Fransa Katliamları - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fransa Katliamları

Cevap: Fransa Katliamları

Madem öyle, somut birşey söyle, tamam sen ermenilerer soykırım yaptıgımıza inanıyosun, başka?Pohpohculugunu yaptıgın ülkelerin yedikleri naneleri say desem roman olur herhalde, çelişki içindesin.Anladığım kadarıyla Türk düşmanısın mesajlarından bu anlaşılıyor.

hicbir ulkenin pohpohunu yapmam. ulkeler benim icin birsey ifade etmez cunku. turk dusmani falan degilim sadece bu tarz inkarlarin dusmaniyim

adam diyor 1 milyon insani oldurdun sen diyorsun komisyon kuralim. oyle sacmalik mi olur? sana deseler sen ne dersin? ingiltere fransa dese ki yok biz ulkenizi isgal etmedik dunya savasi sirasinda gelin komisyon kurak onlar tartissin senin cevabin ne olur? mantik and empati pls

ayrica canakkaleye yakin olmana sevindim. bol bol ziyaret edip ardindan ahkam kesebilirsin. fakat karadenizi tavsiye ederim. oksijen daha bol orada.

Sevinilecek bir durum yok. Beni faşist diye yaftalama, kalbini kırarım Hayri. Karadeniz'e 1 kez gittim o da düğün için. Tii ye alıyorum yani iplemiyorum tavsiyeni. Çanakkale'ye git, sonra gel anlat bana derdini. 1 milyon fırsatçı ? Saymışlar yani ? Sende yedin ? İkiz kuleleride babam yıktı zaten. Irak'ta da nükleer b.k vardı. Almanya'da da "kaza" eseri bir manyak başa geldi. Hatta Bolşevik devrimi kendi evlatlarını yedi.

Hadiyin ordan !

Søyle bana kimi kabul edecegiz. Turk tarih teziniz su kadar diyor cok az bir rakam suruldu diyor Cemal Pasa'ya ait belgeleri toplamislar ki mimarlarindandir surgun projesinin orda da sayi cok fazla onda da belgeler var. Kim dogru ?

Kim kabul edecegiz. Almanlar gønderdigi raporlarda katliam haberleri aliyoruz diyor. Amerika farkli seyler diyor. Konsolosluk uzerinden kimi kabul edecegiz ? Birak da neyi kabul edip etmeme øzgurlugune sahip olayim. Tez sunarsiniz ben de sunarim olur fakat bunlar olmaz. Direk inceden inceye hakaretler.

Anlat bana ne olmali tarihsel metod ? Nasil arastirilmali nasil kabul edilmeli kimler dogru kimler yanlis ? Ilk su metod icin birleselim degil mi ilk ønce ?

Eeee madem o kadar tarafsizsiniz niye engeleldiniz Turkiye'de yapilacak konferansi bu konuda ? Sizde de cok øzgur bir tartisma ortami yok. En yakin ørnek Dersimdir gene. Ne oldu farkli seyler konusuluyor simdi. Yani birakin artik sizden ayri dusuneni bi zahmet yatsin bilmem ne bilmem ne. Tarih metodundan cogunuz bihaber cogunuzun kendi tezlerinizi okudugundan bile bihaberim.

Bilmiyor muyum sizin tezlerinizi. Kabaca savas vardi Ermeniler bagimsizlik istedi binlerde Turku øldurdu sonra catismalar oldu sonrasinda Ermeniler suruldu ve surulurken de ønlemler alindi.

Bilmiyor muyum Ermeni tezlerini. Yani ciddi ciddi ne yaptiginizi anlamiyorum cunku gercekten køtu bir sey inceden inceye hakaret ediyorsunuz. Tartisacaksaniz okey. Ama hakaret etmeden dediklerimi saptirmadan. Bir cumleyi cekip ona cevap yazip onlarca cevap vermek zorunda birakmadan.

Gene diyorum tartisalim birebir.

Yarından itibaren bulunduğun ülkeden özgürlük iste bakalım kanı nerenizden alacaklar. Sene 1915 tarihi soyutlamadan konuşun. İngiltere tazminat manyağı olur, Almanya haritada olmazdı.

Şartlar ne gerekiyorsao yapılmıştır. Fısatçılık yapıp benim Kuzey Anadolu mu vuracaklar bende sessiz kalacağım. Sen sürülen Türkleri biliyor musun ? Devrimler bedel ödetir. Birileri öder. Birileri gider. Birçok insan gitti. Onlarda gitmiştir. Durum bundan ibaret. Baban ya da annene sor ben niye bu ülkede doğdum sana geçerli bir cevap verecektir. Muhtemelen maddiyat ya da siyasidir. Bu bizim kaderimiz. bunu bize yaptıranlara anlat derdini, Türk Toplumuna değil.

Zaten katliam denilen durumdan bile cogunuz bihaberseniz. Katliam diye vurgu yapilan durum gøc durumudur gøclerde yapilan saldirilardir ordaki ølulerdir. Acliktan ølenlerdir. Mekan olarak Derzor'un secilmesidir vs. vs.

Hincak Tasnak ayaklanan bir kismin bedelini tum Ermeniler ødedi. Olmayan catisma olmayan bølgelerdeki Ermenilere ne oldu ? Niye Turk tarafi bilincli olarak tamam tartisalim derken Ermeni tarihcinin Harput herhalde yada baska bir bølge orda herhangi bir catisma olmadi ordan gidelim derken Turk tarafi onla ilgili belgeler yok dedi.

En son duruma gelince. Size gøre Yunanlilarda isyankardir Arnavutlar da Bulgarlar da. Sen nasil yasamak istemezsen baskasinin egemenliginde ne olursa olsun digeri de yasamak istemez.

Hocam, telefon vereyim ara. En yakın arkadaşım Yunanlı. Yaşı 40 küsür. Eşi Türk ve hayatını mahvetti adamın. iştende çıkarıldı (evrek sorunu, çalışma izni vs ...) Adama kaç kez maddi-manevi yardımda bulundum. Yunan diyorum bak. Birçoğuna göre düşmanımız..vs.. Yarın ermeni olur yine yardım ederim. Sözde Humanist ayaklarına yatan 20lik veletleri ifit oluyorum. Yüzleşecekmişiz. Kimsiniz de siz yüzleşiyoruz. Tarihi kaç kez okudun ? Eğitimin nedir ? İnsanlık nedir ? Sene 2012 tartışılan 1915... Almanlar tazminat ödedi mi ? Hala oralarada ırkçı katliam oluyor mu ? Siz bu ülkede kaç kez böyle toplu hareket gördünüz ?Ona göre yazıp çizsin herkes.

Kürt-Ermeni-Yunanlı...Bizim bağlarımız kuvvetlidir aslında. Fakat bu bağları koparmaya çalışanlar belli. Mondros'ta vardır Vilayet-i Sitte durumu(24. madde).Amaç o zamandan beri belli. Yani milletleri bu kadar birbirine düşürmek için herşeyi yapıyorlar. Ermeniler yok mu bu ülkede? Daha bugün Ermeni Patriği "batılı devletler bize karışmasın,biz dostuz" diyor, diaspora ve Batı "Hayır siz dost değilsiniz" diyor.Türkiye "tarih komisyonu kuralım" diyor, diaspora ve Batı "Gerek yok biz biliyoruz" diyor. E şimdi gülelim mi,ağlayalım mı,yüzleşelim mi ?! Osmanlı tarihini lağvedelim en iyisi,bize rahat yok (!) :)

Yarından itibaren bulunduğun ülkeden özgürlük iste bakalım kanı nerenizden alacaklar. Sene 1915 tarihi soyutlamadan konuşun. İngiltere tazminat manyağı olur, Almanya haritada olmazdı.

Dediklerimle dedilerinin ne alakasi var ? Gene bir øncekinde dedigim gibi tencere dibin kara seninki benden karaya getiriyrosun. Tamam Avrupa emperyalist katliamlar yapti zaten onu kabul ettik. Zaten bugun ruh sagligi yerinde olan ve milliyetcilik batagina saplanmayan bir Fransiz da sana Cezayir katliami yaptiklarini søyleyecektir. Ki sorun degil tamam Avrupa yapti onu biliyoruz da digerleri ne olacak. Ilk sorum Ermeni katliami diye neye diyorlar neyi kabul ediyorlar ? Bu sorudan baslayalim.

dunya üzerinde en nefret ettigim ülkelerden bir tanesi milli futbol takımlarında bile futbolcuların cogu siyahi, beyaz olanlarda fas cezayirli bildigin sömürgeci devlet cok pis sövesim var

Bdplilerin sorunu neyse burada soykırım yapılmıştır diyenin sorunu da aynıdır.Son birkaç gündür iyi takip edin Bdplilerin fırsatçılığını bire bir aynı tepkiler.Bunun adı da kuyruk acısıdır,kolay kolay çıkmaz.Can çıkar bu çıkmaz.

Bu lafların ardından da hemen bir faşist damgasını yersin bu tiplerden,halbuki oturalım konuşalım bir şeyler yapılsın diyen sensindir; her türlü nefret içeren cümlelerin sahibi de onlardır.Durum bundan ibaret.

Kürt-Ermeni-Yunanlı...Bizim bağlarımız kuvvetlidir aslında. Fakat bu bağları koparmaya çalışanlar belli. Mondros'ta vardır Vilayet-i Sitte durumu(24. madde).Amaç o zamandan beri belli. Yani milletleri bu kadar birbirine düşürmek için herşeyi yapıyorlar. Ermeniler yok mu bu ülkede? Daha bugün Ermeni Patriği "batılı devletler bize karışmasın,biz dostuz" diyor, diaspora ve Batı "Hayır siz dost değilsiniz" diyor.Türkiye "tarih komisyonu kuralım" diyor, "diaspora ve Batı "Gerek yok biz biliyoruz" diyor. E şimdi gülelim mi,ağlayalım mı,yüzleşelim mi ?! Osmanlı tarihini lağvedelim en iyisi,bize rahat yok (!) :)

Aynen. Bahsi geçen orijinal Yunanlı arkadaşımla konuştuğumda o da söyledi. Beraber bizim Olimpiakos maçınıda izledik çok kızdı misal. Fitne fesat sokanlar zırlaa.. Buna inanlar ise aksini idda edenleri Karadeniz'e yoluyor kestirmeden Sosyalist-humanist ayağına yatıyorlar. Sorsan bihaberler durumdan. Türkler, soykırım yapmamıştır. Bunu ben rahatlıkla söyleyebilirim. Özendiğiniz ülkelerin tarihlerini öğrenin derim. Sonra uzaklardan buralara laf yetiştirsin. Seçim malzemesi yapmasınlar. 2 hocam ermeni idi, 1i Hrant Dink'in kızı Sara Dink. O bilir bizi. O da bizim gibi düşünür.

:) Ustteki yaziya bak Ertug'un burda neyi tartisacaksin. BDP kim banane BDP'den. Ekstra kim soykirim var dedi ben biliyorum tartismalari birisi soykirim var demedi. Ve direk yaftalama direk etiketleme ve kuyruk acisi gene alttan alta hakaretler. Yani neyi nasil tartisacaksin .

Bdplilerin sorunu neyse burada soykırım yapılmıştır diyenin sorunu da aynıdır.Son birkaç gündür iyi takip edin Bdplilerin fırsatçılığını bire bir aynı tepkiler.Bunun adı da kuyruk acısıdır,kolay kolay çıkmaz.Can çıkar bu çıkmaz.

Bu lafların ardından da hemen bir faşist damgasını yersin bu tiplerden,halbuki oturalım konuşalım bir şeyler yapılsın diyen sensindir; her türlü nefret içeren cümlelerin sahibi de onlardır.Durum bundan ibaret.

fasoluk yapmayana faso demeyiz

nefret iceren cumleyi gosterirsen fena olmaz

firsatci falan diyorsun da basbakan bile itiraf edip ozur diledi. turkiyenin tarihiyle yuzlesmesi lazim fransa boyle usa soyle demeden

DEGILMI

firsatci falan diyorsun da basbakan bile itiraf edip ozur diledi. turkiyenin tarihiyle yuzlesmesi lazim fransa boyle usa soyle demeden

DEGILMI

Aynı Başbakan şikeyi de geçidi. Aynı başbakan bir çok işine geleni itiraf etti. Ne zamandır başbakancı oldun sen ? İşine gelince mi yoksa ? Faşoluk yapan, dolaylı olarak sensin. O yüzden bölgeleri yaftalayacağına beynini formatla.

:) Ustteki yaziya bak Ertug'un burda neyi tartisacaksin. BDP kim banane BDP'den. Ekstra kim soykirim var dedi ben biliyorum tartismalari birisi soykirim var demedi. Ve direk yaftalama direk etiketleme ve kuyruk acisi gene alttan alta hakaretler. Yani neyi nasil tartisacaksin .

Seni kast etmemiştim Selen.Sen bu kesin yapılmıştır falan demiyorsun.Yapılma ihtimalini konuşabilmeliyiz diyorsun ben de buna ancak saygı duyarım.

DEGILMI

Nefret içeren cümle mi?Senin bu sitedeki her 2 mesajından 1 tanesi yeterlidir.Benim yazdıklarımı da iyi oku.Ben karşılıklı konuşalım sorunu çözelim yanlısıyım sen konuşmaya bile gerek yok siz soykırım yaptınız diyorsun(özellikle siz kısmı çok manidar)

Konunun açık kalmasının sebebi altında kavga gürültü olmadan devam etmesiydi.

Ama konuyu birbirinize laf sokma amaçlı kullanacaksanız lütfen burayı kirletmeyin. Özel mesajla falan yapın laf sokmalarınızı.

Karşılıklı olarak konu hakkında tartışacaklar devam edebilir.

Üst Alt