının bir parçası olarak mide bulandırıcı bir hareketini görmedim. Yine mesela Suat Kaya, Tugay Kerimoğlu. Yabancılardan Harry Kewell, Hagi, Taffarel, Sneijder, Mondragon, hepsine saygım var, çünkü bu isimlerden mide bulandırıcı şeyler görmedim.

Mesela Mancini saygı duyuyorum, geldi işini yaptı, başarılı olamadı, ayrılırken dürüst bir şekilde ayrıldı. Hamza, saygı duymuyorum çünkü gün gelecek Avrupa'ya gidememe durumu olan kulübe muhtaç olacak.

Saygı duyulmaz, saygı hak edilir. Senin bahsettiğin yakıştırmaları ben de şahsen tasvip etmiyorum ama kimsenin ağzı torba değil ki büzesin.

Ancak, bir şeyi daha doğru bulmuyorum, bir bireyin bir olayı kendi kriterlerine göre yargılamasını. Bu esasen beni daha çok rahatsız ediyor, çünkü bunu yapanların bir çoğu, Galatasaray camiasının bir parçası olanlara saygı gösterilmemesinde tek suçlu olarak taraftarı görüyorlar. Mesela senin yaptığın gibi, Galatasaray camiasının parçası olanlara saygı duyulmaması nankörlük yargın. Neden ben senin kriterine göre, Galatasarayın bir parçası olan, Galatasaray için bir taşı şuradan alıp şuraya koymuş olanlara saygı duyulmalı kriterine göre saygı duyup duymamam gerektiğine karar vermem gerekiyor? Bunu hiç ama hiç doğru bulmuyorum, çünkü benim için tek kriter bu değil, yukarıda örnekleri ile belirttiğim gibi.

Son düzenleme:
Bence bir taraftarın 2 3 sene şampiyon olamayınca ortalığı ayağa kaldırması 14 sene beklemesinden iyidir.İnsanların sarffettiği sözler niye hep aynı kişilere demekki burada bişey var yani millet bu adamın adı arda, emre gözünün üstünde kaşı var diye söylemiyor o sözleri.Tamam taraftar hatalı olabilirde bu lafları yiyenler ak pak mı.
Mesela taraftarla arasında problem olan bir arda niye taraftarla arasında problem olan selçuğu korumaya kalkıyor tepkileri iyicene üstüne çekiyor, sorunları gidermeye çalışcağına üstüne koyuyor artık taraftarın yarısıyla geri dönülmez bir husumet içinde nerdeyse bu sözlerin detayına inmemiz lazım neden söyleniyor diye.

İlk önce sorularıma cevap verdiğin için teşekkürler.

Senin de onayladığın gibi her bireyin kriterleri farklıdır, jenerasyon farkından bağımsız olarak böyle olduğunu, aynı jenerasyon içinde bile bir çok farklılık olduğunu düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam sen 38 yaşındasın, ben 33 yaşındayım, jenerasyon farkından bahsedemeyiz diye düşünüyorum.

Şimdi gelelim saygı göstermeye, daha doğrusu benim kimlere saygı gösterip, kimlere saygı göstermediğime ve bunun nedenlerine.

Mesela Galatasaray ile ilgili en büyük hayal kırıklığım, Emre Belözoğlu. Küfürlerine, Fenerbahçe forması altında Galatasaray hakkında ileri geri konuşmuş olmasına, bana göre bir adet şampiyonluğumuzu satmış olmasına bile girmeden, çünkü benim için esas sorunlar bunlar değil, esas sorun insanlık suçu işlediği için, ırkçılık yaptığı için saygı duymuyorum. İsterse Galatasaray forması altında Şampiyonlar Ligini kazanmış olsun.

Arda Turan, isterse 40 Milyon kazandırıp gitmiş olsun, verdiği sözü tutmayıp son dakika gitmesi ve dolayısı ile kazandırdığı paranın yarısını apar topar harcamamıza sebep olması, ya da Galatasaray iç işleri dahil bir çok mide bulandırıcı konulara burnunu sokması değil benim için asıl sorun. Galatasaray alt yapısından çıkan birinin, kolunda kaptanlık pazubandını taşıdığı Milli Forma altında, öncesinde, Turnuva devam ederken ve sonrasında yediği haltlar yüzünden saygı duymuyorum.

Selçuk, oynamadığı futbol değil benim için sorun olan, istenmediği yerden gitmemesi de esasen sorun değil, Fenerbahçe maçında, takım kaptanı olarak çıktığı bir maçta, her ne olursa olsun, Formaya yaptığı saygısızlık yüzünden saygı duymuyorum.

Fatih Terim, mücadele edeceğim dediği kişi ve kurumların yanına gitmesi, her ne kadar sorunun tek taraflı olmadığını, en az Fatih hoca kadsr Ünal Aysal'ın da sorumlu olduğunu düşünüyor olsam bile, istifa edip köşesine çekilmemesi yüzünden kırgınım. Ancak, Fatih hocaya saygım var, çünkü yukarıda bahsettiğim kişisel meseleler idi.

Bülent Korkmaz, saygı duyuyorum, çünkü bugüne kadar Galatasaray aleyhine olsun, ya da Galatasaray camiasının bir parçası olarak mide bulandırıcı bir hareketini görmedim. Yine mesela Suat Kaya, Tugay Kerimoğlu. Yabancılardan Harry Kewell, Hagi, Taffarel, Sneijder, Mondragon, hepsine saygım var, çünkü bu isimlerden mide bulandırıcı şeyler görmedim.

Mesela Mancini saygı duyuyorum, geldi işini yaptı, başarılı olamadı, ayrılırken dürüst bir şekilde ayrıldı. Hamza, saygı duymuyorum çünkü gün gelecek Avrupa'ya gidememe durumu olan kulübe muhtaç olacak.

Saygı duyulmaz, saygı hak edilir. Senin bahsettiğin yakıştırmaları ben de şahsen tasvip etmiyorum ama kimsenin ağzı torba değil ki büzesin.

Ancak, bir şeyi daha doğru bulmuyorum, bir bireyin bir olayı kendi kriterlerine göre yargılamasını. Bu esasen beni daha çok rahatsız ediyor, çünkü bunu yapanların bir çoğu, Galatasaray camiasının bir parçası olanlara saygı gösterilmemesinde tek suçlu olarak taraftarı görüyorlar. Mesela senin yaptığın gibi, Galatasaray camiasının parçası olanlara saygı duyulmaması nankörlük yargın. Neden ben senin kriterine göre, Galatasarayın bir parçası olan, Galatasaray için bir taşı şuradan alıp şuraya koymuş olanlara saygı duyulmalı kriterine göre saygı duyup duymamam gerektiğine karar vermem gerekiyor? Bunu hiç ama hiç doğru bulmuyorum, çünkü benim için tek kriter bu değil, yukarıda örnekleri ile belirttiğim gibi.

Bazen aşıklar bile ne kavgalar edip,tekrar birleşebiliyorlar.Onun için ayrılıkta söylenen sözlere herzaman dikkat etmek gerekir düşüncesindeyim ben.

Terimle ilgili durumumuz da aynı.O NARSİST bir insan.Hep BEN diyen biri.O değişmez.Aysal,ona eleman dediğinde o kafasında bitirmişti zaten o yönetimle devam etmeyi.

Yıldırım Demirörene imza atması canımızı da çok yakmıştı.Bunun sebebi de onun NARSİSTLİĞİYDİ.Bu Narsist insanlara Cumhurbaşkanını da örnek gösterebilirsin,Aziz Yıldırımı da.Terim de dahil bu kafileye.

Değişmez bu insanlar.Olduğu gibi kabul edilmek ister.KEza siyaset ortada.Kabul görüyor adam.Fenerbahçe de ortada.Yıllardır başkanı aynı.

Bugün acı bir mağlubiyet aldık.Tudorun da işi bitmiş son duyduğuma göre.Yarın açıklanacakmış yolların ayrıldığı.

Mucize aramaya gerek yok.Terim,Galatasaray'ı gerçekten seviyorsa, EGOLARINDAN ARINIP gelip imzalayacak.

Onu isteyen vardır istemeyen vardır bunu da anlarım.Ama geldiği zaman,ondan nefret eden kişi bile,''TERİM BİZİ ŞAMPİYON YAPAMAZ'' demez,diyemez.Bilir ki yapar.

YÖnetim olarak zaten güçsüzüz,Teknik kadromuz zayıf.Hakemleri de yiyecek biri lazım bize.Geniş kapsamlı düşünmek lazım bazı şeyleri.

Eleştiriler kıvamında olmalı ki,2 gün sonra yüzyüze bakıldığında utanılmasındır benim derdim.Konu tamamiyle bu.

Çözümler sorunlar içindir.

Ligden 5 yıl çekilsek,bize yetişemeyecek rakipler benim için önemsizdir.Bu ARMA,istediği zaman istediği başarıyı kolaylıkla kazanır.

Galatasaray benim başımı hiçbir zaman öne eğdirmedi.Hiçbir finali kaybettiğini de hatırlamam ben.

Yine su akıp yolunu bulacaktır.İnanıyorum ben.

Üst Alt