GSC Haber - Galatasaray Olağanüstü Yetki Genel Kurul Başlığı | 31 Temmuz | YETKİ VERİLDİ - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray Olağanüstü Yetki Genel Kurul Başlığı | 31 Temmuz | YETKİ VERİLDİ

40 yaşına geldim

Hikmet Koyuncuoğlunun olmadığı bir genel kurul hatırlamam

Sucuklu yumurtayı bile sucuksuz düşünebilirim
Ama Genel kurulları onsuz asla düşünemem

Ekran Resmi 2022-08-06 13.28.49.png
Resmi sitede Sportif AŞ yönetim kurulu sayfası bu şekilde. Nihat Kırmızı geçen sene yok muydu? Güncellenmiş hali ne acaba bunun? Sportif AŞ'de kimler çalışıyor acaba merak ediyorum.

Transfer bittiğine göre projeler ve sponsorluk konusunu takip etmeye başlayalım. Dikran Gülmezgil kadın basketbola sponsor olmuş.
Kadın futbola da daha iyi sponsor geldi sanırım çünkü okuduğuma göre geçen sene hiç Kadın milli takımdan oyuncu yokken şimdi ciddi sayıda oyuncumuz olmuş. Kaldı stad sponsoru(burada bir söz yoktu aslında ama çalışma olduğu belli), Kemerburgaz inşaatı(Çalışmalar başlamıştı sanırım), Mecidiyköy binası rezidansa çevrilip dairelerin satılması(satış ofisi açılmış diye okumuştum), Florya'nın tamamının alınması ve inşaata başlanması. Bu projelerin yanında dijital alanda yenilikler ve Colombus. Herhalde divan toplantısında bu konularda hangi aşamada oldukları konusunda bilgilendirme yapılır.

Kadın futbola da daha iyi sponsor geldi sanırım çünkü okuduğuma göre geçen sene hiç Kadın milli takımdan oyuncu yokken şimdi ciddi sayıda oyuncumuz olmuş. Kaldı stad sponsoru(burada bir söz yoktu aslında ama çalışma olduğu belli), Kemerburgaz inşaatı(Çalışmalar başlamıştı sanırım), Mecidiyköy binası rezidansa çevrilip dairelerin satılması(satış ofisi açılmış diye okumuştum), Florya'nın tamamının alınması ve inşaata başlanması. Bu projelerin yanında dijital alanda yenilikler ve Colombus. Herhalde divan toplantısında bu konularda hangi aşamada oldukları konusunda bilgilendirme yapılır.
1 hafta once yazmaya unuttum. Sozlukte, Mecidiyeköy'deki bina 1 ve 1 + 1 olarak satilacakmis. Guzel de para gelecekmis

1 hafta once yazmaya unuttum. Sozlukte, Mecidiyeköy'deki bina 1 ve 1 + 1 olarak satilacakmis. Guzel de para gelecekmis
Evet zaten projeyi bu şekilde açıklamıştı Erden Timur. Zaten genel olarak bitmiş sadece Rezidansa çevirmek ve içine 60-70milyon TL'lik bir yatırım yapacağız getirisi ise 1.2-1.5 milyar Tl denmişti. Geçenlerde Mecidiyeköy için satış ofisinin açıldığını okumuştum.

Dursun Özbek'in otel projesi vardı geçen döneminde. O iş ne durumda? Onu da tamamlasa keşke bu döneminde. O zaman "Adam sözünü 6 yıl sonra bile olsa tuttu" deriz ve daha da çok kredisi olur gözümüzde. He olmazsa da kimse ne oldu demez gerçi. Eski dönemin vaadi sonuçta. Ama akıbeti merak konusu kendi adıma.

Dursun Özbek'in otel projesi vardı geçen döneminde. O iş ne durumda? Onu da tamamlasa keşke bu döneminde. O zaman "Adam sözünü 6 yıl sonra bile olsa tuttu" deriz ve daha da çok kredisi olur gözümüzde. He olmazsa da kimse ne oldu demez gerçi. Eski dönemin vaadi sonuçta. Ama akıbeti merak konusu kendi adıma.
Mecidiyeköy binası işte o Rezidans olacak 1-1+1 olarak satılacak. Bina zaten bitmişti sadece 60-70 milyon TL'lik içe Rezidans'a çevirmek için bir yatırım olacaktı 1.2-1.5 milyar Tl'lik bir gelir bekleniyor. En son satış ofisi açıldığını okudum.

Mecidiyeköy binası işte o Rezidans olacak 1-1+1 olarak satılacak. Bina zaten bitmişti sadece 60-70 milyon TL'lik içe Rezidans'a çevirmek için bir yatırım olacaktı 1.2-1.5 milyar Tl'lik bir gelir bekleniyor. En son satış ofisi açıldığını okudum.
He otel iptal rezidans mı oldu? O zaman helal olsun Dursun Özbek'e. Kaç sene önce verdiği sözü tutmuş oldu. Oteldi rezidans olmuş ama tuttu sayarım ben sözü. Zaten otel olsaydı eskortlar kalacaktı. Rezidans oldu yine eskortlar kalacak. Günahtan para kazanalım. Nice.

He otel iptal rezidans mı oldu? O zaman helal olsun Dursun Özbek'e. Kaç sene önce verdiği sözü tutmuş oldu. Oteldi rezidans olmuş ama tuttu sayarım ben sözü. Zaten otel olsaydı eskortlar kalacaktı. Rezidans oldu yine eskortlar kalacak. Günahtan para kazanalım. Nice.
Yok tuttu sayamam ben zaten çok önceden bina tamamlanmıştı pandemi gibi şeyler olmasa belki çoktan bir yere otel olarak kiralanmıştı ama Özbek o zaman kiralayan olmazsa ben kiralarım senelik 4-5 milyon dolara demişti bunu yapmadığı için ben sözünü tuttu saymam.

Yok tuttu sayamam ben zaten çok önceden bina tamamlanmıştı pandemi gibi şeyler olmasa belki çoktan bir yere otel olarak kiralanmıştı ama Özbek o zaman kiralayan olmazsa ben kiralarım senelik 4-5 milyon dolara demişti bunu yapmadığı için ben sözünü tuttu saymam.
Sen de haklısın. Ama benim için Mecidiyeköy ölmüş bir proje olduğu için bir anda yeniden canlanınca yoktan var olmuş gibi hissediyor insan. Ondan benim için problem yok.

Mecidiyeköy projesinin bence bugünlere kalması daha iyi oldu özellikle günümüz ekonomisinde son 1 yılda gayrimenkulların ne kadar değerlendiğini herkes gördü nereden bakarsak bakalım ortalama olarak 1 yıl içinde %300-400'e yakın bir değer kazandı. Biz eğer 2018 döneminde bir şekilde elden çıkarsaydık belki o dönem kar edecektik ama Türk Lirasının hızlı değer kabıyla beraber para boşa gidebilirdi. Şimdi tavan yapmışken doğru zamanda doğru uygulamalarla ciddi bir ekonomik getirisi olabilir. Yönetimde Erden Timur gibi bir adam varken başarılı bir uygulama yapacaklarına inanıyorum.

14 Eylül 2022 Divan Toplantı Gündemi
Eylül ayı Divan Toplantımızın gündemi belli oldu.

Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan’ın toplantı davetiye metni şöyledir:

Değerli Üyemiz,

Divan Kurulumuzun Eylül ayı Olağan Toplantısı, 14 Eylül 2022 Çarşamba günü saat 13.30’da Galatasaray Lisesi İnan Kıraç Salonu’nda yapılacaktır.

Katılımınızı rica eder, iyi ve sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,

A. Aykutalp Derkan
Galatasaray Spor Kulübü
Divan Kurulu Başkanı

GÜNDEM:

Temmuz ayına ait toplantı tutanağının takdimi ve oya sunulması,
Divan Başkanlığına gelen evrakın okunması,
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sn. Dursun Aydın Özbek’in üç aylık faaliyet dönemiyle ilgili değerlendirmesi ve geleceğe yönelik planların paylaşılması,
Kulübümüzü ilgilendiren önemli ve güncel konular hakkında katılımcılara söz verilmesi,
Kapanış.
ÖNEMLİ NOTLAR:

1. Kulüp ve bağlı ortaklıklarına ait konsolide 6 aylık Finansal tablolar (01 Ocak – 30 Haziran 2022 dönemi), bağımsız denetim şirketi incelemesinden henüz gelmediği için, Ekim ayı Divan Kurulu toplantısında sunulacaktır.

2. Toplantıya katılacakların kayıtları okul ön giriş kapısında yapılacaktır.

3. Lise bahçesinde otopark imkanı olmadığından, araçlarıyla gelen üyelerimizin Lise dışına park etmeleri gerekmektedir.

4. 4207 sayılı Yasa gereği; Eğitim kurumları içinde sigara içilmesi (okul bahçesi dahil) kesinlikle yasaktır.

başkana kulak vereceğiz

Üst Alt