GSC Haber - Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu’ndan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’na Çağrı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu’ndan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’na Çağrı

Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu’ndan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’na Çağrı

Tüzüğümüzün 25.3. ve 28.1 maddeleri uyarınca, Genel Kurul’un olağanüstü olarak toplantıya çağrılmasına, toplantının aşağıdaki gündemle 24 Temmuz 2022 Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu Beyoğlu, İstanbul adresinde saat 10.00’da yapılmasına, bu toplantıda yeterli çoğunluğun sağlanamaması halinde, bir sonraki toplantının 31 Temmuz 2022 Pazar günü aynı yer ve saatte yapılmasına karar verilmiştir.

Üyelerimize duyurulur.

Saygılarımızla,

Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu

Gündem:

1. Açılış,

2. Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşması,

3. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi,

4. Tüzüğümüzün 24.maddesinin 10, 12 ve 13 fıkraları ile 145. maddesi uyarınca Yönetim Kuruluna, aşağıda belirtilen faaliyetlerin yürütülmesi ve ilgili hukuki işlem ve tasarrufların gerçekleştirilmesi bakımından 31.05.2024 tarihine kadar yetki verilmesine,

4.1. Derneğimiz üyelerinin kullanımına özgü sosyal tesis olarak faaliyete geçirilmesini teminen Galatasaray Adası’nı teşkil eden taşınmazlardan, Maliye Hazinesi mülkiyetinde ve Derneğimiz lehine irtifak hakkı bulunan İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi, Kuruçeşme Mahallesi, 369 Ada, 2, 3 ve 4 nolu parseller, bu parseller çevresinde yer alan Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanlar ve Kuruçeşme sahilindeki iskele alanı ve Derneğimiz mülkiyetindeki 369 ada 1 nolu parsel ile birlikte bu taşınmazlar için ilgili her türlü teknik ve mimari proje, plan çalışmaları yapmak, her ölçekte imar planı, imar izinleri, bilumum ruhsatların alınması ve benzeri idari, hukuki işlemleri yapmak, bahse konu taşınmazlar üzerinde hak ve mükellefiyetler tesisi de dahil tescil, terkin, ifraz, tevhid ve tasarruflarda bulunmak, inşaat yapmak, inşa edilen yapıları nihai kullanımına uygun hale getirmek için gerekli tefrişleri yapmak, ihtiyaç duyulması halinde bu hususlarla ilgili olarak Derneğimiz yönetim kurulu üyelerinden bağış toplanmak suretiyle finansman sağlamak (GALATASARAY ADASI),

4.2. Yetki taleplerine konu gayrimenkul projelerine ilişkin yapılacak inşaat faaliyetlerinin, dört büyük bağımsız denetim firmasından (Deloitte, E&Y KPMG ve PWC) birinin gözetiminde gerçekleştirilmesi, inşaat faaliyetleri ile ilgili olarak bağımsız bir ihale komisyonu kurulması, bu komisyon aracılığıyla şartnameler oluşturulması, katılımcı sayısını artırmak için açık ihalelerin basın yoluyla kamuya duyurulması, ihalelerin canlı olarak Derneğimiz bünyesindeki mecralardan birinden yayınlanması, ihale komisyonunun seçtiği ulusal veya uluslararası bir proje yönetim şirketi ile projenin tüm süreçlerinin yürütülmesi; ihale sonucu firma seçiminin, ihale komisyonu, projelere atanacak uluslararası veya ulusal proje yönetim şirketi, yukarıda sıralanan dört büyük denetim firmasından bir tanesi ve ilgili bankanın katılımı ile gerçekleştirilmesi; söz konusu projelerden elde edilecek gelirin tamamı blokeli hesaplarda tutularak öncelikle Derneğimizin ve bağlı ortaklıklarının finansal ve vadesi geçmiş ticari borçlarının ödenmesi ile inşaat harcamalarında kullanılması, kalan paranın ise alt yapının geliştirilmesinde ve Derneğimizin geleceğinin, mali bağımsızlığının ve sürdürülebilirliğinin teminatı olmak üzere yapılacak olan yeni projelerde kullanılmak üzere oluşturulacak blokeli birikim hesaplarına aktarılması, aktarılacak bu paranın ise genel kurulun onayının alınması suretiyle kullanılabilmesi koşuluyla,

4.2.1. Derneğimizin maliki bulunduğu İstanbul İli, Bakırköy İlçesi, Florya Mahallesi, 79 pafta, 1032 ada, 6 parsel numaralı taşınmazın civarındaki parselleri satın almak, mevcut ve satın alınan tüm bu parsellere ilişkin her türlü teknik ve mimari proje, plan çalışmaları yapmak, her ölçekte imar planı, imar izinleri, bilumum ruhsatların alınması ve benzeri idari, hukuki işlemleri yapmak, bahse konu taşınmazlar üzerinde hak ve mükellefiyetler tesisi de dahil tescil, terkin, ifraz, tevhid, ipotek, rehin, inşaat, hasılat paylaşımı yöntemi ile inşaat ve bu taşınmazlar üzerinde kat irtifakı ve kat mülkiyeti tesis etmek, bağımsız bölümlerin satış ve devrini yapmak, bahse konu parselleri ya da parsellere ilişkin hakları kurulmuş veya kurulacak şirketlere ayni sermaye olarak koymak, kiraya vermek, satışını gerçekleştirmek, bu taşınmazlara ilişkin işletme ve ortaklık sözleşmesi yapmak, parseller üzerinde mükellefiyetler (ipotek, kiralama ve sair haklar) tesis etmek, ihtiyaç duyulan finansmanı sağlamak (FLORYA ARSASI),

4.2.2. Derneğimizin maliki olduğu İstanbul İli, Şişli İlçesi, Dikilitaş Mahallesi, 58 Pafta, 1199 Ada, 385 Parselde kayıtlı 2.127,32 m² yüzölçümlü taşınmaza ilişkin olarak, her türlü teknik ve mimari proje, plan çalışmaları yapmak, her ölçekte imar planı, imar izinleri, bilumum ruhsatların alınması ve benzeri idari, hukuki işlemleri yapmak, bahse konu taşınmaz üzerinde hak ve mükellefiyetler tesisi de dahil tescil, terkin, ifraz, tevhid, ipotek, rehin, inşaat, hasılat paylaşımı yöntemi ile inşaat ve taşınmaz üzerinde kat irtifakı ve kat mülkiyeti tesis etmek, bağımsız bölümlerin satış ve devrini yapmak, bahse konu taşınmazı kurulmuş veya kurulacak şirketlere ayni sermaye olarak koymak, kiraya vermek, satışını gerçekleştirmek, bu taşınmaza ilişkin işletme ve ortaklık sözleşmesi yapmak, taşınmaz üzerinde mükellefiyetler (ipotek, kiralama ve sair haklar) tesis etmek, ihtiyaç duyulan finansmanı sağlamak (MECİDİYEKÖY BİNASI),

4.3. Yeni bir kamp tesisi kurulabilmesi amacıyla Kulübümüz ile Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında imzalanan 13.03.2018 tarihli ön izin sözleşmeleriyle Derneğimize tahsis edilen, İstanbul İli, Eyüp İlçesi, Kemerburgaz Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, Maliye Hazinesi mülkiyetindeki 3427, 3428 ve 3430 no’lu parselleri içeren toplam 102.233,89 m2 yüzölçümlü taşınmaza ilişkin her türlü teknik ve mimari proje, plan çalışmaları yapmak, her ölçekte imar planı, imar izinleri, bilumum ruhsatların alınması ve benzeri idari, hukuki işlemleri yapmak, bahse konu taşınmazın üzerinde hak ve mükellefiyetler tesisi de dahil tescil, terkin, ifraz, tevhid, ipotek, rehin, inşaat taşınmaz üzerinde mükellefiyetler (ipotek, kiralama ve sair haklar) tesis etmek, arazi üzerinde spor tesisi inşa ettirmek, inşa edilen tesisi nihai kullanımına uygun hale getirmek için gerekli tefrişleri yapmak, ihtiyaç duyulması halinde, ilgili her türlü finansmanı sağlamak, aynı amaçla civarındaki taşınmazları Derneğimizin tasarrufuna kazandırmak ve bu suretle mevcut taşınmazımızın alanını genişletmek için yeni haklar edinmek ve bu taşınmazlara ilişkin olarak burada belirtilen tüm işlemleri yapmak, (KEMERBURGAZ YENİ KAMP TESİSİ),

4.4. Derneğimizin geleceğinin, mali bağımsızlığının ve sürdürülebilirliğinin teminatı olmak üzere Genel Kurul toplantı tarihine kadar taşınmazın nitelikleri ve bütçesi genel kurula bildirilmek üzere yeni taşınmaz ve/veya ayni hakların Derneğimiz malvarlığına kazandırılması, ileri vadeli satın alma söz konusu olması durumunda satın alınacak taşınmaz üzerinde satıcı lehine teminat verilmesine,

4.5. Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümlerine uygun olarak; yukarıda belirtilen 4.2., 4.3 ve 4.4. maddelerdeki yetki taleplerine konu projeler ile ilgili finansman sağlanabilmesi için yeni kredi sözleşmeleri imzalamak, bu suretle ve sadece Derneğimizin mülkiyetine kazandırılacak olan yeni taşınmazlar üzerinde bankalar lehine ipotek, rehin ve sair ayni haklar tesis etmek,

4.6. Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Kalamış Tesisleri, Burhan Felek Ergün Gürsoy Yüzme Havuzu, Maslak Nevzat Özgörkey Binicilik Tesisleri, Beyoğlu Hasnun Galip Binası’nda yer alan kafe, restoran, dükkan, ofis, sergi/etkinlik/reklam alanı ve benzeri alanların; kısmen ve/ veya tamamen kiraya verilmesi, tahsisi, bu taşınmazlarla ilgili işletme sözleşmelerinin yapılması,

5. Kulübümüzün mali bağımsızlığa ve başarıya ulaşabilmesi adına ibrasızlık süreçlerinden kaynaklı olumsuz etkilerin giderilmesi, iç barışın ve birlikteliğin sağlanması için izlenecek yol haritasının görüşülmesi,

6. Kapanış

galatasaray.org

Galatasaray Yönetim kurulu, Galatasaray Adası, Florya arsası, Mecidiyeköy binası, Kemerburgaz yeni kamp tesisi, yeni taşınmazların alınması ve çeşitli konularda genel kuruldan yetki isteyecek. [NTV Spor]

iyi en azından hem bütçe şeyini hem de bunların görüşülmesini nispeten kısa zmnda yaptılar bi de yıl bitmeden bir tüzük gk da yapılsa tam olur

ne yapmalarını önerirsin
yeni tesis yapılması şart
yeni tesisin arazisi ztn var boş duruo
yenisini yapmak üzre floryadan çıkınca floryadaki araziyle bişey yapmak şart
mecidiyeköyde boş duran binayı da takdir edersin ki bişey yapmak şart
Renktaş; Söylediklerinde haklısın katılıyorum.. Fakat yetkiyi isteyen kişi Dursun Özbek.. Sizi kıllandırmıyor mu hiç ? Galatasaray'ı icraya veren adamdan bu kulübe faydası olacağını mı düşünüyorsunuz ?

Renktaş; Söylediklerinde haklısın katılıyorum.. Fakat yetkiyi isteyen kişi Dursun Özbek.. Sizi kıllandırmıyor mu hiç ? Galatasaray'ı icraya veren adamdan bu kulübe faydası olacağını mı düşünüyorsunuz ?
verdiğin isimler ve mantıkta haklısın kesinlikle - şüphe ile yaklaşmak doğal.

seçimi bu yönetime kazandıran adamdan medet umuyoruz işte yoksa güvenildiğinden dedğil. Kötü ve sinsilerin içinden iyi bir profil çıkar mı umudu o. O da olmasa zaten battık :D

verdiğin isimler ve mantıkta haklısın kesinlikle - şüphe ile yaklaşmak doğal.

seçimi bu yönetime kazandıran adamdan medet umuyoruz işte yoksa güvenildiğinden dedğil. Kötü ve sinsilerin içinden iyi bir profil çıkar mı umudu o. O da olmasa zaten battık :D
Denize düşen yılana sarılır misali.. Vah Galatasarayım vah...

Denize düşen yılana sarılır misali.. Vah Galatasarayım vah...
adam gibi adayda çıkmadı ki hocam . eşrefte sırf divan üyelerine çalışacaktı tesis mesis taçsporlar onlar bunlar - saçmasapan web üzerinden overkill gelir reklamlarıyla.

hatta marcao 10 a falan gitmişti bile belkide. yabancı hoca bekliyor olabilirdik (o maaşlara) faaalan filan.

adam gibi adayda çıkmadı ki hocam . eşrefte sırf divan üyelerine çalışacaktı tesis mesis taçsporlar onlar bunlar - saçmasapan web üzerinden overkill gelir reklamlarıyla.

hatta marcao 10 a falan gitmişti bile belkide. yabancı hoca bekliyor olabilirdik (o maaşlara) faaalan filan.
Ünal Aysal'a büyük ayıp ettik.. Son 20 yılın en iyi başkanlarından birini acımasızca yediler. Dahada bulamayız böyle başkan. Dursun fazla sıvamasa bari.. Başka isteğim yok.

Ünal Aysal'a büyük ayıp ettik.. Son 20 yılın en iyi başkanlarından birini acımasızca yediler. Dahada bulamayız böyle başkan. Dursun fazla sıvamasa bari.. Başka isteğim yok.
orası öyle ama oda sportif başarı sayesinde ayakta durdu - şampiyon olunamayn yada CL geliri alamsaydı diyeim - oda büyük gider açığı verebilirdi. bugünün hesabıyla astronomikti oradaki maliyet (kendi zamanına görede az değildi) ama baaşrılı olundu.

o zamanın TFF si ve tüpkafa Demirören işte maydonoz oldu FT'ye milil takım diye - ortam bozuldu.

son seçim sürecinde de taraf olarak nötr kalmalıydı - eşref'in onu kullanması kötü oldu. Ya da dursun gibi o çıkacaktı Ünal-Eşref birliği izliyor olacaktık. Hatta Erden Timur gene işin içinde olabilirdi (dursun çekilirdi ya da kazanamazdı o ortamda ya da hiç adaylık açıklamazdı misal). O lobide öyle bir hareket olmayınca mevcut yöentim çıktı .

şu bahsi geçen projeler sportif anlamda stabil bir gidişatın arkaplanında olursa meyvesini yeriz. He vakti gelince tbi ufak tefek detayları çıkacaktır illaki. Ama genel anlamda borcu bitirecek ve herkesin fersah fersah önüne geçirecek işler onlar

şu bahsi geçen projeler sportif anlamda stabil bir gidişatın arkaplanında olursa meyvesini yeriz. He vakti gelince tbi ufak tefek detayları çıkacaktır illaki. Ama genel anlamda borcu bitirecek ve herkesin fersah fersah önüne geçirecek işler onlar

Konu Dursun Özbek olunca Ben bu kadar iyimser bakamıyorum malesef. Umarım dediğin gibi olur renktaş.

Üst Alt