Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Takip Başlığı - Sayfa 105 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Takip Başlığı

Radu çinde kalmaya karar vermiş aldığı ücret yüksek zorladık olmadı, Bu adamları dizginleyemezsin salacaksın oynayacaklar, tabi set oynamak istediğinden buna uygun olan Barış - Yiğit - Göksenin - Motum - Berke 5'i de iş yapar ama fark yaratmaz, Hamilton - Macon - Hunter - Whittington - Williams bu takımı salacaksın fark yaratır, hızlı eller, switch e dayalı baskılı savunma, yüksek tempo açık alanda yok edici ve show dökme, geçen seneki takımlar da bir kaç oyuncu uygun olmamasına rağmen Webster - Auguste başlıca ekseni üzerinden bunu yapıyordu, alacakları çok yönlü 3-4-5 ile bu takımın önünde kalabilmek maçlarında tempoyu düşürebilmek çok zor, Motum dışında savunma da problemli adam da yok, kolay kolayda rib verecek oyuncu yok match-up larında. Bu takıma post up yapacak değil benim şahsi fikrim enerjiyi tavan yaptıracak oyuncuya ihtiyaç vardır, bizim 2 yıldır en büyük hatalarımız bu oyunları set oynamaya çalışan isimleri eklemek örn: Klobucar - Arapoviç bunlarla maalesef olmaz ama geçen sene Moore - Arapoviç dışarda kalıp Poyhterss devreye girince kabuk değiştirip yine şahlandık, maçlar iptal olmasa kura durumuna göre büyük ihtimal Efes'le final oynayacaktık.
Benim kastettiğim şey hücumda çeşitlilik sağlayabilmek ve aynı şey savunma için de geçerli kalıplı bir uzunun arkasında onu potadan uzak tutacak tek oyuncumuz Johnathan Williams olacak ki o da belli bir kalitenin üstünü savunamaz tüm uzunlarımız tarz olarak inceler ve fiziki dezavantajları var oyun bizi farklı yerlere çekince hamle gücümüz olmayacak dediğim gibi ben biraz Vidmar tarzı hacimli uzunları seviyorum Radujlica bu takıma süper olurdu yapacak bir şey yok en azından patrick young benzeri fizikte genç bir oyuncu bulabilirsek çok iyi olur şuan sayısal ve kalite anlamında uzun olarak eksiğiz.

Bahçeşehir Koleji karşısında maç kadromuz:

Alex Hamilton
Enes Baytok
RJ Hunter
Daryl Macon
Barış Ermiş
Yiğit Arslan
Eray Aydoğan
Brock Motum
Berke Atar
Ayberk Olmaz
Enes Alaybeyoğlu
Saadettin Donat

Benim kastettiğim şey hücumda çeşitlilik sağlayabilmek ve aynı şey savunma için de geçerli kalıplı bir uzunun arkasında onu potadan uzak tutacak tek oyuncumuz Johnathan Williams olacak ki o da belli bir kalitenin üstünü savunamaz tüm uzunlarımız tarz olarak inceler ve fiziki dezavantajları var oyun bizi farklı yerlere çekince hamle gücümüz olmayacak dediğim gibi ben biraz Vidmar tarzı hacimli uzunları seviyorum Radujlica bu takıma süper olurdu yapacak bir şey yok en azından patrick young benzeri fizikte genç bir oyuncu bulabilirsek çok iyi olur şuan sayısal ve kalite anlamında uzun olarak eksiğiz.
O basketbol artık oynanmıyor, ayakları ağır post up yapan 5 lerin zamanı geçti, kaldı ki elinde Berke var ve geçen sene yurt dışında kendini fazlasıyla geliştirdi ve 1-2 yıla milli takımın oyuncusu olacak, bugün en baba post up yapan 120 kg lık uzun parkede 20 dk kalır, 8 dk efektif olur, bu zaman zarfında takım statik set oynamak zorundadır, tk yapma lüksü yoktur vs vs bizim kadromuz bu tarz bir oyuncuya uygun değil aksine temponun daima yukarıda kalmasını sağlıyor, Elinde Hamilton - Macon varken post up çı uzunla oynayamazsın, özellikle Hamilton topa hükmeden oyuncuyken, Zach'in gitmesine bile ayak çabukluğumuz arttı diye seviniyorum, dünya basketbolunun geldiği nokta Chuck Davis - Lasme - Dunston vs oyuncular, basketbolu artık kısalar yönetiyor, uzunlar figuran oldu.

O basketbol artık oynanmıyor, ayakları ağır post up yapan 5 lerin zamanı geçti, kaldı ki elinde Berke var ve geçen sene yurt dışında kendini fazlasıyla geliştirdi ve 1-2 yıla milli takımın oyuncusu olacak, bugün en baba post up yapan 120 kg lık uzun parkede 20 dk kalır, 8 dk efektif olur, bu zaman zarfında takım statik set oynamak zorundadır, tk yapma lüksü yoktur vs vs bizim kadromuz bu tarz bir oyuncuya uygun değil aksine temponun daima yukarıda kalmasını sağlıyor, Elinde Hamilton - Macon varken post up çı uzunla oynayamazsın, özellikle Hamilton topa hükmeden oyuncuyken, Zach'in gitmesine bile ayak çabukluğumuz arttı diye seviniyorum, dünya basketbolunun geldiği nokta Chuck Davis - Lasme - Dunston vs oyuncular, basketbolu artık kısalar yönetiyor, uzunlar figuran oldu.
Ben tutmak için yardım getirmeleri gereken rakip savunmayı içe kapandıracak bir uzun isterdim.

Üst Alt