Galatasaray First Touch Geliştirmesi Gereken Oyuncular | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray First Touch Geliştirmesi Gereken Oyuncular

Mevcut sistemimizde top kontrolü ve aldığı pası verimli kullanma hücuma geçiş hızı çok önemli etmenler.

First touch top kontrolü olarak algılanabilir ama tam olarak o değil.

Mesela Babel takımdaki top kontrolü en iyi isim.Uzun pasları kaleci degajlarını en çok attığımız oyuncu bu yüzden ama hızlı oynayan bir mantalitesi yok top kaybetmeyen garanti pasları seven bir oyuncu Babel.

Takımda First touch ile parlayan isimler cicaldau, morutan , Halil diyebiliriz.Aldığı topu tek pasla ayağından çıkartan ve bunu hücum odaklı olarak kullanan yegane oyuncularımız.

Aldığı pasları topu dürtmeden kullanan, ayağından açmayan oyunculara ihtiyacımız var.

Taylan : Yüzü defansa dönük aldığı topları dürtmeden kontrol etmeli, ayrıca Cicaldau gibi duvar pasları çalışmalı bu yönünü geliştirirse daha iyi bir 6 numara olabilir.

Kerem: Topla çok iyi ilerlese de driplingi en iyi oyuncumuz olsa da uzaktan gelen topları kontrol etme ceza sahasında aldığı pasları Halil gibi şut pozisyonuna çevirme özellikleri zayıf ve bu yüzden ya çok top kaybediyor yada ayağından açıp gol şansını azaltıyor.

Berkan : Taylan kadar zayıf değil bu konuda ama yine Halil gibi rakibin belini kıran dönüşleri becerebilirse merkezden dikine çıkışlar yapabiliriz hücuma dönük bir oyuncu olduğu İçin ceza yayı çevresinde kendisine şut pozisyonu aramalı.

Mıohammed : Rakibi sırtına dayayıp hızlı dönüşlerle güçlü şutlar çıkarabilecek fizik ve tekniğe sahip Gomisi izlemesini öneririm.Dünyada bu konuda en iyi golcülerden birisi Shevchenko idi.Mohammed daha çok genç kendini geliştirebilir.

•quod erat demonstrandum•

Berkan süper topçu
Sorunu sağ ayağı
Tempo yapan orta saha ihtiyacımız var
Çiki morutan diğer işleri halleder

Taylan ve Kerem olarak göze çarpıyor bariz first touch eksikliği olan futbolcular. Maalesef ikisi de bu özelliğin en kritik olduğu bölge ve görevlerde oynuyorlar.

Bunun yanında Cicaldau ve Halil'in first touch'ları efsane derecesinde iyi. Özellikle Cicaldau'daki fundamental özelliklere bittim birkaç maçtır.

Buna nasıl kanaat getirdin? Dün kü maçta 1 kere arkasından adam gelip aldı diye mi ? Berkanın çevre kontrolü oldukça yüksek topu alacağı zaman ki kafasına bak utanmasa 360 derece döndürecek
Dünkü maç ile kıyaslamıyorum ki sezon başından beri gözüme en çok batan eksiklikleri bunlar. Biraz daha dikkatli izlerseneniz farkedersiniz. Avrupa arenasında yani böyle maçlarda gelişimleri daha hızlı olabilir yeter ki eksikliklerinin farkına varabilsinler

Dünkü maç ile kıyaslamıyorum ki sezon başından beri gözüme en çok batan eksiklikleri bunlar. Biraz daha dikkatli izlerseneniz farkedersiniz. Avrupa arenasında yani böyle maçlarda gelişimleri daha hızlı olabilir yeter ki eksikliklerinin farkına varabilsinler
İzleyeceğim , ama sende benim dediklerime bakarsan sevinirm. Bak şunda haklı olabilirsin topu aldıktan sonra ki topu ayağından çıkarma süresine bağlı olarak terste de boş alan adama geç atma/atmama ona okeyim. Ama top gelirken kesinlikle yaniliyorsun.

Öncelikle çok yerinde tespitler emeğine sağlık renktaş.Sunu belirtmekte fayda şuan 11 in en önemli oyuncusu bence tartışmasız cicaldu.Neredeyse tüm hucumsal pas bağlantılarında o var.Kadromuzda keşke gedson olsaydı düşünsenize defanstan çıkan tüm toplar gedsonda gedsonda çevreye atılan tüm toplar cicalduda olacaktı.Yani cicalduyu 3. Bölgede çok daha fazla görecektik ve buna bağlı olarak özellıkle morutan ve halilden maksimum verim alabilirdik

Öncelikle çok yerinde tespitler emeğine sağlık renktaş.Sunu belirtmekte fayda şuan 11 in en önemli oyuncusu bence tartışmasız cicaldu.Neredeyse tüm hucumsal pas bağlantılarında o var.Kadromuzda keşke gedson olsaydı düşünsenize defanstan çıkan tüm toplar gedsonda gedsonda çevreye atılan tüm toplar cicalduda olacaktı.Yani cicalduyu 3. Bölgede çok daha fazla görecektik ve buna bağlı olarak özellıkle morutan ve halilden maksimum verim alabilirdik

Yabancı sınırı elimizi kolumuzu bağlıyor çare ise Mert müldür + gedson ama çok çok para lazım

•quod erat demonstrandum•

Üst Alt