Galatasaray 2-2 FC Kleve | Hazırlık Maçı | 20:00 | 1 Temmuz | GS TV - Sayfa 38 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray 2-2 FC Kleve | Hazırlık Maçı | 20:00 | 1 Temmuz | GS TV

Cevap: Galatasaray 2 - 2 FC Kleve | Hazırlık Maçı | 20:00 | 1 Temmuz | GS TV

Takimin durumunu cok begendim acikcasi. Fizik olarak cok diriydi takim. Herkes kostu, cabaladi. Serdar Eylik ve Emre Colak iyi oynadilar. Diger hazirlik maclarinda da boyle oynarlarsa, A takima alinabilirler. Bazi arkadaslar neden 10 tane atmadik bu takima diye uzuluyorlar; ama bence skorun hicbir onemi yok bu macta. Hem yedigimiz iki gol de ise yaradi. Birincisinde genc kalecimiz baraji nasil kurmasi gerektigini ogrendi, ikincisinde Volkan Yaman'dan futbolcu falan olmayacagi anlasildi. Esas takimi gormek icin Leverkusen macini bekleyin derim ben.

Takimin durumunu cok begendim acikcasi. Fizik olarak cok diriydi takim. Herkes kostu, cabaladi. Serdar Eylik ve Emre Colak iyi oynadilar. Diger hazirlik maclarinda da boyle oynarlarsa, A takima alinabilirler. Bazi arkadaslar neden 10 tane atmadik bu takima diye uzuluyorlar; ama bence skorun hicbir onemi yok bu macta. Hem yedigimiz iki gol de ise yaradi. Birincisinde genc kalecimiz baraji nasil kurmasi gerektigini ogrendi, ikincisinde Volkan Yaman'dan futbolcu falan olmayacagi anlasildi. Esas takimi gormek icin Leverkusen macini bekleyin derim ben.

Süper yorum renkdaş katılıyorum.Eğer kadroda bu çocuk olmasa UEFA da filan ligdede şampiyon olurduk :D

Arkadaşlar bu hazırlık maçının hiç bir önemi yok. Kazanmak veya kaybetmiş olmak da bize pratikte bir şey kaybettirmeyecek. Fakat, oynanan futbola baktığımızda takımımızın bu sezon daha pozitif bir futbol felsefesini benimseyeceğini görebiliyoruz. Şundan çok eminim ki, Galatasaray'ın önümüzdeki yıl oynamış olduğu futbol tertibi bir çok Anadolu kulübü için de örnek olacaktır. Daha ilk maçtan gördük ki Rijkaard sadece Galatasaray'a değil Türk futboluna çok şey katacak. Bunu 4-3-3 oynattı diye demiyorum, her hoca 4-3-3 oynatır. Fakat önemli olan oyuncunun da bunu istemesi, bu sistem için çaba göstermiş olması. İzleyenler de görmüştür, takım hep yüksek tempoyla hızlı pas yaparak oynamaya çalıştı. Defansımız çoğu zaman orta sahaya kadar çıktılar. Bunlar göze hoş gelen futbolun belirtileri..

Gelelim maça, ben özellikle Emre Çolak ve Serdar Eyilik'i çok beğendim. Mustafa Sarp da kulübe yeni katılmış gibi sırıtmadı, görev adamı olduğunu gösterdi. Emre Aşık gibi ihtiyaç duyduğumuzda her zaman kulübede olması gereken bir oyuncu. Yalnız Uğur Uçar, sakatlıktan sonra kendine gelememiş, üzerindeki kırılganlığı bir an önce atmalı. Takımda öyle aşırı kötü oynayıp sırıtan da yoktu bana göre..

Yalnız küçük bir uyarı yapmakta fayda var. 4-3-3 sisteminde defans bloğu orta sahaya kadar çıkıyorsa, gerekirse beklerin kademesine de girecek hızlı stoperlere ihtiyaç vardır, bizde ne Servet, ne de Gökhan Zan bu özellikte değiller. İkisi de ilk müdahalede başarılı, fakat dönüp adamı yakalayıp tekrar tekrar hamle yapacak oyuncular değiller. Umarız bu küçük ayrıntı gözden kaçmaz ve yeni sezonda da defansif sorunlar yaşamıyor oluruz.

Başarılar Aslanlar!!

Barcelona'nın geçen sene 3. lig takımına hazırlık maçında 2-1 yenildiğini biliyorum. Ondan skor dert değil...

Ama Rijkaard ufaktan hissettirmeye başlamış kendini. Rakip çok zayıf evet ama bir geçen seneki maçlara bakın. O Denizlispor maçlarını hatırlayın. Allah'ım 30. dakikasında canım sıkılmaya başlıyordu. Daha antremanlara başlayalı 1 hafta oldular ve 1-2 isim dışımda hepsi 90-91'li. Ve hiç kafanızda şüphe kalmasın. Rijkaard zamanında RONALDİNHO'yu anlaşamadığı için yedek oturttu. Kafası eserse Arda'yı yedek oturdun, ne Barış Özbek'inden bahsediyorsunuz? ;)

Kaleci Emirhan için bir şey diyemem. Şansız. Penaltıda yapabilecek bir şey yoktu. Frikik golü ise anlatması zor. Barajın içinden geçen toplar bir kaleci için en zor pozisyondur...

Murat Akça, topu kontrol etmesini, pas vermesini iyi biliyor. Top dağıtımı çok iyi.

Uğur Uçar, yavru aslanı acaip özlemişiz.

Emre Çolak belki ilk 11'de yer bulamayabilir. Ama kesinlikle 18'lik kadroda yer alması gereken bir isim.

Mustafa Sarp, çok sakin, düzgün paslar atıyor. Oyunu iyi açabiliyor ve savunma yönüde iyi. Açıkçası Ayhan Akman'dan eksiği yok.

Serdar Eylik, gene ilk 11 de şans bulamayabilir. Bilemem. Ama 18 içinde kesinlikle yer alacaktır. Rijkaard bu tip oyuncuları çok sever.

Alparslan Erdem, bu çocuğun oynayışını hem Arda'ya benzetirdim. Nihayetinde Rijkaard'da çoğumuz gibi hemen bu çocuktaki potansiyeli görmüş. Bek oynamasından dolayı gelişmiş bir savunma yönü var. Ama çokta iyi bir hücum yönü. Şahsen Barış Özbek yerine Alparslan Erdem'i görmek isterim. -ki bu gidişte böyle olacak. Alparslan'ın ikinci yarıda ki performansı 4x4...

Volkan Yaman'dan iyi manken olur. Yakışıklı çocuk. Başka bir ... olmaz. :)

Mehmet Güven, aslında pekte kötü oynamadı. Ama çok durağan oynuyor. Yani Mehmet Topal bile hücuma çıkarken Mehmet Güven önü boşken 1 kere çıktı. Halbuki 3'lü orta sahanın komple çıkıyor, gidip geliyor olması lazımdır. Barış bunu yapıyor. Emre Çolak anasını bile ağlatıyor ama Mehmet Güven çakılı kalınca...

Aydın ve Erhan çok iyi oynadı. Erhan'dan tam emin değilim belki kiralık gönderilebilir, yeni transferlerle kadroda boş yere durmasın diye ama Aydın kalacaktır gibime geliyor. Geçen seneki o boş koşan Aydın gitmiş, yerine düşünerek oynayan bir Aydın gelmiş...

Sabri'nin iki yarı boyunca oyuna girmemesi en güzel haber.:D Ama diğer as isimlerinde girmediği gerçeğini göze alınca böhü...:(

ilk yarı emre iyiydi oyunun başlarında sonradan sanki biras oyundan düştü. ikinci yarı serdar on numara oynadı. ben mustafa sarp ı da beğendim sırıtmadı. oyunu çok iyi değiştiriyo (tabi daha etkili bi takıma karşıda böyle olur mu bilemem. uğurun biraz daha zaman ihtiyacı var gibi göründü ama iyi olcağının da sinyallerini de verdi. cem sultan iyiydi ama daha acemi olduğu belliydi. ama sonuç hazırlık maçı da olsa bence 5lig takımını yenmeliydik. nese gençlerin canı sağolsun..

Genel olarak bu yorumlara katılabilirim. Uğur biraz üzdü beni. Sinirli ve kendini yeniden ispatlama telaşı içinde gibiydi, çünkü yetersizdi. Umarım bu duygu içinde kendini köreltmez ve eski günlerine bir an önce döner. Şu an Serkan ondan daha iyiydi (ama o da o kadar iyi değildi, bu mevkide hala sorun var).

Cem Sultan bence çok iyi. Bu sene yedeğe alınabilir, ya da daha iyisi oynayacağı bir yere kiralanabilir. Bu çocuk gelecekteki forvetimiz bence. En azından, olabilir diyelim.

Özgürcan yakında birine satılır. Süperlig topçusu ama süper de değil.

Çolak 25 dakika oynadı, sonra kayboldu. Fiziği çok ümitsiz. İlyas Tüfekçi'den sonra gördüğüm en kısa oyuncu. Güçlenirse iyi olabilir.

Serdar iyiydi ama o kadar etkilemedi beni. Bu tamamen benim anlamamamdan kaynaklanıyor olabilir. Yeni bir Arda göremedim. Sadece işlenmemiş yetenek gördüm. Belki haklısınızdır, yeni bir Arda çıkıyordur.

Alparslan ve Mustafa iyiydi. Bence Mehmet Güven de iyiydi.

Sonuç olarak, iyi gençler var; iki-üçü A takımda düşünülebilir.

Bu skor gayet normal... Hele hele şu kadroyla. :D

Rijkaard en doğrusunu yaptı. Ben kalede Orkun'u veya Fırat'ı oynatır diye bekliyordum. Ama o 5. kaleci olan Emirhan Ergün'ü tecrübe kazanması amacıyla oynattı mesela. Onun dışında çoğu kişinin isimlerini dahi bilmediği Emre Çolak, Serdar Eyilik, Emrah Yollu vs. vardı kadroda.

Zaytona Yaz Turnuvası'nda as kadroyu kısmen görebileceğimizi umuyorum.

Ciddi bir hazırlık maçı olmadığı için skor önemli değil. Zaten gençlerle başlamışız. Sanırım hangisini kiraya gönderecekler, hangisini takımda tutacaklar onu düşünüyor olmalılar.

Skorun önemli olduğunu düşünmüyorum . Gençlerimizin performansı da ilerisi için umut vericiydi. .

Sadece formaların arkası tuhaf geldi :(

inşAllah bu gençleri yarın bi gün bank asya'da oynarken görmeyiz...

az bucuk Aydın ve Serdar diye genç oyuncu dışında hiçbiri iyi oynamadı gibi ayrıca Özgürcan,V.Yaman,M.Güven için Hiddink,Mourinho,Sir Alex bir araya gelse pek bi cacık cıkaramaz gibi duruyor

2. yarı oynanan oyun çok guzeldi gol gelmesede. Serdarı çok beyendim bende herkes gibi rahat adam eksiltiyo ve takımı heran pozisyona sokabilecek gibi duruyo. Aydın Yılmaz'ın buyuk bir yıldız olacağını dusunuyordum hep ve hala duşunuyorum. Rijkaard'ın gelmesi gençler için buyuk şans. Daha çok erken ama Mustafa Sarp'ın Ayhanı kesebileceğini düşünmüyorum. Ortasaha ' ya oyunu 2 yonuylede oynayabilen iyi bir transfer beklentim var. Bu sezon guzel olucak herşey. Umarım taraftar ve yonetim takıma ve rijkaard'a gerekli sabrı gösterir.

gençlerden emre, erhan, serdar, alparslan, aydın rijkaard'ın gözüne girecek gibi gerek dünkü oyunları gerekse sisteme uyacak rijkaard'ın seveceği tipte oyuncular olmalarıyla.

özgürcan ise dün beni hayal kırıklığına uğrattı. çok yavaş ve hareketsiz kalıyor. rijkaard'ın gelecek sezon onu düşüneceğini sanmıyorum.

yaser ve cem sultan için ise fazla yorum yapamayacağım. kumaşları iyi ama dün çok etkili değillerdi. biraz daha zaman tanımak lazım, diğer maçlarda görürüz onları da inşallah.

Üst Alt