Galatasaray'dan Hakan Şükür Açıklaması! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'dan Hakan Şükür Açıklaması!

hakan_sukure_bir_sok_daha_1469356062_8696.jpg

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Hakan Şükür'ün ihracının istenilmesinin ardından Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini söyledi.

Galatasaray'ın efsane futbolcularından olan Hakan Şükür’ün sarı kırmızılı kulüpten ihraç edilmesi talebiyle Disiplin Kurulu’na sevkedilmesi hakkında açıklamalarda bulunan Galatasaray Divan Kurulu Üyesi İrfan Aktar,
“Galatasaray’ın tüzüğünde bir üye başka bir üye hakkında disiplin ve ihraç talebinde bulunabilir. Yönetim de bu talebi olumlu görüp, Hakan Şükür’ü disipline sevk etmiş” ifadesini kullandı.

İrfan Aktar sözlerine şöyle devam etti:
“Kimsenin siyasi ve dini düşüncesini Galatasaray’a taşımasına sıcak bakmaz ve müsaade etmeyiz. Geçmişte de Hakan Şükür’ün tavrına yönelik söylemlerim ve çıkışlarım oldu. Hakan Şükür’ün durumunu disiplin kurulumuz, görüşecek. Şartlar oluşmuşsa, müraacatı haklı görüyorlarsa üyeliğini bitirirler.”

ZEKERİYA ÖZ İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Galatasaray Kulübü, Hakan Şükür’ü, ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk ederken, Disiplin Kurulu’nun kısa bir süre içinde konuyu karara bağlaması bekleniyor. Eski savcıZekeriya Öz de Galatasaray eski İkinci Başkanı Adnan Öztürk’ün başvurusu üzerine kulüp üyeliğinden ihraç edilmişti.

Yalakalar is basinda Hadi videolardan gollerinide silsenize hadi sahanın ortasında cocuklarıyla ağlayısını hafızalarımızdan silsenize nankör serefsizler sizi.

Adamın siyasi görüşü umrumda değil, çünkü takımın birçok şampiyonluğunda, UEFA şampiyonluğunda emekleri var. Gol rekoru elinde, dünya kupası en erken gol rekoru elinde. Böyle bir adam ihrac edilmemeli. Biz de bir spor kulübüysek, siyasi açıdan değil sportif açıdan olaya bakmalıyız. Kendimce zıt fikirlere sahip olmama rağmen Kral benim en sevdiğim forvet. Napayım şimdi? Aklımdan çıkmıyor bu durum. Adam bizzat suça da karışmamış şu anki duruma göre. Böyle peşinen suçlamak bize yakışmaz.

Aceleci davrandılar, sadece Hakan Şükür eski miil futbolcumuzdur, hakkında yargı süreci başlaması halinde takipçi olunacaktır denmesi yeterliydi.

Bu yapılan çok büyük bir ayıp. Hakan'ın siyasi görüşü umrumda değil, zaten öyle olsa bundan 10 yıl önce de sevmezdim Hakan'ı. Hakan Galatasaray'ın en efsane futbolcusudur benim için. Bana futbolu sevdiren, Galatasaray'ı sevdiren adamdır. Hayatım da tarihinin en önemli futbolcusunu sırf siyasi görüşü ve bağlantıları sebebi ile ihraç eden bir kulüp ben görmedim, duymadım. Ne yapacağız, her 17 Mayıs'ta adamın orta saha da kupa kaldıran videosunu oynatırken kanal da yüzünü siyaha mı boyayacağız? TT Arena koridorlarında ki UEFA Kupalı fotoğrafta onu çıkartıp bir yöneticiyi mi montajlayacağız oraya.

Hakan Şükür cemaat kimliği veya siyasi görüşünden dolayı değil oynadığı futbol ve attığı goller ile tarihimizin efsanesi oldu, bu konuda bir değişiklik olmadı ki adamı harcıyorsun, rüzgar nereden eserse o yöne dönenlerden nefret ediyorum. TRT'de dünya maaşları verirken, milletvekili yapılırken bu adamın cemaatçi olduğu bilinmiyor muydu? Yapılan ayıp FETÖ üyesi Hakan'a değil, Galatasaray'ın 9 numarası tarihinin en büyük golcülerinden biri Hakan Şükür'e dir.

Tarihimizde sayacagımız 10 isimden biri, bu adama bu yapılır mı? Bundan 50 100 yıl sonra bu kararı alanlar unutulacak ama Hakan Gs taraftarının kalbinde yaşamaya devam edecek.

Atlanilan bir nokta var, sahsen hakanin bize kazandirdiklarini ancak metin oktay , hagi gibi diger efsanelerle karsilastirabiliriz , fakat adam cemaatci , ve isin daha kotu yani ,bu olaylar ortaya ciktiktan sonra cemaatciligini bir kenara birakip kandirildigini veya bu yapiyi yanlis anladigini ifade eden bir tavra burunmedi , tabi ki herkes gibi insanlara kursun atanlari elestirdi ama ulkeye bile gelmiyor , o da gitti amerikada yasiyor , once cocugu icin dendi , sonra kalici olarak orada bulunmayi tercih etti.

eger feto bir teror orgutu ise ,gulen bunun basinda ise , ona sempatisi olanlarin apoya sempatisi olandan farki var midir ? ya da bir baska deyisle ,bugun hakan ya da x bir eski oyuncumuz ,ornegin ocalani sevdigini soylese ne dusunursunuz ?

hakanin onunde bir firsat var , o da su , akp dekiler gibi kah icten kah takiyye yaparak ,cikip gecmisteki dusuncesinden cark ettigini soylemesi gerekir , aksi takdirde ulkenin basina bu belanin acilmasina sebep gorulen birini halen destekliyor konumda kalacaktir

tonla siyasi de gulen ile ilgili olumlu konusurlardi ,basta melih gokcek ve huseyin celik gibiler olmak uzere , fakat donus yaptilar , hakan bunu yapmadigi surece bu sikintidan kurtulamaz , yoksa akp ile cemaatin isbirligi icinde oldugu zaten bilinen bir seydi

fakat bugune gelindiginde ,en azili tayyip dusmanlari bile gulen in nasil bir tehlike oldugunu anladilar ve kerhen de hukumetin yaninda duruyorlar , hakan bu noktada sessiz kalarak hata ediyor

hakan şükürün fikirlerini ve siyasi görüşünü asla benimsemedim ve her fırsatta eleştirdim ancak futbolcu kişiliği ve galatasaraylılığı tartışılmaz ve galatasaray tarihinden ismi silinemez.

9 numaralı "şaban" mizaçlı hakan şükür olan bizim efsanemizdir. fetö yalakası yurdu terkeden adam değil.

Bu yorum mantikli , hakanin tarihimizde harika bir izi olmasi ona karsi etik kurallarin uygulanmamasini saglamaz

yakin zamanda bir tweet sebebiyle nihat dogana da aynisi oldu , keza zekeriya oz de ayni durumla karsi karsiya kaldi

bir de hepsinin disinda reis de bu hamleden memnun olacaktir , polat zamani bir terslestik 6 senedir ne metro ne yol ne stad devri yaptirabiliyoruz

arazi islerimizin aksamamasi icin dikkatli olmaliyiz

bunlar hosumuza gitsin gitmesin gercekler ..

Üst Alt