Futbol Şubesinin Başına Bir Profesyonel Şart! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Futbol Şubesinin Başına Bir Profesyonel Şart!

Cevap: Futbol Şubesinin Başına Bir Profesyonel Şart!

hamburg- galatasaray

deplasmanda 1-1 lik skorla donmek uzereyiz istanbula.

cassio lincoln cok iyi futbol oynayip oyundan aliniyor. hocaya her ingilizin her macta kullandigi kufuru ediyor. bu cezasiz kalmaz ama sen niye o anda soyunma odasina gidip bacaklarini kirarim falan diyorsun. sene sonunu bekle takimdan sil at gerekirse surundur. ama kesinlikle o anda tepki verme cunku takim hepten o futbolcuya bagli, iyi oynarsa ligde sampiyonuz ve uefa cepte.

ama sen ne yapiyorsun gidip tehdit ediyorsun adamin moralini s.kiyorsun.

halbuki sevinmen lazim o skora ve istanbulda cassio lincoln un iyi oyunuyla herkesi yenebilirsin.

yeniden yaziyorum, yineliyorum, Futbolu profesyoneller yonetmeli, Haldun Ustunel degil, Adnan Sezgin degil. bu isi cok iyi bilen biri icinden gelen biri.

benim onerim Fatih terim.

bu benim onerimdir kimse karisamaz ama bu bir ornektir. herkes isim soyleyebilir kafasina gore ama bi is haldun, adnanlar la olmaz, avrupa daki gibi profesyoneller gelmeli.

kim bilir o tehdit olayi olmasaydi Rijkaard ile Lincoln suanda sampiyonlugu kutluyor olurduk.

cunku Rijkaardin buyuk bir futbolcudan az performans almasi gibi birsey soz konusu olamaz, cunku en buyuk ozelligi o.

suanda takimimizda Lincoln kapasitesinde tek bir oyuncu bile yok ona uzuluyorum

Nankörlük lafının anlamını Galatasaray taraftarından öğreniyorum...

anlamadan yazmissin, bende bunu bu forumdan ogreniyorum.

anlamiyormusun?

diyorum ki Haldun Ustunel bir profesyonelin altinda calissin, onun emrinde olsun.

gitsin demiyorum.

Sana ithafen yazsam senden alıntı yapardım. Üstünde yazılanları bir oku istersen. Anlamadan yazan sensin ;)

Sana ithafen yazsam senden alıntı yapardım. Üstünde yazılanları bir oku istersen. Anlamadan yazan sensin ;)

pardon.

yazmamin sebebi aslinda su; haldunu cok seviyorum gelecegin baskanidir belkide, ve benin profesyonel gelsin demem onun kotu yonettiginden falan degil ama bu yollardan gecmeyen yonetemez futbolu.

profesyonel birinin emrinde olmasi Haldunu cok daha ileriye tasir

pardon.

benim profesyonel gelsin demem onun kotu yonettiginden falan degil ama bu yollardan gecmeyen yonetemez futbolu.

profesyonel birinin emrinde olmasi Haldunu cok daha ileriye tasir

İşin aslı Üstünel'i artık profesyonel kabul edebiliriz.

Başka nasıl profesyonel olunur ki? Ya güveniceksin hocana tüm yetkiyi ona vericeksin. Ya da oraya bir adam oturtup takım çalışması yapıcaksın.

Eğer yetki hocada değilse, gidip kendisi yada adamları görüşmüyorsa şu an bu işi Türkiye'de Üstünel'den iyi yapacak adam var mıdır merak ediyorum. Bu işin okulu yok. Oraya eski bir futbolcu koymaktansa Üstünel'in olmasını tercih ederim.

Adam iş bitiriyor ve tam bir winner. Transfer edilecek isim Üstünel'e söylenir ve eğer gelmediyse biliriz ki üzülecek bir şey yok. Adam hiç bir şart ve koşulda Türkiye'ye gelmeyecek demektir. Gelebilecek olsa zaten Haldun getirirdi. "İn Haldun we trust" yani.

Profesyonelden kasıt nedir? Kimdir?

İşin aslı Üstünel'i artık profesyonel kabul edebiliriz.

Başka nasıl profesyonel olunur ki? Ya güveniceksin hocana tüm yetkiyi ona vericeksin. Ya da oraya bir adam oturtup takım çalışması yapıcaksın.

Eğer yetki hocada değilse, gidip kendisi yada adamları görüşmüyorsa şu an bu işi Türkiye'de Üstünel'den iyi yapacak adam var mıdır merak ediyorum. Bu işin okulu yok. Oraya eski bir futbolcu koymaktansa Üstünel'in olmasını tercih ederim.

Adam iş bitiriyor ve tam bir winner. Transfer edilecek isim Üstünel'e söylenir ve eğer gelmediyse biliriz ki üzülecek bir şey yok. Adam hiç bir şart ve koşulda Türkiye'ye gelmeyecek demektir. Gelebilecek olsa zaten Haldun getirirdi. "İn Haldun we trust" yani.

Profesyonelden kasıt nedir? Kimdir?

Tecrubesi olacak, ileri goruslu, basarili, Galatasarayi cok iyi taniyan, oyuncularla iyi gecinecek, gerektiginde Rijkaard ile uzun vade planlari yapacak biri oyuncularin tavsiye alabilecegi bir PROFESYONEL.

barcelona, real madrid gibi takimlar herzaman boyle yonetiliyor.

benim icin FATIH TERIM bir numara bu konuda.

Haldun ustunelin 4 yillik tecrubesi var ama yetmez koca futbolu yonetmek.

Fatih terimin en az 15 yillik ust duzey tecrubesi var ve bize bu lazim.

haldun ustunel ve adnan sezginin yonettigi futbolda 5. cilik var 3.culuk var ve bir kez sampiyonluk var. o da hocasiz sampiyonluk, futbolcularin buyuk emegi.

tikir tikir isleyen bir takim istiyorum

Tecrubesi olacak, ileri goruslu, basarili, Galatasarayi cok iyi taniyan, oyuncularla iyi gecinecek, gerektiginde Rijkaard ile uzun vade planlari yapacak biri oyuncularin tavsiye alabilecegi bir PROFESYONEL.

barcelona, real madrid gibi takimlar herzaman boyle yonetiliyor.

benim icin FATIH TERIM bir numara bu konuda.

Haldun ustunelin 4 yillik tecrubesi var ama yetmez koca futbolu yonetmek.

Fatih terimin en az 15 yillik ust duzey tecrubesi var ve bize bu lazim.

haldun ustunel ve adnan sezginin yonettigi futbolda 5. cilik var 3.culuk var ve bir kez sampiyonluk var. o da hocasiz sampiyonluk, futbolcularin buyuk emegi.

tikir tikir isleyen bir takim istiyorum

Fatih Terim kesinlikle bu işe uygun değildir. Çünkü o tek adamdır. Dediği dediktir. Altında bir teknik direktörle çalışamaz. Futbol bilgisine, görgüsüne saygım sonsuz. Ama karakteri bu iş için onu aday olmaktan çıkarır. Fatih Terimi getirecekseniz ona futbolu bırakır gidersiniz. Görevde olduğu sürece hiç bir konuda ondan başka yetkili olamaz.

Şampiyonluk ve başarı bu işte tek ölçüt değildir. Nitekim 2. Fatih Terim döneminde yapılan transferleri ve alınan sonuçları görüyoruz.

Haldun Üstünel ve bu ekip Galatasaray'a çok önemli futbolcular kazandırdı. Keita başarısız oldu diyebilir miyiz? Gio kötü futbolcu diyebilir miyiz? Opsiyonuyla alınması hataydı diyebilir miyiz? Baros olmadı diyebilir miyiz? Bir sezon iyi performans gösteremedi diye Brezilya Milli takımının değişmezi Elano'yu kötü futbolcu ilan edebilir miyiz? Rijkaard transferini küçümseyebilir miyiz?

Her zaman yama tutmayabilir ama son 2 sezonda Galatasaray kadar sakatlık yaşayan hiç bir takım belini doğrultamazdı. Sercan'la Volkan kaç kere sakatlandılar Bursa'da? Ya da Alex ve Emre Fenerbahçe'de.

Kaldı ki alınan futbolcuları teknik direktör ister.

Biz bu adamları değerlendireceksek takımın başarısına göre değil transfer becerilerine göre değerlendirelim.

Üstelik Haldun Üstünel şu andan sonra çok daha tecrübeli ve naaptığını bilen bir isimdir. Bu görevi her türlü Fatih Terim'den iyi yürütecektir. Bilgisi ve görgüsü ile adım adım öndedir Fatih Terim'den. Fransızcası İngilizcesi su gibidir. Görüşmelerini tercüman kullanmadan yapabilir. İş adamıdır pazarlık etmeyi bilir. Futboldan anlar. Vizyon olarak yüksektir.... 2 başarısız sonuçta adam silmemek lazım.

Türkiye de türkler le kollektif ekip çalışması ile sportif A.Ş.'yi yönetmek çok zordur. (Geçtim Fatih Hoca gibi saygı duydugum ama narsist oldugundan emin oldugum birini, Haldun üstünel gibi çagdaş birisi ve Adnan Sezgin gibi bir profesyonel arasında bile problem çıkıyor). Yabancı profesyonellerin ise Türkiyeyi anlayıp faydalı olması çok zaman gerektirir (Türkiye de biz daha şimdiden homurdanmaya başlamışsak bu sürede kimseye tanınmaz). Bence Türkiyede uygulanacak en iyi sistem yine EPL deki gibi Yardımcı Coach ve idari asistantlarla donatılmış, Managerlik sistemidir. Örnek vermek gerekirse; Can çobanoglu destekli bir Tugay Kerimoglu denemesi neden olmasın ? Ha Tugay çok genç diyorsanız elinizde yine Tugayın asistant Coach'lluk yapacagı bir Fatih Terim uygulaması olur. Fatih terim düşünülürse, Karşısında titreyecegi tarzda bir başkan gerekir. iki ucu yaş değnek

Bu arada Merakımdır. Aranız da ingilterede ki Manager'lik sisteminin organizasyon şemasına sahip olan bir arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim..

Adnan Sezgin'in bir röportajını hatırlıyorum da Gago ve Pato ile anlaşacaktık çok ufak farkları ödemedik başka takımlara gittiler demişti. Bu zihniyetle olmaz Scout sisteminin oturması lazım takım için

Ingiltere'deki gibi olsun ve Rijkaard manager olsun, futbol subesi, sportif direktor falan boyle sacmaliklara gerek yok. En azindan Rijkaard varken basta. Rijkaard'in ustune adam getirmek sacmalik olur. Hani Tugay olur TD, onun ustu olarak birini bulursun ama Rijkaard varken isleri ona birakmak hayirli olur.

Ingiltere'deki gibi olsun ve Rijkaard manager olsun, futbol subesi, sportif direktor falan boyle sacmaliklara gerek yok. En azindan Rijkaard varken basta. Rijkaard'in ustune adam getirmek sacmalik olur. Hani Tugay olur TD, onun ustu olarak birini bulursun ama Rijkaard varken isleri ona birakmak hayirli olur.

Katılıyorum, Rijkaard manager olur, A takım koçu da Neeskens olur. Mis gibi olur.

Zaten profesyonelliğe geçilecek denildi, yani Futbol A.Ş. futbol takımını yönetecek başında da Adnan Sezgin olur. Bu yönetim biçimi sportif direktör teknik direktör karmaşasını önlemek için daha uygundur. Menajer sistemini ben de isterim ama Türkiye'de yok...

Adnan Sezgin isin parasal boyutunu yonetsin, altyapiyla ilgilensin bir de Rijkaard'in istedigi adamlari alsin. Diger herseyi de teknik ekip halletsin.

:tiphat:

Üst Alt