Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Takip Başlığı - Sayfa 104 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Takip Başlığı

5 numarasız çok iyi bir ilk çeyrek çift hanelerde farkın yanında çok iyi top paylaşımı paslaşma, bireyselliğe gerek kalmadan, doğru hücumlar ve sayılar, savunma da zamanla oturacaktır. Çember koruyucusu 5 numara ihtiyaç olduğu aşikar.

Brock Motum - 19
Daryl Macon - 17
RJ Hunter - 15
Yiğit Arslan - 14
Berke Atar - 12
Alex Hamilton - 5
Ayberk Olmaz - 5
Barış Ermiş - 2
Saadettin Donat - 2

Berke beklentinin üzerinde katkı veriyor, egeden sonra gerçekten ilaç gibi yerli uzun.
Macon çok temiz oyuncu, avrupaya yeni sunduğumuz elmas.
Motum standart halinde boşu zaten kolay kolay kaçırmaz yeter ki hazırla, savunmada seviye olarak altta tabi Erceg'le her açıdan benzeşiyor.
Hunter mental problemleri olmasa zaten NBA'de net yine oynar, yetenek değil mentali çözmesi gerekiyor.
Hamilton henüz daha göremedik, normal şartlarda hükmeden herşeye karar yön veren oyuncu, hoca bile takımı onun etrafına yaptık dedi.
Yiğit oyunun her yerinde olan katkı veren kaliteli yerli oyuncu
Barış'ı da çok beğendim, sürekli doğru karar doğru pasları buldu.
Ayberk mehter marşı gibi 2 ileri bi geri istikrar yakalamalı
Göksenin bugün yoktu ama değerli bir parça

Şimdi 2 uzun alacağız birincisi net Pivot 5 numara ismi geçen Raduljica, bir tane de 3-4-5 çok yönlü bakıyoruz, Greg Whittinghton tarzında bir isim.

Herkes çok olumlu yazmış twitterda da bence de takımımız çok hoş bir görüntü verdi ama şu izlediğimiz iki maçtaki problemleri yazmak istiyorum. Takım organizasyon konusunda Barış Ermiş yokken büyük sorun yaşayacağa benziyor forvetlerimiz çok komple oyuncular ama top getirme asist yapma gibi özelliklerde takımdaki her oyuncu Barış'ın iki gömlek altında. 35 yaşındaki bir oyuncuya bu kadar yük bindirmemeliyiz Alex Hamilton ve Darly Macon daha çok skor üreten(hem şutör hem de dribblingde başarılı olmaları önemli) ve hızlı geçişlerde ancak organizasyon üretebilme konusunda daha başarılı isimler, oyun sete oturunca düşük tempoda takımımız Barış yokken organizasyon sıkıntısı çekecektir. Bir diğer eleştirim de Berke'ye çok önemli bir potansiyel olduğu tarzından belli ama eli titriyor omuz koyup bitirebileceği pozisyonları cılız atışlarla harcadı biraz daha güçlenip güven kazanması gerek. Ayberk olmaz sizeını geliştirmeli gerçekten önemli bir potansiyel ama savunmada rakip 3 numaralar bile onun postundan sayı bulabilir şuan için yeterli değil. 4.5 numaraya bir stephane lasme 5 numaraya da patrick young tarzı birer oyuncu alırsak ve Alex Hamilton beklediğimiz liderliği yapabilirse bu takım çok korkulan bir hale gelir çünkü çok dinamik genç ve atletik bir takım oluruz ayrıca kısa oyuncularımızın hepsi rakibi hem şutuyla hem de dribblingiyle tehdit eder tarzda oyuncular hucüm repertuarımız gayet geniş olacak.

Jonathan Williams çok doğru bir hamle olur ribaund işini çözer pota altında atletik bir bitirici rakibine göre post oynayabilir orta mesafe şutlarını geliştirmeli. İşin savunma kısmında iyi bir 5 numara ile birlikte pota altını karartabiliriz gerçekten iyi bir 5 numara alırsak seneye ortalama 70 sayıda tutarız rakipleri bu konuda iddialıyım.

Jonathan Williams çok doğru bir hamle olur ribaund işini çözer pota altında atletik bir bitirici rakibine göre post oynayabilir orta mesafe şutlarını geliştirmeli. İşin savunma kısmında iyi bir 5 numara ile birlikte pota altını karartabiliriz gerçekten iyi bir 5 numara alırsak seneye ortalama 70 sayıda tutarız rakipleri bu konuda iddialıyım.
Williams zaten undersized 5 numara degilmi

JW tarz olarak hücumda Zach Auguste'un kopyası, savunmada undersize olmasına rağmen enerjisi atletizmi ile bu açığını kapayan bir pivot, Nba de kalıcı olamamasının sebebi klasik 5 numara olarak kısa kalması, günümüzün gereksinimi mobil combo uzun olarakta dış şutunun yetersiz, topu yere vurabilme özelliklerinin yetersiz olması onu sistem dışı bıraktı.

Şahsi yorumuma geçecek olursak net iyi transfer, eğer kolejdeki gibi dış şutta sokarsa çok üst seviye olur zaten, Hücumda Auguste savunmada Hines moduna girdiğinde taraftarı yerinden kaldırır, eğer maçlar seyircili oynanırsa seyircinin en sevdiği unutamadığı isim olur. Şimdi eksik parça 3-4-5 te süre alabilen çok yönlü bir oyuncu bulmakta(Whittington tarzı, hala bir takımla da anlaşamadı) bulursak ve tutarsa o zaman Efes düşünsün.

Bu arada Whittington olurda EL'den bir takımla anlaşamayıp bize kalırsa tadından yenmez. Özellikle Hamilton daha sahne almadı ve potansiyelinin o bile farkında değil hükmettiği zaman herkes oyunumuza hayran kalacak yan parçalar Hunter - Motum - Yiğit - Macon özellikle onun yarattığı alan sayesinde boş üçlükleri peynir ekmek gibi atacak, Macon Avrupa'ya ne kadar uygun bir skorer olduğunu kanıtlayacak, Williams atletizmi, hırs ile çemberin muhafızı olacak vs vs vs lannnnn bu sene seyircili olmalı şöyle kolej takımı gibi kurulan senelere bayılıyorum bu sene de Ertuğrul Erdoğanın son iki takımı ve Hite-Dee-Owens-Gains'li takım gibi zevkten dört köşe maçlar izletecekler, Deplesmanlarda arada zorlanacak olsalarda seyircisi önünde böyle patlayıcı gücü olan takımlar yenilmezler işi show a dökerler.

Hamilton - Barış
Macon - Yiğit
Hunter - Göksenin - Caner
Motum - XXXX - Ayberk
Williams - Berke

JW tarz olarak hücumda Zach Auguste'un kopyası, savunmada undersize olmasına rağmen enerjisi atletizmi ile bu açığını kapayan bir pivot, Nba de kalıcı olamamasının sebebi klasik 5 numara olarak kısa kalması, günümüzün gereksinimi mobil combo uzun olarakta dış şutunun yetersiz, topu yere vurabilme özelliklerinin yetersiz olması onu sistem dışı bıraktı.

Şahsi yorumuma geçecek olursak net iyi transfer, eğer kolejdeki gibi dış şutta sokarsa çok üst seviye olur zaten, Hücumda Auguste savunmada Hines moduna girdiğinde taraftarı yerinden kaldırır, eğer maçlar seyircili oynanırsa seyircinin en sevdiği unutamadığı isim olur. Şimdi eksik parça 3-4-5 te süre alabilen çok yönlü bir oyuncu bulmakta(Whittington tarzı, hala bir takımla da anlaşamadı) bulursak ve tutarsa o zaman Efes düşünsün.

Bu arada Whittington olurda EL'den bir takımla anlaşamayıp bize kalırsa tadından yenmez. Özellikle Hamilton daha sahne almadı ve potansiyelinin o bile farkında değil hükmettiği zaman herkes oyunumuza hayran kalacak yan parçalar Hunter - Motum - Yiğit - Macon özellikle onun yarattığı alan sayesinde boş üçlükleri peynir ekmek gibi atacak, Macon Avrupa'ya ne kadar uygun bir skorer olduğunu kanıtlayacak, Williams atletizmi, hırs ile çemberin muhafızı olacak vs vs vs lannnnn bu sene seyircili olmalı şöyle kolej takımı gibi kurulan senelere bayılıyorum bu sene de Ertuğrul Erdoğanın son iki takımı ve Hite-Dee-Owens-Gains'li takım gibi zevkten dört köşe maçlar izletecekler, Deplesmanlarda arada zorlanacak olsalarda seyircisi önünde böyle patlayıcı gücü olan takımlar yenilmezler işi show a dökerler.

Hamilton - Barış
Macon - Yiğit
Hunter - Göksenin - Caner
Motum - XXXX - Ayberk
Williams - Berke
Bence Radujlica tarzında bir 5 numara alıp savunmada bir hızlı(Johnathan) bir de hacim kaplayan uzunla oynayıp hücumda da sıkıştığımız yerlerde(set oyunlarında düşük tempoda sıkışabiliriz) pivottan oyun kuracağız ayrıca hücum repertuarımıza daha sağlam bi post oyunu ve oyun kurucu eklemiş olacağız forvet ve guardların hepsinin komple olması dışında Motumun şutörlüğü Johnathanın ikili oyunları ve hızlı geçişleri Raduljicanın ise sırtı dönük hucumları ve oyun kurmasından yararlanacağız.

Bence Radujlica tarzında bir 5 numara alıp savunmada bir hızlı(Johnathan) bir de hacim kaplayan uzunla oynayıp hücumda da sıkıştığımız yerlerde(set oyunlarında düşük tempoda sıkışabiliriz) pivottan oyun kuracağız ayrıca hücum repertuarımıza daha sağlam bi post oyunu ve oyun kurucu eklemiş olacağız forvet ve guardların hepsinin komple olması dışında Motumun şutörlüğü Johnathanın ikili oyunları ve hızlı geçişleri Raduljicanın ise sırtı dönük hucumları ve oyun kurmasından yararlanacağız.
Radu çinde kalmaya karar vermiş aldığı ücret yüksek zorladık olmadı, Bu adamları dizginleyemezsin salacaksın oynayacaklar, tabi set oynamak istediğinden buna uygun olan Barış - Yiğit - Göksenin - Motum - Berke 5'i de iş yapar ama fark yaratmaz, Hamilton - Macon - Hunter - Whittington - Williams bu takımı salacaksın fark yaratır, hızlı eller, switch e dayalı baskılı savunma, yüksek tempo açık alanda yok edici ve show dökme, geçen seneki takımlar da bir kaç oyuncu uygun olmamasına rağmen Webster - Auguste başlıca ekseni üzerinden bunu yapıyordu, alacakları çok yönlü 3-4-5 ile bu takımın önünde kalabilmek maçlarında tempoyu düşürebilmek çok zor, Motum dışında savunma da problemli adam da yok, kolay kolayda rib verecek oyuncu yok match-up larında. Bu takıma post up yapacak değil benim şahsi fikrim enerjiyi tavan yaptıracak oyuncuya ihtiyaç vardır, bizim 2 yıldır en büyük hatalarımız bu oyunları set oynamaya çalışan isimleri eklemek örn: Klobucar - Arapoviç bunlarla maalesef olmaz ama geçen sene Moore - Arapoviç dışarda kalıp Poyhterss devreye girince kabuk değiştirip yine şahlandık, maçlar iptal olmasa kura durumuna göre büyük ihtimal Efes'le final oynayacaktık.

Üst Alt