Galatasaray, Yeni Sezonun İlk Transferini Yaptı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray, Yeni Sezonun İlk Transferini Yaptı!

Serdar Gürlerle Sampiyonlar Ligini aliriz. Cok büyük Transfer. Chelsea ve Real Madrid istiyordu zaten Serdari. Harika Transfer.

Elimizde Avrupa seviyesinde bir tek Bruma var. Yasin ve Rodrigues normalde iyi bir takimda alternatif olur, Sinan ise PTT oyuncusu.

Dönecek kazma Emrah'in yani sira simdi Serdar Gürler'i de alirlarsa 6 oyuncu olacak kanatlarda.

Yasin ve Sinan'a teklif yoksa (ki yoktur) beyinsizce transfer herzaman oldugu gibi.

1 milyon euro'dan fazla maaş almayacaksa olabilir aslında podolski ve bruma gidecek büyük ihtimal sene sonu yasini'de formdayken satabilsek aslında yedek olarak iş görür ve bizde dikiş tutturabilirse iyi iş yapabilir, 91 li birde daha 25-26 yaşlarında maliyeti uygun olursa güzel transfer olabilir klübe için.

edit: bizim yedek klübesi sınırı 2.5 milyon eurodan başladığı için 1 milyon euro dedim yoksa az para değil 1 milyon euro :D

Son düzenleme:
Ben Achempong falan bekliyorum adamlar Serdar'ı alıyor. Serdar demişken zaman ne çabuk geçiyor yaşlanıyoruz, şu yazı dün gibi aklımda:

[h=3]Bir Yapılanma Hamlesi Olarak Serdar Özkan[/h]
Serdar Özkan da tıpkı Mehmet gibi bonservisi elinde olan, genç ve belli bir düzeyin üstünde olan bir oyuncu lakin onun transferini ayıran önemli detaylar var, klişe tabire de gönderme yaparsak "Serdar Özkan sadece Serdar Özkan değildir" diyebiliriz yani. Serdar'ın Galatasaray'a yararlı olup olmayacağı, Beşiktaş taraftarıyla olan ilişkisinin oyuna etkisi ve benzeri konular elbette önemlidir ama Serdar transferi açıkça işaret ediyor ki Galatasaray ciddi bir yeniden yapılanmanın içine giriyor. Bu yapılanmanın transfer şovuna dayalı olmayacağı, ekonomik anlamda bir düzeltme hareketi içerdiği kesin.

Safkan bir kanat oyuncusu olan Serdar Özkan'ın bölgesi Galatasaray adına rotasyonun hem nicelik hem nitelik olarak en kuvvetli olduğu bölge. Keita, Arda, Gio, Kewell, Caner gerektiğinde Elano... Böyle bir yapının içine Serdar Özkan'ın geliyor olması bence onun alacağı rolün küçüklüğünün değil, bu rotasyonun dağıtılıp tekrar yapılandırılacağının göstergesi. Benim takımda kalmasının faydalı olacağını düşündüğüm Giovani dos Santos'la ilgili yönetimin ısrarcı olmaması ve Tottenham'a tekrar kiralama teklifinin yinelenmesi boşuna değil. Hocası Pim Verbeek'in Dünya Kupası'na yetişeceği yönünde açıklama yaptığı Harry Kewell ile ilgili Haldun Üstünel'in açıklamalarını da bunun yanına yazdığımızda bu açıkça görülüyor zaten. Galatasaray yabancılarını gönderip muhtemelen Arda Turan ve Serdar Özkan'ın ve geride kalan bir yabancıyla beraber kanat rotasyonunu kotarmaya çalışacak. Giden iki oyuncudan birinin iyi bir teklif gelmesi halinde Keita da olabileceğini aklımızın bir köşesine yazalım...

Serdar'a dönelim tekrar. Yeteneği oyun zekasından önde giden her kanat oyuncusunun yaşadığı doğru zamanda pas, şut, dripling tercihi yapmakta zorlanır Serdar lakin aynı sınıfta yer alan diğer oyunculara göre bazı artıları vardır. Kendisinden sadece bir yaş küçük olan Aydın Yılmaz'a göre çok daha tecrübelidir, Şampiyonlar Ligi görmüşlüğü, Süper Lig'de 60 küsür maça çıkmışlığı vardır.* Hızını çok daha efektif kullanır, pozisyon yaratma ve rakibin dengesini bozmak için kullanılabilecek bir silahtır. Eksikleri var ama bu faydalanılamayan bir oyuncu olmadığı anlamına gelmiyor.

Beşiktaş taraftarıyla olan bozuk ilişkisine ayrıca değinmeli. Galatasaray'da bir dönem Cihan Haspolatlı'nın, bir dönem Sabri Sarıoğlu'nun gördüğü tepkinin kat be kat şiddetlisini iki yıldır yaşayan bir oyuncu Serdar Özkan. Islıklanır, top ayağına geldiğinde homurdanmalar olur. Tamam, son vuruşlarda vasatın altında bir adam olabilir Serdar lakin Galatasaray'ın ilk yarıda 3-0 kazandığı maçı Galatasaray'ın elinden alabilecek konuma getiren adam da ta kendisidir. "Güvenildiğinde, üç maç üst üste forma giydiğinde....." diye başlayan bir nutuk atmayacağım, yine birçok hatalı tercihte bulunacak, beceriksizlik yapacaktır ama kafasını rahat hissettiğinde daha iyi bir Serdar izleyeceğimiz aşikâr.
Frank Rijkaard, Denizli'nin onu Beşiktaş 4-3-3'ünün sağında kullandığında defolarının daha çok ortaya çıktığını hesap eder ve ekonomik kullanmaya çalışırsa bence başarılı bir transfer olmaya adaydır Serdar. Gökhan Zan'da olduğu gibi "Tutarsa çok iyi, tutmazsa canımız sağolsun" tarzı bir transfer olarak görmemek lazım.

Musa Çağıran, Mehmet Batdal, Serdar Özkan... 1 milyon TL bonservis bedeli ödenerek yapılmış bu üç transfer Galatasaray'ın erimekte olan yerli rotasyonuna yapılmış yararlı eklerdir. Bu yaş kategorisine yakın birkaç oyuncunun daha geleceğini tahmin ediyorum, o zaman genel resmi daha geniş konuşuruz tekrardan. Serdar transferi özelinde bakarsak başarılı ve doğru bir hamle olduğunu söylemek isterim son olarak...

Bir Yapılanma Hamlesi Olarak Serdar Ozkan - Uğur Karakullukcu

Öncelikli transfer hedeflerinden biri olacak çapta görmüyorum...Ancak bonservissiz oluşu iyi. Yıllık ücreti yanında sözleşme süresi de az tutulursa pek zarar edilmez. Baktın olmuyor taliplisi çıkar, bu yılki istatistiklerinin herkes farkında, dara düşen kulüpler yapışacaktır. Tek sıkıntı 'vampir' menajeri Ahmet Bulut; çamuru bile altın diye pazarlar pezo!...

Benim endişem, bu iş bilmez yönetimin yine okkalı bonservis ve uzun süreli yüksek yıllık ücretlerle beyhude transferler yapması...

Esas ciddi yatırım, bir takımın omurgası tabir edilen stoper-DM-B2B-CF bölgelerine yapılmalı ki bizim omurga dökülüyor zaten...Bu yönetim kendisi yapamaz ama inisiyatifi Tudor' a bırakmalarının iyi olacağı kanaatindeyim. Başka güvenecek kimse olmadığındandır belki; kendisine güveniyorum, umarım yanıltmaz...

Üst Alt