Galatasaray Spor Kulübü’nün Bruno Heiderscheid’a Karşı Hukuk Zaferi! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Spor Kulübü’nün Bruno Heiderscheid’a Karşı Hukuk Zaferi!

Adamı bonservissiz elimizden kaçırdığımız yetmemiş gibi futbolu bırakmasına yakın 600 bin Euro'luk cezasını da yemişiz.

Dostlar bilerek yazdiginiza emin misiniz ? Tenfiz davalari hakkinda uzman avukatlar misiniz mesela

Sonra icerigini anlamadiginiz seye yorum yapiyorsunuz dedigimde bana cephe aliyorsunuz ya .. demek ki ya bana kastiniz var ya da ne bileyim sebep bulamiyorum hakikaten

Demek ki bruno nun bu iddia ettigi alacak sportif anlamda uefa-fifa nezninde basvuru yonunden hukuk yolu kapali bir alacak kalemiymis (talebin detayina hakim degilim)

Isvicrede bu uyusmazliklara karar veren tahkim heyeti talebi abartili bularak rakami dusurmus fakat temlik edilen miktara iliskin hukum, tanima ya da tenfiz denen davasiyla yerel yargiya aksedince, reddolmus .

Bu hic para odemeyecegimiz anlamina gelir . Fakat karsi tarafin elinde bunu ust mahkemeye tasima hakki var , talebi ise 600 bin arti faiz arti tahkim masraflari ile ust limite tabi

Yurt disinda alinan mahkeme ve o nevi kararlarin yurt icinde denkliklerinin sonuca kavusturuldugu davalara tenfiz ,bazen de tam aynisi olmasa da tanima deriz. Buradan aslinda su anlasiliyor , bruno nun bu alacagi tahsil kabiliyeti yok , eger elinde uefa fifa kozu olsaydi hemen oraya giderdi (belki de gidecek) ama yerel hukuka basvurusu sonucsuz kalmis gorunuyor

Mahkemenin hangi sebeple tenfizi reddettigi , usul eksikligi mi oldugu metinde yazmiyor ama hukuk yollarinin tamamiyle tuketildigini dusunmuyorum habere gore

Üst Alt