Galatasaray'da Sorunlar Yumağı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'da Sorunlar Yumağı!

584e492d18c7732ec88f8e8d.jpg

Galatasaray, ligde art arda aldığı 3 galibiyetle zirvedeki iddiasını sürdürürken, ezeli rakiplerinden Fenerbahçe'nin de önünde… Ancak gerek sahadaki futbol, gerek Riekerink, taraftara güven vermiyor.

Galatasray yönetimi, projelerini art arda hayata geçirse de kulübün geleceği açısından büyük öneme sahip olan bu girişimler taraftarın ilgisini çekmiyor. Galatasaray, son şampiyonu olduğu Türkiye Kupası'ndaki ilk iki maçında Elazığspor ve 24 Erzincanspor gibi zayıf takımlara diş geçirememesi de kadro zafiyetini ortaya koydu. Sahadaki sıkıntı, taraftarı da yönetimi de düşündürüyor. Gözler, Riekerink ve futbolcularda…

İşte Galatasaray’daki sorunlar yumağı:

1- Riekerink'in sistemi ve futbol anlayışı belli değil. Takım, 10 kişi kalan zayıf rakiplerden bile baskı yiyor.

2- Yaptığı oyuncu değişiklikleri de tartışılan Hollandalı teknik adama taraftar da desteğini çekmiş durumda.

3- Futbolcuya dayalı sistem devam ediyor. Yıldızlar, istediği gibi at koşturuyor. Takımda otorite boşluğu var.

4- Bazı oyuncular aksayan ödemeler nedeniyle huzursuz. Bu sıkıntılar sahaya yansıyınca futbol tat vermiyor.

5- Ödemeleri aksatılmayan isimler de elini taşın altına sokmuyor. Hiç kimse sorumluluk üstlenmek istemiyor.

6- Yönetim, farklı pazarlama stratejileri ile taraftarı stada çekmeye çalışıyor ama taraftar takıma güvenmiyor.

Mesut YILDIRIM / HABER DETAY / AMK

PORTAL HABERİ

Ulan öyle bir kendinden emin yazıyorlarki bu koftiden haberciler sanki futbolcular gelip rapor veriyor bu adamlara öyle bir sallıyorlar artık

Tamam bizde biliyoruz takımda çoğu şey yolunda gitmiyorda bu kadarda sallanmazki yav

Gazetecilere kiziyor , palavra haber yapiyorlar diyor veya nereden biliyorsun diyoruz ama ..

Bu tesbitleri forumdan birisi yapsa , konu acip paylassa , madde madde yazsa , bu tepkileri gosterir miyiz ?

Ne dogru tesbitler der , cozum onerileri siralar , tonla "like" atariz ... E gazeteci de iceriden duyarak ya da kendi fikirleri olarak yazinca neden hep sallama haber ,atiyor filan diyoruz ?

1) Riekerink'in anlayışı belli aslında.

Yıldızların bireysel yeteneği ile bir şekilde 1-0 öne geç, sonra geriye çekil, pas oyunu yap soğut; maçı 1-0 bitir. Vitor'un 2015-2016 Fenerbahçesi gibi bir takım yaratma niyetinde. Her maçı 1-0 defansif ağırlığıyla kazanan bir takımdı.

FAKAAAT;

Üç tane sağ bekimiz var, toplasan bir tane sağ bek zor çıkar. Elle tutulur tek Stoperimiz Serdar Aziz, o da bir maç var beş maç yok; diğer stoperler birbirinden leş. Chedjou gamsız, Hakan yaşlandı, Semih yeteneksiz.

Haliyle gol yemeden bir maç tamamlamamız mucize gibi olduğundan Riekerink Bey'in bu Vitor anlayışı işlemiyor, her maçı diken üstünde izliyoruz.

2) Taraftarın büyük bir kısmı çekti katılıyorum ama ben çekmedim. Riekerink gitse FFP varken yerine en fazla Hikmet Karaman gelecek, Anadolu takımlarından bir sürü evladını getirecek başımıza saracak; al başına belayı. En azından Dünya futbolunu takip eden, futbolcudan anlayan birini tercih ederim şu sıkıntılı dönemi atlatana kadar.

3) Yazın bir çuval adam gönderildi. Yılların belası futbolcuya dayalı sistemden gene bir türlü kurtulamadık. Selçuk ayrı, Sabri ayrı, Sneijder ayrı. Hepsi kendi borusunu öttürme derdinde. İnşallah bir gün kurtulacağız ama hangi gün?

4-5) Maaşını alamamak hangi iş olursa olsun çalışanın motivasyonunu düşürür, kabul ediyorum. Dursun beyin başkan olarak devreye girip takımı motive etmesi gerekir bu konuda ama işin içerisine o girince bilemiyorum(!)

6) 40 bin kişiye ulaşılmıştı TT Arena'da. Maçların cuma günü saçma sapan saatlerde oynanması, kötü hava koşulları derken 20 bin seviyesine düştü. Pazar gündüz maçı olsa ben eminim gene 35 bin+ gelir maçı seyretmeye.

Yorumlarım bu şekilde haber için.

Ulan biz en iyi zamanımızda bile böyle haberler görüyorduk. Bu herifler bakmıyor mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt