Galatasaray, Bony İçin Tüm Şartları Zorluyor! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray, Bony İçin Tüm Şartları Zorluyor!

Evet yabanci olmak zorunda elimizde yeteri kadar turk copu var. 14 yabanci hakkin var.
Ayrica pote veya jahovic istatistiklerine yaklasan turk oner kabul edelim

Ikinci ligde bile yok ikinci log diyoruz bak

Son düzenleme:
Valla ben haksiz cikmaya raziyim da her onerdiginiz isim yabanci olmak mi zorunda ?
Tabiki degil ama kisa vadeli basari icin alinabilecek maliyeti uygun oyunculardan bahsettik mi ister istemez yabanciya dogru kayiyor is cunku Turkiye de yerli oyuncuya yatirim yapilmiyor ve tek tuk iyi oyuncu ciktigi icin burada zorlamanin anlami yok. Gidersin Fransa, Almanya, Belcika pazarina daha kolay istedigin kalitede elemani bulup getirebilirsin olay bu. Yoksa bir Enes Unalí bulabiliyorsan getirelim buna kimse karsi gelmez ama ortada futbolcu yok. Madem yabanci kurali buna musade ediyor burada akilli davranip fazla zorlanmadan istedigini adami Avrupa dan, Guney Amerika dan bulup getirebilirsin. Bunlarin Turk oyuncusuna karsin bir artisi daha var, burada iyi performans sergileyenleri daha kolay iyi paraya satabilirsin. Turk oyuncusunda bu da zor.

Ben takim aidiyeti sahiplenmesi olan oyuncu istiyorum , ama umut beceriksizliginde adam da hamit gibi vurdumduymaz da istemem elbet

semih fenerde senelerce edebiyle bekledi oynadi , kotu adam miydi ? Pandev i aldik ne ise yaradi senede 2,4 milyon euro gommek disinda

jo yu aldik postaladik , forvet degil ama cemali misimovic , yeni ya da eskiden , tonla yabanci da doldurduk takima hic bir fayda alamadik

ben yerlici degilim yabanci da olur ama ucuz olacak , ucuz olsun istersen zimbabwe den mapeza getir laf etmem

ama artik drogba sneijder bony mony istemiyorum takimda , ismini hic duymadigim adamlar gelsin 300-500 bin euroya laf etmem ama yok ibra yok bilmem ne yildiz statusundeki adam sahsen ben istemiyorum , isteyene de saygim sonsuz

Marcio , sasa ilic gibi oyuncular aldik ucuza , kimse laf etmez ya da elmander ujfa gibiler olur

ama bu sneijder chedjou riera drogba gibi yuksek maliyetli ve bonservisli adamlardan tiksindim artik

Eren i aldik 4 milyon bagladik da ne oldu ? Uefa kiskaci zaten malum , mehmet akyuzun nesini begenmiyoruz ?

ayrica malum juventus schalke zamanlarinda hatta madrid maclarinda forvetimiz umut degil miydi

yabanci dusmani degilim ama yerli dusmanligini da sevmiyorum

ne zaman adem merter mehmet vs olsa hemen tepkiler alaylar yukseliyor , bu takim 4 sene ust uste sampiyon olurken , ondan once kalli zamani 2 sene sampiyon olurken

lucescu zamani , gerets ile 83 puan , td siz sampiyon olurken 11 yabanci ile mi oldu

kaliteli bir yerli omurgasi herseydir . Tabi iyi adamlarsa

Kaliteli yerli omurga bence de önemlidir ama şampiyonlukları saydığın zamanlarda takımın yerli forvetleri Hakan Şükür, Arif Erdem, Kubilay Türkyılmaz, Ümit Karan, Necati Ateş falandı.

Hani ciddi mi söylüyorsun, troll' lük mü yapıyorsun bilmiyorum ama Mehmet Akyüz şimdi bu adamların kalitesinde mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

o sefil insan kulubun basında olduktan sonra bony gelse ne olur. yönetimden tut futbolcusuna kadar yamalı bohça gibi kulüp. bi yeri kapasan bi yer acıkta kalıyor.
zaten haberde yalandır. dursun bile transfer haberiyle insanları uyuytma politikasını öğrenebildi.

O dediklerine kismen katilabilirim ama unutmayalim, klasik bir laf ama burasi Galatasaray Spor Kulubu. Mecburen yildiz oyuncu barindirmak zorundasin, taraftari cekmek, sponsor cekmek, reklam yapmak, para kazanmak icin yildiz oyuncu sart oglu sart. Her buyuk takimda buyuk oyuncular mevcuttur. Buyuk takim olup da yildiz oyuncu olmayani yok bu dunyada. Ama bu isi yaparken kendi bilancona uygun, isi abartmadan yapmak gerek. Yani biz bir Real Madrid degiliz o yuzden her mevkiye yildiz alinmaz. Ama kadroda mutlaka 3 yildiz oyuncu olmali, bu oyuncularda kritik bolgelerin adami olur. Mesela forvet, orta saha, defans veya kaleci. Begendigimiz Monaco nun golcusu bile Falcao, yaninda 18 yasinda olan Mbappe oynuyor.

Bu isler buyuk kuluplerde boyle yurur. Cunku senin milyonlarca taraftarin var ve bunlari kulube cekip onlardan para kazanmasini da bileceksin. O stad yoksa bos kalir.

Kaliteli yerli omurga bence de önemlidir ama şampiyonlukları saydığın zamanlarda takımın yerli forvetleri Hakan Şükür, Arif Erdem, Kubilay Türkyılmaz, Ümit Karan, Necati Ateş falandı.

Hani ciddi mi söylüyorsun, troll' lük mü yapıyorsun bilmiyorum ama Mehmet Akyüz şimdi bu adamların kalitesinde mi?

O buldugun adamlari bulacaksin dersen katilirim ama yok illa mehmet olmasin da mourice olsun denirse karsiyim cunku yabancinin da copu var yerlinin de iyisi var

yabanci ve yildiz sevdasindan kaybettiklerimizi goruyorsunuz ap acik

ucuz olsun da yabanci yerli farketmez bana , ama yabanci diyince yasadigi ulkeyi terk edip buraya gelmesi sebebiyle fiyat artiyor , doviz haline geliyor , cig gibi artiyor masraf

O dediklerine kismen katilabilirim ama unutmayalim, klasik bir laf ama burasi Galatasaray Spor Kulubu. Mecburen yildiz oyuncu barindirmak zorundasin, taraftari cekmek, sponsor cekmek, reklam yapmak, para kazanmak icin yildiz oyuncu sart oglu sart. Her buyuk takimda buyuk oyuncular mevcuttur. Buyuk takim olup da yildiz oyuncu olmayani yok bu dunyada. Ama bu isi yaparken kendi bilancona uygun, isi abartmadan yapmak gerek. Yani biz bir Real Madrid degiliz o yuzden her mevkiye yildiz alinmaz. Ama kadroda mutlaka 3 yildiz oyuncu olmali, bu oyuncularda kritik bolgelerin adami olur. Mesela forvet, orta saha, defans veya kaleci. Begendigimiz Monaco nun golcusu bile Falcao, yaninda 18 yasinda olan Mbappe oynuyor.

Bu isler buyuk kuluplerde boyle yurur. Cunku senin milyonlarca taraftarin var ve bunlari kulube cekip onlardan para kazanmasini da bileceksin. O stad yoksa bos kalir.

Ya bournemouth takiminda stoke city de yildiz mi var ? 13 uncu de olsa 17 inci de olsa adamlarin stadyumlari doluyor , sen de o ayarda bir takimsin avrupa olceginde , hadi bilemedin everton veya maksimum laziosun

sen kimsin real madridi vs hedef sececeksin , iste bu capsizlik degil hadsizlik benim gorusume gore

diger yandan ajax ta kac yildiz var ? Adamlar avrupa liginde final oynayacak kac yasinda isimsiz adamlarla , keza porto ve sporting ornekleri , yildizlari da olsa hemen satiyorlar , dnipro da yildiz mi vardi , bir tek kono vardi sanirim final yaptiklarinda

takimda yildiz var die veya basari beklentisi ile stada gelen gelmesin zaten

ben 20 senedir kombine aliyorum , dusunmuyorum bu sene ne olur ne olmaz diye . Spor bu

Scout ekibi bu yuzden onemli, yoksa illa ki yabanci olsun deyip gidip cop bir yabanci da alabilirsin ozaman da degisen bir sey olmaz. Ama simdi Brezilya 2. liginde bir oyuncu var 1.90 boyunda, sol ayagi muhtesem buna 5 milyon euro verelim desek herhalde forumun 99% bizi aptal yerine koyar. Ama Benfica bunu yapabiliyor cunku arastiriyor ve boylece bir Anderson Talisca diye bir oyuncuyu tanimis olduk. Sen bunu yapabiliyormusun? Bunun alt yapisini, sistemini oturt ondan sonra bu dediklerin daha kolay olur. Ama bizimkiler gunu kurtarmaya yonelik hamleler yaptigi icin 35 lik adamlara yilda 4-5 milyon euro veriyoruz tepki almayalim diye bize boyle 'yildiz' sunuyorlar.

Volkan sevinir

wilfried-bony-153605938--thumb.jpg

Bana kalsa hem Bony hem Balotelli'yi alarım ve 442'e geçiş yaparım.

- Podolski gitti
- Eren Basel'e gidebilir
- Siggthorsun gitti
- Sneijder gider

# 2 üst düzey Forvet ve bir tane genç bir forvet oyuncu ile şömine ederiz ligi

Tabiki buna ilaveten Melo tarzı bir Orta Saha şart. Selçuk maalesef kalacak, yoksa onun yerine başka birisini transfer ederdim.

___________|Muslera|
Transfer Mangala Zouma Transfer
Garry __Transfer Selçuk__ Bruma
________Balotelli__Bony

Rakiplere Korku verir bu ikili

5046662.jpg

Son düzenleme:
Scout ekibi bu yuzden onemli, yoksa illa ki yabanci olsun deyip gidip cop bir yabanci da alabilirsin ozaman da degisen bir sey olmaz. Ama simdi Brezilya 2. liginde bir oyuncu var 1.90 boyunda, sol ayagi muhtesem buna 5 milyon euro verelim desek herhalde forumun 99% bizi aptal yerine koyar. Ama Benfica bunu yapabiliyor cunku arastiriyor ve boylece bir Anderson Talisca diye bir oyuncuyu tanimis olduk. Sen bunu yapabiliyormusun? Bunun alt yapisini, sistemini oturt ondan sonra bu dediklerin daha kolay olur. Ama bizimkiler gunu kurtarmaya yonelik hamleler yaptigi icin 35 lik adamlara yilda 4-5 milyon euro veriyoruz tepki almayalim diye bize boyle 'yildiz' sunuyorlar.

e iyi de bu yazdiklarini okuyunca bana hak veriyor oldugun anlami cikiyor

ben de bunu diyorum zaten

aslinda yasi uygun ,dogru zaman eger firsat cikarsa ama bu adamin istikrarsizligi ,boyuna kira su bu ... tutunamiyor

denenir mi , denenebilir , ama yuksek bonservis buyuk umutlar ... yok yani , cok kere gorduk bu filmi

elinde eren var , gitmis bir hata yapmis 4 milyon euro odemissin , ondan faydalanacaksin
Bu ligi Adebayor ve Love yu donlarında salladı
..ikisise dede yaşında.

28 yaşında Bony, Çikolatalı Muz dan daha tatlı ve bir fırsat transferi.

O buldugun adamlari bulacaksin dersen katilirim ama yok illa mehmet olmasin da mourice olsun denirse karsiyim cunku yabancinin da copu var yerlinin de iyisi var

yabanci ve yildiz sevdasindan kaybettiklerimizi goruyorsunuz ap acik

ucuz olsun da yabanci yerli farketmez bana , ama yabanci diyince yasadigi ulkeyi terk edip buraya gelmesi sebebiyle fiyat artiyor , doviz haline geliyor , cig gibi artiyor masraf

Bu işler ucuzluk, pahalılıktan ziyade bence planlama ile ilgili işler. Örneğin bu sezon takıma Tolga Ciğerci ve De Jong katıldı. Birisi yıllık 2,5 milyon, diğeri yıllık 2 milyon alıyor. Tolga' ya ayrıca 3 milyon bonservis bedeli ödendi. Bu ikisi takımda olmasa da hiç bir şey değişmezdi. Tek ama kalitesi belli bir oyuncuya Tolga' nın bonservisini imza parası diye versen, ikisinin toplamı 4,5 milyon' u da yıllık ücret olarak versen dünya yıldızı getirirsin takıma. Oynamadı mı satma ihtimalin olur, hiç değilse taraftarı heyecanlandırırsın, stadı doldurursun.

Şimdi baktığında Tolga ve De Jong ucuz, aslında değiller ya hani dünya yıldızına göre ucuzlar, bana bir fayda sağlamadıktan sonra n' apayım. İkisi de oynamasa hiç bir şey değişmez ama onların maliyetine tek bir dünya yıldızı oynasa çok şey değişebilir.

Bournemouth, stoke city ve dnipro lari gecelim onlar kim ki onlari ornek olarak veriyorsun? Sacma bir karsilastirma olmus. Biz ne Real Madrid ayarinda bir kulubuz, ne de Stoke City. Daha cok Roma, Sevilla gibiyiz belki.

Ajax iyi bir ornek ama ustdeki mesajimda bunu anlattim, Ajax alt yapisini kurmus sistemi belli tam bir yahudi kulubu, onlar para kazanabilecek islerin pesinden kosar oyle zarar edecek veya olu yatirim dedigimiz seylerin pesinden kosmaz. Onlar liginde zaten en buyuk kulup, dolayisiyla zaten 2 rakibinden ustun oldugu surece sampiyon oluyorlar biraz bizim gibi ligdeki konumlari genel olarak. Sende Besiktas ve Fenerden daha iyi bir takim kurarsan bu ligde normalde sampiyon olursun. Onlardan en buyuk farkimiz bizim genc oyunculara olan ilgisizligimiz ve onlara karsi sabirsiz olmamiz. Bu da iste sistemsiz yonetilmemizden kaynaklaniyor, taraftardan tepki almayalim diye baska islerle ugrasiyor bu kuluplerin yoneticileri.

Ajax kulubu zaten ligde sampiyon olalim, 11 genc oyuncudan 3 tanesini 20 milyon eurodan satsak borsa da kar yaptigimizi gostermis oluruz vizyonu ile yonetiliyor. Avrupa da basarili olabilmek onlar icin de onemli ama genelde UEFA Kupasindada sampiyon olalim parolasi ile yola cikmiyorlar. Bizim hedeflerimiz kismen onlarin koydugu hedeften daha yuksek oldugu icin boyle bir fark olusuyor. Hollanda kulturunde mesela ayni mevkiye 2 tane denk adam aldin diyelim, biri 19 digeri 28 yasindaysa o 19 yasindaki elemani oynatirlar o ileride para kazandirir diye. Olaya hep ticaret yapma gozuyle bakiyorlar, bizde tam tersi bir durum soz konusu, bu mesela Italya da oyle. Italya ligine transfer olan Hollandali oyuncular bunu bir cok defa yasayip anlatti.

Son düzenleme:
e iyi de bu yazdiklarini okuyunca bana hak veriyor oldugun anlami cikiyor

ben de bunu diyorum zaten
Dengeyi bulmak onemli, ne hep yildiz oyuncu olsun kafasi ile yonetilir bu kulup ne de hep coluk cocuk olsun kafasi ile. Hem genclere yatirim yapmasini bileceksin, hemde firsat transferi dedigimiz yildiz oyuncu almaya bakacaksin. Simdi 27 yasindaki Sneijder i alabilmek, herkesin becerebilecegi bir is degil. Bu cok buyuk bir olay bizim icin. Boyle transferleri yapabilmek de cok onemli Galatasaray ayarinda bir kulup icin.

Son düzenleme:
Ya dunya yildizi allah askina .. dunya yildizi vs istemiyoruz ama dedigin diger sey dogru , de jong ve tolga ne alaka ? Almayacaksin bu adamlari

merter yuceyi al kizmam . Ahmet ilhan ozek var , al kizmam , neden kizmam cunku cok komik paralara anlasma sansin var ama de jong ile tolgaya bahsettigin parayi gomme riskine kizarim

yani dunya yildizi vs ye karsiyim ama umuta sabriye 2 ser milyon bayilmaya da daha da karsiyim

al abi mehmet akyuz , ahmet ilhan ozek , merter yuce , adem buyuk

seni onlar da 5-6 inci yaparlar en kotu , hic degilde bugunku parayi odemezsin patlak portakallara lescuklara

bu kadar odeyebiliyorum bu kadar basarim var dersin , simdi tonla para harciyoruz da neye yariyor

sonra yavas yavas bir sene ademle mehmeti postalar yerine daha iyisini alirsin yabanci da olur ama bir iskeleti kurarsin once

bjk yapti bunu samet zamani , ismini duymadigimiz 10 a yakin yerli ile kurdu sistemi , derbi kazanamadi ama senol doneminde ayni tutumlulukla yavas yavas daha kalitelisini aldi , ornegi var iste

Bu sorunlarin kaynagi aslinda turk insaninin mantalitesinden ,yerini bilmemesinden kaynaklaniyor

sen ne global sermaye ilgisi acisindan , ne toplam enternasyonel basari acisindan , ne mali portre acisindan yarismaya niyetlendigin takimlarla ayni siklette degilsin ki

dedigin gibi hedefini romayla eslesirsek 4-5 kerede 1 kez eler miyiz diye koyacaksin

sen gidip madrid juventus barcelonayla mac yapmayi bile nimet sayacakken kalkip CL sampiyonlugunu vs utanmadan agzina aliyorsun , ben orada kopuyorum olaydan zaten

senin icin CL ye ucundan tutunmak bile nimet , capin o cunku

ya bunu kabulleneceksin ya da bu sikintilari yasayacaksin

diyenler olabilir , aysal zamani nasil seviyemizi oraya cikardik ? Klubun tum gelirini gidip oyunculara harcarsan ara sira basarili senelerin olur , lucescu terim donemi 1-2 sene ve ondan 10 sene sonraki 1-2 sene gibi

ama o mali tahribati finanse edemeyecegin icin cebinde kurusun kalmaz . Sonra astanalar , anderlecht ler hesabini keser gonderir , cunku onlar senin gercek rakiplerin reel dunyada , madrid united filan degil , onlar baska seviyedeler

Bana kalsa hem Bony hem Balotelli'yi alarım ve 442'e geçiş yaparım.

- Podolski gitti
- Eren Basel'e gidebilir
- Siggthorsun gitti
- Sneijder gider

# 2 üst düzey Forvet ve bir tane genç bir forvet oyuncu ile şömine ederiz ligi

Tabiki buna ilaveten Melo tarzı bir Orta Saha şart. Selçuk maalesef kalacak, yoksa onun yerine başka birisini transfer ederdim.

___________|Muslera|
Transfer Mangala Zouma Transfer
Garry __Transfer Selçuk__ Bruma
________Balotelli__Bony

Rakiplere Korku verir bu ikili

5046662.jpg

600x300_b0510838-8b2c-41fa-8a95-8bbf4b78cfb2.jpg

Üst Alt